dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 607 z 1421
Pokaż wyniki od 12.121 do 12.140 z 28404
  1. #12121
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    eee nie nadaje się - ja mam rozstawy 10 i 15 , [zawór 3D termostatyczny + pompka] na każdy rozdzielacz , rozdzielacze z rotametrami i dodatkowymi zaworami i panuję nad temp w domu. Źródło ciepła nie ma tu znaczenia To raz.

    Dwa - nie widzisz że koledze flutebox coś temp zewnętrzna świruje ? W jednej chwili +1,7*C na zewnątrz w drugiej +47*C ... trzeba sterownik diagnozować a nie wybacz Artur pieprzyć że zrywać styro , okna i kocioł eko do takiego rozstawu jest bee ...
    pożyjom uwidim
    Narazie obaj nie mieszkacie czyli bez zysków bytowych,które w takich domach są potężną ilością energii w stosunku do strat ciepła.
    U mnie 9kW pracuje na tą chwilę ok.2-3h na dobę i to z inwenterem.

    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 15-11-2013 o 20:13

  2. #12122

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    lestek nie pierd... też masz ładne

    karoka wiem, wiem, ale też chciałbym mieć ładne wykresy xD
    Wiem że nie są najgorsze. Pomógł mi jeden z kolegów którego ostatnio mało tutaj
    Ale ostatnie ustawienia to akurat "wina" mojego instalatora którego Wiesiek mi polecił
    I tu po raz kolejny ukłony dla obu tych panów

  3. #12123
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojtas77
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Jaktorów
    Kod pocztowy
    96-313
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał cichy777 Zobacz post
    Mam takie drugi sezon-3szt. i jestem zadowolony. Jeżeli liczysz każdy wat zużytej energii to nie kupuj na zapas pompki 25/1-6 tej mocniejszej - mam taką na podłogówkę - napędza dwa rozdzielacze (jeden na parterze i jeden na piętrze -każdy po 8 obwodów- w sumie 160m2 - to ok. 1200mb rurek, wysokość od kotła w piwnicy do najwyższego rozdzielacza to ponad 6m ) i nie mogę już zmniejszyć jej wydajności, a chciałbym. Pompka WILO YONOS PICO 25/1-4.pobiera max 20W a WILO YONOS PICO 25/1-6 max 40W.Teraz wiem że spokojnie wystarczyła by ta mniejsza i mniej energii by pobierała (niewiele ale zawsze)i łatwiej ustawić wymaganą wydajność. Obecnie główna pompka do podłogi pobiera 16W, a czasowo załączane pompki CWU i do grzejników ok 5- 8W- to te mniejsze. Te pompki naprawdę są superwydajne - tylko taka uwaga - przy napełnianiu instalacji i odpowietrzaniu ustaw wszystko na max. U mnie na początku miałem wątpliwości czy wydoli pompka podłogi bo na górnym rozdzielaczu dość długo nie mogłem uzyskać przepływów. Po całkowitym odpowietrzeniu mimo znacznej różnicy wysokości umieszczenia rozdzielaczy mam prawie identyczne przepływy na poszczególnych pętlach - a i średnice rur zasilających są inne - na dole 28mmCu na piętro 22mmCu.
    Pozdrawiam

    Upss..
    nie wkleił mi się cytat- chodzi o post wojtasa77:
    Pomoże mi ktoś w sprawie pompek?
    Chciałbym je kupić wcześniej, zanim przyjdzie instalator montować kocioł.
    Własnie na taką pomoc czekałem. Dziękuję serdecznie.
    Kupię 3x WILO YONOS PICO 25/1-4, na allegro znalazłem po 430 zł. Mam nadzieję że nie chińskie
    Pozdrawiam.
    poddasze użytkowe, 135m2+garaż, YTONG 24cm, 15cm styropian, wełna 18+10cm, solary próżniowe CWU+CO, rekuperacja, RBR 11 KW.

    Nasza Karmelita:
    https://picasaweb.google.com/1106447...CLiZlPrXq-jBRw
    Projekt:
    http://www.domplan.com.pl/Karmelita%...ta%20Mala.html
    Ogrzewanie:
    https://esterownik.pl/device/3890 temperatura powrotu = temp. wyjścia na podłogówkę za zaworem 3d.
    https://esterownik.pl/statystyki/3890

  4. #12124
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Sorry "wszytskich" za offtop

    Teraz nie złośliwie jaką masz teraz temp nadmuchu z reku a jaką wywiewaną ? Mam wszystko na dec`u a temp nawiewana przy -3 na zewnątrz to +9*C w środku +21*C centralka "puszczona" na turbo (coby wilgoć wyciągać)
    Nie wiem czy reku przekłamuje bo zawsze jakby połowa sumy temp wew i zew ...
    Daj 5 minut to pobiegam z termometrem po nawiewach i wywiewach
    Na teraz to z GWC,gdzie mam wsadzony termometr przy 4,3st.C na zewnątrz wychodzi mi 12,5st.C.

  5. #12125

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Myślę że coś Ci sieje i czujniki przekłamują w wyniku czego ster "głupieje".
    Masz jakiego UPS`a czy ster wpiąłeś bezpośrednio do gniazdka z prądem ?
    Jedyny czujnik który u mnie przeklamuje to czujnik zewnętrzny.
    Upsa nie mam. Ster wpięty bezpośrednio do gniazdka z prądem, a do czego innego ?
    Kocioł nie ustawiam na sterowanie pogodowe więc ster nie powinien glupieć.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 15-11-2013 o 20:40
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  6. #12126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Jedyny czujnik który u mnie przeklamuje to czujnik zewnętrzny.
    Wyślę ci to po niedzieli.

  7. #12127
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Panowie!
    Kocioł jak kocioł.Jak ktoś nie miał innego to trudno porównać.Mnie osobiście wygląd nie wzrusza,ani Ogniwa,anie RBR-a ani żadnego "smolucha".Chciałbym zarabiać tyle,aby móc się ogrzewać EL.Tak jak się ogrzewałem za granicą gdzie mieszkałem kilkanaście lat.
    W kraju,grzałem olejem.Fajnie,tylko w budynku jakim dysponuję było to czyste szaleństwo.Póki nie urodził się mój syn,płakałem i płaciłem.Teraz mam dla niego mniej czasu,ale więcej mogę odłożyć dla zapewnienia mu przyszłości.Każdy ma jakiś cel,portfel itd.Mnie każdy kocioł na paliwo stałe "brzydzi".Ale jest co jest,i mam to na co mnie stać.Może kiedyś się to zmieni.Czego i Wam życzę.No może za wyjątkiem Arturo.On ma już dużą kiesę.
    Pozdrawiam.

  8. #12128

    Domyślnie

    Arturo powiem Ci tak ja lubię się ruszać, regularnie uprawiam sporty siłowe, przerzucenie dla mnie paru worków grochu jest niczym pierdnięcie na kiblu. Nie robię z siebie panny, jestem mężczyzną. Do ojca kiedyś mówiłem, że mogłem w pompę zainwestować, gruntówka full opcja ( czyli cały system grzewczy)- dobra, a nie jakieś gówno, które będziesz serwisować za parę lat koszt ok 70 tys. Ojciec zaczął się śmiać i mówi, że zrobiłbym się zbyt leniwy, a trochę ruchu zawsze się przyda. Chociaż dla mnie to jest żaden ruch. Ale patrząc pod kątem ekonomicznym- tragedia.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 15-11-2013 o 20:51
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  9. #12129
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Jak się prognozy tego rosyjskiego synoptyka Jebiejelenia z Petersburga sprawdzą i będzie te -35 - -40, jak Ci zamarnie wyrzutnia reku i zacznie przyłapywać rurki to nie nadąrzysz do tego kominka, którego miałeś nie mieć dokładać. I skończą się durne pomysły o całkowitym odejściu od węgla w naszym klimacie. Przypominam tylko, że żyjmy w rejonie, gdzie 70 lat temu w zimie temperatury regularnie spadały poniżej 30 st i zima trawała praktycznie pół roku. To, że ostatnio nas oszczędza wcale nie świadczy o globalnym ociepleniu bo w przeszłości też już bywały cieplejsze okresy.
    Jakby co mam grzałkę,której użycia się absolutnie nie boję
    W Skandynawii,gdzie mróz spada znacznie poniżej polskiej granicy montuje się nagminnie pompy ciepła powietrze-woda
    Przy 200kWh na c.o+cwu od 01.11 do dzisiaj nie mam czego się bać
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 15-11-2013 o 20:50

  10. #12130
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Jedyny czujnik który u mnie przeklamuje to czujnik zewnętrzny.
    Upsa nie mam. Ster wpięty bezpośrednio do gniazdka z prądem, a do czego innego ?
    Kocioł nie ustawiam na sterowanie pogodowe więc ster nie powinien glupieć.
    Nie wiem czy pogodówka w "zestawie" z instalacja CO jaka posiadasz ,ma rację bytu.Na twoim miejscu ,trzymałbym raczej stałą CO,obniżając jedynie temp zadana na noc,wykorzystując programator CO.Jeśli układ pracuje tak jak widać,to dla zapewnienia mu większego "komfortu"( o ile taki można mu zapewnić),powinieneś mieć dla każdego "ruchu" termostatów podłogówki ,przygotowaną ciągle i dużą moc,i temp CO przynajmniej 50deg.No i pompę mieszającą w pogotowiu-ale nie na stałe.
    Pozdrawiam

  11. #12131

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Wyślę ci to po niedzieli.
    Dzięki za zaintersowanie, napisz na priva ile kasy mam przesłać.
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  12. #12132

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Ja je mam jak ARBUZY, Ty zaś jesteś tylko forumowym krzykaczem.
    To cała Twoja fachowość ?
    Co z tym kotłem, pytam kolejny raz, nie możesz znaleźć w pobliżu żeby strzelić fotki ?
    Jeśli geniuszu od łopaty i pogrzebacza w kotłowni zapodasz na forum certyfikat kotła z potwierdzonymi parametrami (na dzień dzisiejszy wirtualnymi) a widniejący czarno na białym w DTR kotła i na stronie garaż & instalko corporation, to ja zapodam foty kotła który na szczęście jeszcze pali i nie cieknie. Za to ma piękne połyskujące blaszki jak na jarmarku. Kocioł to prymitywne urządzenie do generowania ciepła. Nie miej się za zbawcę narodu.
    Może i jesteś guru, ale tyklko dla osób całe życie mieszkających w blokach i nie mających nigdy kontaktu z węglem. Dla nich jesteś cudotwórcą. Dla mnie nie, tak trudno to pojąć. Non stop powtarzasz te same slogany, a jeśli ktoś sądzi inaczej to na niego plujesz. Popraw sie człowieku. Zresztą mam to także w ....

  13. #12133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Nie wiem czy pogodówka w "zestawie" z instalacja CO jaka posiadasz ,ma rację bytu.Na twoim miejscu ,trzymałbym raczej stałą CO,obniżając jedynie temp zadana na noc,wykorzystując programator CO.Jeśli układ pracuje tak jak widać,to dla zapewnienia mu większego "komfortu"( o ile taki można mu zapewnić),powinieneś mieć dla każdego "ruchu" termostatów podłogówki ,przygotowaną ciągle i dużą moc,i temp CO przynajmniej 50deg.No i pompę mieszającą w pogotowiu-ale nie na stałe.
    Pozdrawiam
    Jaśniej proszę, jak krowie na granicy to tak ustawię.
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  14. #12134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Dzięki za zaintersowanie, napisz na priva ile kasy mam przesłać.
    Wymiana gwarancyjna.

  15. #12135
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Arturo powiem Ci tak ja lubię się ruszać, regularnie uprawiam sporty siłowe, przerzucenie dla mnie paru worków grochu jest niczym pierdnięcie na kiblu. Nie robię z siebie panny, jestem mężczyzną. Do ojca kiedyś mówiłem, że mogłem w pompę zainwestować, gruntówka full opcja ( czyli cały system grzewczy)- dobra, a nie jakieś gówno, które będziesz serwisować za parę lat koszt ok 70 tys. Ojciec zaczął się śmiać i mówi, że zrobiłbym się zbyt leniwy, a trochę ruchu zawsze się przyda. Chociaż dla mnie to jest żaden ruch. Ale patrząc pod kątem ekonomicznym- tragedia.
    Spoko,Twój dom,Twój ruch
    Ale jak wiedziałeś,ze będziesz miał wungiel to trzeba było zrobić dom pod wungiel z instalacją pod wungiel ale Ty zbudowałeś dom pod grzanie prądem z instalacją pod pompę ciepła
    To znaczy,że albo przepłaciłeś sporo w instalacji i izolacji domu i kupnie okien albo z drugiej strony przepłaciłeś na kocioł i komin.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 15-11-2013 o 21:06

  16. #12136
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof7 Zobacz post
    Jeśli geniuszu od łopaty i pogrzebacza w kotłowni zapodasz na forum certyfikat kotła z potwierdzonymi parametrami (na dzień dzisiejszy wirtualnymi) a widniejący czarno na białym w DTR kotła i na stronie garaż & instalko corporation, to ja zapodam foty kotła który na szczęście jeszcze pali i nie cieknie. Za to ma piękne połyskujące blaszki jak na jarmarku. Kocioł to prymitywne urządzenie do generowania ciepła. Nie miej się za zbawcę narodu.
    Może i jesteś guru, ale tyklko dla osób całe życie mieszkających w blokach i nie mających nigdy kontaktu z węglem. Dla nich jesteś cudotwórcą. Dla mnie nie, tak trudno to pojąć. Non stop powtarzasz te same slogany, a jeśli ktoś sądzi inaczej to na niego plujesz. Popraw sie człowieku. Zresztą mam to także w ....
    Widać jaki geniusz w Tobie drzemie.
    Kończ waść, wstydu sobie oszczędź.
    Którego producenta reprezentujesz ?
    A ja też mam w ... co sobie tak baźgrzesz, pokazałeś co potrafisz.

  17. #12137

    Post

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Spoko,Twój dom,Twój ruch
    Ale jak wiedziałeś,ze będziesz miał wungiel to trzeba było zrobić dom pod wungiel z instalacją pod wungiel ale Ty zbudowałeś dom pod grzanie prądem z instalacją pod pompę ciepła
    To znaczy,że albo przepłaciłeś sporo w instalacji i izolacji domu i kupnie okien albo z drugiej strony przepłaciłeś na kocioł i komin.
    Fachowa analiza akwizytora od PC

  18. #12138

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtas77 Zobacz post
    Własnie na taką pomoc czekałem. Dziękuję serdecznie.
    Kupię 3x WILO YONOS PICO 25/1-4, na allegro znalazłem po 430 zł. Mam nadzieję że nie chińskie
    Pozdrawiam.
    Lepiej dowiedz się wcześniej jakie masz długie pętle, co innego przepchać wodę w pętli 60m a co innego w pętli 120m i wtedy 25/40 może się okazać za mała.

  19. #12139

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof7 Zobacz post
    Jeśli geniuszu od łopaty i pogrzebacza w kotłowni zapodasz na forum certyfikat kotła z potwierdzonymi parametrami (na dzień dzisiejszy wirtualnymi) a widniejący czarno na białym w DTR kotła i na stronie garaż & instalko corporation, to ja zapodam foty kotła który na szczęście jeszcze pali i nie cieknie. Za to ma piękne połyskujące blaszki jak na jarmarku. Kocioł to prymitywne urządzenie do generowania ciepła. Nie miej się za zbawcę narodu.
    Może i jesteś guru, ale tyklko dla osób całe życie mieszkających w blokach i nie mających nigdy kontaktu z węglem. Dla nich jesteś cudotwórcą. Dla mnie nie, tak trudno to pojąć. Non stop powtarzasz te same slogany, a jeśli ktoś sądzi inaczej to na niego plujesz. Popraw sie człowieku. Zresztą mam to także w ....
    Ty się zachowujesz jak małe dziecko.
    Pierwszy raz widzę jak jakiś gość pisze takie farmazony. Jak można chcąc mieć certyfikat nie dopytać dokładnie przed zakupem.
    Ja z węglem mam do czynienia od podstawówki ale potrafię dostrzec wiedzę kolego Karoka65 której ty chyba nigdy nie posiądziesz bo z takim nastawieniem to z Macierewiczem mógłbyś się dogadać
    Co do sloganów to jakoś mam takie wrażenie że to Ty je wciąż powtarzasz.
    Nie reagował bym ale jak widze takie rzeczy to się krew gotuje.
    Facet pomógł wielu osobom a tu się trafia pseudo fachowiec i ma się za nie wiadomo co.
    Nie dziwię się że czasem nerwy puszczą/
    Jakoś nie widać Twojej wiedzy na forum. Można tylko przeczytać a to niestety za mało.

  20. #12140
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Jaśniej proszę, jak krowie na granicy to tak ustawię.
    Nie chce mi się tutaj gadać.Posłałem na priv.nr tel.Chcesz,dzwoń.

Strona 607 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony