dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie jaka wylewka do lazienki (samopoziomujaca) z ogrzewaniem podlogowym

    Witam

    Czy mozecie doradzic mi konkretna wylewke do lazienki o powierzchni niecale 5 m2 z ogrzewaniem podlogowym ?
    Grubosc CALEJ wylewki to 50-55 mm (z zatopionymi rurkami od ogrzewania)
    Ogrzewanie jest zrobione z powrotu od grzejnika (ale z regulacja)
    Pod wylewka izolacja ze styropianu eps 100, 3cm grubosci i na to folia

    Jesli to mozliwe to chcialbym zeby byla to wylewka samopoziomujaca, poniewaz kafle beda spore, 45x45 cm.

    Czytalem inne tematy i ludzie wspominaja o np. Atlas SAM 200 lub Kreisel 400 (sa w rozsadnej cenie w castoramie), jednak jest na nich napisane, ze przeznaczone sa do pomieszczen suchych.
    Z drugiej strony i tak bedzie potem na wylewke i sciany polozona folia w plynie. Zatem czy mozna uzyc wspomnianych wyzej wylewek ? A jesli nie to co proponujecie ?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Wylewka anhydrowa.

  3. #3

    Domyślnie

    chyba anhydrytowa... ?

    Poza tym, te dwie o ktorych wspominalem sa anhydrytowe ale DO POMIESZCZEN SUCHYCH. Pytalem czy mimo to mozna je uzyc w lazience, ktora pomieszczeniem suchym raczej nie jest...

  4. #4

    Domyślnie

    Mój błąd nie sprawdziłem jakie to wylewki. W twoim przypadku nie masz większego wyboru, 5cm to nie wiele i w połączeniu z podłogówką to tylko anhydryt się nada, a że jest on do pomieszczeń suchych? A przecież ludzie robią zwykłe wlewki cementowe, lub półsuche i na to samopoziomujące i nigdzie nie jest powiedziane że są one do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, gruntują nakładają dwie warstwy foli w płynie, na to dobry klej ,terakota i wszystko jest w porządku, kwestia poprawnego wykonania.

  5. #5

    Domyślnie

    No i wlasnie o to mi chodzilo. Po prostu czy nie bedzie jakiegos problemu wiekszego. Robie to pierwszy raz wiec wole zapytac zawczasu niz potem miec problemy...
    Tak mam zamiar zrobic. Dac jej dobrze wyschnac przez 3 tygodnie, potem jesli bedzie mozliwosc troche wygrzac, potem grunt, porzadnie folia w plynie pociagnac i na to kafle...

    Miejmy nadzieje, ze wszystko bedzie gralo Dzieki

  6. #6

    Domyślnie

    Ewentualnie mialbym pytanie do zorientowanych o "zwykly jastrych" (nie samopoziomujacy)...

    Czy do takich "zwyklych jastrychow" ZAWSZE trzeba dodawac plastyfikator ? Gosc w castoramie twierdzi, ze tak.
    Tymczasem na opakowaniu np. firmy Kreisel jest napisane ze nadaje sie do ogrzewania podlogowego, ale nic nie wspominaja o dodawaniu czegokolwiek (z wyjatkiem wody przy mieszaniu ). Z kolei na innym jastrychu pisza o mozliwosci dodania wlokien polipropylenowych i zastrzegaja, zeby nie dodawac "zadnych innych niz wymienione dodatkow".

    No i mam zagwozdke...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony