dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1362 z 1421
Pokaż wyniki od 27.221 do 27.240 z 28404
  1. #27221

    Domyślnie

    Wrzuć jeden biały "kruszek" do ciepłej wody
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  2. #27222
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    nie miałem co pucować a i blacha brozowa zielona jak nówka -taraz to już jestem w niebie a i sąsiada bym ogrzał
    a i burnerek mega pyka bo już nie musi 50 i więcej kg podać na dobe hee a te kusioczki to do Daniela i Ojca

  3. #27223

    Domyślnie

    @bernard, czy mógłbyś w skrócie napisać jaki masz piec?
    Nie sledze wszystkich watków i innych for, ale czy dobrze rozumuje?
    RBR-K, palink jakis burner, a sterownik? czy to e-coal vel bruli z innym oprogramowaniem niż oryginalne?


  4. #27224
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    piec rbr -k 17
    palnik burner 3 podkowy-sam
    sterowanie verbomat

  5. #27225

    Domyślnie

    co to ten verbomat? jakis link? cokolwiek? czytajac ten temat wpadła mi w oczy ta nazwa, ale ni hu hu

    A za reszte odpowiedzi dziękuję


  6. #27226
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    tu sobie poczytaj
    Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy

  7. #27227
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    No ostatnio to tam afery raczej niż merytoryczna dyskusja. Ktoś się obraził, bo z Verbomatu do SKZP niby poszło jakieś ustawienie. Podbicie dmuchawy w trakcie podawania chyba. Śmieszne jest to że rozwiązanie stare jak świat, stosowane w sterach których istnienia zapewne już wielu z Was nie pamięta. Więc i verbomat skądś je zapożyczył - a obraza jakby autorem był co najmniej. Podobnie stare są dobiegi i wybiegi dmuchawy ( kto jeszcze kojarzy sterownik Compit? Stary dwustan? ), zwalnianie dmuchawy w określonej odległości od zadanej ( tak tak, w dwustawnych też tak bywało, jeszcze zanim PID-y powymyślali ), przełączanie między mocami, rozdmuch po starcie i inne podobne. Temat jest typu Nihil Novi sub Solem. Wszystko już było, zmieniają się tylko konfiguracje. Ktoś udoskonali próg zmiany mocy, ktoś poprawi rozdmuch na podanie, ktoś to do kupy pozbiera i zrobi nowy sterownik. Na starych pomysłach, tyle że lepiej dobranych i może ciut rozwiniętych. PS. Znam Verbomat tylko z opisów, jednak wśród jego funkcji tak naprawdę nie słyszałem dotąd o czymś z czym nie spotkałbym się wcześniej. I to nawet w sterownikach o których jak pisałem współczesny użytkownik kotła z podajnikiem nawet w większości wypadków nie słyszał.
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 19-01-2017 o 09:15
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  8. #27228
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    za pewne nie znasz wielu funkcji w verbomacie -nie spotykanych w innych sterownikach a podbicie dm to ja stosowałem już w 1997 roku a sterownik był tylko dwustanowy chcesz to mogę pokazać ci na oryginalnym bruli w dwustanie albo auto z dodatkową dmuchawką dm 32sf idealnie się nadaje do takiego sterowania

    a ten twój komputerek to ma przedmuchy kiedy chce czyli nie kontrolowane ni w pi-da ni w oko
    w verbomacie masz wszystko czytelne i masz 100% władzy kiedy ile na jaki czas i siłą ma dostać przedmuch ot i tyle.
    Ostatnio edytowane przez berdnard ; 19-01-2017 o 14:35 Powód: .

  9. #27229
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Bernard, miałem go dostać na testy do mojego syfiarskiego palnika rynnowego i miału z Piasta. Prawdziwe wyzwanie - nawet Ewmar Ness uznał że się na tym palniku nie da palić i wycofał go z produkcji. Że się przegrzewa, że dymi i kopci, że niestabilny. U mnie SPP sobie z tą rynną radzi bez nikakich. Testując Verbomat poznałbym go lepiej, gdybym znalazł funkcje z którymi się dotąd nie spotkałem napisałbym o tym Verbowi. No ale ponoć testów koniec - więc na razie to Ty twierdzisz że funkcje są nowe, ja będę się upierał że dla każdej z nich znajdę odpowiednik w znanych mi sterownikach.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  10. #27230
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    na pewno nie ma takiego drugiego w jednym opakowaniu mogę sie mylić bo ci co go testowali kłódka z gęby już otworzyli .

  11. #27231
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    joorg1

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    138

    Domyślnie

    Witam.
    Panowie mam instalacje otwarta na grawitacji i w razie potrzeby pompa, stare zawory dn 20 . Chciałbym zamienic stare zawory na zawory termostatyczne ale zeby dzialala grawitacja i tu pytanie czy sa zawory ktore dzialaja na grawitacji bo na pompie dzialaja wszystkie ale nie chcialbym zrezygnowac z grawitacji.

  12. #27232
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kolanin
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    114

    Domyślnie

    Jak najbardziej,są takie zawory o zwiększonym przepływie firmy HERZ TS-E,1/2",3/4",1".
    Na przyszły sezon również będę chciał u siebie takie zamontować.

    http://allegro.pl/zawor-termostatycz...rs_rule_id=201

  13. #27233

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Bernard, miałem go dostać na testy do mojego syfiarskiego palnika rynnowego i miału z Piasta. Prawdziwe wyzwanie
    Wspominał, że w lutym będzie posyłał, czy zawoził. Ale pokażę mu o co właściwie chodzi

  14. #27234
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzeh2000

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    287

    Domyślnie

    Witam,zmieniłem router na tp-linka musze wpisac jakies ustawienia,bo podgląd nie bangla?

  15. #27235
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    IP maska brama

  16. #27236
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzeh2000

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    287

    Domyślnie

    Dzieki

  17. #27237
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    joorg1

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolanin Zobacz post
    Jak najbardziej,są takie zawory o zwiększonym przepływie firmy HERZ TS-E,1/2",3/4",1".
    Na przyszły sezon również będę chciał u siebie takie zamontować.

    http://allegro.pl/zawor-termostatycz...rs_rule_id=201
    Dziekuje, tez mam zamiar sie zabrac za wymiane po zakonczeniu sezonu.

  18. #27238
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał berdnard Zobacz post
    na pewno nie ma takiego drugiego w jednym opakowaniu mogę sie mylić bo ci co go testowali kłódka z gęby już otworzyli .
    Bernard,życzę powodzenia.Ktoś tam zapodał fajnym tekstem:
    "Widzę chłopaki,że instalacje macie ogarnięte..." To zawsze rozwiązuje jeden z cudów "prostej kreski".Ja w tych wykresach nie widzę niczego specjalnego.Przy dobrze zrobionej,prostej instalacji oraz suchym i dobrym (nie mieszanym opale) na SPP widok wykresu jest ten sam.Komorę spalania miałem z szamotem dużo czystszą -a o wymienniku nie wspomnę.
    Jestem ciekaw,jak poradzi sobie ten prototyp w większości przewymiarowanych instalacji,gdzie na 100m2 stoi kocioł 16kW,do tego podłogówka i grzejniki i ze cztery pompy na dokładkę
    Tak czy siak,jestem pełen podziwu i życzę sukcesów.Choć w czasach,kiedy choćby PC jest w coraz większym zasięgu dla inwestora nowego domu,kto by tam biegał z węglem i popiołem...
    Pozdrawiam.

  19. #27239

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Bernard,życzę powodzenia.Ktoś tam zapodał fajnym tekstem:
    "Widzę chłopaki,że instalacje macie ogarnięte..." To zawsze rozwiązuje jeden z cudów "prostej kreski".Ja w tych wykresach nie widzę niczego specjalnego.Przy dobrze zrobionej,prostej instalacji oraz suchym i dobrym (nie mieszanym opale) na SPP widok wykresu jest ten sam.Komorę spalania miałem z szamotem dużo czystszą -a o wymienniku nie wspomnę.
    Jestem ciekaw,jak poradzi sobie ten prototyp w większości przewymiarowanych instalacji,gdzie na 100m2 stoi kocioł 16kW,do tego podłogówka i grzejniki i ze cztery pompy na dokładkę
    Tak czy siak,jestem pełen podziwu i życzę sukcesów.Choć w czasach,kiedy choćby PC jest w coraz większym zasięgu dla inwestora nowego domu,kto by tam biegał z węglem i popiołem...
    Pozdrawiam.
    U mnie też podejrzewam że ten sterownik by sobie nie poradził, bo dla mnie priorytetem była stabilna temperatura w domu a nie "proste kreski" w piecu, a że spali minimalnie więcej to trudno, bo za komfort trzeba trochę więcej zapłacić. U mnie pompy od podłogówek i od CWU pracują tylko wtedy kiedy temperatura w pomieszczeniach czy bojlerze jest niższa od zadanej (+ 5 minut pracy na 30minut przerwy aby nie wychłodzić podłogi).
    Przeglądam czasami różne nowości na forum i nie widzę aby coś lepiej sobie poradziło od ecolala nie tracąc wszystkich funkcjonalności tego sterownika.
    Ostatnio edytowane przez Maher ; 25-01-2017 o 19:01

  20. #27240
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Maher ty nie powinieneś mieć kotła.I sam dobrze wiesz o tym.
    Nie widziałem jak verbomat pracuje,ale pamiętam testy Bernarda ze stałopalnym pracującym tłem w zanadrzu.Chłopaki testowali też SPP,oddali bo Bolecki nie chciał mnie słuchać.Trzeba było wprowadzić stale pracujące tło,jako druga moc-w zależności od zapotrzebowania na moc.
    Kupię ster od verba,ale wiem ,że kobra ma rację.Nic,co znamy tam nie znajdę.
    Mają jednak jaja.Znaleźli sposób na wredny towar jaki jest na rynku.I na prosta instalację.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 26-01-2017 o 08:36

Strona 1362 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony