dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jesaj

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    1

    Domyślnie Wybór okuć maco czy winkhaus, oknoplast, profiloplast

    Witam mam pytanie, do wyboru mam okna Oknoplast na maco, Profiloplast na winkhausie. Cena za Oknoplasta jest ciut niższa niż za Profiloplasta.

    Oknoplast do okien daje swoje rolety, do Oknoplasta proponują mi rolety firmy BOW-MAX z Zielonej Góry.

    Które okna wybrać. Z winkhausem miałem do czynienia moim zdaniem oki czy maco mu dorównuje?

    Proszę o szybkie odpowiedzi i tylko na temat, bardzo dziekuję.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Krótko i na temat.

    Na pytanie pierwsze: Wybierz te, które lepiej odpowiadają Twoim potrzebom i wymaganiom sprecyzowanym w zapytaniu ofertowym. Nie masz potrzeb i wymagań? Rzuć monetą.

    Na pytanie drugie: Dorównuje.
    PRO QUALITY

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jesaj Zobacz post
    Oknoplast do okien daje swoje rolety, do Oknoplasta proponują mi rolety firmy BOW-MAX z Zielonej Góry.
    No tego to za bardzo nie rozumiem

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    oknoplast a profiloplast? oknoplast !!!
    profiloplast jak ci da gwarancje na okna to i tak mozesz ją wywalic do kosza! co z tego ze maja winkhausa profil ten sam czyli veka tylko zalezy jakie porównujesz bo kraków ma kilka opcji i tak samo profiloplast wiec moze tu jest różnica że kraków wyszedł taniej.
    ale mimo to i tak dostaniesz w najgorszym wypadku jakis orion albo avant czyli 5komorówke po 70mm rama i skrzydło.
    już pisałem wczesniej ale ponowie w firmie z leszna okno to rama i skrzydło a szyba to materiał kruchy nie podlega gwarancji więc nawet jak ci szyba peknie bo jakis baran zle zaszklił to i tak mozesz sobie pisac i dzwonic zobic foty itd
    jednym zdaniem ;
    z tych dwóch bierz oknoplast bo o profiloplascie szkoda gadać

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    No tego to za bardzo nie rozumiem
    oknoplast oknoplastowi nie równy haha

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    oknoplast a profiloplast? oknoplast !!!
    profiloplast jak ci da gwarancje na okna to i tak mozesz ją wywalic do kosza! co z tego ze maja winkhausa profil ten sam czyli veka tylko zalezy jakie porównujesz bo kraków ma kilka opcji i tak samo profiloplast wiec moze tu jest różnica że kraków wyszedł taniej.
    ale mimo to i tak dostaniesz w najgorszym wypadku jakis orion albo avant czyli 5komorówke po 70mm rama i skrzydło.
    już pisałem wczesniej ale ponowie w firmie z leszna okno to rama i skrzydło a szyba to materiał kruchy nie podlega gwarancji więc nawet jak ci szyba peknie bo jakis baran zle zaszklił to i tak mozesz sobie pisac i dzwonic zobic foty itd
    jednym zdaniem ;
    z tych dwóch bierz oknoplast bo o profiloplascie szkoda gadać
    a ty koleś dalej swoje.
    najpierw zje... jednego producenta teraz kolejnego, pewnie jeszcze kilku tylko akurat tu nie zaglądałem.
    daj na luz.
    poszperałem wstecz i widze, że handlujesz Yezierskim.
    to on tak uczy pluć na innych producentów w czasie szkoleń, czy może sam sobie taką taktykę walki z konkurencją przybrałeś ?
    tak to mozesz buraki na bazarku sprzedawać, mówiąc że sąsiad to sprawdza z niemiec z bakteriami a twoje to są cacy.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Nie wiem jak obecnie ale jakiś czas temu Profiloplast produkował bardzo poprawne okna - powiedział bym, że nie ustępujące tym od uznanego producenta z Krakowa.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolekk Zobacz post
    a ty koleś dalej swoje.
    najpierw zje... jednego producenta teraz kolejnego, pewnie jeszcze kilku tylko akurat tu nie zaglądałem.
    daj na luz.
    poszperałem wstecz i widze, że handlujesz Yezierskim.
    to on tak uczy pluć na innych producentów w czasie szkoleń, czy może sam sobie taką taktykę walki z konkurencją przybrałeś ?
    tak to mozesz buraki na bazarku sprzedawać, mówiąc że sąsiad to sprawdza z niemiec z bakteriami a twoje to są cacy.
    brawo brawo pokwapiłeś się poszukać a można było spytać haha

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Nie wiem jak obecnie ale jakiś czas temu Profiloplast produkował bardzo poprawne okna - powiedział bym, że nie ustępujące tym od uznanego producenta z Krakowa.
    okna tych dwóch producentów bardzo podobne jak by okucia i kilka drobnych szczegółów to można by sprzdawać jako jedno, tylko jak ktoś mi mówi że szyba to materiał kruchy i nie podlega gwarancji !!! a ewidentnie wina kogoś kto to okna szklił to moze szlak człowieka trafić ...
    pozostaje kupić okno bez szyby i samemu zaszklić to bedzie ok!!!
    i tylko dlatego nigdy już nie powiem dobrego zdania o tej firmie!

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    witek - bo taka jest prawda z szybami, poczekaj jak klientowi się jedna stłucze i ciekawe czy dostaniesz jak za friko
    Oj chyba za krótko współpracujesz
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    brawo brawo pokwapiłeś się poszukać a można było spytać haha
    jak pytalem to napisales ze wystarczy poszukac.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Pęknięcie szyby to uszkodzenie mechaniczne więc producent nie ma obowiązku uznawać takiej reklamacji za zasadną. Chyba, że potrafisz udowodnić, że szyba pękła z winy producenta (np. wystający wkręt mocujący wzmocnienie).

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Tylko kiedy to w końcu dotrze do klientów jak i niektórych sprzedawców ? Nie na darmo Charlie ma taka a nie inna stopke
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    ok tylko jak masz ewidentnie postawioną szybe na metalowym koszyczku bo jakiś gościu nie dał podkładek to co przy całym domku masz sprawdzac wszystkie?
    akurat J szyba jeszcze nie pekła ale jedna była z tzw "matką boską" i nie było problemu !
    mam gdzieś fotki jakie wyslałem do firmy z leszna bo szyba była już ewidentnie puknieta lekko przy montowaniu ale klips ładnie samaskował,tylko po co fotki jak oni nawet ich nei chca ogladać i tu moje wkur... bo ok rozumiem masz jakies przeszklenie wyciagasz szybee itp walniesz gdzieś .ok twoja wina !

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Witku. Zasada jest prosta w każdej firmie. Firma odpowiada za szyby do chwili ich zdjęcia z samochodu. Później przy pęknięciu sprawdza się czy w okolicy sznytu nie ma niedokręconych śrub lub innych elementów konstrukcyjnych okna mogących pęknięcie wywołać - jak tego nie ma - nie ma uznanej reklamacji
    koniec kropka
    Takie są zasady w każdej firmie
    Inną sprawą jest podejście do klienta sprzedawcy, oni czasem idą na rękę i reklamację uznają
    Powiem więcej - jest ogólnie dostępna "ocena wizualna jakości szyb zespolonych" i tam masz także opisane jak sprawdzać czy szyba ma rysy czy nie i inne ewentualne wady szkła
    ZAWSZE uznawana jest reklamacja na wewnętrzne roszenie pakietu trzyszybowego
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    ....
    ZAWSZE uznawana jest reklamacja na wewnętrzne roszenie pakietu trzyszybowego
    Szyba pęknięta, zarysowana to i tak się pisze, że pakiet nieszczelny

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony