dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 201 z 1421
Pokaż wyniki od 4.001 do 4.020 z 28404
  1. #4001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    kol Czerny ja bym dał korekte dmuchawy na +2 +3, czas pracy podajnika 3-4 (jak bedzie zimno to ew na 5) a czas postoju podajnika w podtrzymaniu dałbym na 60-70 min i zmiejszył moc dmuchawy do 45%
    Co do trybu grzania piotrek dobrze radzi, małe dawki i dmuchnąć trochę więcej bo to co widać to koksowe spieki.
    Odnośnie parametrów podtrzymania nie wiele to da bo kocioł nie zatrzymuje się na tak długo żeby były one ważne.
    Zrobią się ważne na wiosnę a bardzo ważne latem u tych chłopaków którzy będą grzać tylko wodę.

  2. #4002
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    Są też i dobre strony i musze pochwalić Instalco, odnośnie szybkiej reakcji dostarczenia deflektora który w moim przypadku był za krótki

  3. #4003
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Dobrze, że nie PIS- owiec

    ....................................

    http://esterownik.pl/forum/posty,200...ca?m=9610#9610



    Ogólnie póki co kończe z tematem buczenie, mam nadzieję, że ktoś się zgłosi i wrócimy do tematu jak już coś znajdziemy.
    No to cieszę się, że wreszcie przestanie buczeć u ciebie w kotłowni i przedewszystkim na forum.
    Nie ma to jak przeczytać, że sąsiad ( właściciele kotłów innych firm) ma gorzej a napewno nie lepiej to i piec przestaje buczeć i przeszkadzać
    Dobra kończe bo znowu zostanę o coś posądzony

  4. #4004

    Domyślnie

    kol Czerny popraw sobie dane bo w podtrzymaniu dałeś 3 a w podawaniu 5 !!! zrób odwotnie

  5. #4005

    Domyślnie

    Pociekło mi trochę z tego zaworu bezpieczeństwa 1,5 bara co jest na piecu. Co prawda nie wiem, czy go przez przypadek nie poruszyłem, ale tak na wszelki wypadek chciałem zapytać, czy powinienem się martwić tym?

  6. #4006
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    Cytat Napisał jazzy77 Zobacz post
    Pociekło mi trochę z tego zaworu bezpieczeństwa 1,5 bara co jest na piecu. Co prawda nie wiem, czy go przez przypadek nie poruszyłem, ale tak na wszelki wypadek chciałem zapytać, czy powinienem się martwić tym?
    A jakie było wtedy ciśnienie na kotle?
    Przypadek czy nie, zawór bezpieczeństwa powinien być celowo otwierany kontrolnie z raz na 2 miesiące aby się nie "przykleił"
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  7. #4007

    Domyślnie

    Nie wiem, jakie ciśnienie na kotle było. Skąd to wiedzieć.

  8. #4008

    Domyślnie

    Odnośnie buczenia to dajcie znać od czasu do czasu jak sprawy się skończyły lub na jakim są etapie, bo gdy będę na kupnie pieca (planuje około września), to nie chcę jak wybiorę RBR że sprawa buczenia nie została rozwiązana i buczenie będzie teraz w zestawie z RBR.

  9. #4009
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    Cytat Napisał jazzy77 Zobacz post
    Nie wiem, jakie ciśnienie na kotle było. Skąd to wiedzieć.
    Z manometru, jak masz układ otwarty, to pewnie manometru nie ma, a jeśli zamknięty to powinien być.
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  10. #4010
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Akustyka wewnątrz budynków to ciężki temat. Ja posiadam kocioł tłokowy, firmy "X". Kocioł zainstalowany w piwnicy. W dzień praktycznie niesłyszalny, w nocy wyraźnie słychać napęd podajnika (buczenie) + chrupanie węgla. Zauważyłem że najbardziej słychać w pomieszczeniach sąsiadujących z kominem... Połączenie kocioł - komin uszczelnione sznurem. Może sylikon by coś poprawił. Wylewka jest oddylatowana od ściany (komina), taśmą piankową, ale po położeniu płytek i cokołu już się jakoś łączy. Kocioł stoi na płytkach, podłączony do komina, napęd pracuje - jakieś drgania się przenoszą i coś musi być słychać.

    Kto ma rolety zewnętrzne na oknach ? Jak śpię na górze, a ktoś podnosi roletę na dole, to rumot jak diabli - akustyka...

  11. #4011
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chris__

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    82-103
    Posty
    150

    Domyślnie

    [QUOTE=Beata&Slawek;5764312]@

    Jest jeszcze chris u którego był minertu i jest zadowolony z efektów więc dla mnie ta polityka jest nie bardzo zorzumiana, jedni czekają na komunikat innym robią sprzedawcy we własnym interesie i chwała im za to a do innych przejeżdża ekoenergia i kasuje za usługę. Możesz zdradzić ile za to zapłaciłeś?[/QUOTE

    Oj zostałem wywołany to się wypowiem.
    Jeżeli komuś głośno to wszystko w porządku piec pracuje
    Już pisałem to nie jest problem głośności jest to problem drżących zestawów. U mnie drżała cała chałupa a jest nie mała 4 kondygnacje po 180m2
    W każdym kącie było słychać jak buczał. W kibelku uszy przytykało. Pomogło postawienie zestawu czyli pieca i stopy podajnika na gumie 2 cm. Koszt 50zł guma i 200 przeróbka instalacji.

    Minertu u mnie nie był i pewnie nie będzie, ja po prostu kupiłem 2 piec bo rodzicom szlak trafił w święta.
    2 piece pracują tak samo głośno tylko że mój drży a rodziców nie.

    Dla siebie znalazłem rozwiązanie u mnie pomogła guma 2 cm.


    Teraz napisze jak to człowiek chce ulżyć rodzicom.

    Pytam się ojca czy jest zadowolony z pieca.
    O na to że nie.
    To pytam dlaczego??
    Wiesz ile bym spalił tyle muszę wyrzucać do kosza a tak to bym sobie popalił
    A tak w ogule to tan piec jest nudny nic się nie dzieje

  12. #4012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    bobasxx tu jeszcze najbardziej teraz buczy temu co jeszcze nie kupił ale czytał i słyszał ale od kogoś

  13. #4013

    Domyślnie

    Cytat Napisał chris__ Zobacz post
    Jeżeli komuś głośno to wszystko w porządku piec pracuje
    Już pisałem to nie jest problem głośności jest to problem drżących zestawów. U mnie drżała cała chałupa a jest nie mała 4 kondygnacje po 180m2
    W każdym kącie było słychać jak buczał. W kibelku uszy przytykało. Pomogło postawienie zestawu czyli pieca i stopy podajnika na gumie 2 cm. Koszt 50zł guma i 200 przeróbka instalacji.
    Minertu u mnie nie był i pewnie nie będzie, ja po prostu kupiłem 2 piec bo rodzicom szlak trafił w święta.
    2 piece pracują tak samo głośno tylko że mój drży a rodziców nie.
    Pisałem że mogę poszukać czujnik sejsmiczny i można zrobić pomiary. Dzisiaj odezwał się forumowicz z mojego województwa to jak się uda umówić na termin to podjadę, pooglądam i jak będzie u niego głośno pracował to można zrobić pomiary i porównać do innych pieców.

  14. #4014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    chris tak jak mówiłem, sprawę zakończymy po niedzieli jak chciałeś
    Tak jak rozmawialiśmy u ciebie nie ma jakiś nie jasnych rzeczy.

  15. #4015

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Dla mnie różnica między wczoraj a dziś jest taka, że wczasie rozmowy z instalco nikt mi nie mówił, że przesadzam po prostu wyjaśniono mi, że na to jest norma i mimo, że mój podajnik jest nieco głośniejszy to się w niej mieści jak do tego dojdzie jeszcze pare elementów to słychac to w domu. Więc jeśli podana zostanie dopuszczalna wartość i mój piec się w niej mieści to trzeba pogłowkować samemu.
    Może pomierzyli i spełnia normy na głośność, ale ciekawe czy brali pod uwagę POLSKIE NORMY na drgania.

  16. #4016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Może pomierzyli i spełnia normy na głośność, ale ciekawe czy brali pod uwagę POLSKIE NORMY na drgania.
    A ty myślisz że tam same buraki pracują a podstawowym narzędziem to jest tylko młotek i przecinak ?
    Zapewniam Cię że jak Ekoenergia tak i Besel mają wszystkie potrzebne przyrządy, nie musisz szukać swoich ale jak się nudzisz to możesz sobie zrobić wycieczkę po kraju.
    Sławek chyba gdzieś z wielkopolski, chris nad morzem, arur w małopolsce.

  17. #4017

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A ty myślisz że tam same buraki pracują a podstawowym narzędziem to jest tylko młotek i przecinak ?
    Zapewniam Cię że jak Ekoenergia tak i Besel mają wszystkie potrzebne przyrządy, nie musisz szukać swoich ale jak się nudzisz to możesz sobie zrobić wycieczkę po kraju.
    Sławek chyba gdzieś z wielkopolski, chris nad morzem, arur w małopolsce.
    Pracuje w innej branży i dobrze wiem jak wygląda wprowadzanie nowego produktu na rynek, jak w późniejszym etapie zmienia się komponenty aby na sztuce przyoszczędzić kilka procent ceny i jak będzie afera to najbardziej upierdliwym klientom da się jakiś rabacik lub w ostateczności zamieni komponent na dobry ale i tak z punktu widzenia całości jest firma na dużym zysku, a większość klientów się nie odezwie i tak aby wytrzymało gwarancje.

  18. #4018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No to w ładnej firmie pracujesz, nie ma co.
    Napisz może jeszcze jaka to firma że ktoś się nie naciął ze znajomych.
    Dobrej Nocki życzę.

  19. #4019

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No to w ładnej firmie pracujesz, nie ma co.
    Napisz może jeszcze jaka to firma że ktoś się nie naciął ze znajomych.
    Dobrej Nocki życzę.
    Napisałem że dobrze wiem jak wygląda wprowadzanie nowego produktu, to nie znaczy że firmie takiej pracuje, równie dobrze mogę się zajmować kontrolą czegoś takiego.

  20. #4020

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Dobrze, że nie PIS- owiec

    @mylas, mam do Ciebie gorącą prośbe zrób proszę zdjęcie po rozdzieleniu silnika i przekładni jak wygldają elementy łączeniowe z obu stron i jaka jest średnica sworznia wychodząca z silnika. Ja nie mam możliwości, ale mam możliwość rzucic na to okiem i myślę, że da się to załatwić tanim kosztem we własnym zakresie, to tylko potwierdzenie:
    Rozbierać tak dla sportu to na razie brak czasu i cierpliwości (jedna z czterech śrubeczek jest z upierdliwej strony, a nie posiadam płaskiej ósemki z grzechotką). Ale rozglądam się za silnikiem trójfazowym do testów i przy podmianie mogę zrobić zdjęcia, może zamiast odizolowywać źródło hałasu zmienić go na cichsze. Na razie posyłam linka do katalogu BESEL gdzie są rysunki u mnie typ silnika SEMKh63-4C2
    http://www.cantonigroup.com/gfx/file...2012/1_faz.pdf
    do tego jak masz typ przekładni to ściągnij rysunki i masz komplet.

Strona 201 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony