dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 90 z 1421
Pokaż wyniki od 1.781 do 1.800 z 28404
  1. #1781
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Dajcie tylko proszę znać troszkę wcześniej bo wszystko schodzi na pniu

  2. #1782

    Domyślnie

    Mam pytanie dotyczące ustawienia regulatora kotła.

    Zamiast regulatora CO, wybieram regulator pogodowy. Jak go zatem skonfigurować? Jaką ustawić temperaturę obniżoną i w jakich godzinach?

  3. #1783

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawell_1610 Zobacz post
    Mam pytanie dotyczące ustawienia regulatora kotła.

    Zamiast regulatora CO, wybieram regulator pogodowy. Jak go zatem skonfigurować? Jaką ustawić temperaturę obniżoną i w jakich godzinach?
    W zakładce "programatory" wejdź na zakładkę "programator CO" i tam sobie ustawisz co potrzebujesz. Każda kratka to 0,5godz. Nie musisz pojedynczo zakreślać, wystarczy zaznaczyć jedną kratkę i trzymając lewy klawisz myszy przeciągać. Jednym ruchem możesz zakreślić to co potrzebujesz.
    Podpatrz u innych, każdy ma swoje godziny kiedy potrzebuje wyższą temp.
    To dotyczyło obniżenia temp. a wysokość temp. CO wtedy ustawisz w zakładce "ustawienia" i "krzywa grzania"

  4. #1784
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Wrzuć tu swój schemat szczególnie interesują mnie te wszystkie "dziurki" na kotle - jest ich troche dużo i nie wykożystane trzeba zaślepić jak rozumię ?
    Hej Adam, jak ktoś śpiewał - nie ma takiej dziury której nie dałoby się zatkać
    Luknij w DTR masz opisane co do czego.
    Dzwoniłem do ciebie ostatnio bo pytałeś coś o wełnę ale nikt nie odbierał fona.

  5. #1785
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    Średnio ile wynosi czas pracy podajnika do całego opróżnienia zbiornika dla kotła 17kW. Bo raczej powinien być taki sam no chyba że się myle??

  6. #1786

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1 Zobacz post
    Średnio ile wynosi czas pracy podajnika do całego opróżnienia zbiornika dla kotła 17kW. Bo raczej powinien być taki sam no chyba że się myle??
    U mnie około 360min z tego 1min = 0,346kg (około)

  7. #1787

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    W zakładce "programatory" wejdź na zakładkę "programator CO" i tam sobie ustawisz co potrzebujesz. Każda kratka to 0,5godz. Nie musisz pojedynczo zakreślać, wystarczy zaznaczyć jedną kratkę i trzymając lewy klawisz myszy przeciągać. Jednym ruchem możesz zakreślić to co potrzebujesz.
    Podpatrz u innych, każdy ma swoje godziny kiedy potrzebuje wyższą temp.
    To dotyczyło obniżenia temp. a wysokość temp. CO wtedy ustawisz w zakładce "ustawienia" i "krzywa grzania"
    Zbyszek (mogę tak pisać?), może źle się wyraziłem. Wiem od technicznej strony jak ustawić programator pogodowy. Nie mam natomiast zielonego pojęcia kiedy mój kociołek będzie miał zwiększone zapotrzebowanie na moc. Nie wiem, kiedy ustawić temperaturę zadaną (tu akurat automatycznie), a kiedy temperaturę obniżoną...

    Druga kwestia to to, o ile ma być ta temperatura obniżona. U Ciebie na sterowniku widziałem chyba 2*C...

  8. #1788

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawell_1610 Zobacz post
    Zbyszek (mogę tak pisać?), może źle się wyraziłem. Wiem od technicznej strony jak ustawić programator pogodowy. Nie mam natomiast zielonego pojęcia kiedy mój kociołek będzie miał zwiększone zapotrzebowanie na moc. Nie wiem, kiedy ustawić temperaturę zadaną (tu akurat automatycznie), a kiedy temperaturę obniżoną...

    Druga kwestia to to, o ile ma być ta temperatura obniżona. U Ciebie na sterowniku widziałem chyba 2*C...
    Zrozumiałem że pytasz o temp. przy jakiej powinien zadziałać kocioł czyli przejść w tryb pracy a nie "Auto Lato" To ustawiasz w "Ustawienia", "Parametry CWU" i tu masz "Temp. zewnętrzna dla Auto-Lato [°C]" czyli u mnie jest to temp. 10*C
    A co do obniżonej to się zmienia w zależności od upodobania. Jest 2*C ale może być i inna

  9. #1789

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawell_1610 Zobacz post
    Z Nie wiem, kiedy ustawić temperaturę zadaną (tu akurat automatycznie), a kiedy temperaturę obniżoną...

    Druga kwestia to to, o ile ma być ta temperatura obniżona.
    Kiedy korzystasz z wody? Ustaw sobie takie godziny jakie są odpowiednie przy twoim trybie życia : mycie, kąpanie, sprzątanie ...
    A te 2*C to mało ale piec nie wariuje przy ponownym ruszeniu

  10. #1790

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Jestem w podobnej sytuacji Wprawdzie kocioł (rbr`ek 11kW) kupiłem duuużo wczesniej ale instalacje będę robił może już od poniedziałku
    Chętnie poczytam.

    Ja się zdecydowałem na układ zamknięty. Będziesz miał podłogówkę | grzejniki | podłogówkę i grzejniki ?

    Wrzuć tu swój schemat szczególnie interesują mnie te wszystkie "dziurki" na kotle - jest ich troche dużo i nie wykożystane trzeba zaślepić jak rozumię ?
    Tak się składa że "schemat" cały czas się tworzy Mam czas póki piec nie zagości w mojej kotłowni. U siebie będę mieć podłogówkę na parterze i piętrze i grzejniki w podpiwniczeniu oraz w łazience (drabinka).

    Alina&Mariusz adkwapniewski czy moglibyście wysłać mi na maila schematy swoich instalacji?
    Ostatnio edytowane przez Mozej ; 24-02-2021 o 15:53

  11. #1791

    Domyślnie

    Cytat Napisał roizdek Zobacz post
    A co z palnikiem w obu opcjach (Ekoenergia / Burner-S)? Czy istnieją w sumie 4 wielkości tych palników, do każdego z wymienionego kotła po jednej wielkości?
    Palniki BURNER-S w kotłach różnej mocy różnią się układem doprowadzenia powietrza - im mniejsza moc, tym mniejsza sumaryczna powierzchnia otworów napowietrzających, co zapewnia duże ciśnienie nadmuchu przy zmniejszonych wydajnościach dmuchaw.

    O Ekoenergię pytaj innych. One się często zmieniają. Nie nadążam.
    Ukłony dla Redakcji

  12. #1792

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Mam ostatnio problem z fonem - bawiłem się trochę softem (grzebałem w firmware) i nie zawsze sygnalizuje że ktoś dzwoni - powoli wraca do żywych (telefon)


    chodzi mi o to że w DTR nie wszystkie "dziurki" są w danym schemacie wykożsytane , czyli mam rozumieć że w danej konfiguracji są zaślepione ?

    W DTR też jest wyjście na CWU , to wyjście raz jest wyjściem na cwu a raz powrotem ... i przyznam szczerze że zgłupiałem Proszę o oświecenie.

    Załącznik 138260
    Popatrz jeszcze raz na rysunek
    Górny rysunek jest w dwóch rzutach od przodu i z boku, to co widać od przodu wydaje się podłączone od góry jednak z boku już tak nie wygląda

  13. #1793
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Instalator je zagospodaruje, jak będzie mial problem to tyrknij.
    Korek też można wkręcić jak nie potrzebne ci tyle dziurek
    Jeśli chodzi o CWU to może zaglądałeś na wersję z wężownicą do produkcji CWU bez bojlera.
    Obecnie coś takiego jest dostępne z kotłami od mocy 23kW w górę.

  14. #1794
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Alina&Mariusz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    okolice Torunia
    Posty
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mozej Zobacz post
    Alina&Mariusz adkwapniewski czy moglibyście wysłać mi na maila schematy swoich instalacji? mozejko.piotr(małpa)gmail.com
    My nie mamy żadnego schematu. Poprostu rozmawiałem z instalatorem i przedstawiłem mu jak to widzę, on zaproponował drobne korekty, które zostały zaakceptowane i będzie tworzył jak chcesz coś wiedzieć to pisz PW podam Ci numer tel i możemy porozmawiać a wtedy postaram się przekazać jak to ma wyglądać.

  15. #1795

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    ...
    na koniec dwa pytania :

    1. Jaką pompkę do cwu dajecie (tą między bojlerem a kotłem którą steruje ecoala ) ?
    2. @zbigmaz jakie masz naczynie CO ?
    ad1 U mnie takiej nie ma
    ad2 Ja mam 1000L

  16. #1796

    Domyślnie

    Witam,decyzja po akceptacji te ładniejszej połówki podjeta RBR EKOUNIWERSAL 11 do 100M2 to jest to czego potrzebujemy. Jesteśmy na etapie zamawiania kociołka
    Mam nadzieję ,że instalator mi wszystko ładnie podepnie?
    Teraz będziecie mieć kolejnego zrzędę na tym forum

  17. #1797

    Domyślnie

    Dzisiaj podpialem czujniki temp. zew. i wew. tylko ten na dworze pokazuje okolo 4-5 stopni za duzo(jutro go dam w inne miejsce to zobacze czy czasem od drzwi nie lapie cieplego powietrza) a ten w domu 2,5 stopnia i chcialbym go skalibrowac ale potrzebuje pin a w instrukcji nie moge znalesc. Czy to jest jakis pin uniwersalny?

  18. #1798

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alina&Mariusz Zobacz post
    My nie mamy żadnego schematu. Poprostu rozmawiałem z instalatorem i przedstawiłem mu jak to widzę, on zaproponował drobne korekty, które zostały zaakceptowane i będzie tworzył jak chcesz coś wiedzieć to pisz PW podam Ci numer tel i możemy porozmawiać a wtedy postaram się przekazać jak to ma wyglądać.
    Jak tylko będę mieć zarys swojej instalacji to przedzwonię do Ciebie w sprawie konsultacji póki co koncepcje zmieniaja sie bardzo szybko

  19. #1799

    Domyślnie

    Cytat Napisał arur Zobacz post
    Dzisiaj podpialem czujniki temp. zew. i wew. tylko ten na dworze pokazuje okolo 4-5 stopni za duzo(jutro go dam w inne miejsce to zobacze czy czasem od drzwi nie lapie cieplego powietrza) a ten w domu 2,5 stopnia i chcialbym go skalibrowac ale potrzebuje pin a w instrukcji nie moge znalesc. Czy to jest jakis pin uniwersalny?
    Uniwersalny
    Poszedł na PW

  20. #1800
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Witam,decyzja po akceptacji te ładniejszej połówki podjeta RBR EKOUNIWERSAL 11 do 100M2 to jest to czego potrzebujemy. Jesteśmy na etapie zamawiania kociołka
    Mam nadzieję ,że instalator mi wszystko ładnie podepnie?
    Teraz będziecie mieć kolejnego zrzędę na tym forum
    W razie czego jak instalator nie zadufany w sobie to może tyrknąć jakby czegoś nie wiedział.
    To są nowe rzeczy dla nich.
    Jedni chcą robić tak jak robili całe życie, inni wszystko wiedzą najlepiej i duma lub jakieś ego nie pozwala żeby coś zapytać ale są tacy że mówią wprost, panie nie montowałem kotła z takim sterownikiem i chętnie się dowiem jakie ma możliwości.
    Są też tacy i już kilka razy rozmawiałem z takimi ludźmi.

Strona 90 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony