dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 194 z 1421
Pokaż wyniki od 3.861 do 3.880 z 28404
  1. #3861
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0degree Zobacz post
    On już jest zamontowany ale niepotrzebnie bo z grawitacją u Ciebie będzie kiepsko, ale przyjmijmy że jest dużo lepiej.
    Wstawi UPSa i olać grawitację i to raczej tylko dlatego żeby w tyłek nie marznąć jak prądu braknie.
    Kocioł się nie przegrzeje, tylko zacznie normalnie wygasać zresztą tobie nie muszę tego mówić

  2. #3862

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Będziesz pół nocy czytał hehe
    Ja nadrabiam od popołudnia

  3. #3863

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0degree Zobacz post
    W łazience masz kasetowy ogranicznik temperatury http://www.schlosser.com.pl/kaseta_rtl.html w opisie można wpiąć do instalacji o parametrach 70/55, ale powinna być zabezpieczona do 50 st. :/
    Z pompami już git, tylko teraz nie bardzo widze sens montażu tego zaworu różnicowego, no ale za to będzie poważnie wyglądał
    No i się niedopatrzyłem zaworu zwrotnego za pompą c.o
    Czyli z tym kasetowym ogranicznikiem ( a jest ich 3 szt - na każdej pętli w każdym pomieszczeniu osobny) będzie dobrze, czy to też należałoby jakoś przerobić?
    Ostatnio edytowane przez STEFAN_BR ; 16-01-2013 o 22:32

  4. #3864

    Domyślnie

    Teraz już na pewno
    Mam ostatnią noc nieprzespaną i ty Wiesiek chyba wiesz dlaczego

  5. #3865
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał STEFAN_BR Zobacz post
    Nie, nie ma z tym problemu. Wszystko jest omawiane na spokojnie. Nie wiem jak będzie jak im powiem, że trzeba przerobić podłącze do podłogówki ale zobaczymy.
    Na spokojnie dopóki tam jesteś hehe.
    Nie chciałbyś słyszeć tego co jest jak odjedziesz.
    Powinni cię fachowcy dobrze opić na koniec że ich trochę roboty nauczyłeś
    Będą teraz najbardziej kompetentną firmą w okolicy do montażu kotłów z takimi sterownikami.
    Podziękować wypada koledze Odegree że spojrzał fachowym okiem na całość.

  6. #3866
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    Cytat Napisał STEFAN_BR Zobacz post
    Nie, nie ma z tym problemu. Wszystko jest omawiane na spokojnie. Nie wiem jak będzie jak im powiem, że trzeba przerobić podłącze do podłogówki ale zobaczymy.
    Z tą podłogówką na górze to jeszcze się wstrzymaj, bo jeśli masz grzejniki tak dobrane że nie będziesz musiał garować w kotle przy mrozach więcej niż 55 st. to nie ma źle. Dowiedz się ile watów liczyli na metr kwadratowy.
    A podłogówka na dole jest ok, nie widać tylko za pompą c.o nad kotłem zaworu zwrotnego i o to bym się czepił.
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  7. #3867
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Wiem Zbuszku, wiem, znam ten ból, sam rodziłem.
    Wybacz żarcik ale wtedy do śmiechu mi nie było.

  8. #3868
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    No ja mogę powiedzieć ,że udało mi się znaleźć dobrego fachowca z Dąbrowy Górniczej.
    Przy pierwszym montażu RBR-a miał pełno pytań.Teraz montuje i praktycznie nie dzwoni
    A co do samego sterowania to mówi,ze pojęcia nie miał jaki to prosty sterownik.20 lat w swoim fachu i co najlepsze uważnie słuchał mnie co i jak ma być.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  9. #3869
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    No ja mogę powiedzieć ,że udało mi się znaleźć dobrego fachowca z Dąbrowy Górniczej.
    Przy pierwszym montażu RBR-a miał pełno pytań.Teraz montuje i praktycznie nie dzwoni
    A co do samego sterowania to mówi,ze pojęcia nie miał jaki to prosty sterownik.20 lat w swoim fachu i co najlepsze uważnie słuchał mnie co i jak ma być.
    I tak powinno być, po to ma człowiek dwoje oczu, rąk , uszu a tylko jedną gębę żeby więcej słuchać, podpatrywać, robić a nie tylko gadać
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  10. #3870

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0degree Zobacz post
    Z tą podłogówką na górze to jeszcze się wstrzymaj, bo jeśli masz grzejniki tak dobrane że nie będziesz musiał garować w kotle przy mrozach więcej niż 55 st. to nie ma źle. Dowiedz się ile watów liczyli na metr kwadratowy.
    A podłogówka na dole jest ok, nie widać tylko za pompą c.o nad kotłem zaworu zwrotnego i o to bym się czepił.
    A wiesz, ze właśnie w tej chwili to samo zauważyłem na zdjęciach i miałem do Was pisać. Nad POMPĄ CWU jest zaraz zawór kulkowy.

  11. #3871

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0degree Zobacz post
    Z tą podłogówką na górze to jeszcze się wstrzymaj, bo jeśli masz grzejniki tak dobrane że nie będziesz musiał garować w kotle przy mrozach więcej niż 55 st. to nie ma źle. Dowiedz się ile watów liczyli na metr kwadratowy.
    A podłogówka na dole jest ok, nie widać tylko za pompą c.o nad kotłem zaworu zwrotnego i o to bym się czepił.
    Zasadniczo projekt nie przewidywał podłogówki tylko grzejniki, które zostały dobrane jak to napisano w projekcie "wielkości, typy i moce grzejników zostały dobrane do strat ciepła w poszczególnych pomieszczeniach". i tak zostały zamontowane. Podłogówka jest dodatkowo.

  12. #3872
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    Cytat Napisał STEFAN_BR Zobacz post
    A wiesz, ze właśnie w tej chwili to samo zauważyłem na zdjęciach i miałem do Was pisać. Nad POMPĄ CWU jest zaraz zawór kulkowy.
    Nad pompą cwu jest zawór kulowy, oczywiście niepotrzebny bo za raz nad nim jest zawór zwrotny - taki mosiężny on jest bardzo potrzebny. I taki zawór zwrotny powinien być za pompą c.o , to jest po to potrzebne aby w czasie pracy tylko jednej pompy nie nastąpiło zasysanie wstecz przez drugą niepracującą pompę. A i jeszcze ważna sprawa, te zawory OBOWIĄZKOWO muszą mieć metalowy grzybek a nie plastik w środku. Polecam zawory klapowe, albo zwrotne po usunięciu sprężynki ze środka (najlepiej szydełkiem)
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  13. #3873

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0degree Zobacz post
    Nad pompą cwu jest zawór kulowy, oczywiście niepotrzebny bo za raz nad nim jest zawór zwrotny - taki mosiężny on jest bardzo potrzebny. I taki zawór zwrotny powinien być za pompą c.o , to jest po to potrzebne aby w czasie pracy tylko jednej pompy nie nastąpiło zasysanie wstecz przez drugą niepracującą pompę. A i jeszcze ważna sprawa, te zawory OBOWIĄZKOWO muszą mieć metalowy grzybek a nie plastik w środku. Polecam zawory klapowe, albo zwrotne po usunięciu sprężynki ze środka (najlepiej szydełkiem)
    Dzięki, rozumiem, jutro im przekażę. Rozumiem, ze w takim podłączeniu jak jest obecnie jak nie będzie pracować pompa CO pompa CWU może zasysać wstecz.

  14. #3874
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    Cytat Napisał STEFAN_BR Zobacz post
    Zasadniczo projekt nie przewidywał podłogówki tylko grzejniki, które zostały dobrane jak to napisano w projekcie "wielkości, typy i moce grzejników zostały dobrane do strat ciepła w poszczególnych pomieszczeniach". i tak zostały zamontowane. Podłogówka jest dodatkowo.
    No właśnie tylko aby dobrać wielkość i moc grzejnika zakładamy jakim parametrem będziemy go zasilać dam przykład;
    grzejnik purmo C11 1000x600 parametr 75/65 moc- 1018W
    grzejnik purmo C11 1000x600 parametr 55/45 moc- 517W
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  15. #3875
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    Cytat Napisał STEFAN_BR Zobacz post
    Dzięki, rozumiem, jutro im przekażę. Rozumiem, ze w takim podłączeniu jak jest obecnie jak nie będzie pracować pompa CO pompa CWU może zasysać wstecz.
    Teoretycznie tak, a w praktyce różnie bywa lepiej jednak na tym etapie to wykluczyć
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  16. #3876
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    Cytat Napisał STEFAN_BR Zobacz post
    Zasadniczo projekt nie przewidywał podłogówki tylko grzejniki, które zostały dobrane jak to napisano w projekcie "wielkości, typy i moce grzejników zostały dobrane do strat ciepła w poszczególnych pomieszczeniach". i tak zostały zamontowane. Podłogówka jest dodatkowo.
    A jeśli w pomieszczeniach jest dodatkowa podłogówka to na bank Ci mocy nie braknie, pytanie tylko czy we wszystkich pomieszczeniach dokładałeś podłogówki, czy pozostały jakieś z samymi grzejnikami?
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  17. #3877

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0degree Zobacz post
    No właśnie tylko aby dobrać wielkość i moc grzejnika zakładamy jakim parametrem będziemy go zasilać dam przykład;
    grzejnik purmo C11 1000x600 parametr 75/65 moc- 1018W
    grzejnik purmo C11 1000x600 parametr 55/45 moc- 517W
    Mam rozpiskę z wymiarami grzejników i mocą ale bez parametrów temperaturowych.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Grzejniki.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	161937
    Ostatnio edytowane przez STEFAN_BR ; 16-01-2013 o 23:12

  18. #3878
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    Cytat Napisał STEFAN_BR Zobacz post
    Mam rozpiskę z wymiarami grzejników i mocą ale bez parametrów temperaturowych.
    Daj kilka na przykład i jakiej firmy/typ/model?
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  19. #3879

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0degree Zobacz post
    Daj kilka na przykład i jakiej firmy/typ/model?
    Do poprzedniego postu wkleiłem rozpiskę.

  20. #3880

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0degree Zobacz post
    A jeśli w pomieszczeniach jest dodatkowa podłogówka to na bank Ci mocy nie braknie, pytanie tylko czy we wszystkich pomieszczeniach dokładałeś podłogówki, czy pozostały jakieś z samymi grzejnikami?
    W sypialni nie ma podłogówki ale za to dołożyłem jeden grzejnik. U dzieciaków w pokojach na górze podłogówka jest tylko na połowie a założone trochę wieksze grzejniki niż w rozpisce.

Strona 194 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony