dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 50 z 1421
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 28404
  1. #981
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał mylas Zobacz post
    Witam:
    Ja odnośnie montażu kotła RBR. W DTR pompa CO i CWU nie posiadają bocznikowania poprzez zawór różnicowy co w wielu instalacjach się spotyka. Proszę o opinię, czy jest to potrzebne bądź korzystne. Z tego co ja wiem (a niewiele wiem w temacie z CO) to ten zawór ma zabezpieczyć układ w przypadku uszkodzenia pompy i puścić obieg grawitacyjnie. Czy też w kotle "automatycznym" nie ma zagrożenia wzrostu temperatury na kotle jak dla kotła zasypowego i ponadto może zakłócać pracę układu w pracy cyklicznej pompy? Chodzi mi głównie o kwestie bezpieczeństwa.
    Jak stać cie na pierdoły to montuj.Poczytaj jakie zabezpieczenia ma sterownik a dojdziesz sam do tego czego potrzebujesz w instalacji.Wykorzystaj go na maksa.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  2. #982
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał miksar Zobacz post
    Witam

    Mam pytanko na jakim układzie(zamkniętym czy otwartym) lepiej zaistalować RBR 17KW + bojler CWU i na czym polega róznica ?

    Z góry bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi
    Jak dla mnie jest to bez znaczenia w jakim układzie go zamontujesz.Jak chcesz w zamkniętym to zaznacz to przy zamówieniu ,producent od razu skompletuje odpowiedni zawór bezpieczeństwa.
    Jak chcesz użyć pomp ALPHA2 wtedy zrób na zamkniętym.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  3. #983
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bynio2
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Małastów
    Kod pocztowy
    38-307
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Jak dla mnie jest to bez znaczenia w jakim układzie go zamontujesz.Jak chcesz w zamkniętym to zaznacz to przy zamówieniu ,producent od razu skompletuje odpowiedni zawór bezpieczeństwa.
    Jak chcesz użyć pomp ALPHA2 wtedy zrób na zamkniętym.
    Ja będę instalował swoją 11-stkę w ukł. zamkniętym.Napisałeś"Jak chcesz użyć pomp ALPHA2 wtedy zrób na zamkniętym",o co chodzi?
    Użycie tych pomp coś upraszcza czy nie?Proszę napisać dla kompletnego laika który z systemów jest bardziej"przyjazny"dla użytkownika
    Pozdrawiam

  4. #984
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał bynio2 Zobacz post
    Ja będę instalował swoją 11-stkę w ukł. zamkniętym.Napisałeś"Jak chcesz użyć pomp ALPHA2 wtedy zrób na zamkniętym",o co chodzi?
    Użycie tych pomp coś upraszcza czy nie?Proszę napisać dla kompletnego laika który z systemów jest bardziej"przyjazny"dla użytkownika
    Pozdrawiam
    Pompy ALPHA2 to pompy adaptacyjne czyli że samoczynnie dopasowują wydajność do instalacji do tego są energooszczędne. Dla przykładu standardowa pompa na pierwszym biegu pobiera ok 25W , a pompa ALPHA2 ociągając podobną wydajność potrzebuje np 8-9 W. Przy kilku pompach w układzie są to już spore oszczędności energii elektrycznej.
    Rodzaj instalacji ( zamknięta czy otwarta) nie ma znaczenia dla takiej czy innej pompy.

  5. #985
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Proponuję lekturę bo jak dla mnie za dużo pisania.
    lektura
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  6. #986
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Jeżeli w układzie zamkniętym występują większe opory przepływu cieczy niż w otwartym wtedy Alpha 2 powinna lepiej się sprawdzić.Oczywiście można je zastosować gdziekolwiek.
    "Przymykanie zaworów powoduje zmianę „oporu” instalacji, co przy użyciu pompy z jedną prędkością obrotową powoduje głośny szum w kaloryferach. Elektroniczna regulacja obrotów spowoduje automatyczne spowolnienie obrotów pompy, a co za tym idzie zmniejszenie zapotrzebowania na energię, zwiększenie trwałości i redukcję hałasu. Gdy zawory otworzą się pompa automatycznie dostosuje się do zaistniałych warunków".
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  7. #987
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Witam, dzisiaj dostałem projekt instalacji kotłowni wyszło po konsultacji z producentem, że jednak ma to być 17 KW, mam powierzchnię użytkową 128m2, z obliczeń wyszło zapotrzebowanie budynku 10 kw + CWU. Chciałbym abyście ocenili schemat kotłowni, czy jest ok czy należałoby coś zmienic?

    Jeżeli mamy 128m2 i budynek jest dobrze ocieplony to spokojnie wystarczy RBR- 11 kw który pracuje z mocą do 15 kw więc na pewno nie będzie za mały

  8. #988
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    11 kW będzie idealny dla tej powierzchni,spokojnie wyciąga 15kW.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  9. #989
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Jeżeli w układzie zamkniętym występują większe opory przepływu cieczy niż w otwartym wtedy Alpha 2 powinna lepiej się sprawdzić.Oczywiście można je zastosować gdziekolwiek.
    "Przymykanie zaworów powoduje zmianę „oporu” instalacji, co przy użyciu pompy z jedną prędkością obrotową powoduje głośny szum w kaloryferach. Elektroniczna regulacja obrotów spowoduje automatyczne spowolnienie obrotów pompy, a co za tym idzie zmniejszenie zapotrzebowania na energię, zwiększenie trwałości i redukcję hałasu. Gdy zawory otworzą się pompa automatycznie dostosuje się do zaistniałych warunków".
    Zwróć uwagę że w układach otwartych również instaluje się zawory termostatyczne a opory przepływu będą takie same w danej instalacji bez względu na to czy będzie ona zamknięta czy otwarta , oczywiści jeśli to będzie ta sama instalacja.

  10. #990
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Ale projektant mówił, że kontaktował się z Panem telefonicznie jeszcze wczoraj i na tej podstawie wpólnie ustaliliście 17 kW. A co do schematu?
    Być może projektant rozmawiał z kimś z naszej firmy tego nie wiem natomiast potwierdzałem dzisiaj poprawność tego schematu nie znając powierzchni budynku.

  11. #991
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Ale projektant mówił, że kontaktował się z Panem telefonicznie jeszcze wczoraj i na tej podstawie wpólnie ustaliliście 17 kW. A co do schematu?
    Mam kocioł 24kW na powierzchnię grzewczą 280m2,tej zimy pracował z mocą 10kW.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  12. #992
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    2.2 Podstawowe wyniki
    • Zapotrzebowanie mocy na ogrzewanie budynku Φ = 10,0 kW
    • Zapotrzebowanie mocy na ogrzewanie ciepłej wody uŜytkowej Φ = 17,0 kW
    • Pojemność zładu ( instalacji + kocioł ) V = 120 + 100 dm3

    2.3.2 Kocioł na paliwo stałe.
    Moc grzewczą zapewnia kocioł RBR EKOUNIWERSAL o mocy 17,0 kW, produkowany przez firmę INSTALCO.
    Kocioł posiada zasobnik na paliwo (węgiel kamienny groszek) o pojemności 170 dm3. Spaliny z kotła będą
    odprowadzone przewodem dymowym 130mm ponad dach.

    Projektant mówił,że rozmawiał z firmą dla mnie to ważne bo z tego co tu piszecie nie jest bez róznicy czy to 11 czy 17 kW.
    Faktycznie biorąc pod uwagę zapotrzebowanie podgrzewacza w okolicach 17 kW wychodzi że jest potrzebny RBR-17 sądząc po projekcie gdzie jest podgrzewacz 300 l z dwiema spiętymi wężownicami nasówa się wniosek że potrzebna jest bardzo duża ilość ciepłej wody.

  13. #993
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Kondygnacja 0
    75,4 m2 199,8 m3 w tym:
    107/garaż
    5,0 °C 18,0 m 2 47,7 m3

    Kondygnacja 1
    86,5 m2 202,6 m3


    Nie wiem po co spięte są te wężownice miało byc z bypassem, że wrazie jak rodzinka się zjedzie zaworami kulowymi dać na dolną wężownicę (300l) a tak miało być górną wężownicą na 150l.
    nie do końca jestem przekonany co do słuszności takiego rozwiązania

  14. #994
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmainstalco Zobacz post
    nie do końca jestem przekonany co do słuszności takiego rozwiązania
    zresztą pomijając czy są spięte czy nie uważam że RBR-11 kw jest wystarczający

  15. #995
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Kondygnacja 0
    75,4 m2 199,8 m3 w tym:
    107/garaż
    5,0 °C 18,0 m 2 47,7 m3

    Kondygnacja 1
    86,5 m2 202,6 m3


    Nie wiem po co spięte są te wężownice miało byc z bypassem, że wrazie jak rodzinka się zjedzie zaworami kulowymi dać na dolną wężownicę (300l) a tak miało być górną wężownicą na 150l.
    Proszę mi podać na priva numer telefonu do firmy która robiła projekt zamienię z nimi jeszcze parę słów i coś razem ustalimy

  16. #996

    Domyślnie

    Brakuje mi jednej rzeczy albo zaworu czterodrogowego albo wymiennika ciepła...i wtedy będzie brakować jednej pompki na krótki obieg, co do reszty nie mam uwag.. sam mam podobną instalację i sprawuje się super.

  17. #997
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Też nie brałbym większego jak 11kW.

  18. #998

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Ten pomysł z możliwością przejścia na dolną wężownicę z pieca to tylko w systuacjach awaryjnych wzrost zapotrzebowania na CWU (przyjazd rodziny, swięta), ale jeżeli to nie jest dobry pomysł to się obejdzie i bez tego.
    Rób,rób, ten baypas na swięta jak znalazł, to tylko 2 kawałki rurki i 2 zawory...

  19. #999
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michał30
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Pelplin
    Kod pocztowy
    83-130
    Posty
    103

    Domyślnie

    Beatka&Slawek powiem szczerze że zaskoczyłeś mnie tą 17stką do Twojej powierzchni użytkowej budynku-oczywiście wszystko jeszcze jest w toku na spokojnie dobierzecie odpowiednia jednostkę.Powiem tak też stoję nad wyborem kociołka do puki firma Instalco nie wypuściła 11stki mówiłem że wstawię 17stkę,teraz coraz bardziej przystaje przy 11KW mimo tego że mój dom ma powierzchni użytkowej 190m2 w tym też zbiornik na c.w.u 250l 2x wężownica "druga wężownica w przyszłości pod kominek z PW. "zaznaczę budynek dobrze ocieplony. Zaznaczę że ten wybór 11stki nie jest tylko mój rozmawiałem z kolega z tego forum i tez to popiera.Jest tutaj więcej osób którzy mniejszymi jednostkami ogrzewają większe powierzchnie.Fachowcem nie jestem to tylko tak z mojej strony.

  20. #1000
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mirek.cieply

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    STRZAŁKI
    Kod pocztowy
    98-260
    Posty
    28
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Red face

    Panowie mam rbr 23 już u siebie od środy dziś prawdopodobnie będzie rozruch pracował będzie ze solarami mam pytanie czy przewody od czujników mogą być łączone, odległość między piecem domem to 27 m a zasobnikiem 34m łączenia mają być dwa i jaki przekrój kabla czy można połączyć skrętką . Zakup i kontakt z panem DANIELEM super POLECAM
    Ostatnio edytowane przez mirek.cieply ; 28-04-2012 o 02:57

Strona 50 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony