dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 404 z 1421
Pokaż wyniki od 8.061 do 8.080 z 28404
  1. #8061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz d.r.i. Zobacz post
    Witam wszystkich !!


    Od ponad tygodnia stałem sie nowym posiadaczem kotła RBR 11kw , i tu szczególne podziękowania chciałem złożyć Panu "MINERTU", za doradzenie i przedstawienie możliwości tego kotła , bo przyznam szczerze , że byłem przekonany w 99% do zakupu OE , ale to głownie z powodu na cenę a nie brałem pod uwagę eksploatacji , łatwości czyszczenia itp. Kociołek jeszcze nie zainsalowany ,ale do miesiąca powinien juz chodzić i mam nadzieje , że nie będę żałował wyboru . Prosiłbym was bardzo w przyszłości o pomoc w ustawieniach bo sam napewno wszystkiego nie ogarne .To mój pierwszy kocioł jakikolwiek ,bo do tej pory mieszkałem w bloku . Wątek przeczytałem od pierwszego postu więc chyba nie bedzie tak żle .

    Pozdrawiam !!
    Skoro przeczytałeś od pierwszego postu to wiesz że ja też tak zaczynałem, lektura wątków (różnych) pozwala na zgłębianie tematu, Trzeba jeszcze się nauczyć przesiewać to co się czyta Samo czytanie zawsze coś da ale tu ważne jest też to aby się nie bać próbować. Wiele kotłów jest do podglądania jakie nastawy, co z czym a dlaczego to można pytać.
    Powitać i pogratulować wyboru

  2. #8062

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Obniżyłem o 1% i będę obserwował
    A ty coś taki ostrożny ?

  3. #8063
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Obniżyłem o 1% i będę obserwował
    Ja bym co najmniej do 37% obniżył.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  4. #8064
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 75max
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    327

    Domyślnie

    coś pokombinowałem temperaturę zadaną co mam 50 a na schemacie pokazuje mi 47 o co chodzi ??
    https://esterownik.pl/sterownik/2677
    Rbr11/12kW eCoala,ekogroszek,ekoenergia,130m2 dom 1980r 9x11 dwa pietra ściany styropian 12 strop styropian 8 dach nie ocieplony CWU 140L

  5. #8065

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Ja bym co najmniej do 37% obniżył.
    Obniżyłem do 38% żeby kocioł nie doznał szoku
    Zobaczę jak to będzie wyglądać.
    Obniżyłem jeszcze trochę zadaną CWU i obniżenie jej tylko o 3 st.
    Może to będzie lepsze ustawienie niż do tej pory.

  6. #8066

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    A ty coś taki ostrożny ?
    Naczytałem się na forum żeby obniżać 1% i po paru godzinach dopiero patrzeć jaki jest tego efekt.
    Lektura forum

  7. #8067
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Zerknij w programator CO i CWU.
    Ostatnio edytowane przez bobasxx ; 12-09-2013 o 18:44

  8. #8068

    Domyślnie

    Możesz jaśniej bo nie ogarniam.
    Zadana CO jest niby 50 st ale on i tak utrzymuje najniższą. Tego niestety za bardzo nie rozumiem.
    A w programatorze CWU ustawiłem tak jak wydaje mi się że będzie ok.

  9. #8069
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 75max
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    327

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Możesz jaśniej bo nie ogarniam.
    Zadana CO jest niby 50 st ale on i tak utrzymuje najniższą. Tego niestety za bardzo nie rozumiem.
    A w programatorze CWU ustawiłem tak jak wydaje mi się że będzie ok.
    ja tego też nie mogę załapać dziś dziś mi pokazywało 47 potem znowu spadło do 46
    https://esterownik.pl/sterownik/2677
    Rbr11/12kW eCoala,ekogroszek,ekoenergia,130m2 dom 1980r 9x11 dwa pietra ściany styropian 12 strop styropian 8 dach nie ocieplony CWU 140L

  10. #8070

    Domyślnie

    A nie masz czasem ustawionej minimalnej temp. CO 46st?
    U mnie jest tak że mam zadaną CO 50 st. a zadaną CWU mam 42 st.
    Minimalną na kotle mam 44 st. i nie pokazuje mi więcej niż 44 st chyba dlatego że nie musi grzać więcej niż 42 st.
    Ale możliwe że się mylę. Mo ze ktoś mądrzejszy to wyjaśni

  11. #8071

    Domyślnie

    Wydaje mi się że jest tak jak mówię. Zerknąłem na twój ster i tak to wygląda że masz minimalną na kotle ustawioną na 46 st. a zadaną CWU na 47 st.
    Jak Ci dogrzewa wodę do 47 to na kotle musi sam ustawić na 47 a jak masz obniżoną to pokazuje twoją minimalną na kotle czyli 46 st.

  12. #8072
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Bo macie ustawiony tryb "lato". Jak chcecie wyżej trzymać kocioł, to w ustawieniach zaawansowanych, minimalna temperatura CO do góry.

  13. #8073
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Wydaje mi się że jest tak jak mówię. Zerknąłem na twój ster i tak to wygląda że masz minimalną na kotle ustawioną na 46 st. a zadaną CWU na 47 st.
    Jak Ci dogrzewa wodę do 47 to na kotle musi sam ustawić na 47 a jak masz obniżoną to pokazuje twoją minimalną na kotle czyli 46 st.
    Też tak myślę

  14. #8074
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 75max
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    327

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Wydaje mi się że jest tak jak mówię. Zerknąłem na twój ster i tak to wygląda że masz minimalną na kotle ustawioną na 46 st. a zadaną CWU na 47 st.
    Jak Ci dogrzewa wodę do 47 to na kotle musi sam ustawić na 47 a jak masz obniżoną to pokazuje twoją minimalną na kotle czyli 46 st.
    zgadza się ale w programatorze jak CW jest 47 to wtedy powinien CO grzać do 50 tak mam ustawione
    https://esterownik.pl/sterownik/2677
    Rbr11/12kW eCoala,ekogroszek,ekoenergia,130m2 dom 1980r 9x11 dwa pietra ściany styropian 12 strop styropian 8 dach nie ocieplony CWU 140L

  15. #8075

    Domyślnie

    Niby tak ale jak CWU ma dogrzać do 47st to pewnie uznaje że nie ma sensu przegrzewać skoro wystarczy nagrzać kocioł do 47 + ewentualne podbicie temp. CO i spokojnie nagrzeje CWU do tych 47

  16. #8076

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Niby tak ale jak CWU ma dogrzać do 47st to pewnie uznaje że nie ma sensu przegrzewać skoro wystarczy nagrzać kocioł do 47 + ewentualne podbicie temp. CO i spokojnie nagrzeje CWU do tych 47
    Albo ustawić priorytet CWU i obniżyć CO.

  17. #8077

  18. #8078

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Czyli od drugiej strony podejść
    Potrzebna jest CWU i ona jest ważna a CO na razie jeszcze nie chociaż już niedługo

  19. #8079

    Domyślnie

    Czyli jak ustawię priorytet CWU to bez względu na zadaną CO i tak podniesie ją na tyle żeby dogrzać CWU.
    A jeżeli chcę trzymać kocioł trochę wyżej to można zadać CWU trochę niżej niż CO i też będzie ok.
    Zdaje się że tak mam w tej chwili

  20. #8080

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Czyli jak ustawię priorytet CWU to bez względu na zadaną CO i tak podniesie ją na tyle żeby dogrzać CWU.
    A jeżeli chcę trzymać kocioł trochę wyżej to można zadać CWU trochę niżej niż CO i też będzie ok.
    Zdaje się że tak mam w tej chwili
    Jak byś jeszcze podniósł temp. powrotu z 25*C jaką masz ustawioną na wyższą to pompa mieszająca przepchnie trochę tego co masz na kotle do CWU.

Strona 404 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony