dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 501 z 1421
Pokaż wyniki od 10.001 do 10.020 z 28404
  1. #10001

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Gdybyś pobrał certyfikat a wiem,że go pobrałeś to byś od razu wiedział,że ma go tylko kocioł 23kW
    Pobrałem jak to się mówi jak już było po ptakach, po tym jak przeczytałem o braku certyfikatu na forum, oczywiści pobrałem też wtedy DTR-kę i skany stron Instalco.

  2. #10002
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Czyli co już dzisiaj zaczniesz ? Tak gorliwie jak tutaj ?
    Tak wszystkich pozamykać

    Co z tym potwierdzeniem że "certyfikat na znak bezpieczeństwa ekologicznego" opracowany i wdrożony przez IPCHW jest obowiązkowy dla każdego wyprodukowanego kotła w Polsce ?
    Nie jest taki certyfiakt obowiązkowy, natomiast zgodność z normą PN-EN 303-5:2012 JUŻ TAK

    I skąd wiesz że jest ważny bezterminowo ? Wcześniej gdzieś było info że jest ważny tylko 3 lata ? Jak tak To konkurencji też się skończył ... Wiem bo sprawdzałem i to nie jednego producenta jak Ty.

    Na świadectwie jest napisane:
    "Świadectwo traci ważność w przypadku zmian w procesie produkcji wpływających na wskaźniki emisyjności lub sprawności kotła"

    Zapis nad samymi pieczątkami

  3. #10003
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Pobrałem jak to się mówi jak już było po ptakach, po tym jak przeczytałem o braku certyfikatu na forum, oczywiści pobrałem też wtedy DTR-kę i skany stron Instalco.
    Uwierz mi ,że te certyfikaty to są dla tych co starają się o dofinansowanie z UE a dokładnie z funduszu ekologicznego gdzie UE daje kasę , jak budujesz nowy dom to figę z makiem dostaniesz.Więc się pytam po co one są?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  4. #10004
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    Tak wszystkich pozamykać


    Nie jest taki certyfiakt obowiązkowy, natomiast zgodność z normą PN-EN 303-5:2012 JUŻ TAK




    Na świadectwie jest napisane:
    "Świadectwo traci ważność w przypadku zmian w procesie produkcji wpływających na wskaźniki emisyjności lub sprawności kotła"

    Zapis nad samymi pieczątkami
    To odpowiem ci tu i teraz ,że na obecną chwilę nikt nie powinien go (certyfikatu) mieć.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  5. #10005

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Uwierz mi ,że te certyfikaty to są dla tych co starają się o dofinansowanie z UE a dokładnie z funduszu ekologicznego gdzie UE daje kasę , jak budujesz nowy dom to figę z makiem dostaniesz.Więc się pytam po co one są?
    Nie staram się o żadne dofinansowanie, jak piec będzie OK (nie rozwali mi komina i nie będzie ekonomicznie odstawał od podobnych na rynku) i ten certyfikat nie będzie mi nigdy do niczego nie potrzebny to nie będę żadnych problemów robił, tak czy inaczej niedosyt zostaje że czuje się oszukany.

  6. #10006
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Nie staram się o żadne dofinansowanie, jak piec będzie OK (nie rozwali mi komina i nie będzie ekonomicznie odstawał od podobnych na rynku) i ten certyfikat nie będzie mi nigdy do niczego nie potrzebny to nie będę żadnych problemów robił, tak czy inaczej niedosyt zostaje że czuje się oszukany.
    Oszukany przez coś co na dzień dzisiejszy nie ma sensu?
    Sorki ma sens ale nie powinno się zaczynać od kotłów.
    Ostatnio edytowane przez minertu ; 13-10-2013 o 23:05
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  7. #10007

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    Zawijan

    Jeszcze raz kto kontroluje te badanie - w sensie formalnym czy dany kocioł je posiada czy też nie
    A jakie to ma znaczenie czy ktoś kontroluje, czy nie kontroluje.
    Kupiliśmy kotły z certyfikatem (badaniami) w/g zapewnień producenta kotła, a faktycznie nigdy takich badań kotły nie miały 11 i 17kW). Czy ten oczywisty fakt tak trudno zrozumieć ?????

  8. #10008
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Wątek założył ferdek77 po to by cyt "użytkownicy kotlów Rbr z firmy Instalco, mieli gdzie, dzielić się uwagami z zakresu szeroko rozumianej obsługi i wrażeń z użytkowania" tak więc w tym wątku będziemy pisać tylko i wyłącznie na ten temat to może jacyś użytkownicy faktycznie znajdą tu jeszcze pomoc i podzielą się swoimi uwagami.

    Zaprowadzimy więc trochę porządku i dyscypliny :

    1. Jak znajdę chwilkę czasu to przynajmniej z ostatnich 10 stron postaram się pousuwać posty nie na temat,

    2. Za używanie wulgarnego słownictwa (skrótów tego słownictwa), pisanie nie na temat i zaśmiecanie wątku itp. itd. użytkownicy będą zbanowani niezależnie od tego czy mają profil płatny czy zwykły i kim tam sobie są,

    3. Gdy powyższe proste posunięcia nie przyniosą poprawy to wątek zostanie zamknięty:




  9. #10009
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    A wiec chciałem zaprezentować gdzie są produkowane kotły RBR
    https://mapy.google.pl/maps?q=%C5%82...35.71,,0,-0.42
    Wystarczy przełączyć się na widoek stret view

  10. #10010

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Gdyby był badany typoszereg to było by to ujęte na świadectwie.
    Napisałeś, że RBR-y zostały zgłoszone do badań w Łodzi.
    Mam takie pytanie:
    Do jakich badań zostały zgłoszone? Do tych dobrowolnych, czy do tych obowiązkowych?
    Ukłony dla Redakcji

  11. #10011
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    A wiec chciałem zaprezentować gdzie są produkowane kotły RBR
    https://mapy.google.pl/maps?q=%C5%82...35.71,,0,-0.42
    Wystarczy przełączyć się na widoek stret view
    Nie wiem na co to miał być dowód, ale Budynek firmy INSTALCO to jet ten podłużny ze spłaszczonym dachem w głębi za drzewami, niestety wóz google tam nie zajechał. Byłem to wiem

  12. #10012
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    z.janczar

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wreszcie cię znalazłem na forum ,dla przypomnienia byłeś u mnie w domu przed zakupem rbr.Odpowiedz jak po zmianie ustawień chodzi kociołek.Z tą koroną to się wstrzymaj u mnie się trzyma jak przyspawana i jest szczelna najpierw popróbuj z ustawieniami.zdejmowanie korony to ostateczność.
    Z ciekawości spytam ile płaciłeś za groszek "K.Juliusz" i gdzie go kupowałeś .Tak jak ci wspominałem ja cały węgiel kupiłem przez net. Z lokalnych dostawców najlepsze wrażenie sprawił na mnie skład w Przecławiu k/Brzezin.
    Ciekaw jestem ile lat może wytrzymać prawidłowo użytkowany rbr może odezwią sie tu najstarsi użytkownicy tych kotłów

  13. #10013

    Domyślnie

    Wczoraj zmienilem z automatu na grupowe. Zaczalem od nadmuchu 40 % dla 8kW, ale histogram pokazal, ze za duzy nadmuch byl. Jeszcze wczoraj wieczorem zmniejszylem na 38%, slupki histogramu przeszly bardziej na srodek, ale dzis zauwazylem, ze temperatura spalin jest znacznie wyzsza od temp c.o. ( pila ma za duze zeby ). Zmniejszylem jeszcze bardziej do 36% (taki nadmuch byl wczesniej na automacie- do niedzieli rano wlacznie). Czy dobrze rozumuje, ze za mocno wialo i zbyt wiele w komin. Niestety wszystko robie teraz na odleglosc, podpierajac sie wykresami i histogramem. Popiol sprawdze dopiero pod koniec tygodnia. Prosze bardziej doswiadczonych kolegow o spojrzenie na moj sterownik i sugestie, co jeszcze mozna zmienic?
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  14. #10014
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    5iatka

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Pilica
    Kod pocztowy
    42-436
    Posty
    212

    Domyślnie

    @ gmaj22
    ja Ci nie pomogę, bo sam mam kilka pytań, min. do Ciebie
    Masz niską ( względnie ) temp. na kotle, czy w związku z tym nie ma zbędnego zasyfienia w kotle?
    ( ja palę jeszcze czesiem, który brudzi, ale wydaje mi się, że większe dmuchanie już jest zbędne, chociaż troszkę czarnego puszku się pojawia. Temat zostawiam do przejścia na Kazika Juliusza, a i przy okazji pewnie się ochłodzi, więc odbiór będzie inny )

  15. #10015

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5iatka Zobacz post
    @ gmaj22
    ja Ci nie pomogę, bo sam mam kilka pytań, min. do Ciebie
    Masz niską ( względnie ) temp. na kotle, czy w związku z tym nie ma zbędnego zasyfienia w kotle?
    Na to pytanie odpowiem, kiedy bede w kotlowni, nie wczesniej jednak niz w sobote. Temperatura na kotle ustawiana jest wg programatora pogodowego, wiec ostatnio zadana nie przekraczala 50 C. Kiedy palilem w automacie, temp. na kotle byla przebijana o 5 C ( automat tak ma ) i wtedy przekraczala 50 C przy temp. spalin pomiedzy 70 C a 80 C.
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  16. #10016
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Napisałeś, że RBR-y zostały zgłoszone do badań w Łodzi.
    Mam takie pytanie:
    Do jakich badań zostały zgłoszone? Do tych dobrowolnych, czy do tych obowiązkowych?
    Dlaczego te pytania zadajesz mnie?
    Firma INSTALCO ma swoją stronę,są tam dane kontaktowe,wystarczy zadzwonić i się zapytać.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  17. #10017
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Ja czekam na wyniki badań jak każdy z zainteresowanych,przynajmniej tych co mają lub chcą mieć kocioł RBR,
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  18. #10018
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowal1978

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Zrób dokładniejsze zdjęcie popiołu bo chyba tam niedopał widać.
    A czujniki owszem warto podłączyć, nie po to są w zestawie, żeby leżały w kartoniku
    Dołączam nowe zdjęcia. Co można zmienić żeby nie było takich niedopałów?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0017.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	218523Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_00181.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	218524
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0016.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	218522  
    Ostatnio edytowane przez kowal1978 ; 14-10-2013 o 20:45

  19. #10019
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Ja czekam na wyniki badań jak każdy z zainteresowanych,przynajmniej tych co mają lub chcą mieć kocioł RBR,
    Ciekawe co bedzie pierwsze kocioł 5 tygodni czekania czy wyniki badań

  20. #10020
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    Ciekawe co bedzie pierwsze kocioł 5 tygodni czekania czy wyniki badań
    A skąd ja to mam wiedzieć?
    5 tyg się czeka bo producent nie może się obrobić z produkcją a to o czymś świadczy.
    Na badania też się czeka bo obowiązuje kolejka.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

Strona 501 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony