dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1390 z 1421
Pokaż wyniki od 27.781 do 27.800 z 28404
  1. #27781
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał maniek3025 Zobacz post
    Piec odpaliłem po raz pierwszy 08.10 to już ponad tydzień od rozpalenia praktycznie piec nie przechodzi w stan podrzymania.
    Szczęściarz.
    Ja byłbym zadowolony a drugi ma problem, heh
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  2. #27782
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał maniek3025 Zobacz post
    Witam. W końcu odpaliłem RbR-a 12KW po montarzu. I tu zaczyna się problem. Piec odpaliłem po raz pierwszy 08.10 to już ponad tydzień od rozpalenia praktycznie piec nie przechodzi w stan podrzymania. Temperatura zadana na piecu 50 C, wody 46 C, piec nagrzewa się do 55-56 C po czym zaczyna spadać do 48C i zaczyna znów powoli rosnąć (wentylator się nie zatrzymał od odpalenia pieca od 8 października chyba że przełączyłem na sterowanie ręczne) pompy ustawione na 42 C, spalił 5x25 kg ekogroszku. Dlaczego nie przechodzi w stan podrzymania? Ktoś mi może doradzi jak go ustawić? I co może być nie tak?
    A czytałeś w ogóle na temat tego sterownika i sposobie jego działania?

  3. #27783

    Domyślnie

    Cytat Napisał maniek3025 Zobacz post
    Witam. W końcu odpaliłem RbR-a 12KW po montarzu. I tu zaczyna się problem. Piec odpaliłem po raz pierwszy 08.10 to już ponad tydzień od rozpalenia praktycznie piec nie przechodzi w stan podrzymania. Temperatura zadana na piecu 50 C, wody 46 C, piec nagrzewa się do 55-56 C po czym zaczyna spadać do 48C i zaczyna znów powoli rosnąć (wentylator się nie zatrzymał od odpalenia pieca od 8 października chyba że przełączyłem na sterowanie ręczne) pompy ustawione na 42 C, spalił 5x25 kg ekogroszku. Dlaczego nie przechodzi w stan podrzymania? Ktoś mi może doradzi jak go ustawić? I co może być nie tak?
    Nic nie napisałeś o wielkości chałupy. Nie wiemy jakie jest zapotrzebowanie w energie twojego domu. Ilu domowników.
    Nie wskazuje nic na to, żeby coś było nie tak. Podtrzymanie będziesz miał latem. Jest jesień, za oknem temp głównie poniżej 10stopni (wiem, jest różnie). A na podtrzymanie to można liczyć wtedy (pisząc bardzo ogólnie) gdy piec "nie będzie miał nic do roboty" A widocznie u ciebie ma

  4. #27784

  5. #27785

    Domyślnie

    Cytat Napisał kveldulv Zobacz post
    Carbo Smar
    https://www.leroymerlin.pl/ogrzewani...tml#tab-opinie
    Używał ktoś? Faktycznie warto?
    Owszem, miałem litra na testy.
    Jeśli chodzi o spalanie to nie zauważyłem żadnej szczególnej różnicy. Tak samo jeśli chodzi o wyciszenie podajnika... Z kolei moja żona stwierdziła, że było trochę ciszej ale nie jest to warte 80zł na każdą tonę

  6. #27786
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Dawno testowałem i mi się spodobało jak wycisza, pozostałych korzyści nie odnotowałem.

    Można kupić taniej - 5 litrów za 130 zł
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #27787

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Dawno testowałem i mi się spodobało jak wycisza, pozostałych korzyści nie odnotowałem.
    Zapomniałem dopisać, że podczas testów paliłem ekomiałem więc już samo to powodowało w miarę cichą pracę podajnika.
    Przy ekogroszku różnica po użyciu carbosmaru na pewno byłaby bardziej slyszalna

  8. #27788
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar S76
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    171
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Przepraszam Panie i Panowie, ja beż żadnego trybu. Pozwolę sobie jako chemik, związany od kilkunastu lat z przemysłem tłuszczowym, wtrącić przysłowiowe „3 grosze” w kwestii cuda zwanego Carbosmarem. Ten cudowny preparat, ma, zdaniem producenta, pozwolić na 50% oszczędność prądu, zdecydowanie wyciszyć kocioł, wydłużyć do 2 lat okres bezawaryjnej pracy kotła, ochronić przed korozją i dwukrotnie zmniejszyć ilość popiołu (informacje ze strony www.carbosmar.pl). Coś niesamowitego. Jakbyśmy czytali reklamę cudownego „ceramizera”, pozwalającego za 60 zł zregenerować silnik samochodu.
    Szukając dalej znajdujemy kartę katalogową produktu, a w niej informację:
    „jest zawiesiną sporządzoną na bazie olejów roślinnych lub modyfikowanych tłuszczów zwierzęcych. Dodatkowo w skład wchodzą smary stałe takie jak: parafiny stałe, stearyna, tłuszcze stałe, sole kwasów tłuszczowych metali grupy pierwszej i drugiej, oraz węglany wapnia lub/i magnezu”.

    Drodzy Państwo, ten preparat to nic innego jak przefiltrowany tłuszcz posmażalniczy (stąd: oleje roślinne lub modyfikowane tłuszcze zwierzęce – wytopione podczas smażenia mięsa / ryb), zneutralizowany poprzez dodatek ługu sodowego oraz dolomitu (stąd: sole kwasów tłuszczowych metali grupy pierwszej i drugiej, oraz węglany wapnia lub/i magnezu) z dodatkiem parafin stałych, stearyny (zapewne odpadów z produkcji zniczy). Koszt wsadu surowcowego do wyprodukowania 1 litra tego cuda w mojej ocenie nie przekracza 2,00 – 2,50 zł. W detalu 1 litr kosztuje 35-40 zł. Po prostu marketingowy majstersztyk.
    Sugerowany sposób użycia również pozostawia wiele do życzenia. Cytat ze strony:
    „.Ciekły Smar do kotłów zasilanych podajnikiem ślimakowym opalanych ekogroszkiem stosuje się poprzez dodanie porcji smaru bezpośrednio i centralnie na wierzch pryzmy węgla w zasobniku. Ważne jest aby wlewanie odmierzonej ilości smaru odbywało się powoli i w jedno miejsce tak aby przeniknął on przez cały węgiel zgromadzony w zasobniku do samego spodu. Nie polewać po całej powierzchni!” Producent sugeruje użycie 250 ml preparatu na 125 kg węgla (info ze strony głównej).
    Drodzy Państwo, przy takich proporcjach „smaru” do węgla „przeniknięcie przez cały węgiel” byłoby możliwe, gdybyśmy oba komponenty wprowadzili do mieszalnika paszowego / betoniarki i mieszali przynajmniej przez pół godziny. Wlanie szklanki (250 ml) preparatu „w jedno miejsce do pełnego zasobnika” (125 kg) węgla spowoduje, że „smar” spłynie do podajnika, nawilżając po drodze może z 10-15 kg węgla. Efekt będzie taki, że po wypaleniu ¼ wsadu w zasobniku nie będzie już śladu po „smarze”. Taki sposób zadozowania „smaru” spowoduje jednak początkowy odczuwalny spadek głośności pracy podajnika. W miarę zużywania węgla głośność pracy podajnika będzie wzrastała do wartości jak dla czystego węgla, użytkownik kotła zapewne zapamięta, że po dodaniu było ciszej.
    Nasuwa się pytanie – czy warto płacić 35-40 zł za litr takiego „smaru”? Zdecydowanie nie – podobny efekt (tzn. wyciszenie pracy podajnika) można uzyskać ,dodając do węgla najtańszy olej rzepakowy (4-5 zł / litr) lub też zużyty tłuszcz kuchenny- po smażeniu frytek czy kotletów.
    Należy także pamiętać, że dodatek tłuszczu (w jakiejkolwiek postaci) do węgla zawsze powoduje pewne zachwianie pracy sterownika kotła. W przypadku sterownika eCoal dodanie tłuszczu do węgla powoduje wyraźne wydłużanie przerw pomiędzy podaniami paliwa – zarówno w trybie automatycznym jak i w trybie spalania grupowego. Jeśli palimy paliwem o skłonnościach do żużlowania / tworzenia spieków popiołowych np. retopalem, dodatek tłuszczu może spowodować zwiększenie ilości spieków i klinowanie tychże u wylotu palnika. W rezultacie zaobserwujemy wzrost głośności pracy podajnika a w skrajnych przypadkach może nawet dochodzić do zrywania zawleczki (sprawdzone empirycznie). W takim przypadku można się poratować dodatkiem 2-3% wapna suchogaszonego.

    Pozdrawiam i owocnych przemyśleń życzę

  9. #27789
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Tak tak wiemy co to są reklamy a nawet wiemy co to są obietnice wyborcze :

  10. #27790
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Testowałem też Carbo smar nie warty swojej ceny później lałem olej po pączkach i efekt poddobny W tym sezonie nie leję nic i chyba chodzi głośniej.
    Trzeba zrobić pączki

    A wapno dodane do zasobnika co niby robi?
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 25-10-2017 o 07:13
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #27791
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar S76
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    171
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Testowałem też Carbo smar nie warty swojej ceny później lałem olej po pączkach i efekt poddobny W tym sezonie nie leję nic i chyba chodzi głośniej.
    Trzeba zrobić pączki

    A wapno dodane do zasobnika co niby robi?
    Co robi wapno - zapewne powoduje podwyższenie temperatury topnienia popiołu, przez co ogranicza tworzenie spieków popiołowych.
    Na forum ES jest nawet wątek poświęcony dodawaniu wapna:

    https://esterownik.pl/forum/posty,35...postrzezenia,1

    Poniżej link do ciekawego artykułu z Prac Naukowych GIG:

    http://yadda.icm.edu.pl/yadda/elemen...0004/c/Rog.pdf

    Zwracam uwagę na rysunek 12 na stronie 84.

    Pozdrawiam

  12. #27792

    Domyślnie

    Cytat Napisał kveldulv Zobacz post
    Fakt, ale może jednak warto poczekać? Mam myśli jakość.
    No i się doczekałem, węgiel dotarł po 60 dniach ale tak mokry że chyba specjalnie wody dolewali w firmie KarenaSA .Czeka mnie dodatkową robota z jego suszeniem.
    Niech ich chu... strzeli.

  13. #27793
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    joorg1

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    138

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Od pewnego czasu kocioł podbija mi zadaną temp. czasami o nawet 3 stopnie, paliwo się nie zmieniło. Może jakieś sugestie bo nawet nie myślę ze sterownik odmawia posłuszeństwa.

  14. #27794
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    eCoal nie podbija o 3 stopnie sam od siebie tylko stara się oscylować w temp zadanej. Po przekroczeniu o 3 stopnie przechodzi na moc minimalną a po przekroczeniu o 5 przechodzi w podtrzymanie.

  15. #27795

    Domyślnie

    Cytat Napisał S76 Zobacz post
    Przepraszam Panie i Panowie, ja beż żadnego trybu. Pozwolę sobie jako chemik, związany od kilkunastu lat z przemysłem tłuszczowym, wtrącić przysłowiowe „3 grosze” w kwestii cuda zwanego Carbosmarem.
    ...
    To co Pan napisał w jakiś sposób przemawia do mnie. Tzn wygląda logicznie Tak to oceniam, chociaż chemikiem nie jestem.

    Jednak chciałem się dowiedzieć czy korzystał Pan z tego środka?
    Tzn: czy to co Pan napisał to teoria czy praktyka?

  16. #27796
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    joorg1

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    eCoal nie podbija o 3 stopnie sam od siebie tylko stara się oscylować w temp zadanej. Po przekroczeniu o 3 stopnie przechodzi na moc minimalną a po przekroczeniu o 5 przechodzi w podtrzymanie.
    Podbija o 3 stopnie a powinien o 1 stopien wiec powinien oscylować w zakresie 41-43stopnie tak mi sie wydaje.Jeżeli sie myle to prosze mi to wyjasnic.

  17. #27797

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    No i się doczekałem, węgiel dotarł po 60 dniach ale tak mokry że chyba specjalnie wody dolewali w firmie KarenaSA .Czeka mnie dodatkową robota z jego suszeniem.
    Niech ich chu... strzeli.
    No to lipa. Ja miałem więcej szczęścia.
    A worki masz jakie? Wydaje mi się, że w jutowych lepiej schnie..

  18. #27798
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał joorg1 Zobacz post
    Podbija o 3 stopnie a powinien o 1 stopien wiec powinien oscylować w zakresie 41-43stopnie tak mi sie wydaje.Jeżeli sie myle to prosze mi to wyjasnic.
    Jeżeli chodzi o grupowe to tak ,ale każdą podaną dawkę paliwa musi zakończyć dopalaniem a resztę robi ceramika.

  19. #27799
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    joorg1

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Jeżeli chodzi o grupowe to tak ,ale każdą podaną dawkę paliwa musi zakończyć dopalaniem a resztę robi ceramika.
    Czyli sie nie przejmować, ok dziekuje.

  20. #27800
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar S76
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    171
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kveldulv Zobacz post
    To co Pan napisał w jakiś sposób przemawia do mnie. Tzn wygląda logicznie Tak to oceniam, chociaż chemikiem nie jestem.

    Jednak chciałem się dowiedzieć czy korzystał Pan z tego środka?
    Tzn: czy to co Pan napisał to teoria czy praktyka?
    To, co napisałem od miejsca "Sugerowany sposób użycia ...." do końca postu wynika z moich kilkuletnich doświadczeń w zakresie współspalania biomasy zawierającej tłuszcz (wytłoki z produkcji olejów roślinnych) czy samego tłuszczu z węglem sortymentu "ekogroszek". A w sezonie spalam kilkaset kg takiej biomasy i około 20 litrów oleju roślinnego.
    Opisywanego środka nie testowałem ale znając jego przybliżony skład nie muszę tego robić, aby przewidzieć rezultat. Szkoda by mi było (nawet do testów) zapłacić za przerobiony odpad jak za dobry jakościowo zimnotłoczony olej lniany czy oliwę z oliwek "Extra Virgin".

    I na koniec prośba - proszę się do mnie na forum nie zwracać per "Pan" - jakoś tak się staro i nieswojo z tym czuję

    Pozdrawiam

Strona 1390 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony