dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 234 z 1421
Pokaż wyniki od 4.661 do 4.680 z 28404
  1. #4661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tyson Zobacz post
    Witam właśnie dziś dokończył w mojej firmie żywota mój 16 letni kociołek śmieciuszek. Jest to okazja ku temu by mojego przewymiarowanego miałowca z domu (25KW) przenieść właśnie do firmy, a w domu zainstalować coś odpowiedniego z podajnikiem.

    Problem jest taki że powierzchnia kotłowni jest mała i wpasować będzie coś ciężko ewentualnie w rachubę wchodzi RBR ekouniwersal i Sztoker mini. Powierzchnia domu to ok 150 m2 dom 4 letni, ocieplony wg średniego standardu dach 20cm welna sciany 15cm styropian.

    Pomóżcie który z kotłów wybrać i jaką moc 11 czy 17 RBR czy może 15 KW Sztokera?
    Ja mam 100 m2 do ogrzania kociołkiem 11kw i jak mi na początku pisano iż 7/8kw to bedzie max myślałem ,że sobie jaja ze mnie robią a teraz kociołek idzie ciągle na minimum i w domciu i tak około 20 st.A srednia moc pracy kotła to jakies 3-4kw.Ja bym sie nie zastanawiał tylko brał 11KW i nic wiecej!
    Podziekujesz nam później Podobnie m2 a nawet więcej ma kolega szczudlo(Tomek)i 11kw kociołek świetnie sobie radzi.
    Ja spaliłem przez cała zimę niecałe 1,5 tony miału/ekogroszku.
    Może się powtarzam ale dzięki Wiesiek i Grzesiek za pomoc w wyborze idealnego kociołka.
    Obsługa banalna, czyszczenie bajka,wizualizacja obłęd a do tego zgrabniutki i ładny (żona doceniła)
    A jak ostatnio dodałem stera do neta to usłyszałem"ale to kurcze fajne i nie muszę ruszać du..)
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 08-03-2013 o 17:50

  2. #4662
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Panowie jesienią w małopolskę wysłalem 3 RBRki 11kW na 160m2 dodatkowo jeszcze jeden z klientów ma do tego 30m2 garażu, dzwoniłem do nich chyba początkiem lutego pytając czy nie marzną bo instalatorzy chcieli pocisnąć 25-ki a w jednym przypadku nawet 32kW.
    Żaden nie zmarzł michy uśmiechnięte sądząc po rozmowach.

  3. #4663

    Domyślnie

    Z tego wniosek iż sprawność kociołka przewyższa konkurencję co pociskają 25kw
    Raz w tygodniu zasypać,przeczyścić i wysypać popiół.Czy można czegoś więcej oczekiwać?
    Zaznaczam iż nie mam jeszcze odpowiedniej wiedzy w nastawach ale ciagle sie uczę i podpatruje inne sterowniki
    Nie będę robił reklamy chłopakom ale powiedzcie gdzie i kto interesuje sie klientem jak mu już sprzeda towar???

  4. #4664
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Ja mam 100 m2 do ogrzania kociołkiem 11kw i jak mi na początku pisano iż 7/8kw to bedzie max myślałem ,że sobie jaja ze mnie robią a teraz kociołek idzie ciągle na minimum i w domciu i tak około 20 st.A srednia moc pracy kotła to jakies 3-4kw.Ja bym sie nie zastanawiał tylko brał 11KW i nic wiecej!
    Podziekujesz nam później Podobnie m2 a nawet więcej ma kolega szczudlo(Tomek)i 11kw kociołek świetnie sobie radzi.
    Ja spaliłem przez cała zimę niecałe 1,5 tony miału/ekogroszku.
    Może się powtarzam ale dzięki Wiesiek i Grzesiek za pomoc w wyborze idealnego kociołka.
    Obsługa banalna, czyszczenie bajka,wizualizacja obłęd a do tego zgrabniutki i ładny (żona doceniła)
    A jak ostatnio dodałem stera do neta to usłyszałem"ale to kurcze fajne i nie muszę ruszać du..)
    Jedni dają się jakoś pomału przekonać co prawda czasami w wielkich bólach, nie którzy nie ale co zrobić
    Powiem przyjemnie czytać wpisy chłopaków którzy są zadowoleni ze swojego wyboru.
    Nie jesteśmy z grześkiem ( minertu ) nastawieni na to żeby od klienta wyciągnąć jak najwięcej bo to działanie na krótką metę, lepiej dobrze doradzić, parę złotych mniej zarobić ale żeby klient był zadowolony.
    Ciężko nam czasami przebrnąć niektóre sprawy bo wiadomo instalator który jest znany w okolicy, montuje kotły os 30-tu lat a tu jakiś gostek z drugiego końca Polski którego zna się tylko z forum chce podważyć jego fachowość czy wiedzę.
    Nie zawsze chodzi tylko o fachowość ale przeważnie że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
    Pociśnie większy kocioł, wiadomo dużo droższy to i hurtownik jest dla niego łaskawszy.
    Można to brutalna ale chyba prawda patrząc z perspektywy czasu.

  5. #4665

    Domyślnie

    Klient zadowolony to najlepsza reklama i tak byc powinno
    zapomniałem dopisać iż pracuje praktycznie bez dymu z komina
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 08-03-2013 o 18:42

  6. #4666
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Potwierdzam
    U mnie też około 150m2 plus garaż, 11kW styka, a dom jeszcze niewykończony przeciągi itp. Nie masz się co zastanawiać tylko 11kW brać.
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

  7. #4667
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Nie wiem czy jeszcze mogę coś dodać do powyższej wypowiedzi.
    U nas nie kupujecie tylko kocioł ale naszą wiedzę (myślę,że nie małą) i doświadczenie poparte praktyką.
    No i co najważniejsze,co najmniej jeden sezon pomocy z naszej strony.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  8. #4668
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczudlo Zobacz post
    Potwierdzam
    U mnie też około 150m2 plus garaż, 11kW styka, a dom jeszcze niewykończony przeciągi itp. Nie masz się co zastanawiać tylko 11kW brać.
    Byłem,widziałem i potwierdzam.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  9. #4669
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Wszyscy chwalą a w ankiecie RBR na 2 miejscu, to co że zabawa ale ja nawet w "3,5,8" lubię wygrać

  10. #4670
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał keteimj Zobacz post
    Wszyscy chwalą a w ankiecie RBR na 2 miejscu, to co że zabawa ale ja nawet w "3,5,8" lubię wygrać
    Życie pokazuje,że z drugiego miejsca lepiej się finiszuje.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  11. #4671

    Domyślnie

    Byłem na targach i to co usłyszałem to możecie nie wierzyć, RBR 11kW w testach poszedł z mocą 23kW (chyba się nie mylę?). Wybieraj 11kW i nic więcej, a i rozglądaj się jak chałupę możesz powiększyć bo ten kociołek nawet na obroty nie wejdzie

  12. #4672
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Byłem na targach i to co usłyszałem to możecie nie wierzyć, RBR 11kW w testach poszedł z mocą 23kW (chyba się nie mylę?). Wybieraj 11kW i nic więcej, a i rozglądaj się jak chałupę możesz powiększyć bo ten kociołek nawet na obroty nie wejdzie
    Nie nie mylisz się
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  13. #4673

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Nie nie mylisz się
    Wychodzi na to że nawet u mnie dał by radę Z tego widać jaki duży kocioł będzie następny
    Tylko jak kupowałem swojego to mniejszych nie było a i ja byłem zielony w ogrzewaniu ekogroszkiem i nie wiedziałem co takie kotły potrafią.

  14. #4674
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Dzięki za informację, wezmę zgodnie z waszymi poradami 11KW, może mi ktoś powiedzieć jaka jest głębokość RBRa razem z otwartymi drzwiami popielnika?

  15. #4675
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Czekaj, zaraz podejdę zmierzyć

  16. #4676

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tyson Zobacz post
    Dzięki za informację, wezmę zgodnie z waszymi poradami 11KW, może mi ktoś powiedzieć jaka jest głębokość RBRa razem z otwartymi drzwiami popielnika?
    Nie zmieniaj decyzji bez względu na inne oferty. Będziesz jeszcze chwalił że nie kupiłeś jakiegoś grzmota którego nie wiadomo jak wpasować do kotłowni

  17. #4677
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Jest tak:
    sam kocioł 62cm głębokość
    z drzwiczkami otwartymi to 100cm
    szuflada na popiół 56cm z uchwytem, sama 53cm
    czyli 62 +56 żeby wyciągnąć szufladkę
    musisz jeszcze doliczyć odsunięcie trochę plecy kotła od ściany żeby wejść powrotami. myślę że jakieś 8cm wystarczy żeby wkręcić kolano K7
    Ostatnio edytowane przez karoka65 ; 09-03-2013 o 08:58 Powód: literówka

  18. #4678

  19. #4679
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No ostatnio upchałem 17kW w kotłowni przygotowanej pod gaz ( kliteczka ), instalator nie miał pomysłu jak tam coś wstawić na wungiel i jeszcze z podajnikiem
    Co ciekawe do wszystkiego jest miejsce na obsługę, włacznie z wyciągnięciem ślimaka gdyby kiedyś była taka potrzeba.

  20. #4680
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    mam 127 cm, będzie na styk

Strona 234 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony