dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 98 z 1421
Pokaż wyniki od 1.941 do 1.960 z 28404
  1. #1941

    Domyślnie

    Cytat Napisał johny34 Zobacz post
    Dzięki Zbigmaz01 za odpowiedź....ale nie rozumiem
    Zrozumiałem że teraz w pokojach będzie sterował ten sterownik, czyli jeden sterownik w jednym pomieszczeniu na cały budynek. Ze sterownikiem eCoala masz większe możliwości sterowania i podłączenia dwóch czujników czyli do dwóch pomieszczeń lub parter - piętro (jeżeli masz) i ze zróżnicowaną temperaturą jeżeli byś chciał. Kable pod które miałeś podpięty poprzedni sterownik wykorzystujesz do podłączenia czujników sterownika eCoala. W takim połączeniu sterownika zapewniasz sobie większy komfort.

  2. #1942
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michał30
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Pelplin
    Kod pocztowy
    83-130
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Zrozumiałem że teraz w pokojach będzie sterował ten sterownik, czyli jeden sterownik w jednym pomieszczeniu na cały budynek. Ze sterownikiem eCoala masz większe możliwości sterowania i podłączenia dwóch czujników czyli do dwóch pomieszczeń lub parter - piętro (jeżeli masz) i ze zróżnicowaną temperaturą jeżeli byś chciał. Kable pod które miałeś podpięty poprzedni sterownik wykorzystujesz do podłączenia czujników sterownika eCoala. W takim połączeniu sterownika zapewniasz sobie większy komfort.
    Witam.Co prawda nie jestem jeszcze posiadaczem Rbr-ka lecz cały czas zbieram informacje i dokładnie je koduje chciałem zapytać przy okazji czy ten drugi czujnik wewnętrzny(np.na piętro domu) należy podpiąć pod zacisk oznaczony napisem "Termostat pokojowy" dla dokładnego wyjaśnienia wrzucę fotkę.Jeśli się mylę proszę o poprawkę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Podłączenie1.JPG
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	139237  
    C77CL "Zręczny"wariant 3

  3. #1943

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Piotrek pod rotametrami (czerwone pokretla ) mam biale pokretla i silowniki ktore beda sterowane ze sterownikow pokojowych. Rotametry ustawi sie raz a potem juz tylko sterowanie poprzes te silowniki. Mam nadzieje ze umialem to przekazac w sposob jasny i nic nie przekrecilem.
    No, no, no.... grubo...teraz rozumiem po co ci czujnik pewnie ze będzie działac ale niezaleznie od kotła i ecoala -a temp w pomieszczeniu, fajna opcja ale pewnie swoje kosztowała.

  4. #1944

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał30 Zobacz post
    Witam.Co prawda nie jestem jeszcze posiadaczem Rbr-ka lecz cały czas zbieram informacje i dokładnie je koduje chciałem zapytać przy okazji czy ten drugi czujnik wewnętrzny(np.na piętro domu) należy podpiąć pod zacisk oznaczony napisem "Termostat pokojowy" dla dokładnego wyjaśnienia wrzucę fotkę.Jeśli się mylę proszę o poprawkę.
    U mnie jest pod białą strzałkę (podłogówka) i wewnętrzny. Termostat pokojowy mam jeszcze (już może niedługo) niewykorzystany.

  5. #1945
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michał30
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Pelplin
    Kod pocztowy
    83-130
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    U mnie jest pod białą strzałkę (podłogówka) i wewnętrzny. Termostat pokojowy mam jeszcze (już może niedługo) niewykorzystany.
    Takie buty. Jeśli chodzi o mnie to pod zaciski (Czujnik podłogówki zaznaczony białą strzałką)wolałbym podłączyć Zabezpieczenie termiczny(przylgowy czujnik temperatury) do uruchamiania pompki do ogrzewania podłogowego) Czy dobrze kombinuję!?? Ty w to miejsce (oznaczone białą strzałką) podpiąłeś dwa czujniki (czujnik od podłogówki i do tego jeszcze czujnik wewnętrzny???)bo może nie do końca dobrze zrozumiałem Twoja odpowiedz. Z tego wynika że możliwości sterownika eCoal są nieograniczone
    C77CL "Zręczny"wariant 3

  6. #1946
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    johny34

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Zrozumiałem że teraz w pokojach będzie sterował ten sterownik, czyli jeden sterownik w jednym pomieszczeniu na cały budynek. Ze sterownikiem eCoala masz większe możliwości sterowania i podłączenia dwóch czujników czyli do dwóch pomieszczeń lub parter - piętro (jeżeli masz) i ze zróżnicowaną temperaturą jeżeli byś chciał. Kable pod które miałeś podpięty poprzedni sterownik wykorzystujesz do podłączenia czujników sterownika eCoala. W takim połączeniu sterownika zapewniasz sobie większy komfort.
    Mam w domu piętro, ale konstrukcja budynku powoduje nieuchronne mieszanie powietrza i dzielenie grzania na góra-dół nie ma sensu. Rozumiem, że przy jednym regulatorze temperatury podłączenie jest ok i nie muszę nic zmieniać

  7. #1947

    Domyślnie

    No kotlownia nie jest najtansza ale mam nadzieje ze bedzie wygodnie. Uklad mam zamkniety.

  8. #1948

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał30 Zobacz post
    Takie buty. Jeśli chodzi o mnie to pod zaciski (Czujnik podłogówki zaznaczony białą strzałką)wolałbym podłączyć Zabezpieczenie termiczny(przylgowy czujnik temperatury) do uruchamiania pompki do ogrzewania podłogowego) Czy dobrze kombinuję!?? Ty w to miejsce (oznaczone białą strzałką) podpiąłeś dwa czujniki (czujnik od podłogówki i do tego jeszcze czujnik wewnętrzny???)bo może nie do końca dobrze zrozumiałem Twoja odpowiedz. Z tego wynika że możliwości sterownika eCoal są nieograniczone
    Pod czujnik wewnętrzny jest podpięty jeden obieg ogrzewania a pod czujnik podłogówki drugi obieg.

  9. #1949

    Domyślnie

    Cytat Napisał johny34 Zobacz post
    Mam w domu piętro, ale konstrukcja budynku powoduje nieuchronne mieszanie powietrza i dzielenie grzania na góra-dół nie ma sensu. Rozumiem, że przy jednym regulatorze temperatury podłączenie jest ok i nie muszę nic zmieniać
    Twoja wola
    Jednak teraz wiesz że masz taką możliwość

    PS
    Chyba że są na jednych pionach z dołem, to takiej możliwości nie masz
    Ostatnio edytowane przez zbigmaz01 ; 29-09-2012 o 14:58 Powód: Dopisek

  10. #1950
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michał30
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Pelplin
    Kod pocztowy
    83-130
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Pod czujnik wewnętrzny jest podpięty jeden obieg ogrzewania a pod czujnik podłogówki drugi obieg.
    I wszystko jasne!Pozdro.
    C77CL "Zręczny"wariant 3

  11. #1951
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Czujnik podlogowki wpinamy pod t.zaw .

  12. #1952
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    johny34

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Twoja wola
    Jednak teraz wiesz że masz taką możliwość

    PS
    Chyba że są na jednych pionach z dołem, to takiej możliwości nie masz
    Dzięki zbigmaz Faktycznie wszystko mam na jednym obiegu .
    Jak podłączę się pod neta to będzie można podejrzeć jak to wygląda

    Pozdrawiam.

  13. #1953

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Ja tam sobie wciąż nie mogę sobie wyobrazić jak działa takie sterowanie podłogówki, przy większości schematów i ja tak mam jest zawór 3d ze stałą nastawą i rotametry, tak więc na zaworze mieszającym ustawiamy stałą temperaturę na rotametrach stałe przepływy ale temperatura na zewnątrz jest zmienna my zaś chcemy przy tym uzyskać stałą temperaturę wewnątrz. Poza tym jak dla mnie czujnik temperatury podłogówki pełni tylko rolę informującą bo przecież inna temperatura niż ta na zaworze 3d na podłogówkę nie pójdzie, jedynie gdyby ustawić pompę w trybie cyklicznym miałby on jakiś wpływ ale przy dużej bezwładności podłogówki to i tak nie zadziała.


    Jeśli się mylę to proszę specjalistów o wyjaśnienie na jakiej zasadzie to sterowanie działa?
    Masz rację. Wytłuściłem to co jest właściwe. Tak można ustawić sterownik aby podawał cylkicznie, można też te cykle sobie wyregulować jak komu pasuje
    Można też ustawić pompę aby działała bez przerwy, można też ustawić pompę aby po osiągnięciu temp. w pomieszczeniu się wyłączyła
    Jedno co musisz wiedzieć to to że czekamy na nowy soft a w nim może być jeszcze więcej dodatków.
    Masz tych sposobów do wyboru

    PS
    Zapomniałem dodać że jestem tylko użytkownikiem a nie żadnym specjalistą.
    Ostatnio edytowane przez zbigmaz01 ; 29-09-2012 o 20:24 Powód: Dopisek

  14. #1954

    Domyślnie

    Beata&Slawek Najlepiej wysterowaną podłogówkę (ale i najdoższą) z tego co widze będzie miał kolflutebox musi zapewnić tylko stałą temp wody w kotle, Praktycznie każda pętla oddzielnie, czyli każde pomieszczenie, czujnik temp pokaże obniżenie temperatury w danym pomieszczeniu,termostat załączy siłownik i cieplusia woda popłynie dokładnie do tej pętli- czyli danego pomieszczenia. musi zapewnić tylko stałą temp wody w kociołku. instalacja taka praktycznie nie korzysta z czujnika wewnętrznego ecoala (czujnik bedzie np do podglądu temp) ale jest bardzo praktyczna i najbardziej komfortowa o ile można tak nazwać bardzo dużą bezwładość podłogówki,

  15. #1955

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Masz rację. Wytłuściłem to co jest właściwe. Tak można ustawić sterownik aby podawał cylkicznie, można też te cykle sobie wyregulować jak komu pasuje
    Można też ustawić pompę aby działała bez przerwy, można też ustawić pompę aby po osiągnięciu temp. w pomieszczeniu się wyłączyła
    Jedno co musisz wiedzieć to to że czekamy na nowy soft a w nim może być jeszcze więcej dodatków.
    Masz tych sposobów do wyboru

    PS
    Zapomniałem dodać że jestem tylko użytkownikiem a nie żadnym specjalistą.
    Dokładnie jak kol zbigmaz01 pisze, można również ustawić mieszacz,można ustawić temp w pomieszczeniu reprezentacyjnym,i pozniej metodą prób i błędów ustawić przepływy na rotametrze, tam gdzie dasz mniejszy przepływ wody pętla podłogówki będzie grzała mniej, tam gdzie dasz wiekszy podłogówka będzie się nagrzewac bardziej, ale takiej dokładności jak u kol flutebox nie uzyskasz, co nie znaczy że będzie dużo gorzej poprostu zajmie wam to więcej czasu (metoda prób i błędów)

  16. #1956

    Domyślnie

    I jeszcze jedno, przy ogrzewaniu domu w 100% podłogówką, naprawę głęboko bym się zastanowił nad niezależnym CWU (mała pompa PC, prąd ,gaz) ogrzewałbym dom z bardzo niską temp kotła, (najniższa jaką dopuszcza producent) nadmiar zrzucałbym do jakiegoś zasobnika np 300 (woda podgrzana do ok 40st) a resztę bym dogrzał niezależnym zródłem... wtedy koszty ogrzania domu byłyby naprawdę mizerne..

  17. #1957
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Dokładnie jak kol zbigmaz01 pisze, można również ustawić mieszacz,można ustawić temp w pomieszczeniu reprezentacyjnym,i pozniej metodą prób i błędów ustawić przepływy na rotametrze, tam gdzie dasz mniejszy przepływ wody pętla podłogówki będzie grzała mniej, tam gdzie dasz wiekszy podłogówka będzie się nagrzewac bardziej, ale takiej dokładności jak u kol flutebox nie uzyskasz, co nie znaczy że będzie dużo gorzej poprostu zajmie wam to więcej czasu (metoda prób i błędów)
    Czyli metoda "Biblijna - szukajcie a znajdziecie' - acz kolwiek niekoniecznie, a ja głupi cały czas myślałem, że przepływomierze są po to żeby wyregulować przepływy w poszczególnych pętlach tak żeby rónomiernie grzały.
    Zyczę sukcesów z taką regulacją jak osiągnie się już właściwą temperaturę w pomieszczeniu to trzeba zasuwać do rozdzielacza i zmniejszać przepływ w odpowiedniej pętli

  18. #1958

    Domyślnie

    Cytat Napisał keteimj Zobacz post
    Zyczę sukcesów z taką regulacją jak osiągnie się już właściwą temperaturę w pomieszczeniu to trzeba zasuwać do rozdzielacza i zmniejszać przepływ w odpowiedniej pętli
    Eeee nie przesadzaj, wtedy pompka STOP i masz luzio

  19. #1959
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Beata&Slawek Najlepiej wysterowaną podłogówkę (ale i najdoższą) z tego co widze będzie miał kolflutebox musi zapewnić tylko stałą temp wody w kotle, Praktycznie każda pętla oddzielnie, czyli każde pomieszczenie, czujnik temp pokaże obniżenie temperatury w danym pomieszczeniu,termostat załączy siłownik i cieplusia woda popłynie dokładnie do tej pętli- czyli danego pomieszczenia. musi zapewnić tylko stałą temp wody w kociołku. instalacja taka praktycznie nie korzysta z czujnika wewnętrznego ecoala (czujnik bedzie np do podglądu temp) ale jest bardzo praktyczna i najbardziej komfortowa o ile można tak nazwać bardzo dużą bezwładość podłogówki,
    Dokładnie, na początku też trochę się obruszałem jak większość z was na to że instalator koledze nie chce montować czujnika ale po rozmowie wyszło że to jak część tutaj piszących to trochę "fascynat" i ma głowę na karku, szkoda że nie wszyscy mają to szczęście trafić na takich instalatorów.
    Pewnie i drogo ale nie robi się tego na tydzień czy na miesiąc a na ładne lata.
    Tak jak mówiłem fluteboxowi że czujnik może sobie również zamontować ale go nie wykorzystywać, będzie to po prostu termometr pokojowy.

  20. #1960

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Dokładnie, na początku też trochę się obruszałem jak większość z was na to że instalator koledze nie chce montować czujnika ale po rozmowie wyszło że to jak część tutaj piszących to trochę "fascynat" i ma głowę na karku, szkoda że nie wszyscy mają to szczęście trafić na takich instalatorów.
    Pewnie i drogo ale nie robi się tego na tydzień czy na miesiąc a na ładne lata.
    Tak jak mówiłem fluteboxowi że czujnik może sobie również zamontować ale go nie wykorzystywać, będzie to po prostu termometr pokojowy.
    Moja babcia (urodzona 2 wieki temu) mawiała że nawet drzwi na drucie mogą więcej wytrzymać jak na zawiasach
    Dlatego im mniej elementów do zepsucia tym lepiej
    Nie neguję takiej instalacji, po prostu zazdroszczę
    Na pewno będzie działać fajnie i bez obsługowo, co sobie ustawi to na pewno będzie miał. Jednak dla mnie to była cena zaporowa abym coś takiego zamontował

Strona 98 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony