dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1374 z 1421
Pokaż wyniki od 27.461 do 27.480 z 28404
  1. #27461
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Co w nim chcesz poprawiać?

  2. #27462
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    No istotę czystości spalania - z danych wskazanego wynalazku (artykułu) wynika, że przeróbka śmieciucha na 5 klasę mieści się w 1000 zł a tymczasem kotły na ekogroszek kosztują zwyczajowo w granicach 10 000 zł i nawet ponad to - to coś nie halo - bo skąd taka rozbieżność

  3. #27463

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    No istotę czystości spalania - z danych wskazanego wynalazku (artykułu) wynika, że przeróbka śmieciucha na 5 klasę mieści się w 1000 zł a tymczasem kotły na ekogroszek kosztują zwyczajowo w granicach 10 000 zł i nawet ponad to - to coś nie halo - bo skąd taka rozbieżność
    Dlatego że śmieciuchy nie mają podajników, palników i sterowników które te dodatkowe urządzenia obsłużą i to nabija cenę. Może jest prosty sposób aby poprawić efektywność spalania śmieciucha np. jak palenie od góry ale kto palił i jednym i drugim piecem to wie co to jest palenie od góry i z czym się to wiąże co jest wyeliminowane w piecu z podajnikiem (dla niewtajemniczonych napiszę że "palenie od góry" ma trochę minusów, pierwsze to codzienne rozpalanie - dodatkowy stracony czas na rozpalanie i trzeba jeszcze mieć czym rozpalić, drugi minus to piec wypala zawartość, wygasa i nie trzyma temperatury zadanej, w domu robi się zimno a nie można nić zrobić do puki sam się nie wygasi i takie wygaszenie może trwać nawet do 12 godzin co przy nieocieplonym domu spowoduje duży spadek temperatury).

  4. #27464
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    Temat śmieciuchów to raczej powinien być przerzucony do muzeum. I w takim miejscu zwiedzający powinni dyskutować jak to było w zamierzchłych czasach
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  5. #27465

    Domyślnie

    No i po kłopocie.
    Nowy RBR w kotłowni.
    Tutaj chciałbym wspomnieć,że rzadko się spotyka tak szybką reakcję sprzedawcy(Karoka) jak i producenta.
    W tydzień wszystko zorganizowane w ramach gwarancji na 5+ .
    Podziękowania dla Romka i Rajmunda za wymianę(miałem przyjemność spotkać Panów w realu)
    Mam nadzieję,że tym razem kocioł już nie zrobi niespodzianki i będzie długo służył.

  6. #27466

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    No i po kłopocie.
    Nowy RBR w kotłowni.
    Tutaj chciałbym wspomnieć,że rzadko się spotyka tak szybką reakcję sprzedawcy(Karoka) jak i producenta.
    W tydzień wszystko zorganizowane w ramach gwarancji na 5+ .
    Podziękowania dla Romka i Rajmunda za wymianę(miałem przyjemność spotkać Panów w realu)
    Mam nadzieję,że tym razem kocioł już nie zrobi niespodzianki i będzie długo służył.
    Miales powiedzieć co było, no chyba, że jest blokada informacji.

  7. #27467

    Domyślnie

    Żadna tajemnica , puścił spaw i zaczął cieknąć.
    Nie był to duży wyciek i kotłowni mi nie zalało ale w piecu wilgotno a jeszcze był na gwarancji.
    Karoka szybko zadziałał i jak dla mnie bardzo profesjonalnie . Szczególną analizę to już nie ja robię bo piec zabrano i tyle w temacie.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 26-03-2017 o 18:24 Powód: dopisek

  8. #27468
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Normalne podejście do tematu.

  9. #27469

    Domyślnie

    E tam normalne... nie wszyscy producenci dbają o klienta jak Bałka.
    SMO np. ma dziadowski serwis.

  10. #27470
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Mi właśnie chodziło o firme INSTALCO.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  11. #27471

    Domyślnie

    Panowie. Odkrecila mi sie ta wajcha. Jest jakis sposob, aby ja szybko zamontowac, czy trzeba sciagac podajnik z palnikiem (ekoenergia)?

  12. #27472

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawell_1610 Zobacz post
    Panowie. Odkrecila mi sie ta wajcha. Jest jakis sposob, aby ja szybko zamontowac, czy trzeba sciagac podajnik z palnikiem (ekoenergia)?
    Ściągnięcie podajnika nic nie da. Potrzebne są dwie osoby. Jedna osoba trzyma płaskownik (ja to zrobiłem od strony popielnika w pozycji leżącej), druga osoba wkręca wajchę (przy wejściu wajchy jest tuleja, którą można odkręcić, wtedy będzie lepiej widać, przyda się też latarka).
    Wydaje mi się, że można także przytrzymać (przyblokować np pogrzebaczem) płaskownik od strony 2 półki (górne drzwiczki). Gwint normalny, prawy.

  13. #27473
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Potwierdzam,że nie ma potrzeby demontażu palnika ale muszą być do tego dwie osoby.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  14. #27474
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    Panowie co tu jeszcze wykombinować bo nadal mam niewelkie ilości spieków koksowych a nadmuch mam już na 44%?
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  15. #27475
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Wyregulować ciąg kominowy.

  16. #27476
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Wyregulować ciąg kominowy.
    Wyregulowaś w oparciu o co?
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  17. #27477
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  18. #27478
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    Nie bardzo mnie to przekonuje.
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  19. #27479

    Domyślnie

    Nadal mam problem z wajchą z tyłu pieca do czyszczenia.
    Chodzi bardzo ciężko.
    Niedawno ktoś mi poradził, bym ją nasmarował. Trochę posmarowałem, ale niewiele to dało.

    Po wczorajszym czyszczeniu, dziś prawie w ogóle nie mogę jej wcisnąć. Wchodzi tylko na jakieś 20%, dalej nie idzie.

    Czy do tego miejsca w piecu, które ta wajcha czyści, jest jakieś dojście? Od wewnątrz? To jest jakaś tylna ścianka? Dokładnie nie wiem gdzie to jest.
    Może tam się coś zapiekło? Coś zasyfiło? Podpowiedzcie co z tym zrobić, bo podejrzewam, że nie powinienem tego tak zostawić..

  20. #27480

    Domyślnie

    Cytat Napisał kveldulv Zobacz post
    Nadal mam problem z wajchą z tyłu pieca do czyszczenia.
    Chodzi bardzo ciężko.
    Niedawno ktoś mi poradził, bym ją nasmarował. Trochę posmarowałem, ale niewiele to dało.

    Po wczorajszym czyszczeniu, dziś prawie w ogóle nie mogę jej wcisnąć. Wchodzi tylko na jakieś 20%, dalej nie idzie.

    Czy do tego miejsca w piecu, które ta wajcha czyści, jest jakieś dojście? Od wewnątrz? To jest jakaś tylna ścianka? Dokładnie nie wiem gdzie to jest.
    Może tam się coś zapiekło? Coś zasyfiło? Podpowiedzcie co z tym zrobić, bo podejrzewam, że nie powinienem tego tak zostawić..
    Włóż rękę z telefonem do tylnego kanału albo zainwestuj w kamerkę inspekcyjna za parę zeta - przydaje się.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	11,3 KB
ID:	386006
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

Strona 1374 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony