dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 844 z 1421
Pokaż wyniki od 16.861 do 16.880 z 28404
  1. #16861
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    W niezbyt szczęśliwym okresie rozpocząłeś grzanie

  2. #16862

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Wystarczy podpiąć lapka pod sterownik zainstalować i tyle ? Czy ustawienia obecne powracają do fabrycznych czy pozostają bez zmian ? O czymś jeszcze muszę pamiętać ?
    W sumie to tak. Robiłem to pierwszy raz i poszło bez problemu. Podpinasz pod sterownik uruchamiasz oprogramowanie i aktualizujesz soft + www.
    U mnie niestety jak się zaloguję po sieci lokalnej przez wpisanie IP sterownika to nie ma aktualizacji i tak jak by był stary soft ale z tego co już się dowiedziałem to wystarczy chyba rozpakować pliki bezpośrednio na kartę i po kłopocie.

  3. #16863

    Domyślnie

    Ale czy ustawienia powracają do fabrycznych ? Czy pozostają bez zmian ?

    Edit.
    Jeszcze jedno pytanie jaka powinna być zadana temp. CO przy -15oC ? U mnie cały czas jest 50oC. Czy ustawienie temperatury CO ma jakieś znaczenie jeśli w 100% jest podłogówka ?
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 26-01-2014 o 13:21
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  4. #16864

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Ale czy ustawienia powracają do fabrycznych ? Czy pozostają bez zmian ?

    Edit.
    Jeszcze jedno pytanie jaka powinna być zadana temp. CO przy -15oC ? U mnie cały czas jest 50oC. Czy ustawienie temperatury CO ma jakieś znaczenie jeśli w 100% jest podłogówka ?
    Ustawienia pozostają takie jak masz w chwili aktualizacji ale ES zaleca sprawdzić czy nic się nie zmieniło.
    Co do drugiej części Twojego pytania to nie pomogę bo nie mam podłogówki ale ja mam ustawioną regulację kotła pogodową.

  5. #16865
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Nie potrzeba podnosić wyżej, przecież na podłogę idzie i tak dużo mniej.
    Gdyby było za chłodno to można podnieś delikatnie ale temp. zasilania podłogi

  6. #16866

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Ale czy ustawienia powracają do fabrycznych ? Czy pozostają bez zmian ?

    Edit.
    Jeszcze jedno pytanie jaka powinna być zadana temp. CO przy -15oC ? U mnie cały czas jest 50oC. Czy ustawienie temperatury CO ma jakieś znaczenie jeśli w 100% jest podłogówka ?
    Jakie skoro po drodze i tak masz redukcję na 28-38*C ?

  7. #16867

    Domyślnie

    Tak też myślałem, ale wolałem się upewnić. Jest to logiczne.

    Teraz mam ustawione zasilanie na 29oC. Pompa od CO i CWU na I biegu.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 26-01-2014 o 14:06
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  8. #16868

    Domyślnie

    Grzejesz przez jakiś bufor ? Masz tylko jedną temp... Mieszkasz już ? Pompkę można ustawić cyklicznie - mniej zjada wungla a temp wew te same.

  9. #16869

    Domyślnie

    Nie mieszkam, jeśli buforem nazwać mój zasobnik CWU 200 l, to tak grzeję przez bufor U mnie pompa CO ustawiona cyklicznie nie zda egzaminu. Temperatury w domu nie ustawiam regulatorem wewnętrzym (czyli przez czujnik dołączony w zestawie) tylko osobnym sterowaniem (siłowniki+sterowniki w pokojach). Druga pompa od CWU musi chdozić na stałe tak jak od CO i dlatego jest ustawiona CWU+mieszająca z temp. załączania 60oC. Jeśli ustawiłbym CWU+mieszającą przykładowo na 42oC tak jak to zrobiłem dzisiaj to dochodzi do nadmiernych przeregulowań. Czyli CO spada bardzo nisko, a później sporo przebija. To co się sprawdzi u Ciebie czy u innych niekoniecznie musi sprawdzić się u mnie. Chyba, że nie czaję tego systemu, kotła i robię wszystko źle. W sumie i tak może być bo jest laikiem w tym temacie.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 26-01-2014 o 14:29
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  10. #16870

    Domyślnie

    Ja nie złośliwie.

  11. #16871

    Domyślnie

    Ja wiem, że jesteś normalny i nie podchodzisz do tematu złośliwie. Jestem otwarty na różne rozwiązania jeśli umiałby ktoś to poprowadzić tak jak należy. Tylko nie wiem czy się da....
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  12. #16872
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bpiter79

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Posty
    381

    Domyślnie

    To może ktoś mógłby mi pomóc i podpowiedzieć jak sterować instalacją taką jak ma flutebox, czyli 100% podłogówka + zasobnik CWU + drabinki a wszystko z RBR-a? Na wiosnę zamierzam wykonać instalację CO i zastanawiam się jak to wszystko ugryźć? Czy sterować podłogówkę zaworem 4D z siłownikiem i pogodówką, czy jakoś inaczej? Proszę o poradę dla mnie i fluteboxa przy okazji też.

  13. #16873

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No chłopie chyba drugą amerykę odkryjesz
    Czyli Ty chcesz przy +8 i przy -15 mieć takie same spaliny z tym że przy +8 kocioł ma pracować na 2kW a przy -15 z 10kW i temp. spalin taka sama ?
    Trzeba było kupić 25kW, miałbyś prawie cały czas 60 stopni.
    Jak zobaczysz jak działa piec gazowy to byś nie pisał takich głupot, po prostu włącza się do pracy wtedy gdy jest potrzebne ciepło, następnie się wyłącza. Właśnie tak chcę sterować RBR-em i spokojnie jakby się dało ustawić taki cykl pracy w spalaniu grupowym to byłoby idealne dla mnie rozwiązanie i większości inny forumowiczów skończyły by się problemy z niskimi temperaturami powrotu, wysokimi temperaturami spalin i nagłymi spadkami temperatury CO przy chwilowym większym zapotrzebowaniem na ciepło. Całe moje dostosowanie instalacji i zmniejszenie ilości spalonego opału polegało na tym aby zminimalizować nagłe chwilowe skoki zapotrzebowania na ciepło w RBR co wiązało się z dużym skokiem temperatury spalin. Mogę bez problemu powłączać wszystkie odbiorniki ciepła na stałe (2 pompy podłogówki i CWU) i tak ustawić sterownik aby równomiernie dostarczał ciepło do wszystkich odbiorników i skończyły by się problemy z skokami zapotrzebowania na ciepło tylko bym latał pomiędzy odbiornikami i regulował temperaturę na zaworach podłogówek gdy byłoby za ciepło lub za zimno i wcale nie jest to ekonomiczne. Chcę ustawić tak RBR-a aby nic po za czyszczeniem i dokładaniem opału mnie nie obchodziło i było to najbardziej ekonomicznie. Teraz mam już nieźle, piec w listopadzie odpaliłem i jeszcze nie zgasł, nie mam spieków ani niedopałków, temperatura w domu ustawiona jest na 22,1C z tolerancją 0,3C i jeszcze nie spadła poniżej 21,7C ani nie przekroczyła 22.2C. Jeszcze ekonomika pozostawia dużo do życzenia ale myślę że jestem na dobrej drodze aby i z tym się uporać.

  14. #16874
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Teraz mam już nieźle, piec w listopadzie odpaliłem i jeszcze nie zgasł, nie mam spieków ani niedopałków, temperatura w domu ustawiona jest na 22,1C z tolerancją 0,3C i jeszcze nie spadła poniżej 21,7C ani nie przekroczyła 22.2C. Jeszcze ekonomika pozostawia dużo do życzenia ale myślę że jestem na dobrej drodze aby i z tym się uporać.
    No to czego Ci jeszcze potrzeba ?
    Aspekt ekonomiczny zaspokoisz już na drugi sezon, niema nic za darmo i od razu niestety.
    Niektórzy startują od 45 czy 60kg/dobę i nie płaczą, widocznie ich domy na starcie tyle potrzebują.
    Jesteś w tej dobrej sytuacji że mogłeś podsuszyć dom wcześniej także poszedłeś z innego pułapu i to wszystko.
    Aaaa, nie interesuje mnie to jak pracują gazówki i powiem Ci jeszcze że kocioł węglowy na jaki się zdecydowałeś i jaki byś nie wybrał rządzi się innymi prawami.

  15. #16875

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No to czego Ci jeszcze potrzeba ?
    Aspekt ekonomiczny zaspokoisz już na drugi sezon, niema nic za darmo i od razu niestety.
    Niektórzy startują od 45 czy 60kg/dobę i nie płaczą, widocznie ich domy na starcie tyle potrzebują.
    Jesteś w tej dobrej sytuacji że mogłeś podsuszyć dom wcześniej także poszedłeś z innego pułapu i to wszystko.
    Aaaa, nie interesuje mnie to jak pracują gazówki i powiem Ci jeszcze że kocioł węglowy na jaki się zdecydowałeś i jaki byś nie wybrał rządzi się innymi prawami.
    Potrzeba mi ekonomicznego spalania węgla, równie dobrze mogłem go zostawić na automacie od włączenia nic w instalacji nie regulować i komfort miałbym taki sam i spalanie zamiast ostatniej doby 26Kg miałbym z 40Kg i też powinienem się cieszyć według ciebie bo dom się wygrzewa. Widzę w statystykach gdy steruje ręcznie procesem spalania grupowego do jakiej wartości mogę zejść i chcę to uzyskać nie sterując ręcznie.
    Jakby zmodyfikowali proces spalania grupowego i podzielili go na część startową (duża dawka paliwa z dużym nadmuchem) i na część podtrzymania palenia i utrzymania stałej temperatury spalin (mała dawka z prawidłowo ustawionym nadmuchem) i część potrzymania żaru (standardowe ustawienia) można by sterować piecem tak jak zachowuje piec gazowy.

  16. #16876
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Potrzeba mi ekonomicznego spalania węgla, równie dobrze mogłem go zostawić na automacie od włączenia nic ........można by sterować piecem tak jak zachowuje piec gazowy.
    Musisz sobie zakupić inne źródło ciepła.A na etapie projektowania trzeba było pomyśleć o domu pasywnym.Wiesz ile ton budulca ogrzewasz?Masz choć trochę świadomości ,że oprócz kolorowego sterownika ,ogrzewasz dom archaicznym kotłem na paliwo stałe,pewnie wymieszane na maxa przez kilku pośredników?Ustaw sobie ręcznie małą moc tak aby długo dochodził do zadanej ,i będziesz miał ekonomicznie. Jeśli oczywiście termika budynku na to pozwala,bo tak jak byś chciał to zimową porą się nie da Raz jest -20deg a raz 0 deg
    Ostatnio edytowane przez Novy! ; 26-01-2014 o 20:59

  17. #16877
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Niestety kolego Maher, jeśli to Ty nie pojmiesz jak działa kocioł na paliwo stałe i chcesz zrobić z niego gazówkę ale na węgiel to nie mamy o czym gadać.
    Jak ja nie mogę do Ciebie przemówić to przeczytaj choć to co Novy Ci napisał.

  18. #16878

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Tak. Dobrze widzisz. Nie mam podłogówki. Schematu instalacji nie mam niestety. Nie ja to robiłem, nie uczestniczyłem w tym w żaden sposób tak że nie pomogę za bardzo Nawet gdybym chciał to rozrysować to nie wiem czy dobrze bym to zrobił. ogarniam mniej więcej to co przy kotle a jak jest dalej to już gorzej
    Ok, rozumiem A napisz mi proszę w takim razie, czy masz 2 osobne obiegi CO i CWU, czy też są one spięte jednym wspólnym powrotem? Widzę, że na kotle utrzymujesz około 57-58*C, a jak się domyślam taka temperatura nie idzie w kaloryfery, zatem jaki zawór reguluje tę temperaturę (3D, 4D)? I jeszcze jedno, czy posiadasz osobną pompę mieszającą?

  19. #16879
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Niestety kolego Maher, jeśli to Ty nie pojmiesz jak działa kocioł na paliwo stałe i chcesz zrobić z niego gazówkę ale na węgiel to nie mamy o czym gadać.
    Jak ja nie mogę do Ciebie przemówić to przeczytaj choć to co Novy Ci napisał.
    O wiele spraw można się sprzeczać,dochodzić prawdy czy rozwiązania. Ale kolega Maher nie rozumie co ma w kotłowni.

  20. #16880
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    w cześci palinka opał mi się nie pali - tam też go przesypuje zaczeło się to na mocy 12kw wczesniej na 8 było dobrze

    na palniku od strony drzwiczek nad przeciw zwojem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCI7138a.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	237729

Strona 844 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony