dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 601 z 1421
Pokaż wyniki od 12.001 do 12.020 z 28404
  1. #12001

    Domyślnie

    kalio i maher już wcześniej krytykowali kocioł zanim go kupili, to po .uja go kupowali?
    DZIWNE!

  2. #12002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    No to rzeczywiście nie spieszycie się z obsługą kotła
    Ja jak na razie mam jeszcze stare przyzwyczajenia i zaglądam raz na kilka dni do niego i sprawdzam co tam słychać.
    Popiół jednak wyrzucam jak jest pełna szuflada + trochę na zewnątrz
    Pewnie kiedyś dojdę i do Waszych przyzwyczajeń.
    Z biegiem czasu człowiek robi się coraz bardziej leniwy i wygodny
    Bardziej to pierwsze, hehe.
    To zaje...ste przyzwyczajenia, dojedziesz do nich szybciej jak Ci się wydaje
    Jak zwykle piszę to z doświadczenia a nie z teorii

  3. #12003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Dobra, trzeba iść spać powoli, od rana harówa
    Dobranoc.

  4. #12004

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie gniewaj się Grześ ale to błędna teoria z tymi sekundami w auto
    Tylko za dużo dmuchasz.
    No wlasnie, bo jeszcze wczoraj przy +1% bylo ok, a dzis przy +2% juz krater... Chcialem troche poeksperymentowac z ustawieniem domyslnym, bo mi za za duzo niedopalow do popielnika spadalo. Dlatego od dzis zaczynam na grupowym. Latwiej jest zapanowac nad jednym parametrem (wiatr) niz nad dwoma
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  5. #12005
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Czerny
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    k. Stargardu
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    @Czerny

    Moim zdaniem, korekta +5% i zmniejszenie podawania do 3s to zbyt drastyczne podejscie. Dlaczego, opisze na swoim przykladzie...
    Pale od kilku dni Wesola i po stwierdzeniu, ze za bardzo spieka, zmniejszylem podawanie do 4 s, pozniej zas do 3 s, wraz z delikatna korekta nadmuchu 1%, a od dzis rano 2%. Przy 3s / 2% juz zrobil mi sie krater, wiec wniosek, ze albo za mocno dmucham, albo za malo podaje. Domyslam sie wiec, ze u mnie najbardziej optymalne ustawienie byloby 4s / 2%. Nie mam juz czasu tego sprawdzic, od teraz przechodze na grupowe 8 kW/8kW z nadmuchem poczatkowym 38 %. Jutro zobacze, jakie sa efekty i ewentualnie wprowadze korekte nadmuchu. W ostatecznosci bede mieszal 2:1 z Retopalem, jak wczoraj radzil mi kobra64.
    Ja zrobię to samo. Przynajmniej będę miał porównanie z Tobą

    Nie wiem tylko jak podtrzymanie ustawić...?
    Ostatnio edytowane przez Czerny ; 14-11-2013 o 23:07
    RBR 17kW Ekouniwersal
    https://esterownik.pl/remote/2127

  6. #12006

    Domyślnie

    Cytat Napisał optymista111 Zobacz post
    kalio i maher już wcześniej krytykowali kocioł zanim go kupili, to po .uja go kupowali?
    DZIWNE!
    Bo dla porządnych firm rzetelna krytyka powoduje firma poprawia wszystkie niedociągnięcia i stara się się być coraz lepsza, w przypadku Instalco idzie to w przeciwnym kierunku, przekonałem się na własnym przykładzie:

    1.Zamówiony RBR z przekładnią NORD - dostałem najgorsze możliwe rozwiązanie i to za dopłatą czyli przekładnia transtecno (sprzedawca ani ja przed dostarczeniem nic nie wiedzieliśmy i nikt tego wcześniej nie konsultował, jak mają taki problem z terminami i dużą ilością zamówień nie prościej kupić najtańszy piec przemalować na zielono i wysłać klientowi, może nie będzie mu przeszkadzał, to tak jakbym zamówił samochód z silnikiem diesla a dostał benzynę i oczywiście do diesla dopłaciłem).
    2. Żadnej w firmie nie ma kontroli jakości - jak można puścić do klienta niesprawny piec (podajnik kręci się w przeciwnym kierunku).
    3. Zawór DBV źle wkręcony (co przy nie sprawdzeniu przez instalatora i podłączeniu i awarii zasilania może spowodować wybuch kotła i zniszczenie budynku.
    4. Siłownik klapy źle dobrany wagowo, po odblokowaniu klapy podajnika otwiera się z taką siła że jak wcześniej pisałem można stracić zęby i wyłamuje i wykrzywia zawiasy klapy.
    Na razie piec nie jest jeszcze całkowicie podłączony także boje się co będzie dalej i już nie czepiam się drobnych estetycznych rzeczy.

  7. #12007

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Widzisz Maher, nie kupiłeś u mnie a ja wiem co dostałeś
    Dlatego masz to docięte jak docięte.
    Nie masz takiego zwykłego Tanstecno, to takie z "nitro", hehe
    Nawet nie próbowałem się z tobą kontaktować w sprawie kupna bo mam dobrą pamięć i jak napisałeś że mi kotła nigdy nie sprzedaż to po co mam ci zawracać głowę.

  8. #12008
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Nawet nie próbowałem się z tobą kontaktować w sprawie kupna bo mam dobrą pamięć i jak napisałeś że mi kotła nigdy nie sprzedaż to po co mam ci zawracać głowę.
    Jeśli tak było jak tutaj nam napisałeś. Pełna racja po Twojej stronie.

  9. #12009

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Bo dla porządnych firm rzetelna krytyka powoduje firma poprawia wszystkie niedociągnięcia i stara się się być coraz lepsza, w przypadku Instalco idzie to w przeciwnym kierunku, przekonałem się na własnym przykładzie:.

    Szczerze mówiąc jak zobaczyłem na zdjęciach ten zachwalany piec RBR to mina zrzedła ...

    Przecież on wygląda jak jakiś piec za 4000zł robiony dla jakiegoś marketu , choć tutaj nawet te robione dla marketów niektóre piece (np. Solei (czyli Elektromet) są duuuuużo lepiej wykonane ..

    Wystarczy sobie wejść na stronę np. Elektrometu jak robi się kotły w prawdziwej fabryce i jakie fabryka posiada maszyny i park maszynowy.
    To nie Pan Wiesiek z młotkiem i spawarką

    Jak dla mnie żenada i cena nie warta tych 8tys zł.

    Ja myślałem że mój Skam-P jest fatalnie wykonany , ale ten RBR to jest jakaś amatroszczyzna.

    Widać marketing na muratorze działa sprawnie , inaczej takiego kotła nikt by nawet palcem nie chciał dotknąć ...
    Zapewne bonusy ze sprzedaży takiego czegoś muszą być naprawdę wysokie , bo inaczej nikt by tego nie kupił ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #12010

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czerny Zobacz post
    Ja zrobię to samo. Przynajmniej będę miał porównanie z Tobą

    Nie wiem tylko jak podtrzymanie ustawić...?
    Musze powiedziec, ze po nocy efekty spalania na grupowym 8/8 z nadmuchem 38% wygladaja calkiem obiecujaco Zwazywszy na to, ze na wiekszosci grzejnikow mam obnizenie temperatury na noc do 17,5 C (na glowicach), wiec kociol czesto sie odstawia, a pomimo to palnik i popiol wygladaja naprawde dobrze. Zwroc uwage na rade, ktora kilka postow wczesniej dal mi karoka65. Obnizanie sekund podawania i zwiekszanie nadmuchu to zla droga. Dala mi tez do myslenia sugestia minertu o "logice" pracy eCoala w automacie.
    A co do podtrzymania to ja mam jeszcze ustawione dla Retopala, wiec na Wesolej raczej sie nie sprawdzi. Tu nalezaloby czesciej podawac male dawki i krotsze okresy postoju wprowadzic, zeby zar utrzymac. Ale to tylko moje domysly i wnioski z wypowiedzi innych kolegow, bo sam tego jeszcze nie sprawdzalem. Zreszta....czy bede mial okazje? Zima idzie i kociol ledwo sie odstawia, a co tu mowic o podtrzymaniu. Chociaz u Ciebie, zwlaszcza jak cala podlogowka ruszy i przy Twojej izolacji, moze sie to zdarzyc. A'propos podlogowki: wspominales, ze jest jeszcze nieuruchomiona. W takim razie, grzejniki, ktore w tej chwili sa wlaczone, ogrzewaja cala kubature domu, wiec stad masz wrazenie, ze sa niedowymiarowane. Sytuacja z temperatura wewnetrzna poprawila sie, ale wciaz nie osiagnela "magicznej" bariery 23 C. Podnies wiec zadana Sprobuj wylaczyc pogodowke i ustawic na programator c.o. z temperatura 55 C. I tak masz c.w.u. na 50 C. Mysle, ze warto sprobowac. Najwyzej okaze sie, ze moja teoria znow sie nie sprawdzila.
    Ostatnio edytowane przez gmaj22 ; 15-11-2013 o 07:00
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  11. #12011
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Czerny
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    k. Stargardu
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    144

    Domyślnie

    Wiesz, na razie nie będę jeszcze tego zmieniał, dopóki nie uruchomię podłogówki, co nastąpi w sobotę. Niech się dobrze wygrzeje, to zobaczę jak docelowo pokierować ustawieniami.

    Na razie to mam zagwozdkę z jednym tematem. Otóż wcześniej miałem przy kotle jedną pompę (wilo), która pchała wodę zarówno na grzejniki jak i na podłogówkę, z tym, że na podłogówce mam rozdzielacz z mieszaczem i w tym systemie jest dodatkowa pompa mieszająca.



    Miało to jednak swoje wady, bo nie mogłem osobno sterować grzejnikami i podłogówką. Za radą kolegów, rozpiąłem ten układ i tą pompę wilo przerzuciłem na zasilanie grzejnikowe (na powrót). Hydraulik jednak powiedział mi, że sama pompa mieszająca w rozdzielaczu nie da rady jednocześnie mieszać i zasilić obieg podłogówki, więc na ten obwód dołączyliśmy jeszcze jedną pompę, którą elektrycznie chcę zmostkować z tą przy mieszaczu, po to, by sterownik załączając podłogówkę uruchamiał jednocześnie dwie pompy.

    Jeszcze nie spróbowałem tego rozwiązania w praktyce, ale na schemacie wygląda to następująco:



    Rozwiązanie to skrytykował Karoka, który napisał mi, że z powodzeniem mogę wywalić tą dodatkową pompę, bo pompa mieszająca bez problemu da sobie radę z jednoczesnym zaciąganiem wody z kotła.

    Zanim ją jednak wytnę z obiegu, chcę to sprawdzić organoleptycznie, stąd jutro zacznę uruchamiać podłogówkę.
    RBR 17kW Ekouniwersal
    https://esterownik.pl/remote/2127

  12. #12012

    Domyślnie

    Karoka miał rację, wytnij bo jedna wystarczy.

  13. #12013
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Czerny
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    k. Stargardu
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    144

    Domyślnie

    Jak ją wytnę, to będę miał do sprzedania nowiutką LFP 25POr40C ze śrubunkiem
    RBR 17kW Ekouniwersal
    https://esterownik.pl/remote/2127

  14. #12014
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Czerny
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    k. Stargardu
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    144

    Domyślnie

    Jeszcze pytanie co do podłogówki, bo zastanawiam się nad sensem sterowania nią przez eCoal. Masy betonu mają swoją bezwładność, co więc jest lepsze: pozostawić podłogówkę cały czas włączoną i monitorować tylko zdalnie temperaturę, którą ewentualnie korygować tylko przepływomierzami na pętlach, czy też pozwolić eCoal na sterowanie pompą, co przy tej bezwładności jednak będzie trochę utrudnione.

    Jak to jest u Was?
    RBR 17kW Ekouniwersal
    https://esterownik.pl/remote/2127

  15. #12015

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czerny Zobacz post
    Jeszcze pytanie co do podłogówki, bo zastanawiam się nad sensem sterowania nią przez eCoal. Masy betonu mają swoją bezwładność, co więc jest lepsze: pozostawić podłogówkę cały czas włączoną i monitorować tylko zdalnie temperaturę, którą ewentualnie korygować tylko przepływomierzami na pętlach, czy też pozwolić eCoal na sterowanie pompą, co przy tej bezwładności jednak będzie trochę utrudnione.

    Jak to jest u Was?

  16. #12016

    Domyślnie

    Jak już poruszyłeś temat pompy przy podłogówce mam takie pytanko. Z racji ze nie mam czujnika tmp podłogówki podpiętego do sterownika zmieniłem w ustawieniach (po słusznej propozycji karoki) pompę na cyrkulacyjną i czasy tak by chodziła non stop. Tylko muszę przyznać że jak miesiąc temu rozpalałem sobie piecyk na jeden dzień popa nigdy mi się nie chciała załączyć dopiero gdy piec osiągnął zadaną tmp musiałem resetować sterownik(wyłączając guzikiem zasilanie) i dopiero po włączeniu pompka się załączała. Teraz pieca nie wygasam i pompka chodzi non stop wiec nie ma problem jednak jestem ciekawy czy ktoś miał taki problemik
    Praca wrze ^^

  17. #12017

    Domyślnie

    @Czerny:

    Czy jestes pewien, ze 4D masz tak podlaczony jak na Twoim szkicu? Oba powroty do kotla???
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  18. #12018
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Czerny
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    k. Stargardu
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    @Czerny:

    Czy jestes pewien, ze 4D masz tak podlaczony jak na Twoim szkicu? Oba powroty do kotla???
    Tak, w tej chwili mam powrót z grzejników oraz z podłogówki zsumowany do jednej fi22 i ona właśnie wchodzi do zaworu 4D, który notabene jest otwarty na full. Był zamontowany wcześniej tylko dlatego, że miałem mieć inny kocioł. Jak kupiłem RBR-a, to już go pozostawiłem, może się kiedyś przyda do regulacji temperatury powrotu

    A czemu się pytasz?
    Ostatnio edytowane przez Czerny ; 15-11-2013 o 08:45
    RBR 17kW Ekouniwersal
    https://esterownik.pl/remote/2127

  19. #12019

    Domyślnie

    Musialem sobie odwrocic Twoj szkic do gory nogami, zeby zalapac, o co chodzi. Zmylily mnie rury zasilania i powrotu. Ty zasilanie zaznaczyles na czerwono i jest na dole, zas powrot na gorze Ale to w koncu tylko szkic, tak czy owak podlaczenie 4D jest OK. Tylko ta rurka Cu22 po spieciu powrotow jest za mala. Proponowalbym Cu28, tym bardziej, ze krociec powrotu do kotla masz 1"...Zreszta jak masz otwarty na full to tak jakby go w ogole nie bylo. Calkiem jak u mnie
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  20. #12020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Nawet nie próbowałem się z tobą kontaktować w sprawie kupna bo mam dobrą pamięć i jak napisałeś że mi kotła nigdy nie sprzedaż to po co mam ci zawracać głowę.
    Tak napisałem i widzę że to była bardzo dobra decyzja.
    Kalio choćby mi pidwujnie zapłacił też bym sobie odpuścił.
    Klient który przez 1.5 roku obsrywa kocioł a później go i tak kupuje to jakiś bardzo dziwny człowiek.
    Maher to że w ślimaku jest czy był węgiel a kocioł nie był palony i nie jest okopcony to dla mnie jest nowy i propozycja jest dalej aktualna.
    Masz kasę i jedziesz sobie po ogniwo nie trzeba czekać ma badania jest niebieski i ma ecoala.
    Wszyscy będą szczęśliwi.
    A tak w ogóle to co chcesz ode mnie ?
    Dzwoń do sprzedawcy dlaczego cię oszukał z tą przekladnią.
    Ja go z nią wezmę
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Strona 601 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony