dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 111
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 2206
  1. #841
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nasadka wodna dajaca moca 6kW na wkładzie o deklarowanej mocy nominalnej 7kW ?
    Chyba zbyt optymistycznie do tego podchodzisz...
    Masa akumulacyjna 500kg ? Fajnie, tylko ile to zajmuje miejsca ?
    Ale realizacje chętnie zobacze

    Poza tym - kiedy zwróciłaby mi sie nasadka, akumulacja skoro jestem tylko weekendowym palaczem ?
    Teraz mieszkam w duzym, słabo ocieplonym domu, ogrzewanym gazem (800-1100 zl/miesiac).
    Mam tu tez Lechmę z płaszczem wodnym.
    W poprzednim sezonie grzewczym spaliłem 3mp drewna i około 400kg brykietu, żeby mnie PGNiG do cna nie oskubało
    W tym zaledwie 2mp, bo wiele weekendów bylo zbyt ciepłych na rozpalanie w tym smoku

    Moj budowany dom ma obciazenie cieplne 3,8kW dla -20C
    Bedzie musialo byc naprawde zimno, zeby chciało sie rozpalać. Tez kupiłem 3mp, watpie, abym to zużyl w całosci.
    Dlatego zrezygnowałem z nasadki kominowej. Cała ta hydraulika zawory bezpieczeństwa, pompy wymienniki, przy moim paleniu zwracalaby się 15lat...
    W ogóle to zaraz popełnie bluźnierstwo i napiszę, że zamiast BeF / Kobok kupię Thorma Allicante

    Co do mojego kierownika budowy... To nie jest czlowiek-pieczątka i każdy z elementów, które narazone są na pekniecie, zapadnięcie sie, czy tez zwalenie sie na głowę sprawdzal skrupulatnie. Jesli do statyki tej konstrukcji nie mial zastrzezeń, to raczej jestem spokojny (choć będę chciał, aby przyglądnął sie jeszcze raz, przekazujac mu Wasze watpliwosci) .
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Myślącej części społeczeństwa i porozumiewającej się ludzkim głosem (w odróżnieniu od "poszczekiwania") pod rozwagę poddaję dokument, który z "niewiadomych powodów" przybrał taką , a nie inną postać w 2011 roku, mimo że wełnę produkuje się już jakiś czas...Czyżby pojawiły się nowe przesłanki? Dokumentów jest więcej. Stworzone nie przeze mnie, tylko przez producentów wełen. Nosimy się (grupa kilkunastoosobowa związana z nasza organizacją) z zamiarem zawiadomienia prokuratury o notorycznie popełnianym przestępstwie, wiec nie będę odkrywał tu wszystkich asów. I tak dostanę reprymendę od inicjatorów akcji, za "wychylanie się" ....

    Przedstawiciel Rockwoola nagle nabrał wody w usta...

    http://pobierz.rockwool.pl/media/110926/ah_0439_2011.pdf


    Do myślącej części społeczeństwa ( a szczególnie tej, potrafiącej czytać ze zrozumieniem )

    Sz.P. Batura nie raczył zauważyć , że atest został odnowiony w 2011 r. (w 2016 zostanie pewnie ponownie odnowiony , jako że jest wydawany na 5 lat )

    Nie raczył zauważyć również , że ten sam atest obejmuje WSZYSTKIE wyroby z wełny tej firmy - drodzy czytający koniec z jakąkolwiek izolacją domu wełną ; stropu , ścian czy dachu ( ciekawe jaką izolację zastosował w domu Pan B . - czyżby też toksyczną wełnę )

    Z doświadczenia mogę uspokoić - podwyżki cen, zakazu sprzedaży nie należy się spodziewać Doniesienia do prokuratury niestety również Znając ową ''silną grupę pod wezwaniem'' , '' noszącą się z zamiarem'' , prędzej doczekam się zniesienia przez nich zgniłego jajka , niż takowego doniesienia . A bardzo bym tego chciał- zakończyłoby to wieloletnie nieczyste gierki uprawiane przez tych trochę śmiesznych panów. Raczej spodziewajcie się mętnych wyjaśnień o heroicznej walce bez szans z bezdusznymi koncernami a la Erin Brockovich bez happy end'u .

    Zniknięciu Tomka z Rockwoola też nie należy się dziwić - widocznie ktoś uświadomił mu ,że nie należy dyskutować z głupcami, bo sprowadzą cię do swojego poziomu , a potem pokonają na argumenty

    pzdr.

    ps. 1. Nie jestem pracownikiem firmy R.

    2. Nie stosuję ich wełny kominkowej

    3. Generalnie nie lubię tej firmy za traktowanie Polski jak trzeci świat.
    festina lente

  3. #843
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Fotohobby. Jeśli będziesz palił w kominku (w odróżnieniu od wędzenia), temperatura za izolacją na poziomie wkładu, będzie w TWOIM kominku dochodzić do 300 o C. Przy izolacji z płyt KW trochę mniej, przy izolacji z wełny, trochę więcej. Różnice wynoszą ok 10 - 20 %. Zależy to od rodzaju płyty KW i rodzaju (producenta) wełny. W tej konstrukcji dobra wentylacja nic nie zmieni. Oczywiście kiepska wentylacja obudowy, podniesie temperaturę jeszcze bardziej. Dlatego tak istotne jest dobre zakotwienie / przewiązanie podpór właśnie na poziomie wkładu. Tego w szkołach budowlanych kierbudów raczej nie uczą.

  4. #844
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jak ktoś na tym forum słusznie zauważył, atest dotyczy WSZYSTKICH wyrobów. Wynika więc z niego jednoznaczny brak przydatności wełny do budowy kominków...

    http://pobierz.rockwool.pl/media/110926/ah_0439_2011.pdf


    Bader. Nie podniecaj się, tylko przeczytaj jeszcze raz. A może jeszcze ze dwa, jak nie zrozumiesz...

  5. #845

    Domyślnie

    Bez urazy, ale właśnie czytanie ze zrozumieniem, jak zarozumiale śmiem twierdzić, przywiodło mnie do tego topika. Otóż chciałbym zwrócić uwagę na magiczne sformułowanie "wewnętrzna warstwa przegród budowlanych". Ergo - czy folia al. czyni z wełny wewnętrzną warstwę, bo jeśli tak... Dodam, że fanem wełny nie jestem.

  6. #846
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Tu jest pies pogrzebany. Cały biznes opiera się na cienkiej aluminiowej folijce...

  7. #847

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bolt Zobacz post
    Bez urazy, ale właśnie czytanie ze zrozumieniem, jak zarozumiale śmiem twierdzić, przywiodło mnie do tego topika. Otóż chciałbym zwrócić uwagę na magiczne sformułowanie "wewnętrzna warstwa przegród budowlanych". Ergo - czy folia al. czyni z wełny wewnętrzną warstwę, bo jeśli tak... Dodam, że fanem wełny nie jestem.
    A sio Bolt z powrotem do szkoły Zresztą i szkoła nie pomoże Tylko pewna szkółka niedzielna ma monopol na zrozumienie , co autor miał na myśli , oraz Antek Policmajster, który zawsze wie lepiej ....

    Nie wiesz , że jedynie cztery tony skleconych cegieł w technologii średniowiecznej zapewnią Ci szczęście wiekuiste ??? Tak przecież napisali w krótkim kursie historii WKP(b)

    pzdr.
    festina lente

  8. #848
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    heatbeat

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-141
    Posty
    8

    Domyślnie

    Wełna(co za bzdurna nazwa! - co to ma niby wspólnego z wełną?! Powinno być WATA) mineralna która, jak widać, sprawia niektórym tyle radości - może być szkodliwa. Szkodliwa z racji swej budowy(mikrowłókna i ich podatność na pylenie) oraz chemii którą zawiera(np. formaldehydy). Stosowana powinna być wyłącznie do izolacji zewnętrznej w zamkniętych komorach. W obudowie kominka są akurat warunki wybitnie dla tejże waty niekorzystne - wysoka temperatura oraz ruch powietrza. Pierwszy czynnik uruchamia zawartą w wacie chemię - czynnik drugi transportuje włókna poza komorę. Przypomnę tylko, że zjawisko latających włókien stoi za delegalizacją azbestu - który to azbest był stosunkowo niedawno zalecany jako doskonały materiał do izolacji i także posiadał stosowne zezwolenia i certyfikaty. Wydane zapewne przez te same instytucje które teraz pozytywnie certyfikują watę do każdego zastosowania. Nie twierdzę tutaj że wata to samo zło - ale trzeba być czujnym. Innymi słowy: oprócz czytania kwitów trzeba ruszać jeszcze głową.

  9. #849

    Domyślnie

    Kilka fotek z zabudowy mojego kominka.
    Wkład Lechma SP-500 Green 8,5kW
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140929_133542.jpg
Wyświetleń:	361
Rozmiar:	26,6 KB
ID:	283289Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140929_133551.jpg
Wyświetleń:	328
Rozmiar:	22,1 KB
ID:	283290Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140929_133600.jpg
Wyświetleń:	324
Rozmiar:	49,9 KB
ID:	283291Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140929_160429.jpg
Wyświetleń:	326
Rozmiar:	33,9 KB
ID:	283292Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140930_072004.jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	27,5 KB
ID:	283293

  10. #850

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141001_104126.jpg
Wyświetleń:	328
Rozmiar:	30,1 KB
ID:	283294Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141002_101115.jpg
Wyświetleń:	344
Rozmiar:	33,7 KB
ID:	283295Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141002_101135.jpg
Wyświetleń:	379
Rozmiar:	32,1 KB
ID:	283296Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141005_111103.jpg
Wyświetleń:	371
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	283297

    teraz tylko obłożenie "schodka" kamieniem a reszty ozdobną cegłą

  11. #851

    Domyślnie

    Witam,

    proszę o wszelkie uwagi dotyczące mojego projektu.
    Na podstawie forum oraz dyskusji z ludźmi którzy mają kominki chciałbym przedstawić mój projekt.

    Wkład Lechma 8kw narożny
    Doprowadzone powietrze z zewnątrz rura 100mm z przepustnicą
    Do wysokości czopucha abudowa cegłą czerwoną – nie wiem jaka zaprawa?? (bo na forum różne opinie..)
    Brak nadproża z cegieł, zamiast tego płyta silca 3mm położona na bocznych ściankach z cegły nie wiem w jaki sposób połączyć płytę z cegłą?
    Zabudowa czopucha – płyta silca 3mm na klej i wkręty. Na to siatka klej i tynk. Dodatkowo chcę na spoinach dołożyć od wewnątrz kawałki płyt o szerokości 200mm dla wzmocnienia połączeń (na rysunki oznaczyłem ciemniejszym kolorem)
    Tylna ściana cała zabudowana płytą silca 3mm
    DGP grawitacyjne - 4 rury x 125mm odprowadzające powietrze do łazienki która jest za kominkiem do sypialni która jest 1m od kominka (po śkosie) oraz dwie rury na poddasze (pokoje nad kominkiem) Brak kolektora DGP.
    Zabudowa kominka zakończona 20cm pod sufitem (brak komory dekompresyjnej) z powodu rury gazowej idącej nad kominkiem (projektant instalacji gazowej twierdzi, że lepiej nad kominkiem niż jakby rura miała iść przez sypialnie..hmm)
    Dwie kratki wylotowe z kominka 170x490mm oraz 170x330mm
    Na dole otwór 200x500mm
    Sufit – stelaż GK podwieszany do drewnianych belek

    Pozdrawiam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek_forum.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	28,0 KB
ID:	283707Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek_forum2.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	35,8 KB
ID:	283708Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek_forum3.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	57,4 KB
ID:	283709Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek_forum4.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	283710Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek_forum5.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	45,4 KB
ID:	283711

  12. #852
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Witaj!

    Cegły na zaprawę szamotową z cementem (ca 10%). Nie wiem jak grube chcesz dawać spoiny - czy ma to być też otynkowane, czy wyglądać.
    Może być też gotowa zaprawa murarska (żadne "kleje").Jak ma wyglądać z grubą fugą, musisz postarać się o grubszą zaprawę szamotową (ziarno 0-2 mm - piszą na workach) albo murować na "wylewkę" betonową. W każdym przypadku do zaprawy (każdej) dobrze jest dodać plastyfikatora zmniejszającego ilość wody zarobowej. Dobry jest też dodatek włókna polipropylenowego do zapraw - trzeba się jednak liczyć z tym, że będzie jakiś czas trącić. Grzać można to po co najmniej 7 dniowym suszeniu - grzać możliwie wolno.
    Płyty krzemianowo-wapniowe mocujesz do cegły zaprawą systemową do tych płyt.
    Płyty impregnujesz, najlepiej jeszcze przed docięciem, systemowym impregnatem (czasem nie akrylowym gruntem). Jeżeli tak zrobisz, to oczywiście potem zaimpregnuj jeszcze krawędzie.

    W ogóle to najlepiej jedź cegłami już do góry. Cegła czerwona na "szóstkę" nie różni się tak wiele przewodnością od "trójki" z krzemianu wapnia, a rozkład mocy kominka będziesz miał lepszy.

    Z tym DGP chyba wszystko OK.

    Z ta rurą gazową, to się jeszcze dowiedz od kogoś oblatanego w przepisach. Ja bym tak nie zrobił.

    Pozdrawiam

  13. #853

    Domyślnie

    Wojtek 796,
    dziękuje za szybką odppwiedź.
    Materiały jak chce użyć to:
    klej SILCADUR-HFS (do łaczenia płyt)
    klej SILCACON (do lączenia płyt z tylną ścianą oraz z cegłami)
    Impregnat SILCADUR-HTI
    Grunt SILCACON
    Kominek docelowo ma stanowić jednolitą bryłę którą chce pokryć tynkiem (i cegły i płyty), a później farbą.
    Początkowo chciałem boczne sciany całe zrobić z cegły, ale ostatecznie koncepcja cegieł do czopucha wygrała.
    Rury DGP będą aluminiowe typu spiro. Czy w takim przypadku muszę je jakoś zakończyć w czopuchu? czy mogą sobie bezwładnie zwisać nad wkładem kominkowym (przypomne że zrzygnowałem z kolektora). Jaka powinna być odległość rury do górnej ścianki wkładu kominkowego?
    Czy do mocowania płyt mogę użyć zwykłych wkrętów fosfatowanych np. do drewna 3,5 x 45mm?
    Z tego co rozumiem to impregnuje się tylko krawędzie któe będą klejone więc nie do końca rozumie zasadność impregnowania przed docięciem? chodzi o dłuższy czas wchałaniania ?
    Gruntuje tylko powierzchnie do których będę kleił siatkę czy wszystkie powierzchnie?
    Czy dolot powietrza z zewnątrz 100mm jest wystarczającej średnicy? (dodatkowo będzie oczywiście otwór pod kominkiem ale raczej wolałbym aby powietrze do spalani było brane z zewnątrz. W instrukcji wkłądu nie mogłem znaleźć informacji dotyczącej ilości powietrza...
    Czy odcinek rury odprowadzająca spaliny do komina może być w poziomie na odległości około 50cm (wyjście z komina do kolanka z rewizją) ?
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Boot ; 12-10-2014 o 20:00

  14. #854
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Witam!
    Cytat Napisał Boot Zobacz post
    Materiały jak chce użyć to:
    klej SILCADUR-HFS (do łaczenia płyt)
    klej SILCACON (do lączenia płyt z tylną ścianą oraz z cegłami)
    Impregnat SILCADUR-HTI
    Grunt SILCACON
    Tak się ładnie nazywają, że chyba dobre.
    Kominek docelowo ma stanowić jednolitą bryłę którą chce pokryć tynkiem (i cegły i płyty), a później farbą.
    Więc muruj cegłę na jak najcieńszą fugę.
    Rury DGP będą aluminiowe typu spiro. Czy w takim przypadku muszę je jakoś zakończyć w czopuchu? czy mogą sobie bezwładnie zwisać nad wkładem kominkowym (przypomne że zrzygnowałem z kolektora). Jaka powinna być odległość rury do górnej ścianki wkładu kominkowego?
    Generalnie mam alergię na DGP, więc się za bardzo nie chcę znać, ale chyba mogą po prostu wisieć. Z odległościami to raczej nie względem wkładu, ale raczej sklepienia obudowy i górnych kratek. Daj na razie wloty trochę poniżej dolnej krawędzi górnych kratek. Potem można popróbować inaczej - aluminiowe "spiro" są dość podatne na manipulacje. Jakby tańcowały, albo hałasowały, to je najwyżej czymś powiążesz (drutem wiązałkowym?)
    Czy do mocowania płyt mogę użyć zwykłych wkrętów fosfatowanych np. do drewna 3,5 x 45mm?
    Tak
    Z tego co rozumiem to impregnuje się tylko krawędzie któe będą klejone więc nie do końca rozumie zasadność impregnowania przed docięciem? chodzi o dłuższy czas wchałaniania ?
    Gruntuje tylko powierzchnie do których będę kleił siatkę czy wszystkie powierzchnie?
    Chodziło mi o łatwiejsze cięcie i mniejszy bałgan - płyty mniej się kruszą i pylą. A potem, już w obudowie, też na pewno łatwiej otrzymać czystość.
    Czy dolot powietrza z zewnątrz 100mm jest wystarczającej średnicy? (dodatkowo będzie oczywiście otwór pod kominkiem ale raczej wolałbym aby powietrze do spalani było brane z zewnątrz. W instrukcji wkłądu nie mogłem znaleźć informacji dotyczącej ilości powietrza...
    Sam musisz to rozważyć. Do spalenia 1 kg drewna w górnopalnym stalowym wkładzie trzeba około 13 m3 (normalnych) powietrza. Ja zawsze dobierając przekroje robię założenie, że prędkość powietrza w rurze (kanale) ma nie przekraczać zbytnio 1m/s. Jak będzie więcej, mogłyby znacząco rosnąć opory w kolanach i wszelkich zwężkach.
    Czy odcinek rury odprowadzająca spaliny do komina może być w poziomie na odległości około 50cm (wyjście z komina do kolanka z rewizją) ?
    pozdrawiam
    Właściwie może, ale musisz mieć dobry dostęp do tego miejsca i dobrze (czysto) palić.

    Pozdrawiam

  15. #855
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Gdyby impregnacja miała wpływ na mniejsze pylenie podczas obróbki, byłoby super. Ja impregnuję bezpośrednio przed montażem, by nie doszło do pomyłki. Impregnujesz to co kleisz - czy to do ściany, czy w celu pokrycia siatką. Zostawienie impregnacji we wnętrzu kominka grozi jego rozbiórką! Impregnując kilka płyt "na zapas", koniecznie opisać ołówkiem stronę malowaną. Trzeba to zrobić tak, by po podziale płyty było wiadomo nadal, która strona jest pokryta preparatem. "Na oko" trudno to stwierdzić, tym bardziej bez doświadczenia.

  16. #856

    Domyślnie

    Witam
    Obudowa ma być z cegły szamot lub silka , czy takie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0634.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	284092 nadproże można zastosować do kominka ?
    W środku jest zatopiony jeden pręt chyba fi 8 lub 10

  17. #857
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Bywało, że nadproża z drutami grubszymi niż 6 mm rozsypywały się.

  18. #858

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_796 Zobacz post
    Witam!


    Więc muruj cegłę na jak najcieńszą fugę.
    Czyli spoina może być nawet między 5mm a 10mm?

    Cytat Napisał Wojtek_796 Zobacz post
    Daj na razie wloty trochę poniżej dolnej krawędzi górnych kratek. Potem można popróbować inaczej -
    Potem to nie wiem jak to zmienie no chyba że przez górną kraktę...albo jak kominek znudzi się już domownikom

    Cytat Napisał Wojtek_796 Zobacz post
    Właściwie może, ale musisz mieć dobry dostęp do tego miejsca i dobrze (czysto) palić.

    Pozdrawiam
    Co to znaczy dobry dostęp? Chodzi Ci o jakąś rewizje w obudowie kominka? czy wystarczy dostęp przez górną kratkę?

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura;

    Ja impregnuję bezpośrednio przed montażem, by nie doszło do pomyłki. Impregnujesz to co kleisz - czy to do ściany, czy w celu pokrycia siatką. Zostawienie impregnacji we wnętrzu kominka grozi jego rozbiórką!
    Impregnat SILCADUR-HTI przeznaczony do impregnacji płyt izolacyjnych SILCA. Odporny na wysokie temperatury (do 900°C) służy do utwardzania powierzchni płyt i zapobiega pyleniu. Stosować w kominku na wewnętrznych stronach płyt izolacyjnych. Nie używać do gruntowania pod tynkowanie/klejenie. Do tego celu służy grunt SILCACON

    Albo ja coś źle rozumiem albo ktoś (Ty lub producent) się myli?
    Jaka jest różnica między impregancją a grunotwaniem w przypadku omawianych płyt? Bo ja rozumiem to tak że impregnuje się krawędzie które łączy się z innymi płytami lub ścianą a gruntuje pod tynk z siatką.

  19. #859
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ok. Zróbmy "jasność" . Podzielmy te mikstury na grunt (używany pod tynk, klej siatkę i by dobrze skleić ze sobą, jak i przykleić do ściany) i impregnat odporny na 900 o C. Pisząc o tym, że nie wolno dawać do środka zabudowy, miałem na myśli grunt właśnie. Impregnatu nie używam. Nie wierzę mu...Montuję, odkurzam / przecieram wilgotną ścierką i nikt tego potem już nie rusza, więc skąd pył? Pakowanie chemii raczej bezcelowe.

  20. #860
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał Boot Zobacz post
    Czyli spoina może być nawet między 5mm a 10mm?
    Miałem na myśli raczej do 5mm.

    Potem to nie wiem jak to zmienie no chyba że przez górną kraktę...albo jak kominek znudzi się już domownikom
    Aluminiowe "flexy" mają to do siebie, że można je potem przestawić nawet packą na muchy. Lepiej zawsze zostawić za długie i skrócić, niż potem przedłużać. Chociaż wyciągać też się da. Może więc zrobić tak, żeby był manewr w obie strony.
    Co to znaczy dobry dostęp? Chodzi Ci o jakąś rewizje w obudowie kominka? czy wystarczy dostęp przez górną kratkę?
    Załóż, że będziesz tam miał zaglądać raz w miesiącu nie bluźniąc przy tym za mocno.

    Tak, jak napisał Piotr, trzeba odróżnić gruntowanie od impregnacji. Płyta po impregnacji po prostu nie brudzi i człowiek nie wygląda jak młynarz po robocie. Lepiej się też tnie - nie strzępi się. Impregnaty i grunty są tu inne niż do zwykłej budowlanki, oparte pewnie na roztworach soli (krzemianów - impregnaty) i żywic silikonowych (grunty), a nie żywic akrylowych jak prawie każdy środek pod ogólnym hasłem "grunt" - te raczej przy kominkach moim zdaniem nie powinny mieć zastosowania, dość szybko ulegną rozkładowi termicznemu.
    "Zapuścić" mocno takiej płyty też oczywiście nie można, bo zwiększy to przewodność.

    Pozdrawiam

Strona 43 z 111

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony