dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 843 z 1421
Pokaż wyniki od 16.841 do 16.860 z 28404
  1. #16841

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Testuje teraz różne warianty ustawienia w ecoalu w spalaniu grupowym i chyba na RBR-11KW znalazłem sposób z zniwelowaniem wysokich temperatur spalin i obniżeniem spalania, akurat da się to zrobić na nowym oprogramowaniu. Trzeba ustawić tak grupowe aby pracował w dwóch mocach tylko startuje zgodnie z algorytmem z małą mocą (która w ustawieniach w rzeczywistości jest większą mocą niż moc maksymalna, po to aby szybko nadrobił spadek temperatury spalin po postoju), następnie przechodzi do mocy maksymalnej (która w rzeczywistości ma parametry gorsze niż moc minimalna, aby podtrzymywać temperaturę spalin w granicach 120-130C do czasu jak piec osiągnie temperaturę CO zadaną). Co o tym sądzicie?
    Po kilku cyklach palenia widać że spalanie spadło i piec lepiej się zachowuje, tylko oprogramowanie nie nadaje się idealnie do tego typu spalania (gdy jest szybki spadek temperatury CO piec od razu odpala moc 12KW czyli u mnie mniejszą dawkę paliwa i dodatkowo powoduje większy spadek temperatury CO, po drugie na zakończenie cyklu palenia gdy temperatura CO jest minimalnie niższa niż zadana odpalana jest mała moc i powoduje duży przyrost temperatury spalin na koniec cyklu), ogólnie jest lepiej niż w typowym spalaniu grupowym bo praca RBR-a w wyższych temperaturach powyżej 160C jest krótka. Oczywiście po prawidłowym ustawieniu dawek paliwa i nadmuchu dla poszczególnych mocy nie robią się spieki i dopala wszystko prawidłowo. Może poruszę temat na forum ecoala i znajdą rozwiązanie aby w/w problemy obejść lub zmienią oprogramowanie. Palenie u mnie w automacie lub w dwu-stanie się nie sprawdza bo chcę sterować piecem w sposób jaki pracuje piec gazowy bo mam skokowe zapotrzebowanie na ciepło (pompy CO - podłogowe i CWU załączają się gdy tego potrzebują).

  2. #16842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dokładnie
    Ale ja nie grzeję na wyścigi czyli nie przechodzę na G12(0,32zł/kWh),nie grzeję kominkiem dla "oszczędności"
    Ma być w domu 22,5stC obojętnie o jakiej porze dnia i tyle mnie interesuje
    Bo II taryfa to nie taki cud ...

    Normalna druga taryfa to tańszy prąd po 22 do 6.00 a w ciągu dnia prąd sporo droższy niż w planie jednotaryfowym ...
    A ciężko jak się nie ma gazu gotowac obiady , myć się i normalnie "funkcjonować" bez prądu do 22.00 ...
    Są tez taryfy weekendowe gdzie dochodzą tanie weekendy , ale nie ukrywajmy kosztem kosztu drugiej taryfy ...
    Grzejąc pompą wątpie aby udało Ci się zmieć w II taryfie jak zimno jest cały dzień ...
    Musiałbyś i tak grzać w drogiej taryfie

    Sam ma II taryfę i patrząc na rachunki super na tym zbytnio nie wychodzę , mimo że staram sie korzystac z II taryfy ...

    II taryfa i tańszy prąd jest często w porównaniach z innymi mediami aby udowodnić "taniość" eksploatacji pomp ...

    Oczywiście jak ktoś mocno się postara i dopasuje życie do II taryfy i zgodzi się na pewny dyskomfort (także i temperaturowy) to jest szansa na wykorzystanie w pełni drugiej taryfy , ale wtedy stajemy się zakładnikami drugiej taryfy , a chyba nie o to chodzi ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #16843
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Czyli kolega Maher to następny dla którego temp. spalin powyżej 160 stopni to ulatujące złotówki kominem ?
    Ja uważam że to takie bezpieczne minimum i już sobie pogadaliśmy.
    Dopowiem że te wczorajsze przykłady kotłów Ogniwo które pracują ze spaliną 220 czy 230 stopni też mnie wcale nie przybijają do ściany i nie uważam że puszczają tam pieniądze przez komin, jeszcze przy takich temperaturach na zewnątrz jak tam panują.
    Moją teorię słyszało wielu klientów i powtarzam ją każdemu kto pyta:
    " Lepiej przez dwa czy trzy tygodnie w roku puścić w komin 260 czy 280 stopni niż cały rok kisić przewymiarowany kocioł na 20 czy 30% jego mocy nominalnej"
    Nikt nie musi się z nią zgadzać.
    Kolego Maher zacząłeś grzać i co chciałeś uzyskać w pierwszym sezonie, robisz jakieś dziwne porównania, piszesz pierdoły co było na początku, czego Ty nie dokonałeś.
    Powiem Ci że nic nie zrobiłeś poza pisaniem głupot.
    To tylko zasługa tego że dom zaczyna żyć, wygrzewać się i to co będzie dalej też nie będzie Twoją zasługą ale tego co napisałem teraz.

  4. #16844
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    No to Arturo - szału nie ma. Bo w drogiej taryfie to będzie z 15 zeta za dniówkę. To w moim blisko 2 razy większym metrażowo z pomieszczeniami o wysokości 3,4 metra + hala 4 metry, połowę słabiej ocieplonym i wyposażonym w normalne, budgetowe dwuszybowe okna budynku wyszło za wczoraj ( jak dotąd najzimniejsza u nas doba ) też 15 zeta ( 21,4 kg kupione po 7 stówek za tonę ) . Z grawitacyjną wentylacją, kominków 7 sztuk qrna na dachu sterczy. A jeszcze pracownicy parę razy bramę na halę otwierali - a to przeszło 15 m2 bramy jest. No i klienci wachlowali drzwiami na okrągło - jakby sezon się zaczynał powoli. Coś chyba u Ciebie z tą pompką jest nie teges - albo to ocieplenie skopane. No chyba że inwestor liczyć nie umiał.... Nawet jak przejdziesz na tanią teryfę, wyjdzie Ci koło dyszki, ale cała reszta prądu normalnie w dzień zużywanego podbije Ci miesięczne koszty o te parę zeta różnicy. Czyli dalej będziesz grzał połowę mniejszą chatę - termos za tą samą kasę co ja dwa razy większą słabo wg, Twojej oceny ( wg. mojej - standardowo ) ocieploną chatę. A mówią, że w połowie lutego 2 tygodnie po - 35 stopni ma być - lepiej już obstaluj z 5 metrów drewna dla rekreacji.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  5. #16845

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Czyli kolega Maher to następny dla którego temp. spalin powyżej 160 stopni to ulatujące złotówki kominem ?
    Ja uważam że to takie bezpieczne minimum i już sobie pogadaliśmy.
    Dopowiem że te wczorajsze przykłady kotłów Ogniwo które pracują ze spaliną 220 czy 230 stopni też mnie wcale nie przybijają do ściany i nie uważam że puszczają tam pieniądze przez komin, jeszcze przy takich temperaturach na zewnątrz jak tam panują.
    Moją teorię słyszało wielu klientów i powtarzam ją każdemu kto pyta:
    " Lepiej przez dwa czy trzy tygodnie w roku puścić w komin 260 czy 280 stopni niż cały rok kisić przewymiarowany kocioł na 20 czy 30% jego mocy nominalnej"
    Nikt nie musi się z nią zgadzać.
    Kolego Maher zacząłeś grzać i co chciałeś uzyskać w pierwszym sezonie, robisz jakieś dziwne porównania, piszesz pierdoły co było na początku, czego Ty nie dokonałeś.
    Powiem Ci że nic nie zrobiłeś poza pisaniem głupot.
    To tylko zasługa tego że dom zaczyna żyć, wygrzewać się i to co będzie dalej też nie będzie Twoją zasługą ale tego co napisałem teraz.
    Nie musisz mnie pouczać jak się powinno palić w piecu bo to nie mój pierwszy piec i wiem co to kiszenie kotła paląc w przewymiarowanym śmieciuchu i wiem jakie tego są ujemne skutki (jakoś po 10 latach takiego palenia komin i piec jest nadal w dobrym stanie) . Paląc w piecu z podajnikiem i mając dobrze ocieplony systemowy komin i paląc suchym opałem tego efektu nie będzie, bo skąd ma się kondensat w piecu i kominie znaleźć gdy temperatury spalin w czasie pracy wąchają się między 100-120C.
    Odnośnie RBR-a 11Kw może pochwalisz się badaniami jeżeli takie istnieją w jakiej temperaturze spalin ma tą swoją moc nominalną, bo wcale nie uważam że palenie z mocą 20-30% jest mniej ekonomiczne niż palenie z pełną mocą i puszczanie w komin większości zasobnika ze spalinami 260-280C.
    Tak samo wiem co to wygrzewanie nowego budynku i jakich różnic w spalaniu się spodziewać i u mnie ten efekt będzie mniejszy bo budynek przed wprowadzeniem był dobrze osuszony i wilgotność w pomieszczeniach nie przekraczała i przekracza 55%.

  6. #16846

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Co do reszty to następna ciekawa teoria, kocioł pali z taką samą sprawnością na 20 czy 30% swojej mocy nominalnej i na 100%.
    Powiedz który to taki to sobie kupię.
    Jak nie rozumiesz tego co napisałem to poproś kogoś mądrzejszego od ciebie aby ci to powoli wytłumaczył. Pisałem już nie raz że zlikwidowanie w RBR-11Kw półki wodnej spowodowało że podniosła się tylko temperatura spalin i tylko na papierze zmniejszyła się jego moc kotła, wycinając półkę Instalco powinno również odpowiednio zmodyfikować palnik i dostosować oprogramowanie. Palenie z mocą 20-30% powoduje że ogranicza się temperaturę spalin która w normalnym piecu powinna zostać przejęta przez wymiennik i w tym wypadku jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż ogrzewanie atmosfery.

  7. #16847
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Palenie z mocą 20-30% powoduje że ogranicza się temperaturę spalin która w normalnym piecu powinna zostać przejęta przez wymiennik i w tym wypadku jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż ogrzewanie atmosfery.
    No chłopie chyba drugą amerykę odkryjesz
    Czyli Ty chcesz przy +8 i przy -15 mieć takie same spaliny z tym że przy +8 kocioł ma pracować na 2kW a przy -15 z 10kW i temp. spalin taka sama ?
    Trzeba było kupić 25kW, miałbyś prawie cały czas 60 stopni.
    Już czytałem tutaj takich filozofów dla których piec z podajnikiem to prymityw a teraz co innego widać.

  8. #16848

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Kolega Zbigniew dużo pomaga.
    Szacun w tym miejscu dla niego
    Ładnie śmiga Twój kocioł. Masz może schemat instalacji? Dobrze widzę, że u Ciebie brak podłogówki?

  9. #16849
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawell_1610 Zobacz post
    Ładnie śmiga Twój kocioł. Masz może schemat instalacji? Dobrze widzę, że u Ciebie brak podłogówki?
    Ja tam nie widzę nic ładnego.Spalanie ok 20kg/doba przy -5/8 deg,w niewielkim,nowym,ocieplonym jak termos domku.Wybudowanym za ciężką kaskę ,z kotłownią wewnątrz.Lipa.Niejaki karoka w domu z 1900r ma zimniej za oknem a przy takim samym metrżu ma 26deg wewnątrz i spala mniej

  10. #16850

    Domyślnie

    No wiesz Nowy! ja w domu z 1987 roku, w połowie ocieplonym, o powierzchni porównywalnej w ostatnich dniach przy -15*C spalałem ok 35 kg (!) opału. Dla mnie to totalny kosmos.

    Zastanawiam się zatem, czy błędnie steruję kotłem, czy też konieczne będą zmiany instalacji CO. Widząc pracę kotła kol. lestek27 zapytałem o schemat instalacji, bo z podglądu sterownika wynika, że może nie mieć podłogówki (zupełnie jak ja).

  11. #16851

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawell_1610 Zobacz post
    Ładnie śmiga Twój kocioł. Masz może schemat instalacji? Dobrze widzę, że u Ciebie brak podłogówki?
    Tak. Dobrze widzisz. Nie mam podłogówki. Schematu instalacji nie mam niestety. Nie ja to robiłem, nie uczestniczyłem w tym w żaden sposób tak że nie pomogę za bardzo Nawet gdybym chciał to rozrysować to nie wiem czy dobrze bym to zrobił. ogarniam mniej więcej to co przy kotle a jak jest dalej to już gorzej

  12. #16852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Ja tam nie widzę nic ładnego.Spalanie ok 20kg/doba przy -5/8 deg,w niewielkim,nowym,ocieplonym jak termos domku.Wybudowanym za ciężką kaskę ,z kotłownią wewnątrz.Lipa.Niejaki karoka w domu z 1900r ma zimniej za oknem a przy takim samym metrżu ma 26deg wewnątrz i spala mniej
    Jeśli dla Ciebie dom z lat 70-tych ocieplony na ścianach 10cm zwykłego styro i strop też 10cm zwykłego styro bez ocieplenia dachu, parter + piętro przy czym parter niski a piętro wysokie to "nowy ocieplony jak termos" dom to zgadza się. Taki mam

  13. #16853
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Jeśli dla Ciebie dom z lat 70-tych ocieplony na ścianach 10cm zwykłego styro i strop też 10cm zwykłego styro bez ocieplenia dachu, parter + piętro przy czym parter niski a piętro wysokie to "nowy ocieplony jak termos" dom to zgadza się. Taki mam
    Tak,w porównaniu z domem pana Karoki to termos.Pomijam 70lat technologii.Dlaczego mając niższą wewnątrz a wyższą na zewn. on spala mniej?Cuda Panie.Cuda.

  14. #16854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Tak,w porównaniu z domem pana Karoki to termos.Pomijam 70lat technologii.Dlaczego mając niższą wewnątrz a wyższą na zewn. on spala mniej?Cuda Panie.Cuda.
    Ja tam nie wiem jaki dom ma Pan Karoka, jakie ocieplenie i jaką instalację.
    U mnie z ociepleniem szału nie ma a instalacja w znacznej większości stara na rurach od 0,5 cala do 2 cale.
    No i ma też troszkę inny kociołek bo bez ceramiki a i nie wiadomo jaka dmuchawa itp. Chyba nie ma co porównywać.

  15. #16855

    Domyślnie

    Panowie powiedzcie lepiej jak nowy soft ? Czy jest sens aktualizować sterownik ? Czy pozostać przy 0.3.1.6 ? Chodzi mi tylko i wyłącznie o spalanie grupowe bo z innego trybu nie korzystam i w najbliższym czasie nie mam zamiaru korzystać.
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  16. #16856

    Domyślnie

    Ja zaktualizowałem i jak na razie nie narzekam. No chyba że się coś zmieni

  17. #16857
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Co do prądu to jest taki operator co się zwie Duon,w tej chwili ma najtańsze ceny kWh na rynku,dla mnie kosmiczne,gdzie teraz w Tauron Śląsk mam cenę kWh 0,32zł w tańszej a Duon proponuję 0,21zł/kWh,co do gazu,dostałem ostatnio na mieszkanie aneks do umowy gdzie zaproponowana cena m3 jest niższa niż miałem obecnie
    MOże i cena za kWh jest najtańsza, ale sprawdź ceny pozostałych opłat! Czasami można się ładnie wykolegować. Bo opłaty przesyłowe i inne są sporo droższe.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  18. #16858
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Tak,w porównaniu z domem pana Karoki to termos.Pomijam 70lat technologii.Dlaczego mając niższą wewnątrz a wyższą na zewn. on spala mniej?Cuda Panie.Cuda.
    No to powiem Ci jak dom wygląda po lekkim ociepleniu.
    Stara część zewnątrz mur chyba z 50cm na tym 5cm styro grafitowego, ściana zachodnia skąd najbardziej pizga 15cm styropianu.
    Dobudowane ganek i łazienka, bloczek żwiro-betonowy na 25, od środka cegła na 12, między bloczkiem a ceglą 10cm wełny w murze.
    Dach w krokwiach 15cm wełny ( 0,035 ), dodatkowo folia i podbitka wewnątrz, na drugim stropie następne 15cm takiej wełny bo w krokwie więcej nie weszło a nie chciałem tracić od środka, wszystkie ściany na piętrze od wewnątrz również 15cm tej wełny, folia i podbitka.
    Czy dla Ciebie to samo ?
    Daj tyle u siebie to jeszcze będziesz mógł dobudować z 70m choć u mnie też szału niema.
    Tak jak pisałeś, nie wiem kto budował ten dom, wiem że dziadkowie zasiedlili go po wojnie z 1947r.

  19. #16859

    Domyślnie

    Wystarczy podpiąć lapka pod sterownik zainstalować i tyle ? Czy ustawienia obecne powracają do fabrycznych czy pozostają bez zmian ? O czymś jeszcze muszę pamiętać ?
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  20. #16860

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Maher kolega djhiq zaczął wczoraj ogrzewać "iglo" jak to żartobliwie nazwał Novy, z tego co wiem to jest domek w budowie i jeszcze chyba nawet nieocieplony.
    Co do spalania troszkę napisał a rano ma zobaczyć co jest w popielniku, jak pisze na razie niema źle, co do temp. spalin niema podglądu z wiadomych przyczyn ale może jutro luknie i napisze jak one się kształtują przy tym spalaniu.
    Co do węgla to zgodzę się z Tobą, nie wszystko złoto co jest tanie
    U mnie spaliny na nadmuchu 43 -44 % od 100 do 130 latają. W popielniku troche koksików było to zapodałem już 44% nadmuchu na 12 kW. Zobaczymy. Narazie to tak naprawdę tylko widzę ze grzeję bo mi się wylewki szare robią. Kilka ton łyknie to moje cudo niż tam coś się zmieni z temperaturą. Wewnątrz mam 3 st i lód na ścianach w miejscu betonu

Strona 843 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony