dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 319 z 1421
Pokaż wyniki od 6.361 do 6.380 z 28404
  1. #6361
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    lestek, luknij na priva

  2. #6362
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    5iatka

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Pilica
    Kod pocztowy
    42-436
    Posty
    212

    Domyślnie

    kocioł'a zamówiłem.
    Pytanie dotyczy ustawienia kotła na... czymś wygłuszającym - czytałem gdzieś w wątku - co proponujecie i gdzie to zdobyć?

    Ps.
    1. stawiać bezpośrednio na posadzce ( piwnica jest niestety wilgotna, zwłaszcza posadzka ) czy robić małe podwyższenie z wylewki na 8cm ?
    2. kocioł musi być dobrze wypoziomowany, czy nie ma to większego znaczenia ?

  3. #6363

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5iatka Zobacz post
    kocioł'a zamówiłem.
    Pytanie dotyczy ustawienia kotła na... czymś wygłuszającym - czytałem gdzieś w wątku - co proponujecie i gdzie to zdobyć?

    Ps.
    1. stawiać bezpośrednio na posadzce ( piwnica jest niestety wilgotna, zwłaszcza posadzka ) czy robić małe podwyższenie z wylewki na 8cm ?
    2. kocioł musi być dobrze wypoziomowany, czy nie ma to większego znaczenia ?
    ad 1 Może być stary pas transmisyjny, twarda guma, filc (ja mam) tłumi drgania z podajnika.
    ad 2 Lepiej aby był, nie zapowietrzy ci się po rogach.

  4. #6364

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Gmaj już ma kociołek
    Żonka była zmuszona żeby go odebrać a z natury to delikatne stworzenia, noszą zazwyczaj kiecki a nie portki i są trochę mniej zaradne i stanowcze w takich sprawach od tych co noszą portki
    Choć powiem że znam takie co niejednego chłopa by przeskoczyły w takich sprawach.
    Pokazałem mu co odkręcić, to kilka minut a w razie czego fona do mnie zna.
    no comments

  5. #6365

    Domyślnie

    Cytat Napisał scarface26 Zobacz post
    paleciak będzie miał gość co ci to przywiezie
    podjedzie jak najbliżej się da i zestawi ci kocioł windą gdzie będziesz chciał
    u mnie jest wylewka przed kotłownią, próg z 30 cm drzwi 90 cm, a po stronie kotłowni ten próg ma około 50 cm
    po podjechaniu paletą od zewnątrz do progu brakowało już tylko z 10 cm, dźwignięte przez 3 chłopa na próg, dalej ustawiona blacha 10mm po której kocioł lekko podtrzymywany zjechał do kotłowni bez najmniejszego problemu.

    wszystko ci przejdzie bez rokręcania przez taki otwór bez problemu, zaoszczędzisz sporo czasu
    Wszystko okaze sie jak zaczne przeprowadzke kotla do jego "domku", z tym ze w porownaniu do kotlowni kol. "scarface" u mnie na zewnatrz jest ok. - 30 od krawedzi progu, wewnatrz zas zaledwie -10 cm, wiec o zjezdzaniu nie ma mowy. Zatem przyda sie lina od kol. Zbigmaz Bede probowal bez rozkrecania, ale jak tu czytam to korone palnika i tak dobrze jest na nowo uszczelnic. Zastanawiam sie nad kupnem invertera, dokladnie taki: ORVALDI INV12-0,3kW 300W 12V (numer aukcji ze znanego serwisu: 3398979742). Zastanawiam sie czy 300 W nie bedzie za maly, zwlaszcza ze nie jestem pewien, jakiej mocy jest silnik podajnika. Dlatego prosze o podpowiedz tych, ktorzy juz maja 11-stki na chodzie U mnie bedzie trzy pompki, dwie obiegowe i jedna cyrkulacyjna, w sumie nie wiecej niz 120 W. Gdzies wyczytalem, ze moc invertera przyjmuje sie dwukrotnie wieksza niz zapotrzebowanie. Czy taki jest wymog, czy to tylko "dmuchanie na zimne" ?

  6. #6366
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Weź 500-tkę.

  7. #6367

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Weź 500-tkę.
    Tak właśnie powinien zrobić, można pod niego podciągnąc zasilanie internetu , itd. .....

  8. #6368

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Weź 500-tkę.
    Dziekuje....juz jest moja Roznica cenowa niewielka, a zapas mocy spory Przyda sie do lodowki na piwo (zapas mocy oczywiscie - nie inverter ) Miejsce na zoladkowa czysta tez sie znajdzie

  9. #6369

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Wszystko okaze sie jak zaczne przeprowadzke kotla do jego "domku", z tym ze w porownaniu do kotlowni kol. "scarface" u mnie na zewnatrz jest ok. - 30 od krawedzi progu, wewnatrz zas zaledwie -10 cm, wiec o zjezdzaniu nie ma mowy. Zatem przyda sie lina od kol. Zbigmaz Bede probowal bez rozkrecania, ale jak tu czytam to korone palnika i tak dobrze jest na nowo uszczelnic. Zastanawiam sie nad kupnem invertera, dokladnie taki: ORVALDI INV12-0,3kW 300W 12V (numer aukcji ze znanego serwisu: 3398979742). Zastanawiam sie czy 300 W nie bedzie za maly, zwlaszcza ze nie jestem pewien, jakiej mocy jest silnik podajnika. Dlatego prosze o podpowiedz tych, ktorzy juz maja 11-stki na chodzie U mnie bedzie trzy pompki, dwie obiegowe i jedna cyrkulacyjna, w sumie nie wiecej niz 120 W. Gdzies wyczytalem, ze moc invertera przyjmuje sie dwukrotnie wieksza niz zapotrzebowanie. Czy taki jest wymog, czy to tylko "dmuchanie na zimne" ?
    Mam stylonową 10mm i stalową 4,5mm
    ,

  10. #6370
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Też takiego używam 6-ty rok.

  11. #6371

  12. #6372
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5iatka Zobacz post
    kocioł'a zamówiłem.
    Pytanie dotyczy ustawienia kotła na... czymś wygłuszającym - czytałem gdzieś w wątku - co proponujecie i gdzie to zdobyć?

    Ps.
    1. stawiać bezpośrednio na posadzce ( piwnica jest niestety wilgotna, zwłaszcza posadzka ) czy robić małe podwyższenie z wylewki na 8cm ?
    2. kocioł musi być dobrze wypoziomowany, czy nie ma to większego znaczenia ?
    Na upartego mogę ci dosłać bo trochę taśmy mi zostało.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  13. #6373
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    No to sypnę dziś miału.
    Że też Ci się chce miałem palić Suchy czeski bedzie lepszy od zawsze wilgotnego miału.Chyba że kupisz workowany,swego czasu Osadkowski miał taki na składzie.
    Jak sprawuje się ceramika?Czy podniesienie temp CO u Ciebie daje lepsze efekty pracy w podtrzymaniu?
    U mnie podniesienie temp CO zdecydowanie na plus.Palę resztkami po sprzątaniu piwnicy z przewagą czeskiego i po podniesieniu temp CO,musiałem wydłużyć czas krótkiej przerwy -teraz wykresy IMHO wydają się ok.Prośba do fachowców o zerknięcie na wykresy. VERB naprowadził mnie na inne podejście do podtrzymania,a i tak przed zakupem obiecałem sobie żadnej pracy na niskich temp w nowym kotle.
    Jak na taki marny opał spalanie w granicach 3,5kg/24h jest jak dla mnie w normie.A kocioł na 100% pracuje stabilniej niż na niskich temp.z których "dźwigał" się bardzo powoli.
    Co do czyszczenia to za wyjątkiem ruchów "wajchą" ,kotła nie zamierzam czyścić do końca sezonu,chyba wcześniej nie będzie potrzeby.Co mnie naprawdę mocno cieszy
    Pozdrawiam

  14. #6374

    Domyślnie

    Palę od trzech tygodni i zabrudzenia za bardzo nie widać.
    Raz zgarnąłem pyłek przy drzwiczkach do kotła ale myślę że w końcu trzeba ruszyć wajchą
    Chcę spróbować palenia miałem bo to tani opał i na lato można by się przerzucić a czeskim jeszcze nie paliłem i nie wykluczone że po miale spróbuję czeskiego grochu.
    Nie wiem czy podniesienie min. temp. CO coś pomogło.
    Raz zauważyłem że i tak spadła do 40st.
    Myślę że może podtrzymanie mam za długie i to przez to?
    Dużo zależy od zapotrzebowania na ciepłą wodę a to akurat od niedzieli u mnie wzrosło bo małżonka wróciła z córką od rodzinki.

  15. #6375
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No to cieszy
    Przez to że płytki trzymają ciepełko kocioł praktycznie nie przechodzi w pracę, wystarcza pyknięcie co jakiś czas żeby utrzymać temperaturę.
    A jak w kociołku wygląda p. Marku ?
    tzn. czy sucho bo już miałem dużo pytań czy mam sucho przy tak niskich spalinach.

  16. #6376
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    lestek co chcę luknąć na twój ster to wyłączony.
    Oszczędzasz na prądzie

  17. #6377

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    lestek co chcę luknąć na twój ster to wyłączony.
    Oszczędzasz na prądzie
    Moja 2-letnia pociecha lubi bawić się pilotami a takowy właśnie mam do włączania neta.
    Bardzo rzadko korzystam w domu bo praktycznie cały dzień jestem w pracy i tu mam go przesyt.
    A dzieciak jak dorwie pilota to pstryka czym się da.
    Już powinien być podłączony lub za minutkę

  18. #6378

  19. #6379
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No to cieszy
    Przez to że płytki trzymają ciepełko kocioł praktycznie nie przechodzi w pracę, wystarcza pyknięcie co jakiś czas żeby utrzymać temperaturę.
    A jak w kociołku wygląda p. Marku ?
    tzn. czy sucho bo już miałem dużo pytań czy mam sucho przy tak niskich spalinach.
    Panie Wieśku,Pan wie że dla mnie po moich (lecz nie tylko) traumatycznych doświadczeniach,nie liczy się zaoszczędzenie na kilku kilogramach opału miesięcznie.W kotle ma być ciepło i basta.Nie palę i nigdy nie będę palił w lecie miałem i mokrym opałem.Wolałbym palić suchym czechem niż najlepszym mokrym eko czy tylko wyglądającym na suchy,miałem Tyle mojej filozofii na ten temat.ale co ja tam wiem
    W kotle jest sucho,ale opał mam suchy jak pieprz.Nie ma opcji nawet przy tak niskich spalinach na wilgoć w kotle.Zapewnia mi to temperatura.Choć nie ukrywam że mam podniesiony nieco nadmuch i tak latem planuję właśnie robić.Żadnych przerw po 120min-choć opał pewnie wytrzymałby i 140min
    Tak sobie to wymyśliłem i inaczej nie będzie
    Ostatnio edytowane przez Novy! ; 17-07-2013 o 10:02

  20. #6380

    Domyślnie

    A tak odbiegnę od tematu, gdzie można kupić termometr albo jakiś czujnik do pomiaru temp. spalin??? taki zeby można było zamontować w czopuchu??
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

Strona 319 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony