Witam!!!
Jestem na FORUM pierwszy raz!!! Wcześniej dużo czytałam i dlatego pomyślałam, że może mi pomożecie
Mam problem z sąsiadem, który zwrócił się do urzędu o wydanie warunków zabudowy w celu budowy budynku gospodarczego z usytuowaniem w granicy z moją działką. Zapoznałam się z wnioskiem złożonym w urzędzie i okazało się, że:
1) wysokość budynku w granicy z moją działką (strona południowo-wschodnia) = 8 metrów,
2) długość budynku w granicy z moją działką = 40 metrów.

W zeszłym roku na tej działce rozpoczęłam budowę budynku mieszkalnego parterowego z poddaszem użytkowym w zabudowie bliżniaczej. Odległość budynku o TEJ granicy to ok. 5 metrów. Wysokość mojego budynku to 9 metrów. Zdecydowana większość okien (poza jednym) w moim budynku usytuowana jest właśnie od strony południowo-wschodniej, gdzie ma powstać budynek sąsiada.
Ponadto , w granicy z działką sąsiada-na podstawie tego samego pozowlenia- postawiłam garaż. Wysokość garażu w granicy działki to 4,8 metra. Długość garażu to ok. 6,5 metra.

Według mnie budynek, jaki chce postawić sąsiad to KOOOOLOS. W pobliższej okolicy nie ma takiego budynku, który w granicy byłby tak długi i co najgorsze dla mnie TAK WYSOKI!!! Zważywszy na to, że wszystkie okna mam od strony południowo-wschodniej zastanawiam się, czy do moich pomieszczeń na parterze i piętrze "dotrze" w ogóle słońce.
Nie zamierzam tak tego zostawić, już na etapie określania warunków zabudowy.
Wiem, że są jakieś przepisy dotyczące przesłaniania nasłonecznienia budynków oraz przepisy przeciwpożarowe. Odległości dot. granic chyba nie można się przyczepić.....
Proszę o pomoc uczestników forum.