dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 337 z 1421
Pokaż wyniki od 6.721 do 6.740 z 28404
  1. #6721
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Wyjasnilem, ze taki uklad wlasnie mam 400 metrow podlogowki, 10 grzejnikow a do tego 11kw ktorego pojemnosc jest mala, mam avc zbiornik w zbiorniku wiec jest on w stanie troche oddac i w moim przypadku funkcja CWU + mieszajaca jest niezbedna jesli ma byc oszczednie. Do zibiego tez nie moge sie porownywac bo on ma bufor 1000l i nie wiadomo jak zachowywaloby sie spalanie grupowe bez bufora, czy nie dmuchaloby mocniej.
    Moim skromnym zdaniem na taki zabieg z CWU+miesz można sobie pozwolić jedynie mając "zapas mocy",np.mając przewymiarowany kocioł.Jak pisał karoka -nie jesteś w posiadaniu perpetum mobile,część wody (mocy) która wróci do kotła musi najpierw zostać wyprodukowana-na dłuższą metę może się okazać że to nie oszczędności a ...straty.Trzeba wiedzieć czy mamy taki zapas mocy,czy pracująca pompa CWU w trybie mieszająca nie "podbierze" nam zbyt wiele ogrzanej wody która w większej ilości powinna trafić na układ CO.Miałem przyjemność jako pierwszy zaproponować takie rozwiązanie koledze mercedes z forum ES,był pokazowym rozwiązaniem dla posiadaczy "zbyt dużej mocy kotła".Tylko u niego zrobiliśmy tak że mieszająca działała (i działa) w trybie cyrkulacyjna non stop.U niego się to sprawdza-dodatkowo zbiornik CWU jest ładowany non stop.
    Choć w ...długi czas VERB udowadniał mi że taki tryb pompy CWU w moim poprzednim kotle miał sens i się sprawdzał.Robił to tak długo aż uwierzyłem że ma rację.Na 100% uzyskaliśmy tym zabiegiem stabilniejsza pracę układu i mniejsze spalanie.Czy w tym kotle będzie tak samo,odpowiem zimą
    Ostatnio edytowane przez Novy! ; 07-08-2013 o 10:22

  2. #6722

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Wiec za rok juz na 100% przejde na grupowy tryb spalania,co s takiego wlasnie bedzie dla mnie idealnym rozwiazaniem. Mam nadzieje, ze pomozesz mi to wyregulowac.
    Na forum jesteśmy z małymi przerwami wszyscy Pomagamy sobie jak kto umie i może. Zawsze można liczyć na pomoc
    Ale mam jedno pytanie bo mi coś nie pasuje w jednej twojej wcześniejszej wypowiedzi i chciałbym o to zapytać
    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Wyjasnilem, ze taki uklad wlasnie mam 400 metrow podlogowki, 10 grzejnikow a do tego 11kw ktorego pojemnosc jest mala, mam avc zbiornik w zbiorniku wiec jest on w stanie troche oddac i w moim przypadku funkcja CWU + mieszajaca jest niezbedna jesli ma byc oszczednie. Do zibiego tez nie moge sie porownywac bo on ma bufor 1000l i nie wiadomo jak zachowywaloby sie spalanie grupowe bez bufora, czy nie dmuchaloby mocniej.

  3. #6723
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    120 stopni to żadna temp. spalin
    Profesorowie o ile pamiętam podpierali się jeszcze większymi mózgami w literaturze którzy zalecali minimum bodajże 130 czy 140 stopni ale jak w kotle niema sadzy i wilgoci
    to jak dla mojej byle jakiej wiedzy można spać spokojnie

  4. #6724
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Aaa Sławek pisze chyba nie o avc a o ACV Smart to super wydajne "baniaki" mają dużo czynnika który grzeje ale także i dużo szybciej traci ( oddaje ), lepiej pracuje w roli bufora niż zwykłe bojlery.

  5. #6725
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Panowie do niedzieli nie będę miał dostępu do internetu i bardzo utrudniony dostęp do telefonu ( brak zasięgu )
    Jadę z rodzinką na parę dni w góry a tam gdzie będę prawie nic nie działa
    Przepraszam.

  6. #6726

    Domyślnie

    karoka65, daj spokój, przyda Ci się trochę wypoczynku od kotłów, węgla i sterowników
    A możesz się pochwalić, dokąd się wybierasz?
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  7. #6727

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    karoka65, daj spokój, przyda Ci się trochę wypoczynku od kotłów, węgla i sterowników
    A możesz się pochwalić, dokąd się wybierasz?
    Pewnie tam gdzie był ostatnio

  8. #6728

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Wyjasnilem, ze taki uklad wlasnie mam 400 metrow podlogowki, 10 grzejnikow a do tego 1...
    Pytanie wcześniej zacytowane a niezrozumiałość pogrubiona.
    Wcześniej czytałem
    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    ...konsultacji z producentem, że jednak ma to być 17 KW, mam powierzchnię użytkową 128m2, ...

  9. #6729

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Żeby uświadomić pojemność układu podalem podłogówkę w mb a nie m2, zresztą zwyczajowo podaje sie w mb bo na m2 może być rózna jej ilość w zależności od rozmieszczenia pętli.Piecykiem sie już chwaliłem pochwalę się podłogówką:...

    I jak widać na zdjeciu dwa osobne powroty, ale to przed sezonem się zmieni jak tylko mój hydraulik dojdzie do siebie bo spadł ostatnio z rusztowania a że ma 203 cm wysokości i waży 130 kg to energia kinetyczna była duża.
    To zobacz moje
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0050.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	204862Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0055.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	204863Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0056.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	204864Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0064.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	101,0 KB
ID:	204865Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0068.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	100,3 KB
ID:	204866

    Tak to wyglądało baaaaaaardzo dawno temu

  10. #6730

    Domyślnie

    Nie przyszedł na montaż bo może poczytał na temat kotła i sterownika i dał za wygraną. Może poczuł że nie da sobie rady? Lepiej może że tak się stało?
    Ostatnio edytowane przez zbigmaz01 ; 07-08-2013 o 19:26

  11. #6731
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar czubasa
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    chojna
    Kod pocztowy
    74-500
    Posty
    56

    Domyślnie

    zibgmaz01 ile poszło opału tobie tej zimy jak można wiedzieć i paliłeś tylko eko groszkiem czy mieszankom

  12. #6732

    Domyślnie

    Hej wszystkim

    Po waszych opiniach a w szczególności pomocy Karoka65 stałem się szczęśliwym posiadaczem kotła RBR 11Kw
    Piec jeszcze nieodpalony ale mam nadzieję, że do tygodnia zacznie działać. Poradźcie proszę bo wylot w kominie będę miał o 5cm za nisko w porównaniu z wylotem spalinowym z pieca i zastanawiam się czy w samym piecu istnieje możliwość obniżenia tego wylotu? czy raczej konieczna jest ingerencja w kominie?

    pozdrawiam
    Krystian

  13. #6733

    Domyślnie

    Cytat Napisał czubasa Zobacz post
    zibgmaz01 ile poszło opału tobie tej zimy jak można wiedzieć i paliłeś tylko eko groszkiem czy mieszankom
    Groszek kupiony na miejscowym składzie, bez nazwy, niby miał 25MJ co śmiem twierdzić że było zawyżone.
    Cały okrągły rok palenia bez wygaszania. Wyszło około 6,3T

  14. #6734

    Domyślnie

    Cytat Napisał fender1 Zobacz post
    Hej wszystkim

    Po waszych opiniach a w szczególności pomocy Karoka65 stałem się szczęśliwym posiadaczem kotła RBR 11Kw
    Piec jeszcze nieodpalony ale mam nadzieję, że do tygodnia zacznie działać. Poradźcie proszę bo wylot w kominie będę miał o 5cm za nisko w porównaniu z wylotem spalinowym z pieca i zastanawiam się czy w samym piecu istnieje możliwość obniżenia tego wylotu? czy raczej konieczna jest ingerencja w kominie?

    pozdrawiam
    Krystian
    To kolano jest skrętne i można trochę poobracać że powinno się zmieścić. Popuść na obejmach i popróbuj. Obracaj częścią na czopuchu i dopasuj do wyjścia.

  15. #6735

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    A jaki jest komin ceramiczny? I jaka średnica? Liczyłeś wysokości do osi czy górnej krawędzi?
    Hej

    Średnica w kominie ceramicznych (systemowy) to 200 a liczyłem już do ścianki górnej, także ewidentnie zabraknie tych 5cm :/ ale bez "zetki" i tak się nie obejdzie bo ok 20cm trzeba będzie skręcić w bok, może na tej "zetce" uda się zejść ?pytanie czy tak można robić.

  16. #6736

    Domyślnie

    Cytat Napisał fender1 Zobacz post
    Hej

    Średnica w kominie ceramicznych (systemowy) to 200 a liczyłem już do ścianki górnej, także ewidentnie zabraknie tych 5cm :/ ale bez "zetki" i tak się nie obejdzie bo ok 20cm trzeba będzie skręcić w bok, może na tej "zetce" uda się zejść ?pytanie czy tak można robić.
    Wszystko można zrobić Ważne abyś zrobił tak by było bezpieczne dla ciebie i rodziny. Weź pod uwagę też jeszcze czyszczenie, jak wybrać z rury to co tam naleci. Popatrz też na rurę co wchodzi na czopuch czy nie można jej trochę obciąć z tego kielicha. Jak czopuch przytniesz ze 2cm też chyba gwarancji nie stracisz.

  17. #6737

    Domyślnie

    OK dzięki za uwagi.

    A jaki zasobnik wodny doradzicie do tego pieca przy założeniu że ok 140l poziomy, dwupłaszczowny. Niestety na acv smart 130l mnie nie stać bo widzę że powyżej 3000zł stoją:/
    Zastanawiam się nad Ermetem: http://www.grzejemy.eu/pl/p/DWUPLASZ...NIK-CO-140L-/4 może 8 lat wytrzyma a nie kosztuje tak dużo.
    Ostatnio edytowane przez fender1 ; 07-08-2013 o 21:45 Powód: aktualizacja

  18. #6738

    Domyślnie

    Cytat Napisał fender1 Zobacz post
    OK dzięki za uwagi.

    A jaki zasobnik wodny doradzicie do tego pieca przy założeniu że ok 140l poziomy, dwupłaszczowny. Niestety na acv smart 130l mnie nie stać bo widzę że powyżej 3000zł stoją:/
    Zastanawiam się nad Ermetem: http://www.grzejemy.eu/pl/p/DWUPLASZCZOWY-WYMIENNIK-CO-140L-/4 może 8 lat wytrzyma a nie kosztuje tak dużo.
    Tu by się przydało aby wypowiedzieli się użytkownicy podobnych zasobników z podaniem ile osób korzysta z CWU i jak to się ma z jej wydajnością.

  19. #6739

    Domyślnie

    Cytat Napisał fender1 Zobacz post
    Hej wszystkim

    Po waszych opiniach a w szczególności pomocy Karoka65 stałem się szczęśliwym posiadaczem kotła RBR 11Kw
    Piec jeszcze nieodpalony ale mam nadzieję, że do tygodnia zacznie działać. Poradźcie proszę bo wylot w kominie będę miał o 5cm za nisko w porównaniu z wylotem spalinowym z pieca i zastanawiam się czy w samym piecu istnieje możliwość obniżenia tego wylotu? czy raczej konieczna jest ingerencja w kominie?

    pozdrawiam
    Krystian
    Miałem dokładnie ten sam problem Wiesiek może potwierdzić.
    Obcięcie kolanka i okazało się że brakło około 3 cm :/
    Instalator przyciął troszkę wkład i weszło.
    A wystarczy podobno przy zakupie pieca podać wysokość wylotu i producent jest w stanie nam to dopasować w fazie produkcji pieca?
    Ale polak mądry po szkodzie:/

  20. #6740

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Tu by się przydało aby wypowiedzieli się użytkownicy podobnych zasobników z podaniem ile osób korzysta z CWU i jak to się ma z jej wydajnością.
    My mamy 120l i korzystają 3 osoby i stuka spokojnie.

Strona 337 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony