dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 70
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    laik :-(

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Swarzędz
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!!!
    Jestem na FORUM pierwszy raz!!! Wcześniej dużo czytałam i dlatego pomyślałam, że może mi pomożecie
    Mam problem z sąsiadem, który zwrócił się do urzędu o wydanie warunków zabudowy w celu budowy budynku gospodarczego z usytuowaniem w granicy z moją działką. Zapoznałam się z wnioskiem złożonym w urzędzie i okazało się, że:
    1) wysokość budynku w granicy z moją działką (strona południowo-wschodnia) = 8 metrów,
    2) długość budynku w granicy z moją działką = 40 metrów.

    W zeszłym roku na tej działce rozpoczęłam budowę budynku mieszkalnego parterowego z poddaszem użytkowym w zabudowie bliżniaczej. Odległość budynku o TEJ granicy to ok. 5 metrów. Wysokość mojego budynku to 9 metrów. Zdecydowana większość okien (poza jednym) w moim budynku usytuowana jest właśnie od strony południowo-wschodniej, gdzie ma powstać budynek sąsiada.
    Ponadto , w granicy z działką sąsiada-na podstawie tego samego pozowlenia- postawiłam garaż. Wysokość garażu w granicy działki to 4,8 metra. Długość garażu to ok. 6,5 metra.

    Według mnie budynek, jaki chce postawić sąsiad to KOOOOLOS. W pobliższej okolicy nie ma takiego budynku, który w granicy byłby tak długi i co najgorsze dla mnie TAK WYSOKI!!! Zważywszy na to, że wszystkie okna mam od strony południowo-wschodniej zastanawiam się, czy do moich pomieszczeń na parterze i piętrze "dotrze" w ogóle słońce.
    Nie zamierzam tak tego zostawić, już na etapie określania warunków zabudowy.
    Wiem, że są jakieś przepisy dotyczące przesłaniania nasłonecznienia budynków oraz przepisy przeciwpożarowe. Odległości dot. granic chyba nie można się przyczepić.....
    Proszę o pomoc uczestników forum.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym przypadku sąsiad może wybudować w granicy:
    1. Budynek przylegający do Twojego garażu o takiej samej długości i wysokości (w pasie 3m w głąb swojej działki),
    2. Budynek gospodarczy lub garaż, o długości mniejszej niż 5,5m i wysokości niższej niż 3m.

    Przepisy stanowią również, że masz możliwość „zablokowania” tej budowy (jesteś stroną w postępowaniu i możesz wyrazić swój sprzeciw) – 100% skuteczny, jeśli projektowana budowa narusza podane wyżej uwarunkowania.
    Pilnuj terminów, podanych w pismach z urzędu !
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #23

    Domyślnie

    Witam,
    Chciałbym podrążyć trochę możliwość wybudowania, no właśnie - nie "budynku gospodarczego", tylko, nazwę go "kontenerem gospodarczym" - na potrzeby tego postu.
    Nie będzie to budynek, bo nie będzie trwale związany z gruntem, będzie na nim stał po prostu.
    Będzie miał ściany i dach (i kratownicę - podłogę), ale nie będzie trwale związany z gruntem - nie będzie więc formalnie budynkiem - w sensie przepisów budowlanych.
    Będzie większy niz 5.5 na 3 metry - będzie miał 8 x 4 metry.
    I będzie stał tuż przy granicy (powiedzmy 0.5 metra od granicy).
    Muszę cokolwiek zgłaszać?
    Nie będzie wysoki, ot, 2, max 2.5 metra.
    Będę wdzięczny za odpowiedź (sSiwy12- proszę o radę).
    Pozdrawiam
    Mirek
    openSUSE 11.0-wcześniej, teraz Ubuntu - bardziej user friendly
    Nie korzystam z Windowsa
    http://www.jakilinux.org/dlaczego-li...o-nie-windows/

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Moim zdaniem:

    Jest problem, bo odpowiedź zależy od wielu czynników:
    - czy działka jest budowlana,
    - czy działka jest zabudowana,
    - jaka zabudowa (mieszkaniowa, zagrodowa),
    - czy na działce trwa budowa,
    - jaka będzie rola tego kontenera.
    Ale w zasadzie ten kontener, można na działce umieścić na „zgłoszenie” tylko na czas określony – czyli jako obiekt tymczasowy do 120 dni, lub bez zgłoszenia, na czas budowy, jako obiekt „zaplecza budowy”, po zakończeniu budowy musi „zniknąć”.

    Realnie, liczyć się trzeba z procedurą PnB – chyba, że działka rolna z zabudową zagrodową.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #25

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź,
    Jest tak:
    - działka jest budowlana, zabudowana (dom jednorodzinny), zabudowa? zakładam że mieszkaniowa (wieś pod miastem), nie trwa budowa.
    Rola kontenera to pomieszczenie gospodarcze (narzędzia, kosiarka, warsztat itp).

    Czy dobrze rozumiem, że (przy granicy, poniżej 3 metrów), mógłbym na zgłoszenie postawić budynek gospodarczy (max 5.5 i wysokość 3 metry), tak?
    A może mogę wykorzystać "paragraf" o 25 m2? Wtedy przy szerokości 4 metrów mógłby być 6.25 metrów długi?
    Czy te 5.5 metra wynika z tego że przy granicy?
    Jeśli tak, to gdybym go postawił 3/4 metry od granicy, to mógłbym postawić (tylko na zgłoszenie) coś o wymiarach, np. 10x 2.5 metra?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Mirek
    openSUSE 11.0-wcześniej, teraz Ubuntu - bardziej user friendly
    Nie korzystam z Windowsa
    http://www.jakilinux.org/dlaczego-li...o-nie-windows/

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Rozporządzenie w sprawie WT ………:

    § 12. 3.
    4) sytuowanie budynku gospodarczego i garażu o długości mniejszej niż 5,5 m i o
    wysokości mniejszej niż 3 m bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką
    budowlaną lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m ścianą bez otworów okiennych
    lub drzwiowych.
    I w zasadzie zawsze, w odległości min. 3m od granicy (dla ściany bez otworów) – wtedy sąsiad nie jest stroną.
    Przy czym na zgłoszenie, powierzchnia nie może być większa niż 25m2.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  7. #27

    Domyślnie

    Hmm,
    Nie rozumiem dwóch rzeczy.
    1. O czym ten paragraf mówi, że jak jak spełnię te warunki (wymiary) to mogę taki budynek postawić?
    Wtedy wystarczy zgłoszenie? Czy urząd może wyrazić sprzeciw czy po prostu przyjmuje do wiadomości?
    2. Druga część zdania, po "lub w odległości nie mniejszej.." - czy to znaczy, że jak się odsunę 1.5 metra od granicy (ścianą bez okien i drzwi), to wtedy ograniczenie 5.5 x 3 nie jest ważne? Wtedy jak rozumiem pozostaje ograniczenie 25 m2, aby tylko na zgłoszenie, tak?
    Pozdrawiam
    Mire
    openSUSE 11.0-wcześniej, teraz Ubuntu - bardziej user friendly
    Nie korzystam z Windowsa
    http://www.jakilinux.org/dlaczego-li...o-nie-windows/

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krasnaldom

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-808
    Dzielnica
    Rokitnica
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam

    Na działce chciałem postawić taki stary garaż jako budynek gospodarczy (ktoś chciał wyrzucić na złom a ja tam będę trzymał rowery, grill'a, narzędzia itp.). 3 x 5 i chciałem go postawić tyłem do płotu sąsiada (taki parkan z paneli betonowych)

    Byłem już w wydziale budownictwa i prawie się zgodzili (muszę zrobić zgłoszenie) ale wyszła jedna wątpliwość - są jakieś przepisy ppoż, które powinienem spełnić (ściana ogniowa zabezpieczająca sąsiada przed pożarem)

    Tutaj pytanie: czy przysunięcie tego garażu bezpośrednio do takiego parkanu betonowego (ma to 7 cm chyba) jest wystarczające czy jednak powinienem wybudować ta nieszczęsną ściankę ogniową ?

    Poradźcie coś, bo powoli okazuje się, że więcej z tym blaszakiem problemów niż będzie pożytków...

    Krasnal, GG#1103
    GALMET KWP-25 sterownik EKSPERT, stała retorta
    Zbiornik CWU 240 l, dom 200 m2 stara kamienica nieocieplona

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cluzo

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-001
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał forumuser Zobacz post
    Może kogoś zainteresuje.
    Poszedłem ze swoją sprawą ( http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4850851 ) do WSA i sąd przyznał mi rację. Uzasadnienie wyroku pojawi się pewnie za jakiś miesiąc w interencie, ale według ustnej sentencji wyroku Sąd przyznał mi rację ze nie można z przepisów wywnioskować iż objecie obszarem oddziaływania = automatycznie konieczność uzyskania pozwolenia na budowę.

    Tak więc - warto walczyć o swoje bo da się wygrać.
    Gratuluję - warto czasami się uprzeć i dochodzić swego. Od sierpnia do grudnia załatwiłeś sprawę. Możesz podać link do tego uzasadnienia?
    Jak rozumiem postawiłeś już altanę w granicy działki? I wystarczyło jedynie zgłoszenie?
    Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Witam,
    Mam prośbę o interpretację tego paragrafu:
    "4) sytuowanie budynku gospodarczego i garażu o długości mniejszej niż 5,5 m i o wysokości mniejszej niż 3 m bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych. "

    Ja to czytam tak:
    - jak chcę postawić budynek gospodarczy bezpośrednio przy granicy, to nie może byc dłuższy niż 5.5 metra i nie może być wyższy niż 3 metry
    - jak się odsunę na min 1.5 metra ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych to mogę sobie postawić taki budynek już bez tych ograniczeń (mógłby więc i mieć 10 metrów długości.

    Czy dobrze to czytam?

    Chodzi mi o to, aby postawić blaszaka na zgłoszenie, 7 metrów długi na 3.5 szeroki (24m2), 1.5 m od granicy.
    Przejdzie?

    Pozdrawiam,
    Mirek
    openSUSE 11.0-wcześniej, teraz Ubuntu - bardziej user friendly
    Nie korzystam z Windowsa
    http://www.jakilinux.org/dlaczego-li...o-nie-windows/

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Przywołany przepis, dotyczy wszystkiego co ma być w odległości mniejszej niż 3m (dla ściany bez okna i wykonanej jako oddzielenia p.poż), ale nie mniejszej niż 1,5m od granicy lub (i) w granicy. Oczywiście dotyczy tylko działek przy zabudowie jednorodzinnej.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  12. #32

    Domyślnie

    sSiwy12,
    No właśnie ja to interpretuję inaczej, ze względu na słowo "lub" :
    "...bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m .."
    gdybym chciał napisać tak jak mówisz, zamiast słowa "lub", użyłbym "i".
    A tak, mamy to lub tamto. To - będzie bezpośrednio 5.5 m i 3 wysokie, tamto - bez ograniczeń (tzn. do 25 m2).

    Tyle że na urzędy i paragrafy moja logika nie działa....
    Pozdrawiam
    Mirek
    openSUSE 11.0-wcześniej, teraz Ubuntu - bardziej user friendly
    Nie korzystam z Windowsa
    http://www.jakilinux.org/dlaczego-li...o-nie-windows/

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Logika ogólnie stosowana, poparta wiedzą o języku ojczystym, dają łatwo zauważyć, że:
    - spójnik „lub”, daje możliwość wyboru, synonimem jest „albo”,
    - spójnik „i”, jest łącznikiem, nie daje możliwości wyboru, synonimem jest „oraz”, lub matematyczny „+”.

    Logicznie:

    Dom nie może jednocześnie stać w granicy i (oraz, +) być od niej oddalonym.

    Dom może stać w granicy lub (albo) może być od niej oddalony.

    dopisałem:

    Cytat Napisał msobanie Zobacz post
    sSiwy12,
    A tak, mamy to lub tamto. To - będzie bezpośrednio 5.5 m i 3 wysokie, tamto - bez ograniczeń (tzn. do 25 m2).
    Znów nie tak – upraszczając.

    Odległość mniej niż 3m i nie mniej niż 1,5m od granicy dla ściany bez okna lub budowa w tej granicy, dotyczy budynków gospodarczych i garaży o długości nie większej niż 5,5m i wysokości do 3m, budowanych w zabudowie jednorodzinnej.

    Jeśli budynek gospodarczy będzie parterowym, wolnostojącym, a jego powierzchnia nie przekracza 25m2, to można go wybudować na zgłoszenie.

    Jeśli będzie to garaż lub budynek gospodarczy o powierzchni większej niż 25m2, obowiązuje procedura pozwolenia na budowę.
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 26-09-2012 o 10:17
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał msobanie Zobacz post
    Witam,
    Chodzi mi o to, aby postawić blaszaka na zgłoszenie, 7 metrów długi na 3.5 szeroki (24m2), 1.5 m od granicy.
    Przejdzie?
    Jeśli postawisz go tak, aby długość jego ściany od strony granicy była mniejsza niż 5,5m, czyli ścianą 3,5m, to nie widzę przeszkód.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  15. #35

    Domyślnie

    sSiwy,
    Czy dobrze rozumiem, że chcesz powiedzieć, iż słowo "lub" odnosi się do wyboru pomiędzy:
    - stawiam budynek gospodarczy w granicy
    albo
    - 1.5 metra od niej?
    Tak?
    A 1 metr od granicy nie można?
    Jeśli tak, to nie rozumiem dlaczego...
    Pomysł ze "skosem" całkiem niezły
    Tuż przy granicy 5.5 metra, po drugiej stronie 7
    Ok, już wszystko jasne. zgłosiłem zamiar budowy budynku gosp 5.5 na 3.5 metra, 1.5 metra od granicy.
    Zakładam że przejdzie.
    Dzięki!
    Mirek
    openSUSE 11.0-wcześniej, teraz Ubuntu - bardziej user friendly
    Nie korzystam z Windowsa
    http://www.jakilinux.org/dlaczego-li...o-nie-windows/

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Znów muszę sprostować. Nie ma skosów. Jeśli budynek (obiekt) ma wymiary, takie jak podałeś, to ustawienie tego obiektu krótszą ścianą skierowaną do granicy, spełni wymagania. Tylko tyle.

    W odległości 1 m nie można, bo jak byk pisze „w odległości nie mniejszej niż 1,5m”, a podstawy matematyki, pozwalają wysnuć wniosek że 1 jest mniejsze od 1,5.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  17. #37

    Domyślnie

    sSiwy,
    To jeszcze jedno pytanko,
    Zgłosiłem zamiar budowy budynku gosp 5.5x 3.5 metra, 1.5 m od granicy.
    No i Pani z urzędu mówi, że muszę mieć zgodę sąsiada !
    Nigdzie o tej zgodzie sąsiada nie ma mowy - ja przynajmniej nie widzę.
    Czy to ma coś wspólnego z planem zagospodarowania?
    Mirek
    PS.
    Ale stawiając w granicy (przepis dopuszcza) - stawiamy w odległości "0" (zero), co jest mniejsze niz 1.5 m .... dopuszczają więc albo zero, albo 1.5 (i dalej), ale nie np. 1 m - i tego nie rozumiem - dlaczego nie dopuszczają 1 m, skoro dopuszczają zero...
    Ostatnio edytowane przez msobanie ; 17-10-2012 o 13:22
    openSUSE 11.0-wcześniej, teraz Ubuntu - bardziej user friendly
    Nie korzystam z Windowsa
    http://www.jakilinux.org/dlaczego-li...o-nie-windows/

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nie jest to zbyt formalne działanie, bo nie ma już instytucji zgody sąsiada.
    Nie mniej jednak, w przepisach jest ustanowione, że jeśli chce się posadowić budynek w odległości mniejszej niż 3 lub 4m, to działka sąsiadująca jest objęta obszarem oddziaływania i jej właściciel staje się stroną w postępowaniu. Ale, procedura zgłoszenia, w zasadzie, nie jest postępowaniem.
    Mając to na uwadze, urząd na wszelki wypadek zabezpiecza siebie i budującego przed ewentualnymi skutkami, wniesienia protestu przez właściciela sąsiadującej działki, po wybudowaniu budynku.

    Dlaczego 1,5m a nie 1m ? Zapewne z różnych przyczyn – nie wnikam z jakich.
    Dokładnie tak samo, jak nie wnikam, dlaczego w moim mieście, w obszarze zabudowanym, jest ograniczenie do 70km/h, a nie 60 lub 90km/h.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nini
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Kod pocztowy
    21-050
    Posty
    156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam, piszecie tutaj o przepisach dotyczących terenów zabudowy jednorodzinnej, a co jeśli moja działka ma status terenu zabudowy zagrodowej? Te same przepisy dotyczące budynków gospodarczych (dopuszczalna wielkość i odległość od granicy) czy może inne?

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Wymagania co do odległości od granic, dokładnie takie same, natomiast co do wielkości budowanych na zgłoszenie jest różnica w:
    Prawo Budowlane;
    Art. 29.
    1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

    1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę
    zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:

    a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35
    m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,

    b) płyt do składowania obornika,

    c) szczelnych zbiorników na gnojówkę lub gnojowicę o pojemności do 25
    m3,

    d) naziemnych silosów na materiały sypkie o pojemności do 30 m3 i wysokości
    nie większej niż 4,50 m,

    e) suszarni kontenerowych o powierzchni zabudowy do 21 m2 ;
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony