dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 91 z 1421
Pokaż wyniki od 1.801 do 1.820 z 28404
  1. #1801

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    W razie czego jak instalator nie zadufany w sobie to może tyrknąć jakby czegoś nie wiedział.
    To są nowe rzeczy dla nich.
    Jedni chcą robić tak jak robili całe życie, inni wszystko wiedzą najlepiej i duma lub jakieś ego nie pozwala żeby coś zapytać ale są tacy że mówią wprost, panie nie montowałem kotła z takim sterownikiem i chętnie się dowiem jakie ma możliwości.
    Są też tacy i już kilka razy rozmawiałem z takimi ludźmi.
    Gorzej jak mówi jedno a robi drugie i to jeszcze powie że tak mu tłumaczono

  2. #1802
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Gorzej jak mówi jedno a robi drugie i to jeszcze powie że tak mu tłumaczono
    A takich jest najwięcej.
    Jak montują to wiedzą wszystko ,jak jadę do odpalania bo i tak bywa to okazuje się ,że nie wiedzą nic.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  3. #1803

    Domyślnie

    Witam

    Udalo już mi się ustawic kociolek i programatory: pogodowy i pokojowy. Teraz w domu już jest cieplo. W zasadzie to za cieplo. Temperatura zadana wedlug programatora pokojowego w ciagu dnia 21*C, a w nocy 19*C. Dziś budze się o 5 rano, a w domu 23 stopnie...

    Co moze miec wplyw na to, że piec aż tak przebija temperature zadana?

  4. #1804
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawell_1610 Zobacz post
    Witam

    Udalo już mi się ustawic kociolek i programatory: pogodowy i pokojowy. Teraz w domu już jest cieplo. W zasadzie to za cieplo. Temperatura zadana wedlug programatora pokojowego w ciagu dnia 21*C, a w nocy 19*C. Dziś budze się o 5 rano, a w domu 23 stopnie...

    Co moze miec wplyw na to, że piec aż tak przebija temperature zadana?
    Ja myślę że bezwładność twojego systemu ogrzewania, nie da się tak na pstryknięcie obniżyć temperaturę w domu o dwa czy trzy stopnie(to co teraz jest wadą w zimie będzie zaletą), nie wiadomo jak masz jeszcze ustawioną histerezę programatora pokojowego i podłogówki. Ja osbiście uważam że kaloryfer z dobrym termostatem to najdokladniejszy regulator. A kocioł jak kocioł grzeje ale żeby chłodził to już nie

  5. #1805

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawell_1610 Zobacz post
    Witam

    Udalo już mi się ustawic kociolek i programatory: pogodowy i pokojowy. Teraz w domu już jest cieplo. W zasadzie to za cieplo. Temperatura zadana wedlug programatora pokojowego w ciagu dnia 21*C, a w nocy 19*C. Dziś budze się o 5 rano, a w domu 23 stopnie...

    Co moze miec wplyw na to, że piec aż tak przebija temperature zadana?
    a ja mysle że złe ustawienie sterownika wejdz w ust zaawansowane daj TYP PRACY POMPY CO (DLA REG WEWNETRZNEGO)

    WYŁĄCZONA wtedy pompa działa jak termostat- osiądgnięta tem w domu -pompka stoi.

  6. #1806
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    a ja mysle że złe ustawienie sterownika wejdz w ust zaawansowane daj TYP PRACY POMPY CO (DLA REG WEWNETRZNEGO)

    WYŁĄCZONA wtedy pompa działa jak termostat- osiądgnięta tem w domu -pompka stoi.
    Chyba że masz pompkę do każdego kaloryfera i pętli podłogówki oddzielną
    I znów dwie szkoły Falenicka i Otwocka do wyboru, nie ma co się rozwijać bo nie wiemy jaką pawell_1610 ma instalację jakie ma ustawienia itd. a sposobów regulacji temperatury w domu przy tym sterowniku jest wiele. Każdy musi wybrać co dla niego jest najwygodniejsze i w jego domu sprawdza się najlepiej

  7. #1807

    Domyślnie

    @keteimj

    @Piotrek42

    Dzięki Panowie za podpowiedzi. Właśnie zastosowałem zmiany i obserwuję piecyk

    Ze względu na problem z moim routerem aktualizuję odnośnik do mojego sterownika: https://esterownik.pl/remote/1547

  8. #1808
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Udało mi się udostępnić piecyk w internecie, bardzo proszę fachowców o zerknięcie w mój kocioł i poprowadzić mnie za rękę z ustawieniami kotła. Jak wyłączyć pompę CWU ? Bojler nie jest uruchomiony a pompa pokazuje, że jest włączona i mam problem z jej wyłączeniem...

    w stopce jest link do mojego esterownika
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

  9. #1809

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczudlo Zobacz post
    Udało mi się udostępnić piecyk w internecie, bardzo proszę fachowców o zerknięcie w mój kocioł i poprowadzić mnie za rękę z ustawieniami kotła. Jak wyłączyć pompę CWU ? Bojler nie jest uruchomiony a pompa pokazuje, że jest włączona i mam problem z jej wyłączeniem...

    w stopce jest link do mojego esterownika
    Obniż mu temp. CWU do max ile możesz potem w programatorach CWU ustaw jeszcze obniżenie temp. o resztę stopni aby była poniżej tej co na czujniku. Tam musisz zaznaczyć kratki aby to było zatwierdzone Czyli u ciebie wszystko na niebiesko
    Aby szybko to poszło to nie pojedynczo kratki tylko jedną zaznaczając na niebiesko trzymasz lewy klawisz myszy i jeździsz do skutku

  10. #1810

    Domyślnie

    Jak zejdzie do 35*C to reszta w programatorach tam masz obniżoną o 10 to podnieś na 15 i to powinno wystarczyć

  11. #1811
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    johny34

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    173

    Domyślnie

    Witam po dłuższej przerwie
    Tym razem dołączam jako nowy użytkownik, a nie poszukujący
    Piecyk właśnie przyjechał. Mam instalację bez podłogówki, same grzejniki na ścianach + bojler 150l.
    Macie jakieś sugestie dla instalatora? Nie to, że jest słaby, ale może warto coś podpowiedzieć zanim zacznie dłubać - w końcu to zaawansowany sterownik.

    Pozdrawiam

  12. #1812

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Picie owszem ale po robocie.
    A słoninka solona i świeży chlebek jest do tego?

  13. #1813

    Domyślnie

    Cytat Napisał johny34 Zobacz post
    Witam po dłuższej przerwie
    Tym razem dołączam jako nowy użytkownik, a nie poszukujący
    Piecyk właśnie przyjechał. Mam instalację bez podłogówki, same grzejniki na ścianach + bojler 150l.
    Macie jakieś sugestie dla instalatora? Nie to, że jest słaby, ale może warto coś podpowiedzieć zanim zacznie dłubać - w końcu to zaawansowany sterownik.

    Pozdrawiam
    Ty go zapytaj czego nie rozumie albo co podejrzewa że tak powinno być, potem możesz się tymi uwagami podzielić. Najlepiej jak on będzie zadawał tu pytania to zawsze się znajdzie ktoś kto pomoże. Pytania powinien zawsze zadawać wcześniej bo nie zawsze ktoś jest na forum.

  14. #1814

    Domyślnie

    kolpawell_1610 podciągnij sobie trochę cwu w góre bo i tak kocioł ci przeciągą...możesz zmienić równiez ustawienia czasowe Czas pracy pompy CO (dla reg.wew) [min] na 60 min i Czas postoju pompy CO (dla reg.wew) [min] na 0 johny34 jedna pompka na CO jedna na CWU i koniec tematu...
    Ostatnio edytowane przez Piotrek42 ; 24-09-2012 o 19:06

  15. #1815
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Obniż mu temp. CWU do max ile możesz potem w programatorach CWU ustaw jeszcze obniżenie temp. o resztę stopni aby była poniżej tej co na czujniku. Tam musisz zaznaczyć kratki aby to było zatwierdzone Czyli u ciebie wszystko na niebiesko
    Aby szybko to poszło to nie pojedynczo kratki tylko jedną zaznaczając na niebiesko trzymasz lewy klawisz myszy i jeździsz do skutku
    U mnie to nie pomaga, tylko ja się tym nie przejmuję bo nie mam pompki CWU, proponuję odłączyć zasilanie pompki i sie nie przejmować, że jest zielona.
    A swoją drogą to ES mógłby pomyśleć o użytkownikach RBR-ów z produkcją CWU i stworzyć możliwość wyłączenia w schemacie pompy cwu tak jak mieszającej. Miałbym wtedy czytelniejszy schemat

  16. #1816

    Domyślnie

    Cytat Napisał keteimj Zobacz post
    U mnie to nie pomaga, tylko ja się tym nie przejmuję bo nie mam pompki CWU, proponuję odłączyć zasilanie pompki i sie nie przejmować, że jest zielona.
    A swoją drogą to ES mógłby pomyśleć o użytkownikach RBR-ów z produkcją CWU i stworzyć możliwość wyłączenia w schemacie pompy cwu tak jak mieszającej. Miałbym wtedy czytelniejszy schemat
    keteimj Poczekaj troche..... jescze troche to będziesz mógł sobie w necie narysowac SWOJĄ instalacjie

  17. #1817
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Cytat Napisał keteimj Zobacz post
    U mnie to nie pomaga, tylko ja się tym nie przejmuję bo nie mam pompki CWU, proponuję odłączyć zasilanie pompki i sie nie przejmować, że jest zielona.
    A swoją drogą to ES mógłby pomyśleć o użytkownikach RBR-ów z produkcją CWU i stworzyć możliwość wyłączenia w schemacie pompy cwu tak jak mieszającej. Miałbym wtedy czytelniejszy schemat
    No moja pompa jest odłączona od zasilania, ale sterownik pokazuje cały czas jako włączoną, chciałem to odłączyć prostym sposobem wł/wył. ale tak to nie działa.
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

  18. #1818
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał johny34 Zobacz post
    Witam po dłuższej przerwie
    Tym razem dołączam jako nowy użytkownik, a nie poszukujący
    Piecyk właśnie przyjechał. Mam instalację bez podłogówki, same grzejniki na ścianach + bojler 150l.
    Macie jakieś sugestie dla instalatora? Nie to, że jest słaby, ale może warto coś podpowiedzieć zanim zacznie dłubać - w końcu to zaawansowany sterownik.

    Pozdrawiam
    Wiesz że prawie zawsze mam fona pod ręką a jak nie to zawsze oddzwaniam

  19. #1819
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    keteimj Poczekaj troche..... jescze troche to będziesz mógł sobie w necie narysowac SWOJĄ instalacjie
    To by było coś, a jak z zapisywaniem spraktykowanych ustawień na określone paliwo gadaj jak na spowiedzi jak coś wiesz bo nie mogę wytrzymać żona w pralce ma pamięć ustawień a ja w kotle nie i to ma być równouprawnienie?
    Ostatnio edytowane przez keteimj ; 24-09-2012 o 19:21

  20. #1820

    Domyślnie

    szczudlo cieszę się ,że masz 11 kw bo taki włąsnie chcę kupic do mojego 100M2 domciu i chetnie bym zasięgnął info przed opcją"kup teraz"
    Poza tym mam do ciebie blisko
    info na Pw

Strona 91 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony