dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 444 z 1421
Pokaż wyniki od 8.861 do 8.880 z 28404
  1. #8861

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Masz ustawioną histerezę na 3*C czyli zadana minus histereza i zaczyna grzać.
    Temat CWU wyjasniony a co z temp spalin? 200 deg to nie za duzo? a co z dlugim w/g mnie oczywiscie czasie podbicia temp. z rana ?

  2. #8862

    Domyślnie

    Witam!

    W piątek RBR odpalony - grzeje CWU i czasami dam mu pohulać na CO - Jak na razie bomba

    Jawrob

  3. #8863

    Domyślnie

    Cytat Napisał kniazio Zobacz post
    Temat CWU wyjasniony a co z temp spalin? 200 deg to nie za duzo? a co z dlugim w/g mnie oczywiscie czasie podbicia temp. z rana ?
    Załapało ci dogrzanie na CO a że w automacie to tak jest, czyli może tak być. Duże spadki i dużo trzeba nadrobić

  4. #8864

    Domyślnie

    Cytat Napisał pniowek Zobacz post
    W tym wpisie zdjęcia są w większej rozdzielczości.
    http://www.forumekspert.pl/index.php...2ownia-prawie/
    Mało widzę na fonie. Jak inni nie opiszą to dopiero po pracy odpiszę jak to pooglądam.

  5. #8865
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał kniazio Zobacz post
    Panowie poniewaz jestem nowym uzytkownikiem RBR-a mam w zwiazku z tym wiele pytan i watpliwosci.
    Rano, w sytuacji gdzie na programatorach mam ustawione podwyzszenie temp. pokojowej oraz CWU spaliny osiagaja prawie 200 deg. Czy to nie za duzo?
    Druga sprawa to to ze podniesienie temp. pokojowej z 18,5 do 21 deg zajmuje piecowi grubo ponad poltorej godziny o CWU juz nie wpomne bo ustawiona ma o 5 rano z 35 na 40 i do tej pory czyli do 7 nic w tym kierunku nie zrobil
    Moja rada jest taka.jak najmniej programatorów i innych dupereli.Po co Ci obniżać tak mocno temp w pomieszczeniach ?Od tego są termostaty lub xD.Chciałbyś aby kocioł podniósł Ci temp w domu o 2,5deg,równocześnie zagrzał wodę ...i co jeszcze ma zrobić?Kolego,to nie reaktor
    Trochę czystej logiki,ustawienia ustawieniami ,ale odrobina myśli nie zaszkodzi
    pozdrawiam

  6. #8866

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Moja rada jest taka.jak najmniej programatorów i innych dupereli.Po co Ci obniżać tak mocno temp w pomieszczeniach ?Od tego są termostaty lub xD.Chciałbyś aby kocioł podniósł Ci temp w domu o 2,5deg,równocześnie zagrzał wodę ...i co jeszcze ma zrobić?Kolego,to nie reaktor
    Trochę czystej logiki,ustawienia ustawieniami ,ale odrobina myśli nie zaszkodzi
    pozdrawiam
    Nie doradzaj... jak nie wiesz jaki gość ma dom i jaką instalacje !! widzisz sam co sie dzieje na jednej pompce... musisz ustawić taką temp zeby nie przegrzewac pomieszczeń....Daj się chlopakowi pobawić nowym sterem teraz jest ciepło wiec nic nie wywinie, sam dojdzie do tego co jest dobre dla jego domu i instalacji.

  7. #8867
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    widzisz sam co sie dzieje na jednej pompce... musisz ustawić taką temp zeby nie przegrzewac pomieszczeń....
    IMHO.Układ z kotłem na paliwo stałe, z jedną pompa CO jest rozwiązaniem niemalże idealnym,nawet mając do 40m2 podłogówki.Każda niepotrzebna pompa w instalacji jest ..problemem,a nie wygodą.
    Termostaty pilnują tego aby pomieszczenia się nie przegrzały,uważasz że + 1-2deg w takiej przejściowej porze jak teraz to problem?Termostat (zależy od modelu) całkowicie odetnie grzejnik gdy temp przekroczy +2deg powyżej nastawy.Przynajmniej moje Danfossy tak mają
    A każda dodatkowa,niepotrzebna-szczególnie w małym układzie CO-pompa ,jedynie destabilizuje pracę kotła i układu...
    Ostatnio edytowane przez Novy! ; 23-09-2013 o 13:07

  8. #8868

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    IMHO.Układ z kotłem na paliwo stałe, z jedną pompa CO jest rozwiązaniem niemalże idealnym,nawet mając do 40m2 podłogówki.Każda niepotrzebna pompa w instalacji jest ..problemem,a nie wygodą.
    Co jest dobre dla Novego .... niekoniecznie jest dobre dla Piotrka42 absolutnie się nie zgadzam....poczytaj posty np, Zyzolka,,zbigmaz01 moje czy innych osob, nie mamy instalacji na jednej pompce a komfort cieplny mamy idealny ( nie ma problemu w przegrzaniu pomieszczeń w przypadku przewymiarowanego kotła - mogę mieć i 70 st na kotle a w domu będzie taka temp jaką ja chce, a nie taka jaką daje kocioł) a spalanie w normie lub niżej...

  9. #8869

    Domyślnie

    Wlasnie tak robie bawie sie narazie poki mam czas przed zima
    Dzisiaj zdecydowalem ze odlacze wogole grzanie CWU i przejde na jej podgrzewanie terma gazowa. Dlaczego?
    Juz wyjasniam. Grzanie wody i gotowanie kosztuje mnie 150 zl na 2 miesiace czyli 75 zl na miesiac. Z tego co pamietam (kiedys gotowalem na gazie z butli) butla gazu kosztuje 55 zl czyli ciepla wode mam za 20 zl na miesiac. 20 zl=worek groszku. Workiem groszku to ja za chiny nie ogrzeje CWU w miesiacu majac taki a nie inny zbiornik czyli 300L z dwoma wezownicami z czego jedna wezownica(dolna) zasilana z solarow a druga(gorna) zasilana do dzisiaj z pieca. Powod? Prosty! Zimna woda ktora znajduje sie w dolnej czesci zbiornika ochladza wode znajdujaca sie w gornej czesci czego efektem bylo ciagle wlaczanie sie pieca i podgrzewanie zchlodzonej wody mimo ze nikt cieplej wody nie uzywal w tym czasie.
    Takie sa moje spostrzezenia. Byc moze sie myle bo za krotko pale w swoim nowym RBR

  10. #8870
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Co jest dobre dla Novego .... niekoniecznie jest dobre dla Piotrka42 absolutnie się nie zgadzam....poczytaj posty np, Zyzolka,,zbigmaz01 moje czy innych osob, nie mamy instalacji na jednej pompce a komfort cieplny mamy idealny ( nie ma problemu w przegrzaniu pomieszczeń w przypadku przewymiarowanego kotła -.
    Raz jeszcze napisze to co pisałem jako posiadacz Ogniwa.Ocieplony dom można ogrzać zapalniczką .Utrzymywanie komfortu cieplnego w takim domu jest o wiele prostsze.Problem zaczyna się gdy dom takiego ocieplenia nie posiada.

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    ...mogę mieć i 70 st na kotle a w domu będzie taka temp jaką ja chce, a nie taka jaką daje kocioł) a spalanie w normie lub niżej..
    A dlaczego uważasz że układ na 1 pompie będzie miał z tym problem
    ?
    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Co jest dobre dla Novego .... niekoniecznie jest dobre dla Piotrka42
    Dlatego napisałem IMHO,znaczy:moją skromna opinią,,,

  11. #8871

    Domyślnie

    kniazio a machnij fotke zasobnika Cwu z rozprowadzeniem i opisem rurek hehe wszystko można...trzeba tak ustawić wszystko zeby kocioł grzał zasobnik cwu "przy okazji" a nie specjalnie

  12. #8872
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 75max
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    327

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    IMHO.Układ z kotłem na paliwo stałe, z jedną pompa CO jest rozwiązaniem niemalże idealnym,nawet mając do 40m2 podłogówki.Każda niepotrzebna pompa w instalacji jest ..problemem,a nie wygodą.
    Termostaty pilnują tego aby pomieszczenia się nie przegrzały,uważasz że + 1-2deg w takiej przejściowej porze jak teraz to problem?Termostat (zależy od modelu) całkowicie odetnie grzejnik gdy temp przekroczy +2deg powyżej nastawy.Przynajmniej moje Danfossy tak mają
    A każda dodatkowa,niepotrzebna-szczególnie w małym układzie CO-pompa ,jedynie destabilizuje pracę kotła i układu...
    też chyba jeszcze przed zimą przerobię na jedną pompkę termostaty się zamykają temperatura skacze na piecu a tak to by szło na cwu na wyjściu ciepłej wody mam zawór mieszający tak więc nie bardzo się przejmuję wysoką temperaturą
    https://esterownik.pl/sterownik/2677
    Rbr11/12kW eCoala,ekogroszek,ekoenergia,130m2 dom 1980r 9x11 dwa pietra ściany styropian 12 strop styropian 8 dach nie ocieplony CWU 140L

  13. #8873

    Domyślnie

    Novy
    1 no nie wiem... w przypadku bardzo dobrze docieplonego domu występuje własnie problem przegrzewania pomieszczeń
    2 ano dlatego ze generujesz koszty głowic termostatycznych...a jezeli masz głowice otwarte na full to w przypadku np +15 na dworze musisz dać min temp wody żeby własnie nie przegrzewac pomieszczeń
    3-tak wiem

  14. #8874

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CWU.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	30,4 KB
ID:	214087
    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    kniazio a machnij fotke zasobnika Cwu z rozprowadzeniem i opisem rurek hehe wszystko można...trzeba tak ustawić wszystko zeby kocioł grzał zasobnik cwu "przy okazji" a nie specjalnie
    Z fotkami bedzie problem bo zbiornik jest w takiej dziupli ze trudno tam bedzie wlezc(stoi w miejscu dawnego hydroforu)
    Co do rurek to tak jak wyzej opisalem 2 wezownice dolna zasila solar gorna piec(do dzisiaj) wyjscie ze zbiornika trafia na zasilanie termy gazowej i to wszystko
    Ostatnio edytowane przez kniazio ; 23-09-2013 o 13:35

  15. #8875

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Ja mam 3 pompy Działa stabilnie. Na razie muszę opanować tryb ręczny i będzie git już mi schodzi pod 7kg , zobaczymy ile do jutra zezre

    hehe czyli spalasz "niemożliwą'' ilość opału

  16. #8876

    Domyślnie

    Cytat Napisał kniazio Zobacz post
    Z fotkami bedzie problem bo zbiornik jest w takiej dziupli ze trudno tam bedzie wlezc(stoi w miejscu dawnego hydroforu)
    Co do rurek to tak jak wyzej opisalem 2 wezownice dolna zasila solar gorna piec(do dzisiaj) wyjscie ze zbiornika trafia na zasilanie termy gazowej i to wszystko
    Ta terma gazowa to jakis zasobnik? czy przepływowy??

  17. #8877
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał kniazio Zobacz post
    Wlasnie tak robie bawie sie narazie poki mam czas przed zima
    Dzisiaj zdecydowalem ze odlacze wogole grzanie CWU i przejde na jej podgrzewanie terma gazowa. Dlaczego?
    Juz wyjasniam. Grzanie wody i gotowanie kosztuje mnie 150 zl na 2 miesiace czyli 75 zl na miesiac. Z tego co pamietam (kiedys gotowalem na gazie z butli) butla gazu kosztuje 55 zl czyli ciepla wode mam za 20 zl na miesiac. 20 zl=worek groszku. Workiem groszku to ja za chiny nie ogrzeje CWU w miesiacu majac taki a nie inny zbiornik czyli 300L z dwoma wezownicami z czego jedna wezownica(dolna) zasilana z solarow a druga(gorna) zasilana do dzisiaj z pieca. Powod? Prosty! Zimna woda ktora znajduje sie w dolnej czesci zbiornika ochladza wode znajdujaca sie w gornej czesci czego efektem bylo ciagle wlaczanie sie pieca i podgrzewanie zchlodzonej wody mimo ze nikt cieplej wody nie uzywal w tym czasie.
    Takie sa moje spostrzezenia. Byc moze sie myle bo za krotko pale w swoim nowym RBR
    Wszystko to dziwne co piszesz,znajomi mają solary+ CO na eko,używają cały sezon (za wyjątkiem 2-3miesięcy) ,żadnych instalacji termogazowych i innych bajerów

  18. #8878

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Wszystko to dziwne co piszesz,znajomi mają solary+ CO na eko,używają cały sezon (za wyjątkiem 2-3miesięcy) ,żadnych instalacji termogazowych i innych bajerów
    własnie dlatego chciałem fotki bo równiez mam solary i instalacja mi wyglada na przekombinowaną...

  19. #8879

    Domyślnie

    adkwapniewski a dlaczego masz ustawiony tryb pracy CO? a nie pogodowy???

  20. #8880
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Novy
    1 no nie wiem... w przypadku bardzo dobrze docieplonego domu występuje własnie problem przegrzewania pomieszczeń
    2 ano dlatego ze generujesz koszty głowic termostatycznych...a jezeli masz głowice otwarte na full to w przypadku np +15 na dworze musisz dać min temp wody żeby własnie nie przegrzewac pomieszczeń
    3-tak wiem
    Nie ma się co spierać .Mam tylko jedno pytanie.Masz jakieś doświadczenie tzn.miałeś oba układy (z jedną i więcej pompek) czy tylko teoretyzujesz?
    Wspomnę że ja miałem oba,rok po roku
    W moim przypadku temat z 2 pompami odpadł zupełnie ,a było to rozwiązanie nr 1.

Strona 444 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony