dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1320 z 1421
Pokaż wyniki od 26.381 do 26.400 z 28404
  1. #26381
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Tak.
    Kiedy będziesz mógł podać szczegóły?

    boluslolusj23 - całkowicie przypomina mi w swoich postach zawijana...
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  2. #26382
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał KardinalE Zobacz post
    Kiedy będziesz mógł podać szczegóły?

    boluslolusj23 - całkowicie przypomina mi w swoich postach zawijana...
    O tym decyduje producent.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  3. #26383
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Wtedy kiedy będzie jak "książka" pisze
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  4. #26384
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Witajcie. Ja "kupuję" już od dwóch sezonów kocioł z podajnikiem i tak ciągle coś i nie wiej na jaki się zdecydować. Wiem, że najważniejsze to palnik i sterownik. Jaki aktualnie palnik sprawdza się najlepiej? Jak to jest z tym batorym.... Mi zależy na jak najlepszym spalaniu, aby dymu było malutko lub wcale. Sterownik...zawsze myślę bruli vs spp.

    ps. te kotły rbr jakoś szczególnie się wyróżniają na tle konkurencji? Jak w porównaniu z ogniwem lub skampami?
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  5. #26385
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Nigdy tego nie dogonisz czekając na coś nowszego i nigdy nie kupisz czekając
    Co to za kocioł z podajnikiem jak dymi.
    Żeby dogonić musiałbyś robić jak ja, już trzeci RBR na przyszły tydzień będę montował tylko takim sposobem możesz dogonić
    A czym się różni od tych co pytasz ?
    Jest po prostu inny i malutki co mi odpowiada przy ciasnej kotłowni.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  6. #26386
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał KardinalE Zobacz post
    Witajcie. Ja "kupuję" już od dwóch sezonów kocioł z podajnikiem i tak ciągle coś i nie wiej na jaki się zdecydować. Wiem, że najważniejsze to palnik i sterownik. Jaki aktualnie palnik sprawdza się najlepiej? Jak to jest z tym batorym.... Mi zależy na jak najlepszym spalaniu, aby dymu było malutko lub wcale. Sterownik...zawsze myślę bruli vs spp.

    ps. te kotły rbr jakoś szczególnie się wyróżniają na tle konkurencji? Jak w porównaniu z ogniwem lub skampami?


    Batory daje radę zarówno na Wesołej jak i na tanim miale, więc spokojnie go można brać.

    Co do "gonienia" mam u siebie 8-letni kocioł ze starym typem palnika Pancerpol PPS 25 i spalam na nim dobrze zarówno Wesołą jak i inne "łatwiejsze" ekogroszki więc to też kwestia doświadczenia i oczywiście sterownika, który da możliwość dopasowania nastaw.

    Jedyny minus tego palnika to, że ma głośniejszy od obecnych motoreduktor [na to jest już rada - stosuję Carbosmar], nie nadaje się do miału i bardziej spiekalne ekogroszki trudniej na nim spalić niż na tych nowoczesnych.

    Podsumowując - nie ma co się za długo czaić bo życie mija i im później się je ułatwi tym krócej z tego ułatwienia się pokorzysta.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #26387
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Batory daje radę zarówno na Wesołej jak i na tanim miale, więc spokojnie go można brać.

    Co do "gonienia" mam u siebie 8-letni kocioł ze starym typem palnika Pancerpol PPS 25 i spalam na nim dobrze zarówno Wesołą jak i inne "łatwiejsze" ekogroszki więc to też kwestia doświadczenia i oczywiście sterownika, który da możliwość dopasowania nastaw.

    Jedyny minus tego palnika to, że ma głośniejszy od obecnych motoreduktor [na to jest już rada - stosuję Carbosmar], nie nadaje się do miału i bardziej spiekalne ekogroszki trudniej na nim spalić niż na tych nowoczesnych.

    Podsumowując - nie ma co się za długo czaić bo życie mija i im później się je ułatwi tym krócej z tego ułatwienia się pokorzysta.
    A jak ze zużyciem energii czyli kasy na Wesołej czy innych tanszych bo to chyba jest najważniejsze dla inwestora a nie to czy ładnie się spala.
    Jak wychodzi zużycie energii w stosunku do potrzeb budynku za zapotrzebowanie na nią ?

    A Ą E ....
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 19-05-2016 o 23:19

  8. #26388
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A jak ze zużyciem energii czyli kasy na Wesołej czy innych tanszych bo to chyba jest najważniejsze dla inwestora a nie to czy ładnie się spala.
    Jak wychodzi zużycie energii w stosunku do potrzeb budynku za zapotrzebowanie na nią ?

    A Ą E ....
    No u mnie za ostatnią dobę ciepłomierz pokazał 7,2 grosza za kWh. Trochę się grzało, bo zimno u nas było o poranku i wieczorem. Mój szałas zeżarł jakieś 3,2 PLN i zrobiło się z tego 45 kWh na CWU i CO. W produkcji samego CWU ( znaczy - kiedy się nie załącza CO ) pokazuje koło 12 groszy za kWh. Na 12-sto letnim Defro o mocy nominalnej 29 kW. AĄEĘ... O, jest i wynik za obecną dobę. Jeszcze wczorajsze wieczorne grzanie się załapało - dobę mi liczy od 18.16 do 18.15. Wyszło 7,5 grosza za kWh. koszt dobowy 2,9 PLN i około 38 kWh się z tej kasy ukręciło. Od jutra już kWh drożej wyjdą - zużycie CWU będzie symboliczne bo w domu jedna osoba zostaje a i grzać raczej się już nie będzie. Pewnie wyjdzie kWh między 12 a 13 groszy.
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 20-05-2016 o 20:00
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  9. #26389
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A jak ze zużyciem energii czyli kasy na Wesołej czy innych tanszych bo to chyba jest najważniejsze dla inwestora a nie to czy ładnie się spala.
    Jak wychodzi zużycie energii w stosunku do potrzeb budynku za zapotrzebowanie na nią ?
    To już dawno pisałem - u siebie osiągam 80% sprawności [ >80% mój kocioł ma w papierach z badań] już od 3-4 kW, a najmniej ok. 40% przy grzaniu samej CWU latem - obliczone na podstawie danych z ciepłomierza i wagi przy spalaniu Wesołej, która na lato się najmniej nadaje bo najkrócej trzyma żar.

    Nowsze kotły pewnie osiągają więcej.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #26390
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    Czy jest możliwość zainstalowania czujników temp. w pomieszczeniach do ecoala bezprzewodowo?
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  11. #26391
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Jedynie w V 3.5
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  12. #26392
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    To już ten nowy: http://suspenser.eu/kotly-rbr/ ???

    Bo wygląda inaczej, batory......
    Ostatnio edytowane przez KardinalE ; 01-06-2016 o 00:51 Powód: błąd
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  13. #26393
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał KardinalE Zobacz post
    To już ten nowy: http://suspenser.eu/kotly-rbr/ ???

    Bo wygląda inaczej, batory......
    Nie, to jest obecnie sprzedawany RBR-ekouniwersal, to też starsze zdjęcie bo jeszcze z Ekoenergią, K wygląda inaczej, inaczej wygląda też przekładnia Batorego, jak pracuje możesz zobaczyć w linku w mojej stopce
    Choć z drugiej strony to na co tu patrzeć w lecie
    Ostatnio edytowane przez karoka65 ; 01-06-2016 o 17:00
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  14. #26394
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Ale w opisie u suspenser'a jest, że ma batorego, coala 3,5 czyli "stary" rbr też występuje z batorym?
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  15. #26395
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał KardinalE Zobacz post
    Ale w opisie u suspenser'a jest, że ma batorego, coala 3,5 czyli "stary" rbr też występuje z batorym?
    Ten ze zdjęć to obecny RBR ale jeszcze na Ekoenergii, nie pamiętam dokładnie od kiedy ale gdzieś od zeszłego lata, może później wiosny większość idzie z Batorym.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  16. #26396
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał KardinalE Zobacz post
    Ale w opisie u suspenser'a jest, że ma batorego, coala 3,5 czyli "stary" rbr też występuje z batorym?
    Hehe skoro już ktoś to wypatrzył muszę wstawić aktualne zdjęcia kotła z Batorym
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  17. #26397
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    To już dawno pisałem - u siebie osiągam 80% sprawności [ >80% mój kocioł ma w papierach z badań] już od 3-4 kW, a najmniej ok. 40% przy grzaniu samej CWU latem - obliczone na podstawie danych z ciepłomierza i wagi przy spalaniu Wesołej, która na lato się najmniej nadaje bo najkrócej trzyma żar.

    Nowsze kotły pewnie osiągają więcej.
    SUSPENSER,że u Ciebie jako sprzedawcy kotłów i kobry jako sprzedawcy węgla nie jest dziwne że macie kosmiczne i nie osiągalne dla zwykłego zjadacza chleba ceny,spalanie,zużycie itp.
    Ale przemów ludzkim głosem i patrz jak to zwykły,nie sprzedawca i nie jego klakier przeżywa i to w najnowszym kotle SUSPENSER:
    Cytat Napisał miet55 Zobacz post
    U mnie dla 2 osób przy wymienniku 80L wychodzi ok. 3,5kg/24h
    Cytat Napisał miet55 Zobacz post
    2,70PLN to nie aż tak wielki koszt.
    Czyli facetowi wychodzi na to,że węglem grzeje cwu znacznie drożej niż gdyby grzał prądem,zatem jaką ma sprawność jak 1kWh wychodzi mu 0,54zł ?
    I to pali retopalem a nie wesołą...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-06-2016 o 22:48

  18. #26398

    Domyślnie

    Się nauczy palić i kupować węgiel będzie spalał mniej. Ja mam bojler 250L(tak tak człowiek głupi był i myślał o solarach ) węgiel za 600zł z przywozem(nie chce robić reklamy ale znany na forum z spora ilością popiołu więc i żar ładnie trzyma) i średnia nie przekracza 3kg więc wychodzi max 1,80zł( na czterech domowników)
    Ale co tu wiele liczyć jak przy naszym obecnym klimacie są chyba trzy miesiące niegrzania domu
    Praca wrze ^^

  19. #26399
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    SUSPENSER,że u Ciebie jako sprzedawcy kotłów i kobry jako sprzedawcy węgla nie jest dziwne że macie kosmiczne i nie osiągalne dla zwykłego zjadacza chleba ceny,spalanie,zużycie itp.
    Sprawdź o ile wcześniej zanim zacząłem sprzedawać kotły miałem ciepłomierz i podawałem wyniki bo wypisujesz straszne bzdury. Które ceny mam kosmiczne - podaj konkretnie, najlepiej link lub wklej cytat.
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Czyli facetowi wychodzi na to,że węglem grzeje cwu znacznie drożej niż gdyby grzał prądem,zatem jaką ma sprawność jak 1kWh wychodzi mu 0,54zł ? I to pali retopalem a nie wesołą...
    Podaj jak to obliczyłeś na podstawie danych, które zacytowałeś: " Cytat Napisał miet55 Zobacz post U mnie dla 2 osób przy wymienniku 80L wychodzi ok. 3,5kg/24h Cytat Napisał miet55 Zobacz post 2,70PLN to nie aż tak wielki koszt." Piszesz "znacznie drożej" , czyli prąd ma znacznie taniej - podaj o ile taniej niż 0,54 zł/1 kWh
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #26400
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Oczywiście nie każdy może sobie pozwolić na takie rzeczy ale kiedy kupowałem tira czecha po 300pln za tonę z dowozem grzanie CWU dla wtedy 7-miu osób w domu wychodziło mi między 80 a 90gr/dobę
    To pozwolić nie w sensie że kogoś nie stać ale bardziej po co komu 25 ton groszku
    Ostatnio edytowane przez karoka65 ; 04-06-2016 o 22:11
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Strona 1320 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony