dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 343 z 1421
Pokaż wyniki od 6.841 do 6.860 z 28404
  1. #6841

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadek w Zobacz post
    Czubas i co tam zastanowiłeś się jakiej mocy piecyk kupić
    Daliśmy mu do myślenia to pewnie analizuje czy mamy rację czy nie?
    Sam musi decyzje ostateczna podjąć.

    Pobawiłem się tym kalkulatorem i wyszło mi 6,5kW. Chłopaki przy zakupie na forum polecali mi 7/9 kw wiec się niewiele mylili a że wolałem zapas, to wypadło na 11 i jest ok.
    Sprawność twojej instalacji grzewczej to aż ~76%. też nie jest źle oczywiście traktuje wyniki z przymrużeniem oka.Zima pokaże.
    Ja tam z mojego piecyka jestem zadowolony i oby tak było zawsze

  2. #6842

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Wybór kotła nie jest wcale taki prosty
    No coś wiem o tym,sam pól roku szukałem aż znalazłem swoje''maleństwo''

  3. #6843

    Domyślnie

    delphion ja ci powiem tak,A co to jest piec,od kiedy mam swoje maleństwo to praktycznie o nim zapominam bo niby co przy nim mam robić, a tak wogóle to musze ci powiedzieć że weszłem sobie w twój sterownik i ustawiłem swój prawie tak samo bo też pale miałem, mam nadzieje że tak można

  4. #6844

    Domyślnie

    Oj zapomniałem , czubas byl u mnie i oglądał moje maleństwo,wydaje mi sie że mu się spodobal

  5. #6845

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadek w Zobacz post
    delphion ja ci powiem tak,A co to jest piec,od kiedy mam swoje maleństwo to praktycznie o nim zapominam bo niby co przy nim mam robić, a tak wogóle to musze ci powiedzieć że weszłem sobie w twój sterownik i ustawiłem swój prawie tak samo bo też pale miałem, mam nadzieje że tak można
    Pewnie,że można a nawet trzeba
    I jak obserwacje bo jestem ciekaw jak moje nastawy u innego użytkownika sie sprawdzają?
    Ja teraz jestem na wakacjach z dzieckiem a małżonkę zostawiłem samą z piecem ,ale żadnej obsługi nie musi wykonywać a kontrolę mam przez tel
    Piec jest wygodny i łatwy w obsłudze ale już kiedyś go zachwalałem więc się nie będę powtarzał.
    Zona mój ochrzciła" Twój mercedes"

  6. #6846
    mark3k
    Guest
    mark3k

    Domyślnie

    tadek w jest coś takiego jak edytowanie postów, a Ty piszesz w ciągu kilku minut kilka postów bezpośrednio po sobie. To się źle czyta, nie mówiąc o rozpasaniu forum o "milion" postów. Bez urazy

  7. #6847

    Domyślnie

    No i niestety kociołek wygasł. Znów pewnie zadzialalo zabezpieczenie i dmuchawa przestała wiać. Może coś z dmuchawa jest nie tak?

  8. #6848

    Domyślnie

    Sterownik jest niedostępny i nie można podglądnąć

  9. #6849

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    tadek w jest coś takiego jak edytowanie postów, a Ty piszesz w ciągu kilku minut kilka postów bezpośrednio po sobie. To się źle czyta, nie mówiąc o rozpasaniu forum o "milion" postów. Bez urazy
    z
    oj, sorki ale jak kiedyś napisałem troszke sie motam z tym pisaniem ale obiecuje że do końca roku się naucze,delphion zrobiłem sobie takie nastawy jak u ciebie i to tyle...poprostu nic wiecej nie kombinuje ciepla woda cały czas ,podłoga w łazience też,i to jest wlasnie fajne że można i jest gdzie podpatrzec takie rzeczy ,człowiek nie musi sie wkurzac że nie potrafi sam ustawic piecyka, dzis nie wyobrażam sobie że mógłbym kupić inny

  10. #6850

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Sterownik jest niedostępny i nie można podglądnąć
    Wyłączył go bo się wk.... Zresztą wyjechałem do rodInki i nie będzie mnie do wieczora. Nie ma co podglądać. To co zwykle. Przestała pracować dmuchawa bo jak ją uruchomilem to na schemacie niby pracowała a w rzeczywistości stała jak krowa przy zlobie . Może to coś z dmuchawa jest nie tak. Jest tam jakiś kondensator . Jutro może zmierze jaki pobiera prąd bo może za duży i dlatego bezpiecznik ją odcina?

  11. #6851

    Domyślnie

    Witam kolegow. Widze, ze ruch sie na forum zaczal, choc zima jeszcze za niejednym pasem ) Dlugo tu nie zagladalem, wiec troche nadrabiam zaleglosci. Kompletuje powoli wyposazenie kotlowni, zeby uporac sie w koncu z zamontowaniem kotla. Nikt mnie nie pogania, zona nie placze, ze jej zimno, wiec i pospiech niewskazany. Z tego tez wzgledu moje opinie na temat funkcjonowania kociolka pojawia sie troche pozniej. Na razie stoi w garazu i cieszy oczy...odwiedzam go czasem, to srubunek jakis na sucho wkrece, to DBV przymierze, gdzie ktora rurke najlepiej podlaczyc... W przyszlym tygodniu zabieram sie do wywalania starego kotla i renowacji kotlowni, a w pierwszej polowie wrzesnia na pewno montaz. Szczerze powiedziawszy nie moge sie juz tego momentu doczekac

  12. #6852

    Domyślnie

    Witam czytam ten temat i zastanawiam się nad piecami 10-12 kw i jak by nowi kupujący napisali czym się kierowali przy wyborze tego a nie innego pieca.[dlatego konto założyłem dzis -brak czasu na udzielanie się ,pisanie]Czytałem i wychodzi
    10kw-ogniwo dobra cena ale ludzie toczą boje tam o durnoty
    11kw rbr -ludzie są wszyscy zadowoleni -cena nie mała niestety
    12 skamp -jak się prezentuje na tle tamtej dwójki
    proszę nowych użytkowników o ocenę dlaczego ten a nie inny piec
    Ostatnio edytowane przez nitk ; 11-08-2013 o 13:26

  13. #6853

    Domyślnie

    Cytat Napisał nitk Zobacz post
    ...
    Gdzie ci się literka przestawiła w twoim nicku tu czy na esterownik?
    Tylko tu twój post widzę a tam nie chociaż ma godz. wpisu 13:07 ?

  14. #6854

    Domyślnie

    witam tam tez napisałem ..zarejestrowałem się na szybko ..chce kupić piec przed zima i tyle.Kupić, włączyć, zapomnieć.A na esterowniku właśnie,czemu od razu post się nie wyświetla???

  15. #6855

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Pewnie,że można a nawet trzeba
    I jak obserwacje bo jestem ciekaw jak moje nastawy u innego użytkownika sie sprawdzają?
    Ja teraz jestem na wakacjach z dzieckiem a małżonkę zostawiłem samą z piecem ,ale żadnej obsługi nie musi wykonywać a kontrolę mam przez tel
    Piec jest wygodny i łatwy w obsłudze ale już kiedyś go zachwalałem więc się nie będę powtarzał.
    Zona mój ochrzciła" Twój mercedes"
    Grzesiek a jak jest z paleniem miałem w zimie,ja kupiłem już 3tmiału i 1,5t grochu i jestem ciekaw jak to będzie ,chciałbym palić miałem ale groszek też kupiłem w razie czego...

  16. #6856

    Domyślnie

    Cytat Napisał nitk Zobacz post
    Ale prędej twoje pytanie powinno być w temacie "Dobór kotła" a nie tam gdzie jest.

  17. #6857

    Domyślnie

    Cytat Napisał nitk Zobacz post
    Witam czytam ten temat i zastanawiam się nad piecami 10-12 kw i jak by nowi kupujący napisali czym się kierowali przy wyborze tego a nie innego pieca.[dlatego konto założyłem dzis -brak czasu na udzielanie się ,pisanie]Czytałem i wychodzi
    10kw-ogniwo dobra cena ale ludzie toczą boje tam o durnoty
    11kw rbr -ludzie są wszyscy zadowoleni -cena nie mała niestety
    12 skamp -jak się prezentuje na tle tamtej dwójki
    proszę nowych użytkowników o ocenę dlaczego ten a nie inny piec

    Odpowiem, choc nie zaliczam sie jeszcze do uzytkownikow, a raczej dopiero do posiadaczy RBR 11 kW Skoro pytanie dotyczy wylacznie kryteriow zakupu a nie uzytkowania to pozwole sobie dorzucic i swoje trzy grosze.
    Zacznijmy od tego, ze rowniez stalem przed dylematem wyboru kotla z tej samej "trojki" producentow i takie same moce bralem pod uwage.
    Nie ukrywam, ze przegladalem fora uzytkownikow, podpytywalem, tutaj tez niejednemu koledze zawracalem glowe. Nikt jednak nie odmowil mi pomocy ani wsparcia, wrecz naklaniano mnie do przyjechania i zobaczenia na zywo wspomnianych kociolkow. Na pierwszy ogien wyeliminowalem 10 kW, jako ze opinie wielu uzytkownikow (nie tylko jednego wskazywaly na dosc spore klopoty z czyszczeniem, mnie rowniez wyjatkowo nie odpowiadala opcja czyszczenia od gory po podniesieniu pokrywy.
    Skoro wiec na placu boju pozostaly tylko dwa, wybralem sie w okolice Strzelina i odwiedzilem dwoch kolegow (zainteresowani wiedza, kogo . U jednego staly obydwa, niepodlaczone wprawdzie, ale mozna bylo z kazdej strony je sobie obejrzec. Kiedy zas odwiedzilem drugiego i zobaczylem, jak moze wygladac kotlownia oraz jak sobie radzi kociol z duzym w sumie domem. I to wcale nie az tak rewelacyjnie, choc przyzwoicie ocieplonym... Zobaczylem, na czym polega jego obsluga, czyszczenie, jak wyglada zasobnik i decyzja zapadla bardzo szybko.

    Co porownywalem? Przede wszystkim latwosc i wygode obslugi, jako ze czesciej niz ja kontakt z kotlem bedzie miala moja malzonka, co prawda mam nadzieje, ze tylko zeby dosypac opalu i przejrzec sie w "lusterkach" Czyszczenie RBRa jest banalnie proste, zajmuje minute z okladem, wszystkie wewnetrzne powierzcnie sa gladkie, bez irytujacych wystepow, wspawanych katownikow, plomieniowek itp Na pewno utrudnione jest dosypywanie opalu bezposrednio z worka ze wzgledu na wysoka przednia krawedz zasobnika, ale od czego jest wiadro? Zaleta jest na pewno wieksza pojemnosc, niz w przypadku scietych pod skosem zasobnikow. Ogromna zaleta jest tez napowietrzanie/wentylowanie samego zasobnika z opalem, co przedluza jego zywotnosc. Nie widzialem tam grama wilgoci, choc na pewno jest to rowniez zasluga niezawilgoconego opalu.
    Podobala mi sie rowniez uniwersalnosc wyjsc/wejsc kotla. Praktycznie te podstawowe sa dublowane, dodatkowo na gorze jest dosc glebokie gniazdo 3/4 cala idealnie nadajace sie na zawor DBV, dokladnie zas pod nim na bocznej sciance jest rowniez gniazdo 3/4 cala do ktorego mozna wpiac drugie wyjscie z DBV.(choc niektorzy radza i wola wpinac do powrotu).
    Nalezy jednak pamietac, zeby zamowic odpowiednia wersje, lewa lub prawa, nie ma pozniej mozliwosci zamiany. Drugi kociol, SKAM-P taka mozliwosc ma, a przynajmniej taka wersje widzialem u kolegi. Czy to standard, czy wersja na zamowienie, trzeba pytac kolegow, ktorzy w tym siedza. Zreszta sami sie pewnie odezwa

    Chce zaznaczyc, ze to co napisalem to rzeczy, ktore MNIE sklonily do wyboru tego a nie innego kotla i prosze o uszanowanie tego. Ktos inny moze miec inne kryteria i priorytety. Ja patrzac na moj zakup, choc jeszcze nie "hula', nie sadze abym mial powody do niezadowolenia. Skoro inni ich rowniez nie maja... I dlatego im zaufalem.... )
    Tobie rowniez pozostawiam decyzje, czy zaplacic najwiecej i dolaczyc do grona tych zadowolonych. Spokoj tez ma swoja cene...

  18. #6858

    Domyślnie

    gmaj22 dziękuje o coś takiego mi chodziło.Sam mam dylemat .

  19. #6859
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Witam Panowie.
    No dość laby trza się brać do roboty.
    Co do Skama standardowo tak samo trzeba zamówić lewy czy prawy.
    Ten co kolega Gmaj widział u mnie jest troszkę inny, jarek dostarcza mi obustronne, wyposażone w kapilary pod standardowe sterowniki a także z grubszą kapilarą pod czujnik temp. z Bruli a także kieszenią na Bruli za zasobnikiem tak jak jest to w RBR.
    To tak dla wyjaśnienia.

  20. #6860
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Chciałem przeprosić za małe opóźnienie w dostawie zamówionych kociołków które miały być dostarczone w piątek.
    Kurierzy dali ciała i wyjechały dopiero w piątek, dostawa przesunie się na poniedziałek.
    Przepraszam że z forum i za opóźnienie, wróciłem przed chwilą.

Strona 343 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony