dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    palermo

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    2

    Domyślnie Odległość od granicy działki.

    Witam Forumowiczów.
    Dostałem z gminy MPZP, z którego wynika że dopuszcza się usytuowanie budynku od granicy działki w odległości 1,5m.
    Oczywiście chodzi o ścianę bez okien i drzwi.

    Ale... w "Warunkach technicznych dla budynków i ich usytuowania" z 2009 jest dodatkowo zapis:

    Odległość od granicy z sąsiednią działką budowlaną nie może być mniejsza niż:
    1,5 m do okapu, gzymsu, balkonu lub daszku nad wejściem, a także do takich części budynku jak galeria, taras, schody zewnętrzne, pochylnia lub rampa.

    I w końcu nie wiem jak to w końcu jest. Czy 1,5m jest od ściany czy od krawędzi dachu?

    Pozdrawiam
    Krzysiek

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Odległość od granicy, mierzy się w poziomie od najbliższej krawędzi zewnętrznej otworu drzwiowego lub okiennego ściany lub w połaci dachowej budynku zwróconej w stronę tej granicy lub od najbliższej krawędzi otworu okiennego umieszczonego w dachu.
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  4. #4

    Domyślnie

    a jeżeli w ścianie nie ma okien to 1,5 m od najbardzie wystajacej częsci jak balkon, okap, taras itp...
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    palermo

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Okazało się, że sprawa jest zagmatwana. Ponieważ mam okap 50cm, więc wychodzi że ściana będzie w odległości 2m od granicy działki.
    Mój architekt powiedział że to nie przejdzie, ponieważ można stawiać ścianę w odległości 1,5m od granicy (ale bez okapu) a potem dopiero 3m od granicy (z okapem).
    Reasumując: nie można sytuować ściany między 1,5 a 3m, czyli 2m jak w moim przypadku.
    Czy mieliście podobne problemy?

  6. #6

    Domyślnie

    Może znajdziesz coś na tej stronie: http://architekt-dekorator-wnetrz.pl Są tam opisane wszystkie aktualne przepisy budowlane.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony