dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 79 z 111
Pokaż wyniki od 1.561 do 1.580 z 2206
  1. #1561
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Pestko G69 chyba zaizolował ścianę a następnie postawił pełną obudowę z cegły, czyli i tylną ścianę. W tym układzie chyba wełna się sprawdzi ale myślę że tańsza i lepsza była by wentylowana pustka powietrzna

    Hm..., jakoś nie zauważyłam tego na zdjęciach i pewnie coś mi umknęło w opisach.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #1562
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał G69 Zobacz post
    Przepalenie wełny,a następnie smród przejdzie do wnętrza kominka przez pomurowaną cegłę.

    Nie doczytałem. Smrodu nie będzie....
    Solidna robota! W tym wypadku wełna (lub pustka) doskonała!

  3. #1563
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    A nie lepiej było kupić koc gaśniczy, naciąć pasków i owinąć rurę przed zalaniem.

    Z pewnością byłoby lepiej. Ale jak rura rozsadzi co nieco konstrukcję, też będzie działać...

  4. #1564
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SzczepannMG

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Sicienko
    Kod pocztowy
    86-014
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam szanowne grono. Jako że sam wykonuję obudowę kominka podłączam się do wątku. Obudowę robię z płyt varmsen. Kominek będzie z małym DGP grawitacyjnym do sąsiednich pomieszczeń. I w związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy DGP wliczamy do powierzchni kratek wylotowych? Kratek na razie nie ma, ale będą wycięte na etapie oklejania płytkami z cegły. I czy rury do DGP mogę od strony poddasza uszczelnić czarnym silikonem wysokotemperaturowym? Może jakieś ogólne sugestie na temat mojej obudowy...?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9520.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	359930Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9519.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	359931

  5. #1565
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzczepannMG Zobacz post
    czy DGP wliczamy do powierzchni kratek wylotowych?
    Nie
    czy rury do DGP mogę od strony poddasza uszczelnić czarnym silikonem wysokotemperaturowym?
    Nie ma czegoś takiego (jak chcesz się przekonać, przeczytaj etykietę na tym, co masz na myśli, i znajdź słowo "silikon").
    Silikonu stricte możesz użyć - najczęściej ten do uszczelnień wysokotemperaturowych (do ca 300 st.) jest czerwony.
    Co to znaczy "od strony poddasza", może być dla jednak dla czytającego niejasne.

    Może jakieś ogólne sugestie na temat mojej obudowy...?
    Nie mogę powiększyć zdjęć. Zachęcam kolegów do ew. uwag.

    Pozdrawiam

  6. #1566
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nazwa:  DSC_9520.jpg
Wyświetleń: 583
Rozmiar:  86,9 KB
    Nazwa:  DSC_9519.jpg
Wyświetleń: 583
Rozmiar:  79,2 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #1567
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SzczepannMG

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Sicienko
    Kod pocztowy
    86-014
    Posty
    4

    Domyślnie

    Z tym silikonem to faktycznie się nie podpisałem. Chodzi mi o "spoina ogniotrwała piece kominki paleniska 1500st"
    Od strony poddasza, czyli strop drewniany, płyta karton-gips, wełna mineralna. A uszczelnienie chciałbym dać pomiędzy rurą a płytą karton-gips.

  8. #1568
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzczepannMG Zobacz post
    Z tym silikonem to faktycznie się nie podpisałem. Chodzi mi o "spoina ogniotrwała piece kominki paleniska 1500st"
    Od strony poddasza, czyli strop drewniany, płyta karton-gips, wełna mineralna. A uszczelnienie chciałbym dać pomiędzy rurą a płytą karton-gips.
    Pestka, dzięki za pomoc - mi te zdjęcia otwierały się w tle wątku.

    Generalnie ładnie zrobione. Ta górna komora też musi być wentylowana - jak największa powierzchnia kratek - najlepiej tak duża, żeby komora znikła (żart -chodzi o to, że przy stropie drewnianym zabudowa powinna się właściwie kończyć po stropem - przynajmniej około 20 cm - przewentyluj to możliwie mocno).
    Silikonu, jak pisałem, możesz użyć, ale przy przejściach przez rzeczy typu drewno, karton-gips - przede wszystkim jak najwięcej izolacji i możliwie dużo cyrkulacji powietrza. Na zewnątrz otulin z wełny koniecznie folia aluminiowa.
    Pamiętaj, że papier na płytach i drewno potrafią zacząć się tlić już w niewiele ponad 200 st.
    To wejście rur DGP w płytę izolacyjną musi być bardzo dokładnie uszczelnione (np. właśnie silikonem).

    Ten poziomy stalowy profil podtrzymujący sklepienie obudowy powinien mieć możliwość rozszerzania(wydłużenia) - ma być luźny.

    Pozdrawiam

  9. #1569
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzczepannMG Zobacz post
    Z tym silikonem to faktycznie się nie podpisałem. Chodzi mi o "spoina ogniotrwała piece kominki paleniska 1500st"
    Od strony poddasza, czyli strop drewniany, płyta karton-gips, wełna mineralna. A uszczelnienie chciałbym dać pomiędzy rurą a płytą karton-gips.
    Masz jakieś foty przejścia rurami przez strop drewniany?

  10. #1570
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzczepannMG Zobacz post
    Chodzi mi o "spoina ogniotrwała piece kominki paleniska 1500st"
    Od strony poddasza, czyli strop drewniany, płyta karton-gips, wełna mineralna. A uszczelnienie chciałbym dać pomiędzy rurą a płytą karton-gips.
    Na te rurki stalowe przechodzące przez strop drewniany z DGP, proponuje nałożyć w miejscu przejścia 2 rury ceramiczne kominowe .

    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  11. #1571
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SzczepannMG

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Sicienko
    Kod pocztowy
    86-014
    Posty
    4

    Domyślnie

    Zdjęcia od strony poddasza. Co do zdjęcia z tym "deklem" i sznurem to mam takiego pomysła żeby uszczelnić szczelinę miedzy rurą a półką komory. Robić czy przerost formy nad treścią. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9528.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	360049Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9531.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	360050Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9532.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	360051

  12. #1572
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzczepannMG Zobacz post
    Zdjęcia od strony poddasza. Co do zdjęcia z tym "deklem" i sznurem to mam takiego pomysła żeby uszczelnić szczelinę miedzy rurą a półką komory. Robić czy przerost formy nad treścią. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9528.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	360049Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9531.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	360050Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9532.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	360051
    Robisz to ładnie i dokładnie - to dobrze, że dbasz o szczegóły.
    Dobrze widzę, że to przejście przez strop to rura w rurze, czy to tylko jakieś kołnierze?

    Pomysł animussa moim zdaniem dobry, ale może być problem z ciężarem tych ceramicznych rur. Równie funkcjonalne (jako przepusty przez strop) byłyby właśnie rury stalowe o większej średnicy - takiej, żeby w przestrzeń pomiędzy nimi można było jeszcze upchnąć izolację (wełnę lub jakieś lekkie kruszywo - perlit, wermikulit, włókninę granulowaną, keramzyt itp.
    Zewnętrzną rurę uszczelniasz w stropie, wewnętrzną w obudowie kominka (poziomej płycie).

    Uszczelnienie sznurem zda egzamin, ale dobrze właśnie wspomóc się tu silikonem.

    Jeszcze jedno - folię nad kominkiem, szczególnie wokół rur, zastąp folią aluminiową, a papier płyt nasącz szkłem wodnym.

    ... i drewniane belki też.
    Ostatnio edytowane przez Wojtek_796 ; 06-07-2016 o 07:59

  13. #1573
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Można pakować coś w przestrzeń między rurami, lub nie...

  14. #1574
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SzczepannMG

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Sicienko
    Kod pocztowy
    86-014
    Posty
    4

    Domyślnie

    Między rurą a kołnierzem dam sznur izolacyjny. A między płytę GK a kołnierz dam masę uszczelniającą do kominków....

  15. #1575

    Domyślnie

    Witam wszystkich i proszę o konsultację

    Kupiłem sobie wkład Morso S81, bo ładny i mały (tylko 4 kW, a mieszkanie nie jest ogromne)
    Zamierzam samodzielnie wykonać obudowę z varmsena albo płyt wermikulitowych, prosty prostopadłościan, 1m szeroki, 48cm głębokości, na wysokość pokoju- 2,7m, kominek będzie dostawiony do istniejącego komina z pustaków z wkładem ceramicznym, strop nad kominkiem jest betonowy.
    W instrukcji podają odległość od istniejącej ściany - 22,5 cm, gorzej jest z odległością po drugiej stronie - obrazek w instrukcji pokazuje że wystarczy 2,5 cm, ale studiujac ten wątek wydaje się że to mało...
    Może ktoś doradzić?
    Drugie pytanie - instrukcja mówi o ustawieniu 15 cm od podłogi - mam niecny plan żeby do tego celu użyć cegłówek zwykłych albo klinkieru (nie znalazłem nigdzie stojaka pasującego do tego kominka, a kominek nie jest ciężki - waży 68 kilogramów) - czy takie cegłówki trzeba do podłogi betonowej przykleić?
    trzecie pytanie to komin - wejscie w ścianie ma 18 cm, z kominka wychodzi 10, gdzie powinno być przejście z jednej szerokości na drugą? na kominku rozszerzam i do góry guba rurą, czy z kominka wychodzę fi10, i dopiero przed wejściem do komina daję gruba rurę?

    Z góry dziękuję za odpowiedź i proszę o wyrozumiałość jeżeli pytania są banalne

  16. #1576
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Wylot dymu 10?!

  17. #1577

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Wylot dymu 10?!

    ups, czytanie ze zrozumieniem
    15cm

  18. #1578

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Wylot dymu 10?!
    ok, czytałem trzy instrukcje, duńską, angielską i polską
    teraz mam kominek w domu, i pomierzyłem - jest 11,5 cm.
    Polska instrukcja pisze o rurze kominowej 15 cm, w Anglii wystarczy 12,5 więc plan mam następujący: na wyjście z kominka przykleić sznur, na to kolano 45 stopni, fi 120, potem redukcja odwrotna 120 na 150, rura 150, kolano 90 stopni i do komina poprzez przyłącze do kominów ceramicznych. Taki mam plan, we wtorek przyjdzie kuminiorz, to się jeszcze wypowie czy to dobre i legalne. Ewentualnie może na forum się ktoś pochyli nad tematem...

    Na razie uwolniłem wejście do komina z gipsu i styropianu i kiedy przyjdą płyty obrobię to varmsenem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160813_180908.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	104,9 KB
ID:	364500

    trwaja prace koncepcyjne nad podstawą z cegieł:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160814_185634.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	364501
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160814_191806.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	364502

    Ale nie jestem przekonany do tych cegieł, i zastanawiam się czy nie kupić stojaka z kratek i go trochę przyciąć pod mój kominek.

    I jeszcze jeden temat - we wszystkich kominkach które widziałem kratki wlotowe są poziome. Ma to jakieś znaczenie? Mam pomysł aby wlot powietrza zrobić po lewej stronie kominka (będzie stał tak jak na zdjęciach - 40 cm od ściany) w formie trzech pionowych szczelin wysokich na 40 i szerokich na 3 cm. W sumie powierzchnia będzie taka jak wymagana w instrukcji (350 cm) ale czy to ma sens?

    Mam nadzieję że mimo długiego weekendu ktoś tu zajrzy i podpowie

  19. #1579
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Poziome lepiej wentylują, ale w pionie tez działa...Cegły sklej klejem do płytek i będzie dobrze.

  20. #1580

    Domyślnie

    Piotrze,
    A jeszcze gdybym mógł prosić o opinię w sprawie ekwilibrystyki rurowo-kominowej?

Strona 79 z 111

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony