dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 842 z 1421
Pokaż wyniki od 16.821 do 16.840 z 28404
  1. #16821

    Domyślnie

    Cytat Napisał zby-net Zobacz post
    Chciałem pokazać ogrzewanie powietrza w innych kotłach, i jednocześnie pokazać co może być w 10 - ce, tej samej firmy
    Ja jakbym palił na automacie, i to w jakieś starej wersji oprogramowania to spaliny też miałbym podobne lub nawet wyższe.

  2. #16822

    Domyślnie

    Zapewniam Cię że to nie gazowiec

    http://www.ber.com.pl/kotlownia.html

    Tylko moc od 100kW w górę

  3. #16823
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Zapewniam Cię że to nie gazowiec

    http://www.ber.com.pl/kotlownia.html

    Tylko moc od 100kW w górę
    Coś kojarzę, kiedyś gdzieś Andrzej już to linkował.

    Wycinek z opisu: Istotnym efektem wynikającym z zastosowania w konstrukcji kotłowni wynalazku pod nazwą „Urządzenie do podgrzewania powietrza w układzie pracy kotła grzewczego” jest znacznie mniejsze zużycie paliwa. Temperatura spalin emitowanych do atmosfery z kotłowni produkcji BER wynosi 20…35°C. Ponieważ ciepło powstające podczas spalania, jest odzyskiwane w procesie rekuperacji, zredukowano ilość opału do poziomu 50…70%

  4. #16824
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Pamiętam że był taki na eSterownik ale było to 700 czy 800kW.
    I jest to możliwe.

  5. #16825
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Albo to był kocioł gazowy kondensacyjny
    Znowu mod będzie miał pretensje ale co tam
    Nie wiem czemu sprawność kotła a co za tym idzie temperatura spalin jest bagatelizowana przez "niektórych",ekogroszek w tej chwili to najbardziej dynamiczne cenowo medium grzewcze,cena gazu,prądu spada a cena ekogroszka sukcesywnie idzie w górę.
    Czasy,kiedy węgiel był tani minęły bezpowrotnie i nie dziwie się inwestorom jak patrzą na to ile kasy ucieka im kominem.

  6. #16826
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Znowu mod będzie miał pretensje ale co tam
    Nie wiem czemu sprawność kotła a co za tym idzie temperatura spalin jest bagatelizowana przez "niektórych",ekogroszek w tej chwili to najbardziej dynamiczne cenowo medium grzewcze,cena gazu,prądu spada a cena ekogroszka sukcesywnie idzie w górę.
    Czasy,kiedy węgiel był tani minęły bezpowrotnie i nie dziwie się inwestorom jak patrzą na to ile kasy ucieka im kominem.
    Ciekawe teorie kolega propaguje.

  7. #16827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zaraz mnie mod pogoni lub zostanę zwyzywany od sprzedawców pomp
    COP mnie nie interesuje,powtarzam to po stokroć,przez ostatnie 3 dni pompka chodzi 8-10h na dobę z cwu,przez godzinę pracy zużywa 2,7-2,9kWh czyli łatwo policzyć ile zużyłem kWh w największe mrozy do tej pory.
    Cena kWh jaką mam w G11 to 0,55zł
    Czyli wychodzi że obecnie 1 dzień grzania kosztuje Cię 16zł a mnie 12zł

    I to w domu o ponad 30% większym , z duuuuuużo gorszym ociepleniem , z duuużo gorszymi oknami ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #16828
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Czyli wychodzi że obecnie 1 dzień grzania kosztuje Cię 16zł a mnie 12zł

    I to w domu o ponad 30% większym , z duuuuuużo gorszym ociepleniem , z duuużo gorszymi oknami ...
    Dokładnie
    Ale ja nie grzeję na wyścigi czyli nie przechodzę na G12(0,32zł/kWh),nie grzeję kominkiem dla "oszczędności"
    Ma być w domu 22,5stC obojętnie o jakiej porze dnia i tyle mnie interesuje

  9. #16829
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Zawijan_2 wspomniał kiedyś, że podwyższenie temperatury powietrza dostarczanego do procesu spalania o 14 *C skutkuje podwyższeniem sprawności procesu spalania o 1%.
    A pamiętasz co pisał o podniesieniu temp. spalin np. o 20 stopni ? ile to straty na sprawności ?
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  10. #16830
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Ciekawe teorie kolega propaguje.
    Co do prądu to jest taki operator co się zwie Duon,w tej chwili ma najtańsze ceny kWh na rynku,dla mnie kosmiczne,gdzie teraz w Tauron Śląsk mam cenę kWh 0,32zł w tańszej a Duon proponuję 0,21zł/kWh,co do gazu,dostałem ostatnio na mieszkanie aneks do umowy gdzie zaproponowana cena m3 jest niższa niż miałem obecnie

  11. #16831
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dokładnie
    Ale ja nie grzeję na wyścigi czyli nie przechodzę na G12(0,32zł/kWh),nie grzeję kominkiem dla "oszczędności"
    Ma być w domu 22,5stC obojętnie o jakiej porze dnia i tyle mnie interesuje
    To zarzuć może ile byś płacił gdybyś trzymał około 25 stopni obojętnie o jakiej porze dnia ?

  12. #16832

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A pamiętasz co pisał o podniesieniu temp. spalin np. o 20 stopni ? ile to straty na sprawności ?
    Wieśku zerkniesz na to moje cudo?
    Jak oceniasz jego pracę na tych temperaturach?

  13. #16833
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    To zarzuć może ile byś płacił gdybyś trzymał około 25 stopni obojętnie o jakiej porze dnia ?
    Obecnie temperatura pow.22,5st.C jest nie do wytrzymania,w mieszkaniu miałem 25st.C i było ok.
    W mieszkaniu miałem kaloryfery,tylko jeden w pokoju,teraz mam podłogówkę,na całej powierzchni pomieszczenia.
    Nawet za dopłatą nie grzałbym obecnie powyżej 22,5st.C.

    Nie masz pojęcia o nowych domach tylko z podóogówką,także nie wiesz o czym mówisz.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 25-01-2014 o 23:22

  14. #16834
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Wieśku zerkniesz na to moje cudo?
    Jak oceniasz jego pracę na tych temperaturach?
    Patrząc na wykres to od wczoraj taki ala VERB, żartobliwie określany brzeszczot
    Jak dla mnie cyka jak zegarek mimo że z ceramiką, hehe

  15. #16835
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Obecnie temperatura pow.22,5st.C jest nie do wytrzymania,w mieszkaniu miałem 25st.C i było ok.
    W mieszkaniu miałem kaloryfery,tylko jeden w pokoju,teraz mam podłogówkę,na całej powierzchni pomieszczenia.
    Nawet za dopłatą nie grzałbym obecnie powyżej 22,5st.C.

    Nie masz pojęcia o nowych domach tylko z podóogówką,także nie wiesz o czym mówisz.
    No przecież wiem czym grzejesz to się nie dziwię
    Jednak nie podałeś ile by to kosztowało.
    A co Twojego dopisku o podłogówce to możemy przyjąć że to tak samo jak z Twoją wiedzą o kotłach a różnica między nami taka że ja może nie znając się na tych nowych domach z podłogówką nie piszę bzdur po forum, Ty jednak nie możesz się powstrzymać bo nawet tutaj chcesz być naj .
    Opanuj się chłopie.

  16. #16836

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Patrząc na wykres to od wczoraj taki ala VERB, żartobliwie określany brzeszczot
    Jak dla mnie cyka jak zegarek mimo że z ceramiką, hehe
    Kolega Zbigniew dużo pomaga.
    Szacun w tym miejscu dla niego

  17. #16837
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No przecież wiem czym grzejesz to się nie dziwię
    Jednak nie podałeś ile by to kosztowało.
    A co Twojego dopisku o podłogówce to możemy przyjąć że to tak samo jak z Twoją wiedzą o kotłach a różnica między nami taka że ja może nie znając się na tych nowych domach z podłogówką nie piszę bzdur po forum, Ty jednak nie możesz się powstrzymać bo nawet tutaj chcesz być naj .
    Opanuj się chłopie.
    Zapraszam do siebie,przy okazji serwisu któregoś RBR-a,zagrzeje Ci dom tylko do 23st.C to może zmądrzejesz...

  18. #16838

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Obecnie temperatura pow.22,5st.C jest nie do wytrzymania,w mieszkaniu miałem 25st.C i było ok.
    W mieszkaniu miałem kaloryfery,tylko jeden w pokoju,teraz mam podłogówkę,na całej powierzchni pomieszczenia.
    Nawet za dopłatą nie grzałbym obecnie powyżej 22,5st.C.

    Nie masz pojęcia o nowych domach tylko z podóogówką,także nie wiesz o czym mówisz.
    Ja mam porównanie bo w starym domu też trzymałem 22C i chodziłem z swetrze i na nogach musiałem mieć skarpetki i jakieś kapcie, teraz mam 100% podłogówki trzymam też 22C chodzę w podkoszulku i na bosaka.

  19. #16839

    Domyślnie

    Testuje teraz różne warianty ustawienia w ecoalu w spalaniu grupowym i chyba na RBR-11KW znalazłem sposób z zniwelowaniem wysokich temperatur spalin i obniżeniem spalania, akurat da się to zrobić na nowym oprogramowaniu. Trzeba ustawić tak grupowe aby pracował w dwóch mocach tylko startuje zgodnie z algorytmem z małą mocą (która w ustawieniach w rzeczywistości jest większą mocą niż moc maksymalna, po to aby szybko nadrobił spadek temperatury spalin po postoju), następnie przechodzi do mocy maksymalnej (która w rzeczywistości ma parametry gorsze niż moc minimalna, aby podtrzymywać temperaturę spalin w granicach 120-130C do czasu jak piec osiągnie temperaturę CO zadaną). Co o tym sądzicie?

  20. #16840
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Co do prądu to jest taki operator co się zwie Duon,w tej chwili ma najtańsze ceny kWh na rynku,dla mnie kosmiczne,gdzie teraz w Tauron Śląsk mam cenę kWh 0,32zł w tańszej a Duon proponuję 0,21zł/kWh,co do gazu,dostałem ostatnio na mieszkanie aneks do umowy gdzie zaproponowana cena m3 jest niższa niż miałem obecnie
    Oj Artur Artur. Ja też mogę napisać, że zawsze kupowałem opał po 850 zł, a w tym roku kupiłem za 750 zł, a za rok może kupię po 700 zł.

    Ja nie zauważyłem spadku cen. Za energię elektryczną rachunki co rok to wyższe, a zużycie takie samo. Za gaz w butlach też kiedyś płaciłem mniej.
    Węgiel też drożeje, bo to jest wszystko powiązane.

Strona 842 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony