dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1321 z 1421
Pokaż wyniki od 26.401 do 26.420 z 28404
  1. #26401

    Domyślnie

    Średnie zużycie
    2.6 kg/d
    Średnia moc kotła
    0.5 kW
    Średni koszt
    0.9 PLN/d

  2. #26402
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Średnie zużycie
    2.6 kg/d
    Średnia moc kotła
    0.5 kW
    Średni koszt
    0.9 PLN/d
    Spalanie odpadem po kupie węgla ?
    W nowym domu za kilkaset tys.zł ?

  3. #26403
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Prund do Twojej pumpy pochodzi wyłącznie z tego odpadu
    To tak dla jasności jakbyś nie był świadom tego.

  4. #26404

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Spalanie odpadem po kupie węgla ?
    W nowym domu za kilkaset tys.zł ?
    Tak w nowym za 200 na gotowo.
    Palę ekomialem rokita i sobie chwalę.
    Suspenser dzięki za namiary na opał,jest super.
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 06-06-2016 o 21:14

  5. #26405
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Oczywiście nie każdy może sobie pozwolić na takie rzeczy ale kiedy kupowałem tira czecha po 300pln za tonę z dowozem )...
    Panie Wiesławie bardzo Pana cenię ale....
    Nie wyobrażam sobie już nawet takiej hałdy opału pod domem,pod wiatą itd.W firmie "chowam" opał do piwnicy,ale w nowej chacie nie wyobrażam sobie żadnego mniejszego czy większego "składu" na opał.Ani pod domem,w domu,ani pod wiatą ani.....nigdzie.I choć jestem szczęściarzem i mam 10 arowy ogród,nie przeznaczyłbym nawet 1m2 na składowanie opału.....nawet gdyby miały tam rosnąć tylko kwiaty czy zioła
    pozdrawiam.

  6. #26406
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Panie Wiesławie bardzo Pana cenię ale....
    Nie wyobrażam sobie już nawet takiej hałdy opału pod domem,pod wiatą itd.W firmie "chowam" opał do piwnicy,ale w nowej chacie nie wyobrażam sobie żadnego mniejszego czy większego "składu" na opał.Ani pod domem,w domu,ani pod wiatą ani.....nigdzie.I choć jestem szczęściarzem i mam 10 arowy ogród,nie przeznaczyłbym nawet 1m2 na składowanie opału.....nawet gdyby miały tam rosnąć tylko kwiaty czy zioła
    pozdrawiam.
    A kto bogatemu zabroni. Grzej sobie "prundem" jak wolisz i chcesz mieć czysto. Dodatkowo możesz zatrudnić kogoś kto ci będzie przełączał włączniki w grzejnikach. Ja jak wygram w Totka to na zimę przeniosę się do cieplejszych krajów na swoją prywatną wyspę (podobno już można kupić od 1 mln dolców) i problem z grzaniem będę miał z głowy -A co
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  7. #26407
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1. Zobacz post
    A kto bogatemu zabroni.
    Mówisz o sobie ? No fakt,kto bogatemu zabroni babrać się w węglu zamiast wybrać tani sposób na ogrzanie domu

    Tylko Ty jesteś pewnie z tych,którym komin i kotłownie fachmany dali w gratisie
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 13-06-2016 o 16:22

  8. #26408
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Panie Wiesławie bardzo Pana cenię ale....
    Nie wyobrażam sobie już nawet takiej hałdy opału pod domem,pod wiatą itd.
    Dlatego napisałem że to nie dla każdego i nie ze względu nawet na koszt tego tira ale na tą hałdę
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  9. #26409
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mówisz o sobie ? No fakt,kto bogatemu zabroni babrać się w węglu zamiast wybrać tani sposób na ogrzanie domu

    Tylko Ty jesteś pewnie z tych,którym komin i kotłownie fachmany dali w gratisie
    A Twój komin to za freeko ?
    Pompa za freeko podobno to i może komin też za free dostałeś, przecież masz komin i lokomotywę w salonie, lokomotywa też za free ?
    Ale kto bogatemu zabroni
    Ja tam wolę smród i brud mieć w kotłowni a nie tam gdzie wypoczywam
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  10. #26410
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    a twój komin to za freeko ?
    Pompa za freeko podobno to i może komin też za free dostałeś, przecież masz komin i lokomotywę w salonie, lokomotywa też za free ?
    Ale kto bogatemu zabroni
    ja tam wolę smród i brud mieć w kotłowni a nie tam gdzie wypoczywam
    2-1=1 :d
    1-1=0 :d

  11. #26411
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Ja tam wolę smród i brud mieć w kotłowni a nie tam gdzie wypoczywam
    Panie Wiesławie....
    Gdyby tak odrobinę bardziej ...no wie Pan ,aby nikt nie skumał skąd kaska płynie
    Jest Pan jedynym handlarzem kotłów którego toleruje.Jeszcze-bo nie traktuję Pana jako handlarza,ale jako dobrego człowieka.
    Ta cała banda cwaniaków -to tylko banda cwanych naganiaczy-czy na kocioł,czy na opał-tak samo śpiewają.Ohyda.
    Kurcze,że ludzie dalej się na to nabierają-i jeszcze dziękują za namiary na dobry opał he he....
    ..No tak ale jest era facebooka...
    Panie Wiesławie,Pan wie-do bogatych nie należę ,ale liczyć staram się zawsze...Nie wychodzi mi z kominami w nowym domu+kocioł itd...i składzik na 2-3 tony na podorędziu....
    Pozdrawiam.
    A...I Bolek ma nowy mini fajny ster,Pan widział?Pozamiata te wasze Brzuli...
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 14-06-2016 o 10:51

  12. #26412
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1. Zobacz post
    A kto bogatemu zabroni. Grzej sobie "prundem" jak wolisz i chcesz mieć czysto. Dodatkowo możesz zatrudnić kogoś kto ci będzie przełączał włączniki w grzejnikach. Ja jak wygram w Totka to na zimę przeniosę się do cieplejszych krajów na swoją prywatną wyspę (podobno już można kupić od 1 mln dolców) i problem z grzaniem będę miał z głowy -A co
    Jak zejdziesz z opałem na CWU na ok 1,8-2,2kg/24h-daj znać.
    A jak nie,to policz ile cie ten szmelc kosztuje.....rocznie...itd.
    Dzięki takim barankom-strzyżenie nie ma końca...

  13. #26413
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Jak zejdziesz z opałem na CWU na ok 1,8-2,2kg/24h-daj znać.
    A jak nie,to policz ile cie ten szmelc kosztuje.....rocznie...itd.
    Dzięki takim barankom-strzyżenie nie ma końca...
    No właśnie policzyłem. Szmelc zaoszczędził mi na wczasy dla rodziny. Ale policzmy pompa kosztuje 25 tys. kocioł jakieś 7 tys. czyli róźnica 18 tyś. i tyle niech zostanie na kupce z której ja będę kupował wągiel licząc średnio 1500 zł/rok grzania wąglem. Czyli na 12 lat mam zapewnione finansowanie opału. Ale pompa też pobiera prąd liczmy 500 zł/ mies. chociaż deweloperzy twierdzą że tylko 250 zł-trochę nie wierze. Więc rachunek jest prosty - sam prund wyniesie w sezonie 3 tys. wiec wy pompiarze chyba macie kłopoty z matematyką a tu tylko szkoła podstawowa się kłania (dodawanie, odejmowanie, dzielenie i mnożenie) Te pompy za 10 lat będą w cenie kotła podobnie jak obecnie telewizory LCD wiec kto teraz jest baranem i daje się strzyc?

    W tym roku Teneryfa. Sąsiad obok ma pompę i bierze kredyt na opłacenie "prundu". Kiedyś chciałem aby ktoś z was pokazał rachunki za prąd ale widać nie ma się czym chwalić. Tak więc dalej sobie wmawiajcie że jest super pod względem czystości i niech tak będzie bo to wszystko co w tym jest dobre i tyle
    Ostatnio edytowane przez raf1. ; 15-06-2016 o 09:27
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  14. #26414
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    a możecie polecić jakiś dobry, łatwy w obsłudze i bezawaryjny kocioł na ekogroszek o mocy 7-9kW?

  15. #26415
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1. Zobacz post
    No właśnie policzyłem. Szmelc zaoszczędził mi na wczasy dla rodziny. Ale policzmy pompa kosztuje 25 tys. kocioł jakieś 7 tys. czyli róźnica 18 tyś.
    No cóż:
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post

    Tylko Ty jesteś pewnie z tych,którym komin i kotłownie fachmany dali w gratisie
    Albo kocioł postawiony jest na zewnątrz domu bez komina

    A kilka km dalej od Ciebie:
    http://www.ghs-polska.pl/najlepsze-promocje/domy-do-130m2/samsung-ehs-p-w.html

    Nie błaźnij się...

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post
    a możecie polecić jakiś dobry, łatwy w obsłudze i bezawaryjny kocioł na ekogroszek o mocy 7-9kW?
    A dokładnie z jaką mocą grzewczą potrzebujesz czyli jakie obciążenie cieplne jest domu ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 15-06-2016 o 09:20

  16. #26416
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie błaźnij się...


    A dokładnie z jaką mocą grzewczą potrzebujesz czyli jakie obciążenie cieplne jest domu ?
    8 kW to jest stanowczo za mało przynajmniej 12 kW. Zapomniałem że trzeba doliczyć okresowe przeglądy ale nie wiem jaki to jest koszt oraz to że 20 lat to jest max żywotności pompy.
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  17. #26417
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1. Zobacz post
    Ale pompa też pobiera prąd liczmy 500 zł/ mies.
    Pobiera,bo to nie jest perpetum mobile ale pobiera o COP mniej niż dom tego potrzebuje czyli ok.3 razy mniej,a ile Twój dom potrzebuje energii ?
    Nie błaźnij się po raz któryś...
    Cytat Napisał raf1. Zobacz post
    8 kW to jest stanowczo za mało przynajmniej 12 kW. Zapomniałem że trzeba doliczyć okresowe przeglądy ale nie wiem jaki to jest koszt oraz to że 20 lat to jest max żywotności pompy.
    Jakie masz obciążenie cieplne domu ? Masz pałac 500m2,że potrzebujesz 12kW mocy grzewczej ?
    Nie ma przeglądów okresowych.
    Skąd to bierzesz ?
    Nie błaźnij się...

    Swoimi idiotyzmami zmuszacie mnie do pisania nie w temacie bo takie idiotyzmy nalezy prostować wszędzie i zawsze.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 15-06-2016 o 09:29

  18. #26418
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1. Zobacz post
    No właśnie policzyłem. Szmelc zaoszczędził mi na wczasy dla rodziny. Ale policzmy pompa kosztuje 25 tys. kocioł jakieś 7 tys. czyli róźnica 18 tyś. i tyle niech zostanie na kupce
    Kocioł stoi w namiocie i odprowadzasz spaliny rurą PCV
    Ile kosztował m2 pomieszczenia gdzie stoi kocioł?Ile kosztował m2 pomieszczenia gdzie jest składowany opał-nawet jak to tylko zadaszona wiata czy garaż?ile kosztował wkład kominowy?Jaka jest gwarancja na kocioł,możesz śmiało myśleć ,że przy takim doborze mocy kotła do m2 do ogrzania,zaraz jak dobiegnie końca-kocioł padnie...
    Można by tak długo wyliczać-plus brud,kurz,malowanie,pochłaniacze powietrza nad zasobnikiem w kotłowni i inne "poprawiające" czystość w tym przybytku zabiegi....
    Tylko po co?Skoro jesteś z tych,dla których komfort i wygoda dla jedynego bytu na ziemi,czyli własnego życia -jest niczym i masz to w nosie.Do tego,jesteś długowieczny (i nieśmiertelny),żona jest z reprezentacji zapaśniczek byłego NRD (i wrzuca po dwa wory do zasobnika jednocześnie) i zakładasz ,że będziesz zawsze zdrowy i na czas w domu.
    Jak to zwykle w typowym polskim myśleniu....
    Pozdrawiam i powodzenia z węglem.

  19. #26419
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Pobiera,bo to nie jest perpetum mobile ale pobiera o COP mniej niż dom tego potrzebuje czyli ok.3 razy mniej,a ile Twój dom potrzebuje energii ?
    Nie błaźnij się po raz któryś...

    Jakie masz obciążenie cieplne domu ? Masz pałac 500m2,że potrzebujesz 12kW mocy grzewczej ?
    Nie ma przeglądów okresowych.
    Skąd to bierzesz ?
    Nie błaźnij się...

    Swoimi idiotyzmami zmuszacie mnie do pisania nie w temacie bo takie idiotyzmy nalezy prostować wszędzie i zawsze.
    Tak jak masz dom Pasywny. Rzeczywiście w Polsce tylko buduje się domy pasywne . Ja mam ok 110 kWH/m2 na rok a pow. 180 m2. Wieć prostuj jak uważasz że jest to idotyzm
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  20. #26420
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1. Zobacz post
    Ja mam ok 110 kWH/m2 na rok a pow. 180 m2.
    Nawet ja w swoim "durszlaku" mam mniej.Nie masz dachu nad głową?
    Zainwestuj zamiast w Teneryfę i chwilowe ciepełko-w termomodernizację i ciepełko na stałe-a za klika lat będzie Cię stać na porządne wczasy a nie na Teneryfę....

Strona 1321 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony