dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1339 z 1421
Pokaż wyniki od 26.761 do 26.780 z 28404
  1. #26761
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Sens ma tylko badanie "na kominie" u użytkownika. Nawet jak kocioł jest OK i ma wszystkie papiery na V zakazał bym użytkowania gdy nie spełnia normy (?) "na kominie" u użytkownika. Kocioł bez dokumentacji spełniający normę jest OK. Tylko gdzie miejsce dla darmozjadów mających pieczątkę, potwierdzającą, że oni na super aparaturze i instalacji potrafią przez chwilę utrzymać normę .
    Na zdrowy rozsądek tak to właśnie powinno wyglądać, niestety w tej kwestii jak w wielu innych decydentom chodzi o to, żeby "gonić króliczka" i mieć z tego stałą pracę - tu poprawią, to producent się dopasuje do poprawki, i jakiś badacz z certyfikatem weźmie kasę za potwierdzenie, że poprawka została wykonana, to poprawią w innym miejscu itd.

    Kiedyś to się nazywało "szanowanie pracy" - ostało się to głównie w urzędach, a potem się ludzie dziwią, że urzędników coraz więcej - w końcu każdy swoją pracę szanuje a bez jego pieczątki świat by nie mógł funkcjonować.

    Jak to kiedyś przed kamerą pewna bardzo ważna i urzędniczka stwierdziła "bez mojej pieczątki pan by nie mógł prowadzić działalności" i to o to "loto".

    PS ostatnio byłem autem na przeglądzie i poprosiłem o zbadanie spalin analizatorem - odpowiedź - a daj pan spokój, nie trzeba, katalizator na pewno jest dobry a jeśli nie to i tak jest drogi i nie warto go wymieniać, nawet nie mieli uruchomionego analizatora jak rok temu - tak to wygląda w praktyce, a producenci mnożą rozwiązania żeby to Euro ileś otrzymać przy wprowadzaniu auta na rynek ... aż się chce podsumować temat cytatem z filmu

    https://www.youtube.com/watch?v=ip7nAtliXcc
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #26762
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Jeden z Panów twierdzi, że sens ma jedynie badanie na kominie użytkownika. Pytam, jak Pan to sobie wyobraża? Oczywiście aparaturę można przywlec do Pana, ale Pan musi przygotować odcinek pomiarowy zgodny z wymaganiami normy, zrobić wcinkę na przepływomierz, udostępnić kocioł tak, aby można było zabudować króćce dla termopar. Na kominie zabudować regulator ciągu.Pobrać próbki Pańskiego paliwa. Ile to będzie kosztowało wraz z kosztami przyjazdu ekipy? Kotłów w kraju są tysiące. Czyli wg Pana każdy użytkownik ma mieć badany oddzielnie swój kocioł? Dobrze rozumiem? Koszt badania przekracza wartość kotła. Wchodzi Pan w to?.
    Patrz Pan a emisję spalin mierzą na rurach wydechowych nigdzie się nie wcinając - czy to nie jest najważniejsze w pomiarach w kwestii ekologii ?

    Przy badaniu auta nikt nie pytał czy ma złą emisję bo zalał diesla fryturą, czy u ruskich kupił jakieś inne śmierdzidło, za katalizator wspawał starą rurę z wodociągu itp. - jak wywala za dużo szkodliwych substancji z rury wydechowej nie przechodzi i tyle - da się ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #26763
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Szanowny Panie Jurgonka
    wg definicji słownikowej
    darmozjad to człowiek leniwy, bezrobotny lub pozorujący pracę, który żyje na cudzy koszt;
    Jak by się Pan czuł, gdyby tym słowem ktoś ochrzcił Pana?
    Czy uważa Pan, że ludzie pracujący w laboratoriach badawczych są leniwi, pozorują swoją pracę i spełniają resztę z definicji wyżej przytoczonej?.
    Czytając to przypomina mi się cytat z klasyka:

    "Starszy człowiek w barze mlecznym je kartofle z ogórkami
    Całe życie tyrał w hucie, a do huty dokładali
    Cała jego ciężka praca, wszystko było chuja warte
    Gdyby leżał całe życie, mniejszą czyniłby on stratę"

    https://www.youtube.com/watch?v=QCGtfx595Ug

    PS żeby nie było - mam także dystans do własnej pracy i świadomość ile jest warta, ale współczesnym Don Kichotem być nie zamierzam bo wiem, że lepsze są zmiany ewolucyjne niż rewolucyjne.
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 26-09-2016 o 08:45
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #26764
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    N
    Kto płaci za te badania na kominie?
    Co się dzieje, jeśli te badania dadzą wynik negatywny (a dadzą z całą pewnością)?
    A może by tak powołać Gwardię Obywatelską, która będzie pilnować, aby taki kocioł nie pracował albo został zlikwidowany?
    A może...
    Przestańcie już z tymi głupotami, bo aż niedobrze się robi od tego.
    Użytkownik płaci podobnie jak za przegląd samochodu, a pomiary robią kominiarze - da się ?


    Proponuję dywagacje nt badań przenieść do odpowiedniego wątku bo ten jest strasznie zaspamowany tą kwestią a dotyczy to wszystkich kotłów.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #26765
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Użytkownik płaci podobnie jak za przegląd samochodu, a pomiary robią kominiarze - da się ?


    Proponuję dywagacje nt badań przenieść do odpowiedniego wątku bo ten jest strasznie zaspamowany tą kwestią a dotyczy to wszystkich kotłów.
    Wiesław, wybacz, to już ostatni wpis w tym wątku.
    Panie suspenser - obyś się pan czasami nie stał tą propozycją największym wrogiem suwerena.
    jak pan to widzisz?
    Wchodzi kominiarz na dach, jest minus 10 , wtyka sondę z testo na ile? 10 - 15 minut? I co? Akurat kociołek gościowi zadymil z jakiś powodow, kominiarz sruu plombe i wygasić natychmiast kocioł. Czy o to chodzi, czy moze o eliminacje najgorszego badziewia tak kotłowego jak i paliwowego z rynku? To sie zaraz krzyk zrobi.
    Wiesz, mieszkam na osiedlu blokowym ogrzewanym gazem. Wokół sa 3 duże osiedla domków. mam ci podeslać fotki z piątkowego wieczoru. To sie panie do prasy i telewizji nadaje. A wiesz co mówią ci z domków: nie stać mnie na nic lepszego. A przed chalupą z kutym ogrodzeniem i brasem na dachu nowa bryka stoi.
    Dopóki nie będzie wdrożona jednoznaczna polityka dotycząca ochrony zdrowia i atmosfery, to będzie jak jest. NIESTETY.

    O tym, ze za plombę kominiarz miałby marne szanse na opuszczenie posesji o własnych silach nawet nie wspominam. Po to sa teraz te badania klasowe przez darmozjadów robione, aby był choć cień szansy, że kocioł w eksploatacji zmieści sie w wymaganiach choćby najniższej klasy. Lepsze to, niż otoczenie niczym, po wybuchu Wezuwiusza albo jakiejś innej pierdziawki geologicznej.

  6. #26766
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Panie suspenser - obyś się pan czasami nie stał tą propozycją największym wrogiem suwerena.
    jak pan to widzisz?
    Wchodzi kominiarz na dach, jest minus 10 , wtyka sondę z testo na ile? 10 - 15 minut? I co? Akurat kociołek gościowi zadymil z jakiś powodow, kominiarz sruu plombe i wygasić natychmiast kocioł. Czy o to chodzi, czy moze o eliminacje najgorszego badziewia tak kotłowego jak i paliwowego z rynku? To sie zaraz krzyk zrobi.
    Wszystko można zrobić z głową lub kompletnie bez sensu, kwestia chęci.


    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Wiesz, mieszkam na osiedlu blokowym ogrzewanym gazem. Wokół sa 3 duże osiedla domków. mam ci podeslać fotki z piątkowego wieczoru. To sie panie do prasy i telewizji nadaje. A wiesz co mówią ci z domków: nie stać mnie na nic lepszego. A przed chalupą z kutym ogrodzeniem i brasem na dachu nowa bryka stoi.
    To nie mi powinieneś fotki posłać tylko odpowiednim służbom - w mojej okolicy wystarczyło 2 razy zgłosić "ekologa od kominka", który ewidentnie zasmradzał okolicę paląc śmieciami i problem zniknął.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #26767
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    "To nie mi powinieneś fotki posłać tylko odpowiednim służbom - w mojej okolicy wystarczyło 2 razy zgłosić "ekologa od kominka", który ewidentnie zasmradzał okolicę paląc śmieciami i problem zniknął."

    Niestety ponad tysiącowi nie dasz rady. Nawet ty.

  8. #26768
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Wyślesz 1,2,5 a pozostali dowiedzą się ile to tamtych kosztowało i szybko się nawrócą ...

    Wszystkie tysiąc domów w okolicy ma kopcące kominy od palenia śmieciami ? chyba przesadzasz ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  9. #26769
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Wyślesz 1,2,5 a pozostali dowiedzą się ile to tamtych kosztowało i szybko się nawrócą ...

    Wszystkie tysiąc domów w okolicy ma kopcące kominy od palenia śmieciami ? chyba przesadzasz ...
    A czy trzeba palić śmieciami, aby wielkimi kopciuchami na muł i flot grzać cwu i czasami podgrzać chałupę nieco? Ukształtowanie architektoniczne jest takie, że budynki wysokie w dwóch dużych osiedlach są otoczone ze wszystkich stron osiedlami domków, które w większości jadą na węglu. Ich kominy sięgają max. 15 m nad poziom gruntu. Zatem smrody wylatują na niewiele wyższą wysokość, a zabudowa wysoka ma ok. 25 m npg. Z której strony wiaterek nie podmucha, to smrody walą prosto do okien. Dodatkowy wpływ na smog ma to, w pobliżu są dwa potężne zbiorniki wodne zwiększające wilgotność powietrza i niedaleka bariera w postaci wypiętrzonego Beskidu Śląskiego.
    Dopóki dostępny będzie na rynku produkt o nazwie flot lub muł, to kaplica.
    Wysoka zabudowa ogrzewana jest centralnie z 5 kotłowni gazowych. I nikogo nie obchodzi, czy mamy czym zapłacić, czy tez nie. Tamci twierdzą, że ich nie stać na gaz. Tyle, że chałupy wykończone super, ogrodzenia nie tanie i bryki na podjazdach też. A za płotem pod drzewem kupsko mułu. Jeśli ich nie stać, to niech sprzedadzą chałupę, kupią mieszkanie w bloku i jeszcze im kasa zostanie.
    Ostatni opublikowany raport WHO odnośnie zanieczyszczeń powietrza nawet jeśli podaje dane zaszłe (2013 r) to i tak pokazuje Polskę jako kraj flejtuchów i smrodziarzy.
    Władze państwowe tylko udają, że co ś robią w tej sprawie, bo mimo, ze jest ustawa o ochronie to nie ma do niej aktów wykonawczych.
    To ja kicham taką "dobrą zmianę".

  10. #26770
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Faktycznie masakra i współczuję.

    Zakaz sprzedaży flotu i mułu do kotłowni indywidualnych powinien wejść jak najszybciej bo to skrajna patologia.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #26771

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Wszystkie tysiąc domów w okolicy ma kopcące kominy od palenia śmieciami ? chyba przesadzasz ...
    u mnie w okolicy wiele śmieci się nie spala, a kopcą kominy zasilane tzw. dobrym węglem ze śląskich kopalń...
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  12. #26772
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    boluś a to VARMO to co to jest jak nie flot i wysprzątane osadniki?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  13. #26773
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    boluś a to VARMO to co to jest jak nie flot i wysprzątane osadniki?
    Grzesiu,
    chcesz znać prawdę o tym o czym piszesz?
    To q.wstwo sklejone z flotu i ługów posulfitowych z PŚl. Ale to robili uczeni a nie takie "ucone" jak ja. I Nie próbuj mnie czasami do tego dopisać, bo ci baterię z rozrusznika rozładuję. To się (wg mnie panie prokuratorze) nigdy do palenia nie nadawało. I wiem coś o tym.

    A jak już to czy czasami nie mylisz blue coala z tym V.???

  14. #26774
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Tym ten z nawiasu powinien się zająć. Już paru klientów mi się tym ci.....em poparzyło nie wiedząc o tym,ze mają zamiar tym palić.Przestrzegam przed tym paliwem VARMO wszystkich!!!
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  15. #26775
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Tym ten z nawiasu powinien się zająć. Już paru klientów mi się tym ci.....em poparzyło nie wiedząc o tym,ze mają zamiar tym palić.Przestrzegam przed tym paliwem VARMO wszystkich!!!
    Lekko przesadzasz. To daje się spalić i to nawet z niezłymi wynikami. Wystarczy mieć kombinezon ochronny, maskę przeciwpyłową i google, rękawice gumowe. To przy zasypie.
    A potem już tylko nie otwierać, nie zaglądać. Nie jajcyć.
    Pozdro

  16. #26776
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    No ta,żonę wysłać ile tego zostało w zbiorniku a po otwarciu odnowa gwarantowana.Po zagojeniu jak pupcia niemowlęcia.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  17. #26777
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    No ta,żonę wysłać ile tego zostało w zbiorniku a po otwarciu odnowa gwarantowana.Po zagojeniu jak pupcia niemowlęcia.
    Jak nie jak tak? Babę zawsze można wysłać. Bo saper myli się tylko raz. Chyba, że jest żonaty.


    p.s. Kochanie, tylko nie wal mnie po pysku, bo się znowu koledzy będą śmiali

  18. #26778
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Ode mnie dwóch chłopaków zesmaliło sobie zasobniki z uszczelkami włącznie tym wynalazkiem.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  19. #26779
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Ode mnie dwóch chłopaków zesmaliło sobie zasobniki z uszczelkami włącznie tym wynalazkiem.
    Wiechu, ale to co mają najcenniejszego to mniemam, że ocalało. I będą się mogli dalej rozmnażać. 500+
    Tak trzymać.

  20. #26780
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Wiechu, ale to co mają najcenniejszego to mniemam, że ocalało. I będą się mogli dalej rozmnażać. 500+
    Tak trzymać.
    Eeee, nooo, to to ocalało
    Młode chłopy to może jeszcze co "udłubią"
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Strona 1339 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony