dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 51 z 1421
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 28404
  1. #1001
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek.cieply Zobacz post
    Panowie mam rbr 23 już u siebie od środy dziś prawdopodobnie będzie rozruch pracował będzie ze solarami mam pytanie czy przewody od czujników mogą być łączone, odległość między piecem domem to 27 m a zasobnikiem 34m łączenia mają być dwa i jaki przekrój kabla czy można połączyć skrętką . Zakup i kontakt z panem DANIELEM super POLECAM
    Można połączyć skrętką . Jeśli przewody będą łączone trzeba porządnie zabezpieczyć miejsca połączeń żeby nie dostała się wilgoć. Przewód 2x0,5mm2 wystarczy.
    Trzeba pamiętać o skalibrowaniu czujników.

  2. #1002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Mirku mówiłem ci również że 2 X 0,25mm2 ale nie grubszy niż 2 x 0,5

  3. #1003

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Mirku mówiłem ci również że 2 X 0,25mm2 ale nie grubszy niż 2 x 0,5
    Ja na jego miejscu to puściłbym 4x0,5 lub 6x0,5 czyli w zapasie 2 lub 4 kable zapasowe. Od przybytku głowa nie boli a przydać się może. Duża różnica w cenie nie jest a może kiedyś jeszcze jakiś czujnik podłączy?

  4. #1004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Zbyszku miałem na myśli jedną parę. Kotłownia jest daleko oddalona to trzeba kilka par. Mirek wspominał coś o skrętce także żyły nie będą za grube.

  5. #1005

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Zbyszku miałem na myśli jedną parę. Kotłownia jest daleko oddalona to trzeba kilka par. Mirek wspominał coś o skrętce także żyły nie będą za grube.
    Będą w sam raz. U mnie od sterownika do najdalszego punktu z czujnikiem jest około 30 m kabla i też 0,5 i zdaje egzamin.

    A czemu nie rozpalasz grila? Tylko siedzisz przy kompie?

  6. #1006
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post

    A czemu nie rozpalasz grila? Tylko siedzisz przy kompie?
    Ja za 2h rozpalam
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  7. #1007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Zaraz wzniecimy jakiś Ogień

  8. #1008

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Zaraz wzniecimy jakiś Ogień
    U mnie w kociołku cały czas wzniecony, a tak swoją drogą to ten czas podtrzymania mógłby być dłuższy niż te 120min.
    Wczoraj otworzyłem sezon grillowy to dzisiaj tylko dorzuciłem i dalej się pali. A też się piecze i już się schłodziło

  9. #1009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No ja za chwilę też rozpalam.

  10. #1010

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No ja za chwilę też rozpalam.
    No i palisz do tej pory? Masz zdrowie
    Piszcie ludzie jak wam się pali, co się dzieje. Jakoś cicho tutaj. Chyba za dobre piecyki żeście kupili skoro niema problemów i mniema o czym pisać?

  11. #1011
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    protronic

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Dobrzykowice
    Kod pocztowy
    55-002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, forumowiczów.

    Po wielu godzinach studiowania tematu kotłów na paliwo stałe mój wybór skłania się ku
    Rbr Ekouniversal.

    Ale chciałbym dokonać zakupu wraz z montażem w jednym miejscu.
    Pytanie czy mógłbym dostać kontakt do kompetentnej osoby we Wrocławiu.

    Takiej z którą mógłbym najpierw ustalić szczegóły doboru mocy kotla, rozwiazania zagadnienia c.w.u.
    a nastepnie zlecić jej wykonanie uzgodnionego rozwiazania.

    Z góry dziekuję

  12. #1012

    Domyślnie

    Cytat Napisał protronic Zobacz post
    Witam, forumowiczów.

    Po wielu godzinach studiowania tematu kotłów na paliwo stałe mój wybór skłania się ku
    Rbr Ekouniversal.

    Ale chciałbym dokonać zakupu wraz z montażem w jednym miejscu.
    Pytanie czy mógłbym dostać kontakt do kompetentnej osoby we Wrocławiu.

    Takiej z którą mógłbym najpierw ustalić szczegóły doboru mocy kotla, rozwiazania zagadnienia c.w.u.
    a nastepnie zlecić jej wykonanie uzgodnionego rozwiazania.

    Z góry dziekuję
    Trudność polega (moje zdanie) na tym że takich firm jest mało które sprzedają i zakładają instalację. Więcej jest takich co sprzedają i tylko podłączają sam piec.
    Jeszcze jedno dla rozjaśnienia tej propozycji dla osób zainteresowanych (ja taką nie jestem )
    Podaj jeszcze czy to ma być w nowo budowanym budynku, czy tylko poprawa starego systemu grzejnego.
    Więcej osób na tym forum jest ze względu na piec a nie instalacji chociaż i takie tematy się tu przewijają.
    Najlepszym rozwiązaniem dla ciebie byłoby abyś sobie sam naszkicował to co chciałbyś mieć, podał na forum do oceny a potem wymagał tego od instalatora. Wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo że w instalacji będą błędy. Na taki układ powinieneś liczyć.
    Nie twierdzę że nie znajdziesz takiej firmy, ale tak zawsze wiesz wcześniej co będziesz miał i czego się spodziewać.

    Ja ze swojej strony mogę napisać tylko tyle że jak wybierzesz ten kociołek to nie będziesz żałował.
    Z tego co czytam na forum to w porównaniu do innych kotłów mam łatwiejsze czyszczenie (żadnego rozkręcania obudów), łatwiejszy zasyp węgla ( nie muszę wyłączać pieca, bo się z zasobnika nie kopci podczas zasypu), piec pracuje w niskiej mocy (bez zatykania jakichś kanałów), jest mały (gabaryt porównywany z innymi), nie trzeba jakiś dodatkowych deflektorów (można o nich poczytać).
    Jak chodzi o mnie to ten piecyk mogę polecić, ale musisz wziąć pod uwagę że moje poparcie jest stronnicze, ja paliłem tylko w tym piecu, a z innymi nie miałem do czynienia, o nich tylko czytałem.

  13. #1013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    protronic jest taka możliwość.

  14. #1014
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Gelo_26
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    510
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    jakie paliwo się u was sprawdza podczas grzania cwu w okresie letnim w rbrkach? i jakie wam wychodzi spalanie na grzenie wody?
    u mnie ekogroszek 25kg/7dni, miał 33kg/6dni temp wody 50C, zbiornik 220l.
    To mój pierwszy sezon y grzaniem cwu i zastanawiam się czy to spalanie mieści się w normie

  15. #1015

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo_26 Zobacz post
    jakie paliwo się u was sprawdza podczas grzania cwu w okresie letnim w rbrkach? i jakie wam wychodzi spalanie na grzenie wody?
    u mnie ekogroszek 25kg/7dni, miał 33kg/6dni temp wody 50C, zbiornik 220l.
    To mój pierwszy sezon y grzaniem cwu i zastanawiam się czy to spalanie mieści się w normie
    Tutaj będą różnice w spalaniu. Zależne to będzie od ilości osób oraz od wielkości zbiornika.
    Twój wynik dla mnie wydaje się b.dobry. U mnie wychodzi więcej, ale to się okaże jak skończę zasobnik.

  16. #1016
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Trudność polega (moje zdanie) na tym że takich firm jest mało które sprzedają i zakładają instalację. Więcej jest takich co sprzedają i tylko podłączają sam piec.
    Jeszcze jedno dla rozjaśnienia tej propozycji dla osób zainteresowanych (ja taką nie jestem )
    Podaj jeszcze czy to ma być w nowo budowanym budynku, czy tylko poprawa starego systemu grzejnego.
    Są takie firmy
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  17. #1017

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Są takie firmy
    Wiem że są ale jest ich mało tak jak napisałem. Większość woli iść na łatwiznę i montować sam piec

  18. #1018

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Tutaj będą różnice w spalaniu. Zależne to będzie od ilości osób oraz od wielkości zbiornika.
    Twój wynik dla mnie wydaje się b.dobry. U mnie wychodzi więcej, ale to się okaże jak skończę zasobnik.
    Tak jak pisałem wcześniej, zasobnik skończony i teraz liczenie. 120kg węgla Jaret plus (karoka tak to się pisze?) poszło w komin. Wychodzi 8,5kg na dobę czyli około 7,3zł na dobę dla 6 dorosłych i troje dzieci. Utrzymywana temp. wody 49*C

  19. #1019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Może być i tak ale dużo ci wychodzi spalanie.
    Myślę że jeśli latem miałbyś zasilnie bojlera prosto z kotła to spalanie mogłoby spaść nawet o połowę.

  20. #1020

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Może być i tak ale dużo ci wychodzi spalanie.
    Myślę że jeśli latem miałbyś zasilnie bojlera prosto z kotła to spalanie mogłoby spaść nawet o połowę.
    Dla mnie to jest wystarczająco dobrze, tym bardziej że w czasie tych dni dogrzewałem jeszcze dom bo mi się dzieciaki rozchorowały. Zresztą tych dni takich typowo letnich w tym okresie u mnie nie było tak wiele. Dla mnie to wynik zadowalający 220 zł na miesiąc i mam co chcę. Jak naprawdę zrobi się lato to i ten wynik spadnie w dół.

Strona 51 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony