dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Względnie tanie energooszczędne okno dachowe

    Witam!
    Poszukuje względnie tanich okien energooszczędnych dachowych do domku z reku (żadnych nawiewników w oknach). Byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi, bo spędzilem juz sporo czasu szukając i owszem znalazłem kilka ciepłych rozwiązań ale ich cena jest jeszcze bardziej HOT
    Ostatnio edytowane przez Kolombek ; 21-06-2011 o 21:59

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    To zależy, jak bardzo ciepłe mają być te okna. My mamy Okpol Termo BH o U=1,1 - też dom z rekuperatorem. Cena dwa lata temu była bardzo korzystna, okna ładnie wykonane, żadnych sęków, do łazienki wzięliśmy jedno PCV. Do dziś nie było z nimi problemów, są szczelne, ładnie wyglądają, no i mają powłokę samoczyszcząca, która naprawdę działa. Zakurzone były tylko w zeszłym roku latem, kiedy przez cztery tygodnie nie spadło ani trochę deszczu.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety nie jest chyba prawdą to co napisałeś Te okna mają Ug=1,1 a Uw (czyli całego okna) to 1,5 No i to jest według mnie zbyt dużo. Teoria mówi ponoć, że w domkach energooszczędnych powinno być Uw poniżej 1,3 i takie chciałbym kupić. Fakro FTT U6 mi się podobają (U=0,5/0,81) ale cena już nie.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Masz rację - 1,1 to pakiet szybowy. Te okna Fakro, o których piszesz są reklamowane jako połaciówki do zastosowania nawet w domach pasywnych, które ogólnie nie powinny mieć wcale okien połaciowych, ale czasem trzeba jakoś doświetlić pomieszczenie. Jaki jest czas zwrotu inwestycji w okna tej klasy, trudno mi ocenić. A na razie cena za okna o takim U jest właśnie rzędu HOT.
    Ostatnio edytowane przez bowess ; 21-06-2011 o 20:50
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  5. #5

    Domyślnie

    Najlepsze okna w tej sytuacji to fixy szklone na stałe przez lokalnego szklarza. Oczywiście trzeba by jeszcze pomyśleć o tym jak umyć takie okna

  6. #6

    Domyślnie

    O fixach wyślalem ale na dole. Z pięterkiem może byc właśnie problem z myciem

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Ewentualnie można wziąć byle jakie okna i założyć do nich dodatkowe ocieplenie:
    http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/r...lacje-cieplne/ .
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  8. #8

    Domyślnie

    W sumie to nie taki zły pomysł jak się na początku mi wydawało.......

  9. #9

    Domyślnie

    Nie problem takie odpowiednio ciepłe izolacje wykonać wykonać.
    Niestety dużo gorzej z estetyką takiego rozwiązania.
    Żona by mnie chyba pogoniła ...

  10. #10

    Domyślnie

    Podnoszę....

    Może ktoś "w temacie" jeszcze doradzi w sprawie zakupu "rozsądnego cenowo" okienka dachowego?
    Dom w Rododendronach 8 - dziennik i komentarze
    ------
    ---
    140m2 pow. uż., 186 po podłodze z garażem i kotłownią, Ściana 20 cm styro, skosy betonowe + 35cm, podłoga 20cm styro, okna 3 szyby, 3 uszczelki.

  11. #11

    Domyślnie

    biorąc pod uwagę zazwyczaj niedużą powierzchnię okna dachowego (pytanie jakie Ty masz okna ?) i generalnie nie tak duża ich ilość (ile masz? 4? 5?) "rzeźbienie" z energooszczędnością okna dachowego jest zwykłym bełkotem. więcej ciepła Ci ucieknie z chałupy jak będziesz do niej wchodził (chyba nie będziesz zimą z tego powodu ograniczał liczby wyjść?) nie mówiąc już o mostku jaki powstaje przez konstrukcję klamki w drzwiach.
    serio mówiąc kiedyś przeliczyłem sobie dla okien dachowych te straty i wyszło że walka o współczynniki z powyższych względów (mała ilość i powierzchnia) nie ma sensu. no chyba, że zależy Ci na oszczędnościach rzędu 5 zł/okno/rok.
    dla mnie bez sensu.
    desmear

  12. #12

    Domyślnie

    Jeśli ktoś chce mieć prawdziwe energooszczędne okno doświetlające jakąś część pokoju to wystarczy: nie robić tego okna i zastąpić go jakimś ładnym obrazem (być może fotografią) oświetlonym ledami

  13. #13

    Domyślnie

    Znalazłem rozwiązanie mnie satysfakcjonujące. Zamówilem w Fakro do ram plastikowych, pakiet trzyszybowy. Zabrałem jedno okno z łazienki do pokoju, a drugie powiększylem o jeden rozmiar co by było więcej światła. Cena wzrosla nieznacznie 8% a przeszklenie 23% i jestem bardzo zadowolony Rozumiem desmear, że Ty jakbyś był (może jesteś) domownikiem, to do całego domu wziąłbyś najtańsze okna

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolombek Zobacz post
    (...) Rozumiem desmear, że Ty jakbyś był (może jesteś) domownikiem, to do całego domu wziąłbyś najtańsze okna
    dobrze rozumiesz. tak właśnie zrobiłem z oknami dachowymi. najpierw wyliczyłem, że kupując okna dachowe energooszczędne w porównaniu z wykonaniem standardowym (do obliczeń wziąłem fakro) zaoszczędze rocznie w moim przypadku około 38 złotych (przy drogim ogrzewaniu LPG)
    różnica w zakupie ok 4500 zł. Zwrot tej inwestycji w moim przypadku po 100 latach. bez sensu. wybrałem najtańsze, ale nie fakro tylko roto bo w tej samej cenie dostałem gratis roletki
    desmear

  15. #15

    Domyślnie

    Wiadomo może jaki wpływ na straty ciepła w oknach dachowych mają rolety wewnętrzne albo zewnętrzne?

  16. #16

    Domyślnie

    Desmear - Ja dorzuciłem 1000 PLN do 2 okien i zamiast dziadowskich drewnianych okien mam całkiem fajne plastiki. Przeżyłeś już zimę z tymi okienkami roto? U mnie na podlasiu jest troszeczkę chłodniej zimą niż u Ciebie

  17. #17

    Domyślnie

    Jak mają być porządne i starczyć na w miarę długo to myślę że skylighty bo one są PVC

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał samosha Zobacz post
    Jak mają być porządne i starczyć na w miarę długo to myślę że skylighty bo one są PVC
    POdnoszę temat.
    Ma ktoś może jakieś nowe odkrycia w kwestii okien połaciowych z Uw w granicach 1.1 lub niżej?
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał MWM Zobacz post
    POdnoszę temat.
    Ma ktoś może jakieś nowe odkrycia w kwestii okien połaciowych z Uw w granicach 1.1 lub niżej?
    Brak okna
    Dopiero co jedno zlikwidowałem od strony północnej, nad klatką schodową. Światło dawało tylko w środku lata z samego rana.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał MWM Zobacz post
    POdnoszę temat.
    Ma ktoś może jakieś nowe odkrycia w kwestii okien połaciowych z Uw w granicach 1.1 lub niżej?
    Witam,
    VELUX w swojej ofercie ma takie superenergooszczędne okna.
    Polecamy te o symbolach GGL 3060 lub GGU 0060 dla nich współczynnik Uw to 1,0 (dla szyby 0,7)
    Natomiast gdybyście szukali jeszcze bardziej energooszczędnych rozwiązań to mamy też okna ze współczynnikiem Uw 0,83 lub Uw 0,81 (współczynnik dla szyby wtedy 0,5).

    Pozdrawiam,
    Paweł
    Doradca VELUX

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony