dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 286 z 1421
Pokaż wyniki od 5.701 do 5.720 z 28404
  1. #5701
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Novy Ty jesteś jak magnes
    Chyba wszyscy "Ogniwopalacze" ściągną tu za Tobą hehe.
    Nie długo z grzeskiem nam klientów przybędzie
    Nie chcę "im" robić antyreklamy,brzydzę się kłamstwem.Po tym co przeszedłem z firmą "O" -chciałbym by inni nie musieli albo...mieli świadomość w co wdeptują.Piszę prawdę,chciałbym aby każdy potencjalny nabywca tych "wyrobów" miał więcej świadomości i nie ukrywam że solidaryzuje się z poszkodowanymi.VERB-pozdrawiam.

  2. #5702

    Domyślnie

    Mi chodzi o zmniejszenie go o jeden element czyli z 4 na 3 podkówki..wiec według twojej teorii mam więcej wody do mniejszego palnika [zmniejsza sie gabaryty palnika do ilości wody a sam piszesz ze to ważne ] Kolejna sprawa by zagrzać ta wodę efektywniej będzie musiało się palić...[zaklejanie otworów mnie nie interesuje gdyż mi nie o to chodzi a zmniejszyć sam palnik i zmusić go do spalania z wyższa sprawnością ] ..J pytam was jako fachowców od piecy tutaj o szczegóły a odnośnie nowych ludków jako kupujących ..ważne żeby czytający wyciągnęli wnioski i kupił dobrze a niebieskie, zielone czerwone..kolor ma najmniejsze znaczenie...A przyciąga nie tyle fachowymi odpowiedziami co bardziej agresywnymi uwagami..pewnie sie czepiam ale lubię konkretne odpowiedzi a nie ze bo to ogniwo..Mam znajomego instalatora co zakłada defro i inne piece są dla niego badziewne i??co zgadzacie się z nim..Jak długo teraz kolega posiada piec działający który tak zachwala..?? ogniwo miał 2 lata to wiemy a ten piec jak długo działa u kolegi?sprawdził się w mrozy?
    aha ja założyłem mój w styczniu i zastały mnie mrozy w budynku bez ocieplonych ścian..i wiem jak działa moja zabawka..i wiem ze będzie za duży
    Ostatnio edytowane przez wuwok ; 26-05-2013 o 12:30

  3. #5703
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    .J pytam was jako fachowców od piecy tutaj o szczegóły a odnośnie nowych ludków jako kupujących ..ważne żeby czytający wyciągnęli wnioski i kupił dobrze a niebieskie, zielone czerwone..kolor ma najmniejsze znaczenie...A przyciąga nie tyle fachowymi odpowiedziami co bardziej agresywnymi..
    Twój kocioł skonstruowali nie tacy fachowcy.
    Przecież pytałeś na eSterownik.
    Znam trochę Ogniwo ale nie jestem na bieżąco bo mi to niepotrzebne.
    Pytaj ich, powinni ci najlepiej odpowiedzieć, masz też wątek o swoim kotle możesz jeszcze tam spróbować.
    Ja nie będę wchodził na czyjeś podwórko, już jeden pan programista powiedział jak odniosłem się do jego sterownika że się na niczym nie znam.

  4. #5704

    Domyślnie

    a ja właśnie pytam się was gdyż w tym robicie .. oki pójdę w swój watek ..sorki zadawałem pytania itd gdyż w pracy mam dużo czasu i porostu czytając wzrastało moje zaciekawienie ..pozdrawiam
    pisałem ze zmniejszenie zaklejaniem mnie nie interesuje sa userzy na forum co zmniejszali gabaryty palnika i byli zadowoleni ..tez tak chce zrobić ..samo zmniejszenie będzie pikuś [powrót tak samo ]..przed zima zrobię to wkleję zdjęcia gdyż teraz końcówka kończenia domu wiec finisz i brak czasu do tego typu zabaw. Jedynie jak mam czas w pracy lukam
    temat ogniwa ,rbr sledze ..z ciekawością
    Ostatnio edytowane przez wuwok ; 26-05-2013 o 12:44

  5. #5705
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    Mi chodzi o zmniejszenie go o jeden element czyli z 4 na 3 podkówki..wiec według twojej teorii mam więcej wody do mniejszego palnika [zmniejsza sie gabaryty palnika do ilości wody a sam piszesz ze to ważne ] Kolejna sprawa by zagrzać ta wodę efektywniej będzie musiało się palić...[zaklejanie otworów mnie nie interesuje gdyż mi nie o to chodzi a zmniejszyć sam palnik i zmusić go do spalania z wyższa sprawnością
    Może napiszę ci jak to było od początku na ile sięga moja byle jaka wiedza.
    W 2011 roku byłem zaproszony z grupą chłopaków do Instytutu w Zabrzu.
    Na badaniach stała wtedy 16-ka, była to wersja z deflektorem ceramicznym, bodajże 4 cegły szamotowe ułożone na kratownicy.
    Jak cofniesz się w wątku o swoim kotle do tego okresu wszyscy rzucili się na Ogniwo, najchętniej wybieranymi sprzedawcami były Kotłycom i Fuego ( najtaniej )
    Ludzie wstawiali fotki tego co im dostarczono bo nie wiedzieli co kupili.
    Przychodziły kotły na czterech członach, na pręciu, z trzema rzędami szczelin napowietrzających a i z pięcioma rzędami.
    Po jakimś czasie zdecydowano że będę montowane rusztodeflektory żeliwne i wszystkie palniki będą czteroczłonowe.
    W zależności od mocy kotła w 10kW są dwa rzędy, w 16kW 3 rzędy a w 25kW 4 rzędy tych szczelin.
    Nie wiem czy jest tak dalej aktualne bo jest mi to niepotrzebne, jeśli coś nie napisałem tak to pewnie będę sromotnie poprawiony
    Zawijam mówił wtedy że palnik można zmniejszyć o czym piszesz ale jak widzisz czy ma to sens a i z kosztami się to wiąże bo tak że pstryk i już to tylko w Erze było

  6. #5706
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Wszystkie palniki BURNER-S w typoszeregu mocy 10kW, 16kW i 25kW mają te same wymiary, każdy z nich składa się z czterech segmentów. Różnią się jedynie ilością otworów nadmuchowych, decydujących o maksymalnej mocy palnika. Moc palnika można – w razie potrzeby – zmienić poprzez wymianę segmentów, co jest łatwe i mało kosztowne.
    Jednym słowem z palnika 25kW możesz zrobić palnik 10kW.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  7. #5707
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    a ja właśnie pytam się was gdyż w tym robicie .. oki pójdę w swój watek ..sorki zadawałem pytania itd gdyż w pracy mam dużo czasu i porostu czytając wzrastało moje zaciekawienie ..pozdrawiam
    Zastukaj na priva do Verba czy Rajmunda on tam ma pół garażu tego złomstwa a i więdzę o tych palnikach nie małą.
    Wczoraj widziałeś filmik jak na przenośnym Brucerze z wklejoną mniejszą dyszą kiełbaski grilował hehe

  8. #5708
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Mi po głowie chodzi już automat na zrąbki do mojej wędzarni.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  9. #5709
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Twój kocioł skonstruowali nie tacy fachowcy.
    Znam trochę Ogniwo ale nie jestem na bieżąco bo mi to niepotrzebne.
    Pytaj ich, powinni ci najlepiej odpowiedzieć, masz też wątek o swoim kotle możesz jeszcze tam spróbować.
    .
    Panowie "z" nigdy nie odpowiedzieli bez kręcenia i tomów teoretycznych wywodów,na żadne pytanie dotyczące błędów w konstrukcji ich 'dziecka".
    Ostatnio kilku userów kotła Ogniwo zadało proste i szybkie pytanie o nadmiar sadzy w kotłach Ogniwo jakie posiadają.Do dziś dostają jedynie teoretyczny bełkot,a sadzę jak mieli -tak mają

  10. #5710

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Nie.Ale za kilka dni odpala taki u siebie
    Napisz koniecznie jak już odpalisz.
    Właśnie czekam na taki kociołek 11kW i jestem bardzo ciekaw jak to będzie funkcjonować.
    Trochę niepewności jest bo to nowość ale myślę że kolega Karoka65 wie co mówi i mam nadzieję że słusznie mu zaufałem.
    Gdybym mi tak klienci ufali to by mi się trochę łatwiej pracowało i żyło

  11. #5711
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Tak jak mówiłem, kitować nie mam zamiaru bo co można uczciwie powiedzieć o czymś co dopiero wchodzi. Chwaląc musiałbym kłamać a tego się wystrzegam bo do niczego dobrego na dłuższą skalę to nie prowadzi a wręcz przeciwnie.
    Za rok wszyscy będziemy wiedzieć czy było warto.
    Jak pisałem sam teraz żałuję że się trochę pospieszyłem, nie boję się nowości

  12. #5712

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Tak jak mówiłem, kitować nie mam zamiaru bo co można uczciwie powiedzieć o czymś co dopiero wchodzi. Chwaląc musiałbym kłamać a tego się wystrzegam bo do niczego dobrego na dłuższą skalę to nie prowadzi a wręcz przeciwnie.
    Za rok wszyscy będziemy wiedzieć czy było warto.
    Jak pisałem sam teraz żałuję że się trochę pospieszyłem, nie boję się nowości
    Ale taki kociołek już chyba chula od kilku tygodni prawda?
    Jak właściciel? Zadowolony? Nie narzeka?
    Jak nie będzie gorzej niż bez tej komory ceramicznej to już będzie ok.
    Najwyżej zmarnowane 600PLN ale jak będzie się gorzej palić lub coś z tych rzeczy to będzie porażka.
    Zastanawia mnie czy kocioł nie będzie z taką komorą dłużej osiągał zadanej temperatury. W końcu będzie musiał nagrzac najpier te płyty ceramiczne a przez nie dopiero wymiennik. To chyba może dłużej trwać?

  13. #5713
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Tak pracuje, pierwszy w domu ojca p. Daniela, fotkę wstawiłem po ponad 2 tygodniach palenia jak wygląda komora.
    Na razie to co piszę opieram na tym co uda mi się dowiedzieć, nie widzieć.
    W tym tygodniu prawdopodobnie dotrze taka 17-ka do klienta który mieszka 3km ode mnie, zaraz będzie montaż i będę miał go pod ręką.
    Jeśli wszystko doschnie to i kolega Novy będzie miał taką 11-kę na dniach także relację pewnie będzie zdawał na bieżąco znając go
    Będą informacje nie od producenta, sprzedawców a od użytkownika, dla mnie najcenniejsze.
    Przez to jeśli mam tylko możliwość a ktoś pyta to kieruję takiego człowieka tam gdzie taki kocioł pracuje żeby porozmawiał sobie z tym który używa tego na co dzień.
    Dziękuję również przy tej okazji tym którzy poproszeni czy mogą pokazać swój kociołek czy chwilkę porozmawiać z nowym niezdecydowanym nigdy jeszcze mi nie odmówili i chętnie dzielą się swoją opinią.

  14. #5714
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał dino49 Zobacz post
    ...hehehe.... a ja cierpliwie czekam na najlepszy!... mój zasypowy nie chce "umierać"

    Muszę powiedzieć, że w ostatnich dwóch latach w RBR-ce same postępy... Za nim głośno mówiło się o RBR-ce na FM słyszałem wcześniej, ze 3 lata wstecz, dobre zdanie o kotłach INSTALCO i o firmie i o zainteresowaniach szefostwa u użytkowników.
    To czy powstanie najlepszy kocioł to sam się zastanawiam.
    To ,że są kotły dobre to już wiem.
    To ,że firma INSTALCO się rozwija wiemy wszyscy a rozwija się dlatego,że słuchają co się do nich mówi

    Co do komory ceramicznej to już zamówiona i czekam na nią aby ją zamontować u siebie.
    Dla niezdecydowanych mogę tylko powiedzieć,że warto bo stosuje obecnie coś podobnego i się sprawdza.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  15. #5715

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Napisz koniecznie jak już odpalisz.
    Właśnie czekam na taki kociołek 11kW i jestem bardzo ciekaw jak to będzie funkcjonować.
    Trochę niepewności jest bo to nowość ale myślę że kolega Karoka65 wie co mówi i mam nadzieję że słusznie mu zaufałem.
    Gdybym mi tak klienci ufali to by mi się trochę łatwiej pracowało i żyło
    Ja użytkuję od października kociołek 11 kw i funkcjonuje dobrze(poza głośna pracą podajnika).Muszę jeszcze w instalacji małe poprawki porobić ,aby było wszystko dopięte przed kolejna zimą.Od czerwca mieszkam i użytkuję kociołek 24 h

  16. #5716

    Domyślnie

    Dołanczam się do wypowiedzi dino49 dodając.że w dziszejszych czasach mało jest takich rzetelnych i uczciwych-pozdrawiam

  17. #5717

    Domyślnie

    Tak słodzą na dzień matki?

  18. #5718
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Tak słodzą na dzień matki?
    karoka65,minertu i oczywiście verb -kolesie nie z tego świata.To inne pokolenie,tacy się już nie rodzą...

  19. #5719

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    karoka65,minertu i oczywiście verb -kolesie nie z tego świata.To inne pokolenie,tacy się już nie rodzą...
    No to trzeba kiedyś zrobić jakieś spotkanie i
    A na koniec wręczyć

  20. #5720
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    W tamte rejony w przyszłym roku
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

Strona 286 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony