dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 116
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 2319

Temat: Dążenie do spełnienia marzenia-Mila IV-raczej energooszczędna :)

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Kod pocztowy
    48-267

Domyślnie

Piękna dachóweczka.. optymiści zapowiadają już ciepły luty (w senie znośny)

Styczeń bardzo kapryśny

Początek nowego roku nie przyniesie większych zmian w pogodzie. Nadal będzie wilgotno z temperaturą balansującą raz na plusach raz na minusach. Będą okresy z opadami śniegu i z deszczem. Często będą przechodzić fronty atmosferyczne, a więc nie obejdzie się też bez silnego wiatru i nagłych wahań ciśnienia. Pogoda będzie jednym słowem bardzo zmienna, a tym samym będzie sprzyjać grypie.

Luty ciepły i mokry

W lutym zima znajdzie się w odwrocie i to znacznie wcześniej niż zazwyczaj. W drugiej połowie miesiąca będziemy mieć sporo dni ciepłych. Wysokie temperatury będą związane z układami niżowymi, a co za tym idzie musimy się liczyć z silnym wiatrem i częstymi opadami, zarówno śniegu, jak i deszczu.

Marzec bardzo ciepły i suchy

Wiosna niewątpliwie rozpocznie się znacznie wcześniej niż w ostatnich latach. Przejście z zimnych do bardzo ciepłych dni będzie nagłe. Już na początku miesiąca poczujemy iście wiosenne temperatury, a sprzyjać temu będzie pogodne niebo. Marzec będzie miesiącem suchym i słonecznym.

Kwiecień gorący i suchy

To będzie bardzo ciepły miesiąc, ponieważ temperatury będą wyższe od średniej wieloletniej. Poczujemy pełnię wiosny. Zachmurzenie powinno być niewielkie, nadal utrzymywać się będzie susza.

Maj bardzo gorący i suchy

Niewykluczone, że już w maju nadejdą pierwsze upały. Największe ich prawdopodobieństwo mieć będzie miejsce w województwach wschodnich i południowych naszego kraju. Podobnie jak poprzednie miesiące, w maju nadal będzie sucho i słonecznie. Powrót suszy, tym razem znacznie dotkliwiej da się we znaki wegetacji roślin. www.twojapogoda.pl

czyli wychodzi na to, że może jeszcze sypnie śniegiem ciut w styczniu i to koniec.. ciekawe czy się sprawdzi
    Ostatnio edytowane przez Kamila i Marcin ; 23-12-2011 o 15:37
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arturo72
    Dzielnica
    Przyszowice

Domyślnie

Dokładnie tak
    Oby jak najmniej śniegu było i zima niech szybko odejdzie,jakby co
    Dziennik budowy-Mila IV
    ------------------------------------
    118m2 pow.użytkowa,125m2 pow.grzana,płyta fundamentowa z 20cm EPS200,silikat 18cm+20cm styropianu z lambdą 0,031,strop 30cm styropianu+18cm proszku PUR,okna z U=0,82-0,94,WM z rekuperatorem,pompa ciepła powietrze-woda 9kW z "COP1",zasobnik cwu 300l,ogrzewanie podłogowe 125m2.Zapotrzebowanie na ciepło 40kWh/m2/rok.

"musicie być silni miłością,która jest potężniejsza niż śmierć..."

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ryloon
    Kod pocztowy
    43-200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

Domyślnie

Ładny daszek będzie Artur Zdaje się, że u mnie będzie taki sam model i kolor
    Zapowiedzi pogodowe w sam raz na budowanie idealne!
    Świątecznie pozdrawiam
    OZC projektowane EAH=25 kWh/(m2·rok); 162m2 po podłodze (+nieogrzewane 34m2 garaż/pom.gosp.); płyta fundamentowa z 10cm XPS pod i 10cm L=0,035 styro nad; ściana silikaty GS 24cm + 20cm styro frez 0,033; dach dwuspad.36cm wełny skalnej 0,039; okna MS Tytanowe Termo Uw~0,8; WM sztywne spiro + Brink Excellent 400; podłogówka + kondensat Junkers ZSB14C +120l; kominek akumulacyjny 800kg.
    Dziennik budowy; Galeria budowy; Zdjęcia bud. FM;

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    151

Domyślnie

dachówka bardzo ładna , pogoda dla inwestora / budowlańca wymarzona

ale jak czytam o tej suszy ... i patrzę na zdjęcia zalewu solińskiego to nie zapowiada to niczego dobrego
    w całej Polsce mamy najniższe stany wód w rzekach odkąd zaczęto je monitorować czyli od ok 100 lat

Mój Dom: Arizona S-GL- 581 -> Dziennik Budowy Arizony
    Kompletny system grzewczy do 15 tyś zł , rach.do 3 tyś za sezon CO+CWU
    Buduję teraz ZX35 - CO, CWU jak i wszystko inne na prąd

Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    10

Domyślnie

zdrowych, pogodnych i spokojnych Świąt oraz rodzinnej atmosfery przy świątecznym stole życzy Pati
    pozdrawiam, Pati

Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

dom wykończony, czas na ogród

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    52

Domyślnie

Witam też jako budujący zaglądam na ten portal pogodowy chociaz częściej zaglądam na mateogramy dla gmin w celu dowiedzenia się jaka będzie pogoda na następny dzień - jest dokładniejsza. Dachówka ładna kolor jak u nas tylko my mamy błyszczącą czarną angobę szlachetną z Koramica.

Zdrowych spokojnych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany p.cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39), 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe 12kW ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    49

Domyślnie

Z prognozami długoterminowymi jest jak z horoskopem- może się sprawdzi, może nie. Też wolałbym żeby zimy w ogóle nie było. Wiarygodne są prognozy max do tygodnia. Polecam tą -sprawdzona, przynajmniej na moim terenie: http://meteo.icm.edu.pl/

Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    49

Domyślnie

Na ww stronce są na max 84 godziny, też się dotąd sprawdzały. Takie jak napisałem na max 7dni to już większe "ryzyko" pomyłki, zresztą na pewno zależy to też od regionu. Najmniej prawdopodobne są moim zdaniem prognozy tv- każdy program podaje inną
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

Domyślnie

Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dzisiaj kupione okienka:
    http://www.ms.pl/index.php/produkty/okna_pvc/okna_tytanowetermo_pvc
    TYTANOWEtermoPVC z pakietem trzyszybowym 0,5 W/m2K i U okna od 0,81-0,91 W/m2K
    Jak szeroka jest rama? Dziś dzwoniłem w tej sprawie i w salonie twierdzą że 68mm.
    W jaki sposób uzyskali Uf=1 dla tak wąskiej ramy?

Dzielnica
    Przyszowice

Domyślnie

Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Jak szeroka jest rama? Dziś dzwoniłem w tej sprawie i w salonie twierdzą że 68mm.
    W jaki sposób uzyskali Uf=1 dla tak wąskiej ramy?
    Wg danych technicznych wymiary ramy to:
    profil 5-komorowy szer. 73 mm x wys. 68 mm
    A szyba to:
    3T-16Ar-3-16Ar-3T
    Rysunek poniżej i wychodzi,że ma jednak 73mm
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	www.jpg
Wyświetleń:	2349
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	92037
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 28-12-2011 o 22:57
    Dziennik budowy-Mila IV
    118m2 pow.użytkowa,125m2 pow.grzana,płyta fundamentowa z 20cm EPS200,silikat 18cm+20cm styropianu z lambdą 0,031,strop 30cm styropianu+18cm proszku PUR,okna z U=0,82-0,94,WM z rekuperatorem,pompa ciepła powietrze-woda 9kW z "COP1",zasobnik cwu 300l,ogrzewanie podłogowe 125m2.Zapotrzebowanie na ciepło 40kWh/m2/rok.

Domyślnie

Dzięki.
    Dopytam jeszcze o okna TYTANOWEtermoPVC, czy w standardzie jest to wzmocnienie termiczne?
    Promocja na szyby 0.5 kończy się w tym tygodniu, a ja dopiero dziś zainteresowałem się ofertą MS, nie dam rady oblecieć wątku o tych oknach (chciałem brać oknoplast thermic).
    Mam 12 okien 20,78m2, po obwodzie 62,32m.
    Salon w Rybniku (partner).
    Z tego co widzę w standardzie mają lepsze okucia. Trochę mnie martwi szerokość ościeżnicy (temat o oknach).
    Jutro mam mieć wycenę.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 28-12-2011 o 23:14

Dzielnica
    Przyszowice

Domyślnie

Dzięki.
    Dopytam jeszcze o okna TYTANOWEtermoPVC, czy w standardzie jest to wzmocnienie termiczne?
    Promocja na szyby 0.5 kończy się w tym tygodniu, a ja dopiero dziś zainteresowałem się ofertą MS (chciałem brać oknoplast thermic).
    Mam 12 okien 20,78m2, po obwodzie 62,32m.
    Salon w Rybniku (partner).
    Z tego co widzę w standardzie mają lepsze okucia. Trochę mnie martwi szerokość ościeżnicy (temat o oknach).
    Tak,TYTANOWEtermo mają wzmocnienia termiczne w standarcie.Z Rybnika miałem ofertę z nowego salonu MS,Angewise czy coś podobnego i nawet ciekawa cenowo
    Wybrałem MS bo...ładne i tanio
    Oferta Eurocoloru na pełne 6 komór czyli Econo86 była porównywalna cenowo.Platinum Evo z Oknoplastu było droższe zdecydowanie.

edit:
    Teraz widzę,że Angewise ma maila epartnerslask@...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 28-12-2011 o 23:24
    Dziennik budowy-Mila IV

Domyślnie

.Z Rybnika miałem ofertę z nowego salonu MS,Angewise czy coś podobnego i nawet ciekawa cenowo
    Wybrałem MS bo...ładne i tanio
    Oferta Eurocoloru na pełne 6 komór czyli Econo86 była porównywalna cenowo.Platinum Evo z Oknoplastu było droższe zdecydowanie.
    Tak, ten salon.
    EC nie biorę pod uwagę. Platinum pro minimalnie tańsze od thermic.
    Wprowadzisz się prędzej ode mnie, szybciej ocenisz ich współczynnik na własnej skórze.

Dzielnica
    Przyszowice

Domyślnie

Wprowadzisz się prędzej ode mnie, szybciej ocenisz ich współczynnik na własnej skórze.
    Spoko,jak już będę mieszkał to dam znać Ale czy szybciej od Ciebie ? Ambitny plan to dopiero za rok na gwiazdkę
    Dziennik budowy-Mila IV

Domyślnie

Ale czy szybciej od Ciebie ? Ambitny plan to dopiero za rok na gwiazdkę
    Nie biorę kredytu.Okna to ostani element z zaoszczędzonej kasy. Resztę kupuję na bieżąco z zarobków. Optymistycznie to za 2 lata, ale już teraz widzę że raczej 3.
    Za to będę bez zobowiązań .
    Rozglądam się za styro i wełną. Masz jakieś ciekawe namiary?
    Cena za styro koszmarna. W zeszłym roku zwykły można było wyszarpać po 80, teraz prawie 120.

Edit:
    Dzięki temu dziennikowi zainteresowałem się oknami MS.
    Co do ogrzewania mam trochę inną koncepcje. Mimo tego kibicuję wszystkim którzy idą w prąd (niestety ja nie mogę).
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 28-12-2011 o 23:58

Dzielnica
    Przyszowice

Domyślnie

Nie biorę kredytu.Okna to ostani element z zaoszczędzonej kasy. Resztę kupuję na bieżąco z zarobków. Optymistycznie to za 2 lata, ale już teraz widzę że raczej 3.
    Za to będę bez zobowiązań .
    To faktycznie,zdam Ci relację jak spisują się okienka
    Dziennik budowy-Mila IV

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ryloon
    Kod pocztowy
    43-200
    5

Domyślnie

Klaudiusz, zerknij dla porównania w ofercie MS na model okiem Evolution (rama 92mm, 6komor, Uf = 1,0). U mnie Evo wyszły podobnie cenowo jak Tytanowe Termo. Tytanowe Termo nie zawsze mogą mieć to piankowe wzocnienie temiczne, granicą są pewne wymiary okien więc dopytaj sprzedawcę koniecznie.
    Pozdr
    OZC projektowane EAH=25 kWh/(m2·rok); 162m2 po podłodze (+nieogrzewane 34m2 garaż/pom.gosp.); płyta fundamentowa z 10cm XPS pod i 10cm L=0,035 styro nad; ściana silikaty GS 24cm + 20cm styro frez 0,033; dach dwuspad.36cm wełny skalnej 0,039; okna MS Tytanowe Termo Uw~0,8; WM sztywne spiro + Brink Excellent 400; podłogówka + kondensat Junkers ZSB14C +120l; kominek akumulacyjny 800kg.
    Dziennik budowy; Galeria budowy; Zdjęcia bud. FM;

Domyślnie

Tak,TYTANOWEtermo mają wzmocnienia termiczne w standarcie
    Dziś doczytałem że wzmocnienie dla ramy i skrzydła są jako opcja tu
    Za to według przedstawiciela wzmocnień termo nie stosuje się dla dużych przeszkleń.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 29-12-2011 o 13:06

Dzielnica
    Przyszowice

Domyślnie

Dziś doczytałem że wzmocnienie dla ramy i skrzydła są jako opcja tu
    Za to według przedstawiciela wzmocnień termo nie stosuje się dla dużych przeszkleń.
    Co do graniczeń rozpiętości to wiedziałem z forum,mnie to nie dotyczy także tym się nie przejmowałem
    W sprawie opcji wzmocnień termo jestem lekko zaskoczony,babka w salonie mówiła,że TYTANOWEtermo mają wzmocnienia w standarcie
    ,bez wzmocnień są tylko TYTANOWE.
    Ja mam w umowie TYTANOWEtermo z wkładką TERMOMS w każdym oknie
    Dziennik budowy-Mila IV

Dzielnica
    Przyszowice

Domyślnie

Cytat Napisał robertgl1 Zobacz post
    do Arturo72 :

Ile Cię wyniosło okna tarasowe 3m ? Czy w cenie zakupu są rolety czy jest to cena samych okien ?

Robert
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	vv.JPG
Wyświetleń:	2197
Rozmiar:	48,2 KB
ID:	92134
    Ja mam to rozwiązane tak,że boczne są fixami w skrzydle a jedynie środkowe się otwierają ze słupkiem ruchomym.
    Koszt to 4397,60zł netto,od tego mam -8% za kwotę zamówienia i -10% zaliczki 100% czyli 3641zł netto+8%=3900zł brutto
    Rolet nie przewiduję,sądze,ze nie będą mi potrzebne,salon mam na wschód

Jak tam Twoja Mila bo nie widzę świeżych zdjęć
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 29-12-2011 o 19:42
    Dziennik budowy-Mila IV

Strona 13 z 116

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia