dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 47 z 111
Pokaż wyniki od 921 do 940 z 2206
  1. #921

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Żle dobrane palenisko ...ale chyba "po ptokach" ...
    Rozwiązanie - zabudowa z materiałów szamotowych 2,5 cm załatawia sprawę. Od strony keramzytu 1 cm + podbudowa z 1,5 cm wermikulitu i 0,5 cm pustki.
    Temperatury wtedy o ... jakieś 100 - 150 stopni mniejsze w obudowie niż przy takiej szczelnie utkanej izolacji ...
    Tylko że do tego musiał byś wziąć firmę i zapłacić.
    Twój wybór - albo lekka (dosłownie i w przenośni) kicha, albo całkiem dobre rozwiązanie ale drożej, bo dasz zarobić fachowcowi.
    Pozdawiam.
    Wg. "szpecjalistów" od kominków nie było żadnego problemu - podejrzewam, że w ogóle nie przewidywali osłony keramzytu. Więc zakupiłem wkład i teraz dopiero wyszło, że braknie...
    Nie bardzo rozumiem skąd temp. o 100-150 niższe, skoro Twój sposób to 1 + 1,5 + 0,5 = 3cm od strony keramzytu i 2,5cm po przeciwnej. Czyli w sumie grubość obustronnej izolacji 5,5cm = luz boczny po 3,9cm na stronę. A u mnie 6cm (jeżeli dam z obu stron płyty KW 3cm) lub wersja mini 4cm - 1cm pustki (ewentualnie wypełnionej wermikulitem/perlitem) + 1mm blachy od strony keramzytu, a z drugiej strony płyta KW 3cm. Czyli luz z obu stron będzie 4,7cm. Z tyłu wkładu będzie luz ok. 7,5cm. Otwory wentylacyjne obudowy - dół 700cm2, góra 1000cm2.
    Dla wyjaśnienia wątpliwości przesyłam szkic mojego rozwiązania.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	310096  

  2. #922
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Ano stąd że ja nie piszę o izoalcji tylko o materiałach (oprócz wermikulitu) pochłaniających nadmiar energii z wnętrza zabudowy i przekazujacych je na bieżąco do pomieszczenia. A wermikuit dlatego, że można go bez problemu w tej grubości (1 cm) nabyć. Krzemianu wapnia już nie. Ewentualnie zamiast wermikulitu można użyć izolacji cementowo-wapniowych.
    Jakie masz palenisko (marka, model) ?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  3. #923

    Domyślnie

    Ok, teraz rozumiem.
    Hajduk VOLCANO 1VT

  4. #924

    Domyślnie

    Dla przypomnienia moja budowa kominka:
    Wkład stalowy + szamot
    Obudowa: cegła szamotowa
    Portal - biały marmur
    Fotorelacja - od A do Z, 73 zdjęcia z OPISAMI:
    https://plus.google.com/photos/10959...62505791190225

    Pierwsze palenia po zbudowaniu byłu 25 grudnia 2012r.
    Do tej pory nic się nie zmieniło. Brak pęknięć, piec grzeje idealnie.
    Zachęcam do budowy samodzielnej. To nie jest technologia kosmiczna. Kominek ogrzewa nam już 3 sezony ok. 140mkw domu na jednym poziomie

    Polecam.
    Ostatnio edytowane przez KotSylwester ; 22-04-2015 o 10:51

  5. #925
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Kliknąłem.
    Będzi mi miło jak udostępnisz do oglądnięcia
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  6. #926

    Domyślnie

    Poprawilem link. Działa?

  7. #927
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Działa.
    Zdecydowanie najciekawsze są zdjęcia poprzedniej zabudowy przy jej rozbiórce - szczególnie te, które uwidaczniają jak wyglądają płyty gipsowo-kartonowe izolowane wełną mineralną, po kilku latach użytkowania kominka wykonanego w tej technologii.
    Dyskutowaliśmy już z tego co pamiętam o Twoim kominku na FM. Ogólnie bardzo fajnie, chociaż nie wystrzegłeś się paru błędów (nadproże z innego materiału plus rząd cegieł o innym układzie nad nadprożem), kóre z biegiem czasu wcześniej czy później się jednak pokażą ().
    Dzięki za udostępnienie albumu - na pewno da do myślenia wielu potencjalnym posiadaczom kominka "oczarowanych" przez magików od profili, gipsokartonu i wełny z marketu budowlanego, w temacie tego z czego tak właściwie powinien być kominek naprawdę wykonany ...
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 22-04-2015 o 12:45
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  8. #928

    Domyślnie

    Trzy pełne sezony palenia nie ma ani jednego pęknięcia. Nie sądzę aby w następnych latach coś miało się zmienić. Jakby miało popękać to by już pękło. Zresztą takie wykonanie doradził mi ktoś z branży - tutaj na forum. Tanio nie wyszło bo całość chyba 12 tys ale było warto.

  9. #929
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    A nawet jak coś pęknie...Nie zawali się Gratulacje Kocie!

  10. #930
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Najważniejsze, że zlikwidowałeś kominek z płyt kartonowo gipsowych i wełny. Zdjęcia mówią same za siebie. Tutaj nie trzeba nic dodawać.

    No a ile takich kominków funkcjonuje jeszcze?

    Dzięki za udostępnienie albumu - na pewno da do myślenia wielu potencjalnym posiadaczom kominka "oczarowanych" przez magików od profili, gipsokartonu i wełny z marketu budowlanego, w temacie tego z czego tak właściwie powinien być kominek naprawdę wykonany ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	welna_kominek.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	43,4 KB
ID:	314176   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	welna.jpg
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	19,2 KB
ID:	314177  
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 23-04-2015 o 06:48

  11. #931
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post

    No a ile takich kominków funkcjonuje jeszcze?
    Tysiące i niestety ciągle ich przybywa...
    Darek B

  12. #932
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Tysiące i niestety ciągle ich przybywa...
    Twierdzisz, że komików wełnianych przybywa?

  13. #933

    Domyślnie

    Nie na pewno nie przybywa. Każdy kto chce kominek wchodzi na forum murator i o nim czyta. Na pewno ludzie nie czerpią wiedzy z marketów budowlanych...

  14. #934
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał KotSylwester Zobacz post
    Nie na pewno nie przybywa. Każdy kto chce kominek wchodzi na forum murator i o nim czyta. Na pewno ludzie nie czerpią wiedzy z marketów budowlanych...
    No to OK

  15. #935

    Domyślnie

    Witam,
    chciałam skorzystac z Waszego doświadczenia i zapytać o opinie nt. obudowy wkładu z płaszczem wodnym z płyt krzemianowych z włóknem szklanym. Potencjalny wykonawca proponuje taki materiał ale nie jesteśmy przekonani do tych włókien - czy nie pylą?. Do tego ma te płyty osadzać na profilach jak do k-g i impregnować po całości a nie tylko w miejscu łączenia płyt. Proszę o info czy tak się robi. Mieliśmy sami robić obudowę i wstępnie miały być płyty krzemianowo - wapienne np. warmsen albo silca. Te stawia się szybko i bez konstrukcji. Co radzicie? obudowa ma być prosta od góry do dołu, tak jakby wkład był w ścianie

  16. #936
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Dopóki nie powiesz co to za płyta (producent, nazwa), niewiele Ci pomożemy...Płyty jedni impregnują, inni nie. Można tak i tak. Impregnacja to jednak ryzyko, jak nie wiesz czym z której strony. Płyty krzemianowe są konstrukcyjne i izolacyjne. Każdy rodzaj można montować na różne sposoby. Jak ktoś lubi to i profile może dać. Pytanie tylko w jakim celu?

  17. #937
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał KotSylwester Zobacz post
    Nie na pewno nie przybywa. Każdy kto chce kominek wchodzi na forum murator i o nim czyta. Na pewno ludzie nie czerpią wiedzy z marketów budowlanych...
    Ciekawe twierdzenie ale niestety nie jest tak jak tu ładnie piszesz ..
    Darek B

  18. #938
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    z płyt krzemianowych z włóknem szklanym
    Kaśka ... albo coś przekręciłaś, albo ten wykonawca nie wie o czym mówi do Ciebie ... wie że "coś dzwoni" ale za bardzo nie wie gdzie ...
    Podpytaj go więcej.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  19. #939

    Domyślnie

    witam,
    dzieki za reakcję na mojego posta. wciąż się zastanawiam nad tym wykonawcą bo powiedział dokładnie "płyty krzemianowe wzmocnione włóknem szklanym" i że te są lepsze, bo te marketowe /ja dałam przyklad warmsena/ są do kitu, kruszą się i w ogole. I że to bujda, ze bez profili się je łączy tylko na klej bo pękają w miejscu klejenia. I on by nie zaryzykował takiej lekkiej konstrukcji bez profili i bez wzmocnień z włókna. O impregnacji powiedzial, ze trzeba całą płytę zrobić. Z tego co czytałam, także na ulotkach producentów to impregnuje się tylko tam gdzie idzie klej. No ale ja nie jestem zdunem.
    Moje pytanie jest jeszcze odnośnie konstrukcji, wybaczcie jesli to już było na forum: podłączenie wkładu z kominem zrobił na prosto jakieś góra 50 cm. a czytałam ze zaleca się żeby rura szła ok. metra na prosto. On mi na to, ze ma być od stropu min 50 cm i to ważniejsze. Dodatkowo, ze do kominków z płaszczem wodnym można na dole nie dawac w ogole płyt izolacyjnych bo tam nie ma wys temperatur. Już sama nie wiem. Co wy na to?

  20. #940
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    My budujemy kominki na wkładach z płaszczem wodnym z płyt krzemianowo wapiennych, bez konstrukcji (stelaży), impregnujemy miejsca klejone, które i tak są dodatkowo skręcane - zakładki od wewnątrz. Na całości zatopiona siatka elewacyjna + narożniki, potem gładź i malowanie. Czy dół wykonujemy z płyt czy przykładowo z yotunga, zależy od kształtu bryły i wykończenia.
    Bez zbędnych filozofii i pisania prac doktorskich, 1-2 dni roboczych, po 8-10 godzin. OT normalna praca...

    PS
    AHA, nie zdarza się aby klient zadawał tego typu pytania... może bardziej nam ufają?
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 02-05-2015 o 17:39

Strona 47 z 111

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony