dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 111
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2206
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Zerocool - zacząłeś tak fajnie, a w tej chwili nazwę Twojego wątku można powoli zmienić na "W jaki sposób nie robić kominka samemu" ...
    Pozdrawiam.
    Proponuje jeszcze inny tytuł "Sam buduj TAK pierwszy kominek , za DRUGI zapłacisz .... "

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistrz Zdunski Zobacz post
    Proponuje jeszcze inny tytuł "Sam buduj TAK pierwszy kominek , za DRUGI zapłacisz .... "
    Myślę, że czas zawiesić wątek.
    Od "profesjonalistów" z tego forum niewiele się dowiedziałem, więc nauka stąd płynie żadna.
    Każdy potrafi stwierdzić że tak się nie powinno robić, ale nie potrafi już (lub nie ma ochoty) wytłumaczyć dlaczego.
    Ja ze swojej strony mogę dodać tylko tyle, że nawet jeśli moja konstrukcja się rozleci, popęka, czy po prostu mi się znudzi, to koszt jej ponownego wykonania jest tak niski w porównaniu do "profesjonalnych" konstrukcji, że będę mógł postawić jeszcze trzy inne.
    Dziękuję za uwagę.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    zerocool
    obrażanie się to najprostsza metoda , by jeszcze coś sknocić.
    Robisz po swojemu , nie zważając na sugestie , nie pytasz o nic
    więc się nie dziw ,ze tylko taka formę dezaprobaty zastosowali
    "profesjonaliści". Na początku wątku próbowałem Ci coś zasugerować
    pisząc bezpośrednio do Ciebie , czy odpowiadając innym pytającym
    w tym wątku . Ty robisz swoje , jakbyś czytał niewidoczna dla nas
    instrukcję. W chwili kiedy całkiem dobrze zapowiadającą się
    konstrukcję zacząłeś "doposażać", w rozwiązania , które mogą być
    powodem jej destrukcji , zaczęliśmy protestować . No może
    wyglądało to trochę na jaja, ale wyciągnij z tej lekcji właściwe
    wnioski...

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    zerocool
    obrażanie się to najprostsza metoda , by jeszcze coś sknocić.
    Robisz po swojemu , nie zważając na sugestie , nie pytasz o nic
    więc się nie dziw ,ze tylko taka formę dezaprobaty zastosowali
    "profesjonaliści". Na początku wątku próbowałem Ci coś zasugerować
    pisząc bezpośrednio do Ciebie , czy odpowiadając innym pytającym
    w tym wątku . Ty robisz swoje , jakbyś czytał niewidoczna dla nas
    instrukcję. W chwili kiedy całkiem dobrze zapowiadającą się
    konstrukcję zacząłeś "doposażać", w rozwiązania , które mogą być
    powodem jej destrukcji , zaczęliśmy protestować . No może
    wyglądało to trochę na jaja, ale wyciągnij z tej lekcji właściwe
    wnioski...
    Tu nie chodzi o obrażanie się, tylko o sens tego wątku.
    Odpowiedzi w stylu ciepło - zimno w tym temacie są jak nauka pospolitego rodzica - Nie rób tak - Dlaczego ? - Bo tak -
    Gdzie tu wnioski ?

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie


    Ja ze swojej strony mogę dodać tylko tyle, że nawet jeśli moja konstrukcja
    się rozleci, popęka, czy po prostu mi się znudzi, to koszt jej ponownego
    wykonania jest tak niski w porównaniu do "profesjonalnych" konstrukcji, że będę
    mógł postawić jeszcze trzy inne.
    Dziękuję za uwagę.
    No i tu również, zapewne się mylisz....

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Nie rób tak - Dlaczego ? - Bo tak -
    Chłopie - masz kilkaset wątków o kominkach i kilka tysięcy napisanych wiadomości.
    Nawet jeżeli przesiać to przez sito kłótni i sporów, to pozostaje tak pokaźny i konkretny materiał, że aż prosi się by czytać, czytać, czytać i chłonąć wiedzę ...
    Nie chce Ci się czytać? Czy czasu na to nie masz?
    Piszesz że od "profesjonalistów" niewiele się dowiedziałeś - od samego początku wielu "profesjonalistów" zaglądających do Twojego wątku daje Ci do zrozumienia że "walisz kichę" z tych "ytongów" aż skóra cierpnie ... dało Ci to cokolwiek do myślenia? Przecież i tak "zrobiłeś" to po swojemu ... no to po co "się produkować" i czas tracić ...
    Posłuchałeś do tej pory kogokolwiek kto zrobił kilkaset kominków więcej od Ciebie?
    Poczytałeś coś?
    Pozdrawiam.
    PS. Przepraszam za obcesowość wypowiedzi ... ma to na celu tylko i wyłącznie to, żebyś przemyślał sprawę i nie został kolejnym posiadaczem "kominkowego gniota". Bo samemu też można zrobić coś porządnego w temacie kominka, tyle że trzeba do tego podejść "normalnie" ...
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 19-07-2011 o 21:38
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  7. #47

    Domyślnie

    Autor wątku to forumowy dzieciak. Jeszcze nie wyczuł atmosfery "balu".
    Też trzeba go zrozumieć.
    Jeszcze stawia babki. Nie rozwalajcie ich, bo... ...i tak będzie stawiał.
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggieQ
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    zaczęłam czytac wątek, zobaczyłam wykorzystanie bloczków do budowy kominka, ucieszyłam się, bo mi tez ich zostało troche... czytam dalej i już wiem, że się nie nadają.... ale autor wątku ma 100% rację co do "profesjonalnych" wypowiedzi... za cholerę ani tyci nie wiem dlaczego się nie nadają??? troche jak towarzystwo wzajemnej adoracji, w kółko gadacie że "kicha" ale jakoś konkretnie nikt nie napisze "dlaczego?" Forest-Natura pisze, że powinien przeczytać wszystkie watki w temacie i robić tak jak tam przykazali. Założę się, że przeczytał sporo...a że miał swoj wlasny pomysł to go wprowadził w życie. Jeśli zrobił błąd to powiedzcie gdzie konkretnie i dlaczego, chociażby po to aby inni, którzy natrafia na ten wątek nie popełniali go. Tak trudno udzielić konkretnej odpowiedzi profesjonalistom???
    A jeśli dom będę miał to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny...
    Dziennik budowy
    Komentarze

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    bo sa profesjonaliści i Profesjonaliści. Są tacy, co uwazają, ż ewiedze którą mają to nie można nikomu przekaząc, bo jeszcze zlecęń im zabraknie. a są tacy, co uważają, że zlecenia zawsz ebęda mieć i sie dzielą. Mój Ojciec ostatnio się dziwił, że firma która u mnie budowąła stan surowy pożycza mi rusztowanie, dechy i doradza jak ocieplić fachowo, skoro oni tego nie robią. Owszem będą robić inne rzeczy później. Ale ta firma sie nie boi o zlecenia, bo ma non stop je. Na tym polega profesjonalizm i ogarnięcie rynku,a nie na tym, ze się nauczył i już nikomu nie przekaże żadnej wiedzy. Ale to już ich problem. Ważne, zeby otaczac się ludźmi tzw. Profesjonalistami.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    MaggieQ Masz blisko do nas , podjedź na pogaduchy o kominkach to się może czegoś ciekawego dowiesz .. Pracujemy także w soboty od 10.00 . Zapraszam Darek B

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    A jak napiszę, że błędem jest wszystko oprócz izolacji tylnej ściany kominka? To czy cokolwiek to zmieni? Czy ten kominek będzie zrobiony przez jego wykonawcę od nowa tak jak powinno być?
    Czy kolejny raz na FM napisać znowu instrukcję budowy kominka od A do Z ?
    Przecież to wszystko było już kilkanaście (jak nie więcej) razy napisane na FM.
    Czy leniowi, który nawet nie raczy przejrzeć FM pod kątem swojej inwestycji warto pomagać i tracić czas na to?
    Czy będzie to kolejna "donkiszonada" a kominek i tak będzie zrobiony wedle własnego "widzimisie"?
    To znowu kolejny identyczny wątek, jakich było kilkanaście w przeciągu ostatnich paru lat na FM. Scenariusz się powtarza - radosna twórczość kogoś, kto uważa czytanie FM za stratę czasu, negatywne opinie i sygnały "profesjonalistów", że coś jest źle wykonywane, i krytyka innych za to, że w ogóle zwróciło się uwagę i rady, że może przecież lepiej się do takiej inwestycji przygotować od strony teoretycznej, a nie "klepać" bloczki BK bo akurat zostały na budowie ... a na FM wiedza podana jak na talerzu ... wystarczy chcieć ją brać ...
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 21-07-2011 o 09:41
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    a może wystarczy się nie odzywać półgębkiem zamiast krytykowac bez uzasadneinia, bo wówczas wychodzi się na gbura? J ajako laik też widze, że sa błedy w tym kominku, np. zbyt blisko obudowa w stosunku do wkładu (wg mnie), ale się nie odzywam, bo nie jestem fachowcem. A jak się jest fachowcem, to sie oczekuje albo profesjonalnej odpowiedzi albo milczenie, bo takie są zasady społecznego współżycia.
    Ostatnio edytowane przez tfor ; 21-07-2011 o 09:40

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggieQ
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Mistrz Zdunski jak bede na etapie budowy kominka to kto wie, byc może skorzystam. dziekuje za zaproszenie.
    Tfor - zgadzam sie z Toba, pewne osoby udzielaja sie na forum nie z checi doradzenia a z checi zareklamowania - bez komentarza.

    PS. Znowu poszła cała seria odpowiedzi w wątku a dalej nie wiem co sie może stać jeśli użyję bloczków do obudowy i dlaczego nie powinnam?
    A jeśli dom będę miał to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny...
    Dziennik budowy
    Komentarze

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał maggieQ Zobacz post
    Mistrz Zdunski jak bede na etapie budowy kominka to kto wie, byc może skorzystam. ?
    Tu jest częściowo "pies pogrzebany" .. o budowie kominka najlepiej porozmawiać dużo wcześniej , unika się wielu błędów lub kosztownych niepotrzebnych wydatków przy przerabianiu "raz zapłaconego" . Kominek jest integralną częścią domu a nie jedynie ozdobnikiem jak kanapa czy fortepian

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggieQ
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    No tym postem to Ameryka nie została odkryta. Zdaję sobie z tego sprawę, sama jestem inżynierem w dodatku energetyki. I budując moj domek od samego początku biore pod uwage to, że bedzie w nim stał kiedys kominek. Ale dziękuję za troskę, miło, że jest ktoś jeszcze kto się o to martwi przepraszam za sarkazm, ale wymusił go ogólny przebieg wątku.
    A jeśli dom będę miał to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny...
    Dziennik budowy
    Komentarze

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał maggieQ Zobacz post
    No tym postem to Ameryka nie została odkryta. Zdaję sobie z tego sprawę, sama jestem inżynierem w dodatku energetyki. I budując moj domek od samego początku biore pod uwage to, że bedzie w nim stał kiedys kominek. Ale dziękuję za troskę, miło, że jest ktoś jeszcze kto się o to martwi przepraszam za sarkazm, ale wymusił go ogólny przebieg wątku.

    Przyjrzałem się wątkowi jeszcze raz . Na samym początku podjęta
    została próba dialogu z założycielem . Np post 2 , post 4 . W poście
    czwartym kilka uwag , całkowicie zignorowanych przez założyciela.
    Nie zapytał dlaczego się pojawiły. Potem wątek potoczył się
    normalnie dla FM - trochę różności , trochę pierdół nie na temat,
    autorstwa założyciela również (np o szambie ). "Klimat"
    stworzył sam autor.

    Pretensje do "fachowców" , to kolejne pierdoły w tym wątku....

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggieQ
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cel jaki chcialam osiagnac biorac udział w dyskusji to głównie zdobycie inbformacji na temat dlaczego profesjonalisci mówią "NIE" kominkom z betonu a dokladniej bloczkow betonowych. W czym tkwi problem i dlaczego nie powinnam tak zrobić? Bo nie wiem, a chcialabym wiedzieć dlaczego zanegowaliście takie rozwiązanie? Przy okazji stanełam po stronie autora wątku bo uważam, ze potraktowaliscie go nieładnie.

    pojawiło się kilka postów, kilka odpowiedzi jednak nadal nie padla prosta odpowiedz. Dowiedzialam sie natomiast, że kominek to nie fortepian.
    A jeśli dom będę miał to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny...
    Dziennik budowy
    Komentarze

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał tfor Zobacz post
    a może wystarczy się nie odzywać półgębkiem zamiast krytykowac bez uzasadneinia, bo wówczas wychodzi się na gbura? J ajako laik też widze, że sa błedy w tym kominku, np. zbyt blisko obudowa w stosunku do wkładu (wg mnie), ale się nie odzywam, bo nie jestem fachowcem. A jak się jest fachowcem, to sie oczekuje albo profesjonalnej odpowiedzi albo milczenie, bo takie są zasady społecznego współżycia.
    Tfor,
    masz rację i jej nie masz

    Krytyka bez uzasadnienia to grubiaństwo - tu masz rację.

    Dlaczego nie masz racji , spróbuję wyjaśnić dalej...
    Profesjonalnych odpowiedzi tzw "fachowcy" udzielają co
    rusz , na te same tematy .Powtarzają się te odpowiedzi
    dość często , można powiedzieć "w kółko Macieju".
    Uderzanie w tony wysokie , typu "zasady społecznego
    współżycia" , odnoszą się tak samo do Ciebie...Jesteś
    tu gościem i prawo milczenia , bardziej Ciebie się tyczy
    niż ludzi , którzy prawie etatowo wykonują tu pewną posługę.
    Są tu jakby u siebie , jakby na posterunku...
    Za tą posługę nikt im nie płaci . Oni pewnie tej zapłaty
    nie oczekują . Niektórzy wklejają reklamę , owszem ,ale
    co to ma do rzeczy...?

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał maggieQ Zobacz post
    Cel jaki chcialam osiagnac biorac udział w dyskusji to głównie zdobycie inbformacji na temat dlaczego profesjonalisci mówią "NIE" kominkom z betonu a dokladniej bloczkow betonowych. W czym tkwi problem i dlaczego nie powinnam tak zrobić? Bo nie wiem, a chcialabym wiedzieć dlaczego zanegowaliście takie rozwiązanie? Przy okazji stanełam po stronie autora wątku bo uważam, ze potraktowaliscie go nieładnie.

    pojawiło się kilka postów, kilka odpowiedzi jednak nadal nie padla prosta odpowiedz. Dowiedzialam sie natomiast, że kominek to nie fortepian.

    Uwierz mi ,że gdyby odpowiedź była prosta , pewnie by padła ...

    Np nie można krótką odpowiedzią zmienić mentalności ludzi korzystających
    z nieekologicznych źródeł energii...

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    To o fortepianie skierowane było do wszystkich czytających FM . Bardzo często jest także dom prawie pomalowany atu nagle "Robimy kominek"i cyrk na całego . Zaproszenie do nas , masz najbliżej w praktyce trochę ponad 20km , było propozycją darmowej długiej / wyczerpującej merytorycznie / porady na temat budowy kominka . Taka godzina rozmowy zamiast tygodnia pisania i czytania setek wpisów na całym FM . Pozdrawiam Dariusz Bielawski

Strona 3 z 111

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony