dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1269 z 1421
Pokaż wyniki od 25.361 do 25.380 z 28404
  1. #25361

    Domyślnie

    Witam. 50 stopni na piecu to jest ok czy za malo?. Nie mam zaworu n_drogowego, termostaty na grzejnikach.. Pozdrawiam
    https://esterownik.pl/device/6838 rbr12
    Dom-z-49. 145m2 ocieplony

  2. #25362
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom5021 Zobacz post
    Witam. 50 stopni na piecu to jest ok czy za malo?. Nie mam zaworu n_drogowego, termostaty na grzejnikach.. Pozdrawiam
    Na CO? Czy gdzie?
    masz link do sterownika?
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

  3. #25363

    Domyślnie

    Cytat Napisał micro-jr Zobacz post
    Na CO? Czy gdzie?
    masz link do sterownika?
    Dla pieca ogolnie. Nie ma linka na dole?
    Tylu tu fachowców to może mi ktos doradzi czy zainwestować w zawór czterodrozny czy olać obniżanie temperatury wody na grzejnikach.. Mam głowice termostatyczne na każdym, to na piętrze na dole mam podlogowke. Moim zdaniem jest ok.
    Ostatnio edytowane przez tom5021 ; 28-10-2015 o 11:31
    https://esterownik.pl/device/6838 rbr12
    Dom-z-49. 145m2 ocieplony

  4. #25364
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    w Twoim przypadku zawór n-drogowy jest zbędny, bo temperatura powrotu ładnie "podąża" za temperaturą CO.

    A grzejesz CWU kotłem ?

  5. #25365

    Domyślnie

    Tak w sumie to grawitacyjne mi grzeje.. Takze pompka nie pracuje. Nie wiem jak zrobic żeby temperatura zadana co. nie przebijala mi o 1stopien. Podejrzewam ze musze zmienic soft..
    https://esterownik.pl/device/6838 rbr12
    Dom-z-49. 145m2 ocieplony

  6. #25366
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Musiałbyś przejść na spalanie w trybie ręcznym. Grupowe tak ma, przebija o 1 stopień plus czas na dopalenie dawki. W trybie eCoal przebija aż o 5 stopni.

  7. #25367
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mchomen
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    gdzieś tam w polsce
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom5021 Zobacz post
    Witam. 50 stopni na piecu to jest ok czy za malo?. Nie mam zaworu n_drogowego, termostaty na grzejnikach.. Pozdrawiam
    Zobacz u mnie jest 60 stopni zadanej,też mam termostaty ale mam tak wysoko bo fajnie grzeje mi wode(CWU).Ale na wiosne zakładam 3d , teraz już nie mam ochoty.

  8. #25368

    Domyślnie

    mchomen popraw link do sterownika bo jest pustka.
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  9. #25369
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom5021 Zobacz post
    Dla pieca ogolnie. Nie ma linka na dole?
    Tylu tu fachowców to może mi ktos doradzi czy zainwestować w zawór czterodrozny czy olać obniżanie temperatury wody na grzejnikach.. Mam głowice termostatyczne na każdym, to na piętrze na dole mam podlogowke. Moim zdaniem jest ok.
    Jest tak wiele koncepcji/filozofii, że trudno podać rozwiązanie gotowe - idealne.

    podłogówka wymaga max 40 stopni, a kaloryfery lubią min. 55

    z podłogówki masz powrót 25 stopni z kaloryferów 40...

    ot zagadki...
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

  10. #25370
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mchomen
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    gdzieś tam w polsce
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    mchomen popraw link do sterownika bo jest pustka.
    Teraz widać?

  11. #25371
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 75max
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    327

    Domyślnie

    widać
    https://esterownik.pl/sterownik/2677
    Rbr11/12kW eCoala,ekogroszek,ekoenergia,130m2 dom 1980r 9x11 dwa pietra ściany styropian 12 strop styropian 8 dach nie ocieplony CWU 140L

  12. #25372
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar-go Zobacz post
    Bo pewnie po prostu lubi tę pracę?
    Widać że niektórym ciężko w to uwierzyć że można robić coś co się lubi a na pewno w tym przypadku nie jest to dla pieniędzy, oj nie.
    Coraz częściej myślę że przyjdzie mi to rzucić bo już czasu niema na nic, w sumie to nawet już tak zdecydowałem przed wakacjami że od września koniec ale wyszło tak że szef nie chce się mnie pozbyć i dalej powożę
    Szef firmy to już taki okaz na wyginięciu wśród szefów, gdyby wszyscy mieli takich inaczej by się ludziom pracowało.
    Jak jest za co to opieprzy ale bardzo dobry i życiowy człowiek.
    Kiedyś jak krucho było ze mną ( stan zdrowia ) był człowiekiem, ja teraz też jestem mu coś dłużny a nie walnąć kluczykami o stół bo mam troszkę lepiej i doopsko z wózka podniosłem. Ile dam jeszcze radę to wszystko pogodzić to sobie jeszcze pojeżdżę
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  13. #25373
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    A tak w ogóle co tu tak cicho ?

  14. #25374
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    joorg1

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A tak w ogóle co tu tak cicho ?
    Zacznie byc glosno jak zaczne palic mieszanka groch/ flot to bedzie mi potrzena pomoc zeby opanowac smoka, a mialem juz probke ze na palniku moga byc wtedy cuda .

  15. #25375

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A tak w ogóle co tu tak cicho ?
    No właśnie cicho...

    U mnie "moja" gmina zamierza przystąpić do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Każdy chcący wymienić piec węglowy będzie mógł starać o dofinansowanie w wysokości do 70% kosztów inwestycji z programu KAWKA. Kwota bezzwrotnej dotacji może wynieść do 10 tys. zł
    " Dofinansowanie będzie można uzyskać na likwidację indywidualnych kotłowni lub palenisk węglowych oraz zastąpienie ich przez żródło o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła takie jak: np. kotły gazowe, elektryczne, pompy ciepła, instalację kolektorów słonecznych do wytwarzania ciepła lub podgrzewania ciepłej wody użytkowej lub połączenie budynków do istniejącej sieci ciepłowniczej "
    Byłem w Urzędzie z pytaniem, dlaczego nie uwzględnili kotłów na ekogroszek klasy 5 ?... wzruszali ramionami, nie wiedzą dlaczego... przypuszczam, że program KAWKA obejmie całą Pyrlandię
    Fakt, na przeciwko mojego budynku w odległości 30 m przebiega sieć ciepłownicza, ci co podłączyli się do sieci nie są zadowoleni, za wysoki koszt ! Z moich wyliczeń, nie wiem czy dobrze, koszt na 183 m2 w granicach 4,5 do 5,5 tysiaków na sezon Gaz GZ50 mam również w budynku, koszty przyłączenia prawie żadne... tylko, no właśnie.... jakie źródło cieplne ? Na razie jestem w kropce, najpierw muszę coś dokończyć /remont/, a potem zlecę OZC.
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 30-10-2015 o 15:19
    PV gruntowa 9,9 kWp - stara zasada. Dom piętrowy ocieplony, 185 m2 po podłodze. Kocioł dwupaliwowy: drewno zgazowane (na wzór kotłów szwedzkich typu holzgas) i pellet, palnik pelletowy - Revo Mini 4-26 kW. Hybryda kocioł kondensacyjny De Dietrich MCR3 EVO 4-24 kW + ekonomiczne niemieckie grzejniki z wkładem ceramicznym "Koalit" Lamina (jawo-polska.pl) - zużycie prądu w m-cu III `24 - 407 kWh na piętrze - 90 m2. Faktura-Energa za I i II '24 - 50 zł. Bojler CWU 140 l z grzałką wifi 3 kW

  16. #25376
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    U mnie "moja" gmina zamierza przystąpić do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji...Byłem w Urzędzie z pytaniem, dlaczego nie uwzględnili kotłów na ekogroszek klasy 5 ?... wzruszali ramionami, nie wiedzą dlaczego... przypuszczam, że program KAWKA obejmie całą Pyrlandię
    Fakt, na przeciwko mojego budynku w odległości 30 m przebiega sieć ciepłownicza, ci co podłączyli się do sieci nie są zadowoleni, za wysoki koszt !
    Widocznie nie po to gazownicy "załatwili" ten program, żeby oddać klientów innym.
    Inwestycja w urzędników musi się zwrócić.

    We Wrocławiu też ten program był i będzie znowu - korzysta na nim najwięcej gazownia.
    Na Tarbud gazownicy twierdzili, że ogrzewanie starego sporego domu gazem sieciowym kosztuje podobnie do ekogroszku - tak bajerują klientów, a potem jest zdziwienie i komfortowa temperatura do życia obniża się do 18-20*C

    U mnie ostatnio jest 24*C w prawie całym domu bo dziewczyny chcą biegać na bosaka i ma być ciepło, więc jest.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  17. #25377
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jak już jesteśmy przy takim temacie. Zakładając taki sam dom , temp wewnątrz to jaka jest różnica w kosztach ekogroszek vs gaz ziemny ? Wiadomo , że nie da się stwierdzić dokładnie jakie będą koszta ale zakładając , że na sezon grochu pójdzie za 3 tyś to gazu ile ?

  18. #25378
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mchomen
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    gdzieś tam w polsce
    Posty
    152

    Domyślnie

    Ja to nawet mam w kotłowni wyjście na kocioł gazowy ale nie w głowie mi ogrzewanie gazowe.Przy obecnej temperaturze w domu ,nie wiem czy by starczyłoby mi mojej skromnej wypłaty hehe...

  19. #25379
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czyli można przyjąć , że ogrzewanie na gaz będzie ok 2 tyś droższe ? Dlaczego sprawność kotła ekogorchu przyjąłeś 60% gdzie podają nawet i sprawność 80 % ?

  20. #25380

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Czyli można przyjąć , że ogrzewanie na gaz będzie ok 2 tyś droższe ?
    Wróżenie z fusów jak Ci pisał adkwapniewski bo zużycie w m3 na ogrzewanie jakie w wyliczeniach zawarł to wystarczyłoby na 2 nowe domy.
    Wtedy by się zgadzało,że dwa nowe domy razem do kupy grzejąc ekogroszkiem zaplaca łącznie o 2tys.zł mniej.
    Ostatnio edytowane przez Ktosik ; 30-10-2015 o 17:02

Strona 1269 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony