dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 341 z 1421
Pokaż wyniki od 6.801 do 6.820 z 28404
  1. #6801

    Domyślnie

    Może ktoś zerknąć na mój kociołek?
    Wydaje mi się że 2 godziny już odpoczywa i powinien się ruszyć a on dalej stoi. Chyba już powinien coś podać i dmuchnąć?

  2. #6802

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Może ktoś zerknąć na mój kociołek?
    Wydaje mi się że 2 godziny już odpoczywa i powinien się ruszyć a on dalej stoi. Chyba już powinien coś podać i dmuchnąć?
    O 13;00 przełączyłeś z ręcznego na automat.

  3. #6803

    Domyślnie

    Przełączyłem na ręczny żeby uruchomić pompę CO po zakręceniu na minutkę.
    Rozumiem że od przełączenia na tryb automatyczny z ręcznego trzeba liczyć 120 minut?

  4. #6804

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Przełączyłem na ręczny żeby uruchomić pompę CO po zakręceniu na minutkę.
    Rozumiem że od przełączenia na tryb automatyczny z ręcznego trzeba liczyć 120 minut?
    Przyznam że nie sprawdzałem

    Teraz ruszył bo spadła CO
    Ostatnio edytowane przez zbigmaz01 ; 10-08-2013 o 13:30

  5. #6805

    Domyślnie

    To chyba na to by wyglądało bo dopiero teraz jak spadła temp. na kotle to się ruszył.
    Oj dużo jeszcze wody w Wiśle upłynie zanim ogarnę ten sterownik dokładniej

  6. #6806

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    To chyba na to by wyglądało bo dopiero teraz jak spadła temp. na kotle to się ruszył.
    Oj dużo jeszcze wody w Wiśle upłynie zanim ogarnę ten sterownik dokładniej
    On się sam "ogarnia"

  7. #6807

    Domyślnie

    No ostatnio mi podpadł tym wygaszaniem. Mam cichą nadzieję że już mu przeszło po tym jak mu poprawiłem jeden przewód. Wszystko wyjdzie z czasem. Boję się tylko że mi takie niespodzianki zacznie robić w zimie i będę marznął. Nie wspominając o szyderczych uśmiechach tych co to do tej pory wywalali oczy na wierzch.

  8. #6808

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    No ostatnio mi podpadł tym wygaszaniem. Mam cichą nadzieję że już mu przeszło po tym jak mu poprawiłem jeden przewód. Wszystko wyjdzie z czasem. Boję się tylko że mi takie niespodzianki zacznie robić w zimie i będę marznął. Nie wspominając o szyderczych uśmiechach tych co to do tej pory wywalali oczy na wierzch.
    Ale to już było i ne wróci więcej Wieczna
    Maryla Rodowicz

  9. #6809

    Domyślnie

    A jak to jest z temp. CO?
    Dość mocno przebija tą temperaturę. Wcześniej tak nie robił ale trochę przeczyściłem kociołek to może dlatego.
    Temp. minimalną nastawiłem na 46 st. oraz podbicie temp. CO 2 st. a on podczas gdy na kotle jest już 49 a nawet 50 st pracuje dalej. W podtrzymanie przeszedł dopiero przy ok 51 st.
    Trochę tego nie rozumiem. Myślałem że jak osiągnie 48 to powinien już przejść w podtrzymanie.

  10. #6810

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    A jak to jest z temp. CO?
    Dość mocno przebija tą temperaturę. Wcześniej tak nie robił ale trochę przeczyściłem kociołek to może dlatego.
    Temp. minimalną nastawiłem na 46 st. oraz podbicie temp. CO 2 st. a on podczas gdy na kotle jest już 49 a nawet 50 st pracuje dalej. W podtrzymanie przeszedł dopiero przy ok 51 st.
    Trochę tego nie rozumiem. Myślałem że jak osiągnie 48 to powinien już przejść w podtrzymanie.
    Bardzo szybko wzrasta ta temp. a to tylko dlatego że nie ma odbioru ciepła. Tak jak piszesz jest dobrze ale weź pod uwagę że to jest spalanie grupowe i rozpoczęty proces podawania grochu (następnego cyklu) musi dojść do końca. Tym końcem nie jest temp. zadana a koniec tego cyklu podawania wraz z odpowiednim czasem do rozpalenia jego. Raptem to tylko 3*C

    PS

    Swoją drogą to w spalaniu grupowym powinno być jeszcze dopracowane spalanie z mniejszym podawaniem dla kotłów takich małych jak 11kW, skoro dla 17kW było podawanie w grupowym oznaczone jako 8kW i nawet podczas zimy się sprawdzało to przy takich małych kociołkach będzie ono troszkę za duże
    Ostatnio edytowane przez zbigmaz01 ; 10-08-2013 o 17:13

  11. #6811

    Domyślnie

    Niby tylko trzy stopnie ale potem jeszcze bezwładność palnika, ceramika i robi się 67 st.
    No cóż. W lecie widać tak już musi być. Może z czasem opanuję to trochę lepiej i ustawię inaczej.

  12. #6812

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Niby tylko trzy stopnie ale potem jeszcze bezwładność palnika, ceramika i robi się 67 st.
    No cóż. W lecie widać tak już musi być. Może z czasem opanuję to trochę lepiej i ustawię inaczej.
    Możesz sprawdzić jeszcze na automacie z małymi dawkami podawania a w eCoal i będzie to inaczej wyglądać bo on więcej przebija powyżej zadaną i tu trzeba ustawić niższą CO (mówimy o okresie letnim) , jednak tak jak piszesz ceramika będzie to podnosić.

  13. #6813
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    5iatka

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Pilica
    Kod pocztowy
    42-436
    Posty
    212

    Domyślnie

    Będę próbował prowadzić przewody pod czujniki i pewnie to łączyć, ale ciekawi mnie, bo w instrukcji stoi:
    "W przypadku stosowania dłuższych niż 5 m przewodów czujnikowych zalecane
    jest zastosowanie przewodów parowanych, ekranowanych. Ekran przewodu
    należy podłączyć do zacisku PE tylko od strony sterownika."

    Załóżmy kabel 3 żyłowy ( żółty - PE, niebieski i brązowy )
    W czujniku kostka na dwa przewody, co i gdzie z żółtym ?
    Metrów do czujników w dwóch przypadkach będzie dużo, a i do zewnętrznego się chyba nie zmieszczę w 5m

  14. #6814

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5iatka Zobacz post
    Będę próbował prowadzić przewody pod czujniki i pewnie to łączyć, ale ciekawi mnie, bo w instrukcji stoi:
    "W przypadku stosowania dłuższych niż 5 m przewodów czujnikowych zalecane
    jest zastosowanie przewodów parowanych, ekranowanych. Ekran przewodu
    należy podłączyć do zacisku PE tylko od strony sterownika."

    Załóżmy kabel 3 żyłowy ( żółty - PE, niebieski i brązowy )
    W czujniku kostka na dwa przewody, co i gdzie z żółtym ?
    Metrów do czujników w dwóch przypadkach będzie dużo, a i do zewnętrznego się chyba nie zmieszczę w 5m
    Najdalej położony czujnik wewnętrzny (bez znaczenia jaki) u mnie jest na kablu 4x0,5 i długość kabla 17m. Podłączone jest tylko do 2 kabelków a następne 2 robią za rezerwę.
    Bez problemów.

  15. #6815
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Hej,Panowie ktoś "odczuwa" zbytnie nagrzewanie top furtki?U mnie w czasie grzania jest bardzo ciepła,zastanawiam się nad szamotem (mam taki na furtce paleniska)..Może mi się zdaje...
    Dziś po raz pierwszy przy końcówce paliwa kocioł podawał w podtrzymaniu następne "racje" opału-opał zawisł?Tak to wyglądało w podajniku...

  16. #6816
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post



    Swoją drogą to w spalaniu grupowym powinno być jeszcze dopracowane spalanie z mniejszym podawaniem dla kotłów takich małych jak 11kW, skoro dla 17kW było podawanie w grupowym oznaczone jako 8kW i nawet podczas zimy się sprawdzało to przy takich małych kociołkach będzie ono troszkę za duże
    Ehh..na poprzednim kotle 8kW nie miało racji bytu,tak sobie czytam co piszesz.Oby u mnie można było nawet jesienią korzystać z softu(8kW).Miło by było

  17. #6817

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Ehh..na poprzednim kotle 8kW nie miało racji bytu,tak sobie czytam co piszesz.Oby u mnie można było nawet jesienią korzystać z softu(8kW).Miło by było
    Jak w instalacji nie masz jakiegoś baboka to na pewno ci spasuje, i to jestem tego pewny

  18. #6818

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Hej,Panowie ktoś "odczuwa" zbytnie nagrzewanie top furtki?U mnie w czasie grzania jest bardzo ciepła,zastanawiam się nad szamotem (mam taki na furtce paleniska)..Może mi się zdaje...
    Dziś po raz pierwszy przy końcówce paliwa kocioł podawał w podtrzymaniu następne "racje" opału-opał zawisł?Tak to wyglądało w podajniku...
    Jakiś drobny? Wilgotny?

  19. #6819

    Domyślnie

    To chyba musi być wilgotny skoro się zawiesił.
    U mnie kociołek jeszcze chula
    Oby tak dalej

  20. #6820

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    To chyba musi być wilgotny skoro się zawiesił.
    U mnie kociołek jeszcze chula
    Oby tak dalej
    Czyli się poprawiło?

Strona 341 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony