dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Jak zamontować okna żeby uniemożliwić ich kradzież ?

    Czy istnieje sposób takiego zamontowania okien aby uniemożliwić ich wymontowanie przy braku tynków ? Czy ktoś zna takie rozwiązanie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Możesz rozwiercić łby wkrętów. Oczywiście najpierw zastosować odpowiednio duże wkręty i kotwy. Metoda nie jest 100% ale utrudnia. Trzeba wyrywac siłą, nic nie wykręcisz...

  3. #3

    Domyślnie

    Montujesz kotwy do oken za pomocą stalowych dyblów z nakrętkami. Wiesz jak to wygląda? To takie solidne bardzo kołki. Następnie bierzesz spawarkę i zaspawujesz łby nakrętek razem ze śrubą. I to powinno wystarczyć. W razie czego na każdym rogu budynku umieść tabliczkę w stylu (Budynek ochrania firma XYZ) - efekt psychologiczny może zadziała...
    ... a budujcie się... Na zdrowie !!!

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar McLim
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Ja zamierzam tak zgrać swoich dostawców aby jednego dnia (góra w dwa dni - najwyżej spędzę jedną noc na budowie) zamontować wszystkie okna, drzwi wejściowe, bramy garażowe i urządzenia alarmowe. Na koniec podłączenie do monitoringu (też wcześniej ustalone i nagrane) i wywieszenie wspomnianych wyżej tabliczek że budynek ochrania firma XYZ.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja też zgrałem termi

    Okna sa od 3 tygodni a drzwi już trzeci raz odesłałem do poprawy.

    Jak moge coś doradzić to zakupic drzwi i okna i nalepiej wiedziec że towar jest juz w magazynie w pobliżu (najlepiej obejrzany i zaakceptowany) dopiero ustalić termin montażu.


    Fugas

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtMedia
    Możesz rozwiercić łby wkrętów. Oczywiście najpierw zastosować odpowiednio duże wkręty i kotwy. Metoda nie jest 100% ale utrudnia. Trzeba wyrywac siłą, nic nie wykręcisz...
    przyjdzie gosc z breche i w sekunde wyrwie jak leci, jesli zamontujesz okna tylko "ciec" moze ci pomoc. w mojej okolicy srednio co m-ac robia wille w ktorej nie pilnuje nikt w nocy.

  7. #7

    Domyślnie

    Znajomy podpowiedział mi następujący sposób: trzeba wezwać ekipę tynkarzy po zamontowaniu okien żeby zrobili fragmenty tynków wewnętrznych dookoła okien. W takim stanie można wykonywać wszystkie instalacje a po ich wykonaniu dkokończyć tynkowanie.

  8. #8

    Domyślnie

    Przezorny zawsze ubezpieczony. Ja ubezpieczyłem budowę ok kradzieży w dniu zamontowania okien. Na pół roku ok. 300 zł. I śpię spokojnie, chociaż byłoby mi żal gdyby zniknęły.
    Żadne zabezpieczenia mechaniczne nie uchronią od kradzieży. Na brutalną siłę nie ma zabezpieczenia.

  9. #9

    Domyślnie Jak zamontować okna żeby uniemożliwic kradzież

    Zrobienie tynków nic nie daje, mam tynki wewnętrzne a okien już nie mam , jak pisze Bodzio 2003 na łomy i breszki nie ma mocnych. Przy demontarzu złodzieje uszkodzili jedno okno ale i tak zabrali ze sobą. Metoda Czmirka i Bodzia 2003 są chyba najlepsze - niestety

    Lesek

  10. #10

    Domyślnie

    A ja głupi kombinowałem, że okna po solidnym zamontowaniu zabiję dechami od frontu, żeby ukryć przed 'potrzebującymi'. Chciałem też założyć mały alarm. Daliście mi do myślenia... Chyba wykupię ubezpieczenie (btw. program Buduj z PSB daje mi promocyjny kupon na ponoć bezpłatne ubezpieczenie budowy - skorzystam). Co do monitoringu to nie wiem czy można monitorować chałupę w budowie, bo co niby miałoby 'wezwać' ekipę. Nie mogę też narzekać na sąsiadów. Ostatnim razem już o 17 zadzwonili i grzecznie zameldowali, że u mnie brama otwarta od południa i rozpierniczona szafka z elektryką...

  11. #11

    Domyślnie

    Też mi się wydaję że na złodziei nie ma mocnych. Zauważyłem jednak że złodzieje u mnie w okolicy za bardzo nie lubią pracować, a przy noszeniu i demontażu okien trzeba się sporo nanosić. Oj, niektóre są bardzo ciężkie.
    Poza tym na pewno nie warto montować klamek. To też trochę zawsze im utrudnia kradzież.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony