dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 200 z 1421
Pokaż wyniki od 3.981 do 4.000 z 28404
  1. #3981

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A Ty masz takie wyobrażenie ?
    Wiesz jak pracują ?
    Słyszałeś ten huk i czułeś te wibracje, czy tylko tak sobie piszesz bo masz jakiś zły humor dzisiaj i chcesz obsrywać to co tylko widziałeś na obrazku ?
    RBR-a jeszcze nie widziałem, inne piece widziałem i hałas jest znośny. W nowym domu kotłownia jest za ścianą sypialni i głośność pracy jest jednym z poważnych parametrów branych prze zemnie pod uwagę przy zakupie. Chętnie oglądnę RBR-a jak jest taka możliwość w małopolsce i jeszcze lepiej jakby były dwa rodzaje stary-cichy i nowy buczący (mogę zabrać nawet ze sobą miernik i pomierzyć różnice).

  2. #3982

    Domyślnie

    Z racji ze tak tak duza liczba ludzi pisze do mnie na priva odpowiadam:
    Dla mnie najciszej pracowal nord + besel i taki zestaw jest drozszy(w ekoenergii) o 150zl netto i tyle zaplacilem(choc moj stary zestaw juz pracowal) za wymianie nic nie placilem ( w drodze wyjatku) Serwis ekoenergi powiedzial mi ze mieli pare razy zgloszenie o glosnej pracy ale to byla baaaardzo glosna praca(tak mi powiedzieli) a to co jest u mnie to normalna praca i ze kociol z podajnikiem zawsze bedzie cos slychac. Teraz mam zestaw cichy ale na tym samym poziomie jak jest calkowita cisza to go slychac(wiec cos go slychac) Jest ktos na forum co wogole nie slyszy swojego podajnika? Moze kolega czarny bo na tym jego filmiku to podajnik pracuje mega cicho ale ciekawe jak jest u niego w domu?
    Nie dziwie sie ze nowym urzytkownikom nie podoba sie glosna praca bo sam tak mialem ale dla mnie taki kociol moze pracowac cicho bo da sie to zrobic. Ekoenergia sprzedaje takich zestawow okolo 7tys rocznie. Stanowisko serwisu ekoenergi juz znam bo byli u mnie ale produkt kupilismy od firmy instalco a oni jakos mila bo nic oficjanie nie powiedzieli. Na forum mamy pare dobrych ludzi co oferuja kotly i pomagaja nam jak ustawic dobrze nasze piece ale tez oni nic oficjalnie nie powiedzieli za firme instalco wiec ludzie czekaja i sie denerwuja czy glosna praca bedzie zignorowana czy jak? Serwisant podobno pare razy rozmawial ze swoim dyrektorem i jedyne co mogli u mnie zrobic to wymienic przekladnie na nord-a ale musialem pokryc roznice w cenie. Naprawde mam juz dosc dzwonienia i pytania "jak tam moj problem glosnej pracy przekladni?" Juz mi naprawde bokiem zaczal wychodzi ten problem ciagnacy sie chyba ze trzy miesiace. a najwiecej nerwow mi zjadl ten nie slowny serwisant ktory byl u mnie dwa razy co sie pozniej okazalo powiedzial swoim przelozonym ze wymienial u mnie przekladnie(co nie jest prawda) Mam wrazenie ze chyba tylko ja(z pojedynczych konsumentow)zglosilem usterke do firmy instalco. Skoro ani karoka ani minertu nie moga powiedziec oficjalnie jak wyglada sprawa z gosna praca to moze niech ktokolwiek zadzwoni do firmy instaco i sie sam spyta?
    Pisze po raz kolejny z kotla rbr jestem bardzo zadowolony glownie go wzialem z racji na super sterownik(co chwilke jakies nowinki w sofcie itp sami dobrze wiecie.) i bardzo dobre opinie. Naprawde jedyny smak zabijala glosna praca podajnika. Nie wiem czy faktyczne odzwierciedlenie ma wynik na decybelomierzu przy podajniku, do tego co slychac w domu...

  3. #3983

    Domyślnie

    Ja wczoraj w ramach drobnej przerwy w pracach wykończeniowych wziąłem silnik podajnika na tapetę. Po odkręceniu od motoreduktora silnik wydaje się pracować w normie (jak na silnik 1-fazowy) lekkie buczenie ale nie uciążliwe. Po przyłożeniu pracującego silnika do różnych elementów kotłowni, posadzki dźwięk ten moduluje i się potęguje do naszego w ku........ buczenia włącznie. To potwierdza sprawę przekładni u kolegi arur związaną z przekładnią, nord prawdopodobnie ma lepsze zasprzęglenie wału silnika, lepiej tłumi u samego źródła hałasu/drgań jakim jest silnik. W obecnym układzie kolejne elementy mechaniczno konstrukcyjne powiązane ze sobą powodują to że nasz "instrument" gara ładną melodię bądź fałszuje w zależności od zestrojenia ich do kupy. Stąd u niektórych wystarczy podłożyć filc pod nogę podajnika i jest git a u innych jak i u mnie to prawie nic. Już samo to co zasugerowali koledze arur spece z ekoenergii a więc poluzowanie śrub na silniku poprawia komfort akustyczny. Mi wniosek nasuwa się jeden, ekoenergia prawdopodobnie jako dostawca zestawu będzie pewnie spełniać normy jako dla samego zestawu, ina sprawa jest z producentem kotła INSTALCO który ten zestaw instaluje w swojej konstrukcji i to on finalnie odpowiada za produkt jako całość. I to w jego głowie, interesie jest tak zamontować, wytłumić aby kocioł (nie tylko jego element pracował cicho). Jeżeli to nie jest możliwe to informacja o wszelkich oddziaływaniach uciążliwych, szkodliwych, niebezpiecznych powinna się zawierać w DTR. Jeżeli do spełnienia optymalnej pracy kotła mają być spełnione dodatkowe informacje dotyczące montażu, posadowienia również powinny być w DTR czego brak.
    W oczekiwaniu na zajęcie stanowiska przez INSTALCO, mylas.

  4. #3984

    Domyślnie

    Beata&Slawek ja tam złożyłbym reklamacje....a gdzie mieszkacie??

  5. #3985
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Czerny
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    k. Stargardu
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    144

    Domyślnie

    Ja jak wiecie to na pracę podajnika na razie nie narzekam (słyszeliście zresztą na filmie) ale za to mam teraz MEGA WIELKI inny problem i z tym MEGA wcale nie przesadzam, zobaczcie zresztą sami:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130121_155655.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	163538
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130121_160034.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	78,4 KB
ID:	163539
    Najgorsze jest to, że takie mega spieki powstają w ciągu niecałego jednego dnia palenia.

    Wczoraj po zrobieniu tych zdjęć wyczyściłem porządnie kocioł, wywaliłem dwie szuflady kartofli i doprowadziłem palnik do takiego stanu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130121_171738.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	163540

    Po godzinie jednak zrobiło się już coś takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130121_170825.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	163541

    Zacząłem kombinować w ustawieniach i zmniejszyłem korektę dmuchawy z -3 na 0 ale chyba nic to nie zmieniło.
    Tak sobie cicho podejrzewam, że może to być przyczynatego, że nie mieszkając jeszcze w domu, mam przykręcone grzejniki i podłogówkę na minimum i utrzymuję temperaturę ok. 15 st. w pomieszczeniach i piec w tym momencie może być za duży na obecne potrzeby ciepła - czy dobrze kombinuję?

    Jeżeli tak, to poradźcie jak zmienić jego ustawienia by zmniejszyć mu moc, bo w sterowniku mogę tylko ustawić typ kotła najniżej na 15 kW.

    No chyba, że widzicie przyczynę gdzie indziej.

    Ps. węgiel mam chyba dobry, bo już od dłuższego czasu nim palę, i dawał ładny popiołek
    RBR 17kW Ekouniwersal
    https://esterownik.pl/remote/2127

  6. #3986

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czerny Zobacz post
    Tak sobie cicho podejrzewam, że może to być przyczynatego, że nie mieszkając jeszcze w domu, mam przykręcone grzejniki i podłogówkę na minimum i utrzymuję temperaturę ok. 15 st. w pomieszczeniach i piec w tym momencie może być za duży na obecne potrzeby ciepła - czy dobrze kombinuję?
    Ja też jeszcze nie mieszkam i również utrzymuję 15 stopni, RBR 17, co prawda ogrzewam tylko parter poddasze tylko co by nie marzło. Mi zasobnik wystarcza na 8-9 dni u ciebie widzę około 3 dni. Ja się dopiero uczę sterować ta bestią więc moje spostrzeżenia i oceny mogą być nie do końca trafne:
    - Po pierwsze przydałby się przynajmniej czujnik temp wew by było wiadomo co i jak. Jak na pracę ciągłą pompy CO i do tego pompa mieszająca to wg mnie temperatura powrotu niska. Albo dom jeszcze nie docieplony i bardzo duże straty lub mocno przykręcony układ na termostatach i do tego dom dobrze ocieplony a kocioł większość czasu w podtrzymaniu. Pompa mieszająca załącza się dopiero poniżej 40 stopni CO czyli dość rzadko. Jeżeli dobrze kombinuję to trzeba kombinować w parametrach podtrzymania np skrócić czas podawania, wydłużyć czas postoju podajnika, ograniczyć dmuchawę.
    To tylko moje gdybania nie znając specyfiki budynku, instalacji. Parametry najlepiej zmieniać po jednym i obserwować jaka reakcja na wykresach. Ja u siebie kombinuję po jednym na 24h, przychodzę coś podłubać przy budowie to zerknę coś zmienię i do roboty i następny dzień obserwacja.

  7. #3987
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Czerny
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    k. Stargardu
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    @czerny podjedź gdzieś na dobre składay w okolicy niekoniecznie te najtańsze i weź ze 4 worki jakiegoś innego węgla na próbę.
    Qrcze, kupuję raczej w dobrym składzie w Stargardzie. Jakoś nie jestem przekonany, że rodzaj węgla może spowodować aż takie kalafiory. Wcześniej nie miałem tego problemu. Jakby ktoś zerknął na moje nastawy w sterowniku i podpowiedział co można/trzeba zmienić to byłoby super.

    Już trzeci raz z rzędu kocioł sam się wygasza po dwóch dniach (mimo, że w zasobniku jest jeszcze połowa paliwa) i muszę awaryjnie jechać na budowę by go wyczyścić i na nowo odpalić. Wczoraj musiałem rozbijać tego kalafiora, bo nie chciał nawet wyjść przez drzwiczki

    Cytat Napisał mylas Zobacz post
    ... Pompa mieszająca załącza się dopiero poniżej 40 stopni CO czyli dość rzadko...
    Jak to jest z tą pompą mieszającą, w mojej instalacji jeszcze jej nie ma a sterownik rzeczywiście pokazuje, że ona pracuje i się załącza. Można to jakoś skorygować???
    Ostatnio edytowane przez Czerny ; 22-01-2013 o 10:20
    RBR 17kW Ekouniwersal
    https://esterownik.pl/remote/2127

  8. #3988
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar emisb
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Kod pocztowy
    34-324
    Posty
    170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czerny Zobacz post
    Jak to jest z tą pompą mieszającą, w mojej instalacji jeszcze jej nie ma a sterownik rzeczywiście pokazuje, że ona pracuje i się załącza. Można to jakoś skorygować???
    1. Przełóż kabelek zasilający wchodzący do sterownika od pompy CO do gniazda oznaczonego pompa CO, bo chyba masz włożoną wtyczkę do gniazdka pompa mieszająca.
    2. Sprawdź czy nie masz zamienionych czujników CWU z czujnikiem powrotu.

    W ogóle posprawdzaj wszystkie czujniki i wtyczki od pomp bo coś tam masz namieszane.

  9. #3989

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czerny Zobacz post
    Jak to jest z tą pompą mieszającą, w mojej instalacji jeszcze jej nie ma a sterownik rzeczywiście pokazuje, że ona pracuje i się załącza. Można to jakoś skorygować???
    Jak jest to nie wiem bo nie mam, odczytałem tylko z twoich ustawień, nie widzę aby była tam opcja wyłącz. Nie wiem jak jest u mnie bo ja się łączę tylko przez kompa a nie jestem na budowie. Może ona miała pełnić rolę pompy podłogowej jeżeli taka jest u ciebie, ale tu też jest potrzebny czujnik podłogówki. Pewnie niedługo wypowiedzą się spece to będziesz miał jasność.

  10. #3990
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar emisb
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Kod pocztowy
    34-324
    Posty
    170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Smile

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Póki co w Anglii, dom buduje się w lubuskiem w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego, wolałbym być na miejscu, przy kosztach jakie miał arur nie ma problemu, można składać
    I tak to powinno być załatwione, złożyć reklamacje oficjalną, drogą papierową bądź telefonicznie, a nie poprzez forum. Od kilku miesięcy nic tylko buczący piec. Już mi się tu zaglądać nie chcę bo wiem co tu znowu przeczytam. Zaczynam myśleć, że Beata&Slawek to konkurencja (np na na litere J).

    ps.
    A kolega 81marek (zdaje się) kilka stron wcześniej pisał że ma problem, i nikt mu nie pomógł, a chyba po to to forum jest, ale jak piec buczy od kilku miesięcy to wszyscy od razu coś mają do powiedzenia.
    Kolego 81marek wydaje mi się że albo masz koronę źle spasowaną (połączoną) albo węgiel do du.y.

  11. #3991
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Czerny
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    k. Stargardu
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał emisb Zobacz post
    1. Przełóż kabelek zasilający wchodzący do sterownika od pompy CO do gniazda oznaczonego pompa CO, bo chyba masz włożoną wtyczkę do gniazdka pompa mieszająca....
    Nie ma takiej potrzeby, podłączenie jest właściwe. Pompa CO pracuje i mogę ją wyłączyć i włączyć. Natomiast do wejścia sterownika dla pompy mieszającej nie mam nic podłączone.

    Cytat Napisał emisb Zobacz post
    2. Sprawdź czy nie masz zamienionych czujników CWU z czujnikiem powrotu.
    Tzn. też się zastanawiam, czy nie zrobiłem pewnego błędu... Otóż czujnik powrotu jest oczywiście podłączony na powrocie i pomyłki tu nie było nigdy, natomiast ze względu na to, że nie mam jeszcze podłączonego zbiornika na CWU a nie było nigdzie w opcjach czujnika CWU, że można go wyłączyć, podłączyłem go pod wyjście CW z kotła, by w ten sposób nie załączała się "na sucho" pompa CWU. W tej chwili czujnik CWU melduje więc taką temperaturę jaka wychodzi z pieca, czyli praktycznie to samo co czujnik CO. Zastanawiam się zatem teraz czy takie tymczasowe rozwiązanie nie przynosi jakichś przekłamań i czy lepiej nie byłoby, gdybym czujnik CWU odczepił od sterownika?
    RBR 17kW Ekouniwersal
    https://esterownik.pl/remote/2127

  12. #3992

    Domyślnie

    Czerny, jakiej marki masz motoreduktor bo na filmiku nie dopatrzyłem się?

  13. #3993

    Domyślnie

    kol Czerny ja bym dał korekte dmuchawy na +2 +3, czas pracy podajnika 3-4 (jak bedzie zimno to ew na 5) a czas postoju podajnika w podtrzymaniu dałbym na 60-70 min i zmiejszył moc dmuchawy do 45%

  14. #3994
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar emisb
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Kod pocztowy
    34-324
    Posty
    170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czerny Zobacz post
    a nie było nigdzie w opcjach czujnika CWU, że można go wyłączyć, podłączyłem go pod wyjście CW z kotła, by w ten sposób nie załączała się "na sucho" pompa CWU. W tej chwili czujnik CWU melduje więc taką temperaturę jaka wychodzi z pieca, czyli praktycznie to samo co czujnik CO. Zastanawiam się zatem teraz czy takie tymczasowe rozwiązanie nie przynosi jakichś przekłamań i czy lepiej nie byłoby, gdybym czujnik CWU odczepił od sterownika?
    Jak nie chcesz żeby pompa była widoczna to trzeba wypiąć czujnik temperatury dla CWU.
    Ponadto jeszcze przełączył bym funkcję pompy mieszającej na inną niż masz teraz, np cyrkulacyjną i tam czas pracy ustawiłbym na 0 min.

  15. #3995
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar emisb
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Kod pocztowy
    34-324
    Posty
    170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czerny zrób jak pisze Piotrek i daj czas podawania na 3 sekundy.

  16. #3996
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Czerny
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    k. Stargardu
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    144

    Domyślnie

    Piotrek42, emisb - dzięki za radę. Wprowadziłem te parametry. Po pracy podjadę na budowę i wypnę ten czujnik CWU ze sterownika. Odczytam też dane tego motoreduktora i odpiszę wieczorem mylas, bo ze zdjęć, które zrobiłem, też niezbyt dokładnie widać producenta.

    Na razie przeraża mnie to, że tyle węgla idzie przy tak obniżonej temperaturze w domu.
    RBR 17kW Ekouniwersal
    https://esterownik.pl/remote/2127

  17. #3997

    Domyślnie

    mialem ta przekladnie u siebie zamontowana co ma kolega czerny(gdy byl u mnie serwis) i praca wydaje sie byc taka sama jak na tej mojej starej przekladni i beselu.

    Czerny a slyszysz prace podajnika w mieszkaniu?

  18. #3998
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Czerny
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    k. Stargardu
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    144

    Domyślnie

    Ja mam kotłownię w przybudówce do domu na jednym poziomie. Powiem szczerze, że ostatnio jak coś robiłem na budowie zacząłem szczególnie nastawiać ucho i doszedłem do wniosku, że jednak słyszę, gdy pracuje podajnik. Ale to nie jest tak, że on mi przeszkadza. W tej chwili w domu jest pusto, brak mebli, praktycznie gołe ściany, więc słyszę chyba każde pierdnięcie kreta na dworze Słyszę nawet szum wody w kaloryferach

    Tak więc chyba nie mi się wypowiadać czy mój podajnik chodzi głośno czy cicho, po prostu chodzi jak chodzi a ja się do niego przyzwyczaiłem. Wiem też, że gdy jestem na imprezie u szwagra, a on ma kocioł firmy chyba VAKOMET zamontowany w piwnicy, to w salonie nad piwnicą nie słychać podawania paliwa (ale wtedy zwykle jesteśmy już po jednym, więc...) Natomiast, gdybym miał z powodu zbyt głośnej pracy podajnika przechodzić stres w chacie a jeszcze gdyby to potwierdzali domownicy, to od razu bym kocioł reklamował u sprzedawcy (niezgodność z umową) - ten sposób reklamacji jest w 99% szybciej realizowany.
    RBR 17kW Ekouniwersal
    https://esterownik.pl/remote/2127

  19. #3999

    Domyślnie

    Panowie mała sugestia... nie denerwujcie się że w waszych niewykończonych domkach idzie dużo eko, po prostu domki sa niewygrzane i pierwszy sezon to spalanie jest wysokie ( ja w 1 sezonie spaliłem ok 4,5T eko) a pozniej już było tylko lepiej z tego co widzę do końca stycznia spalę pozostałości eko z zeszłego roku czyli od 15 wrzesnia do 31-01-2013 spalę dokładnie 1500kg eko.

  20. #4000
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Może się okazać, że ta sprawda wygląda tak, że normy są zachowane słyszalność zależy od wielu czynników i po prostu nie ma podstaw do reklmacji. Tak jak pisał karoka, te piece tak mają a w niektórych warunkach może to być w większej skali niż u innych, bywa i tak.Jeśli tak zawsze możemy spróbować to usprawnić i liczyć na własną pomysłowość.

    Ogólnie póki co kończe z tematem buczenie, mam nadzieję, że ktoś się zgłosi i wrócimy do tematu jak już coś znajdziemy.
    No to w końcu bardzo się cieszę że nie uznajesz że karoka to wróg
    Nigdy tak nie było, zawsze staram się załatwić tak żeby klient był zadowolony, nie wszystko mogę, choć czasem wydaje mi się że mogę więcej wskórać przy dobrej woli i dobrym słowem u producenta jak nie jedna hurtownia.
    Moja babcia zawsze mawiała:
    "Synku z dużą dupą wszędzie się zmieścisz ale z wielką gębą nie dasz rady"
    To mądra kobieta była, świeć panie nad jej duszą.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Strona 200 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony