dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45
  1. #1

    Domyślnie Czy picie wody z instalacji miedzianej jest szkodliwe?

    Czy spożywanie wody z miedzianej instalacji wodnej jest szkodliwe dla zdrowia?

  2. #2

    Domyślnie

    absolutnie nie.... zależy to tylko jaka jest woda w sieci

  3. #3

    Domyślnie

    Ujednoliciłem pytanie w temacie z tym w treści, aby nie było wątpliwości co do jednoznaczności odpowiedzi. Wczoraj mój ojciec stwierdził, że jak miedziane rury zaśniedzieją to nie można pić wody. Oczywiście jest to informacja niewiadomego pochodzenia, ale wolę sprawdzić czy aby nie prawdziwa. Dlatego więc pytam. Jeszcze mam czas aby zareagować w razie jakby coś.

  4. #4

    Domyślnie

    Miedż o czystości cu 99.99 nie ma prawa być szkodliwa jest atest DWGW I polski . O takiej czystości są rury hutmen i nie ma co się bać.

  5. #5

    Domyślnie

    a ja słyszałem że już Rzymianie wiedzieli, że miedź jest szkodliwa i dletego naczynia miedziane pokrywali .... ołowiem. Co wy na to

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    sakus

    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Starogard Gdański - gmina
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    372

    Domyślnie

    I wtedy umierali na ołowice

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlod
    a ja słyszałem że już Rzymianie wiedzieli, że miedź jest szkodliwa i dletego naczynia miedziane pokrywali .... ołowiem. Co wy na to
    Jak kiedyś zauważył Robert Makłowicz, Rzym upadł przez naczynia ołowiane a komunizm przez aluminiowe.

    Ad rem: kolejny wątek"metafizyczny". Nie dajmy się zwariować, miliony ludzi na świecie korzystają z miedzianych instalacji.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Może i umierali ale za to zdrowo... i mieli ciężkie gości...

  9. #9

    Domyślnie

    sprawdz lepiej jakosc wody z ujecia. To czasem lepszy problem niz to czy miedz jest szkodliwa.

  10. #10

    Domyślnie Cu i Pb miedż i ołów

    Jestem z wykształcenia i praktyki technologiem wody i ścieków, powiem Ci, że kiedyś robiono rury do wody pitnej z azbestu i też miały atest;
    kolego, tylko ocynkowane ponieważ Zn /DROBNE CZĄSTKI WYPŁUKIWANE Z RURY/ BARDZO DOBRZE WPŁYWA NA POTENCJĘ, tak zresztą jak jedzenie śledzi.
    POZDRAWIAM
    mocny

  11. #11

    Domyślnie

    No to chyba juz wszystko wiadomo

  12. #12

    Domyślnie

    Wiesz co, zrób sobie tą instalacje z miedzi bo po przeczytaniu tych postów potrzebna bedzie miedz na zdrowie psychiczne

  13. #13

    Domyślnie

    Prawde powidziawszy nie spotkalem sie aby ktos mial instalacje do wody pitnej z miedzi. Argumentami zeby takiej nie robic moze byc posmak miedzi jaki latwo przczhodzi do wody ( wez szkalanke nalej wody wsadz w to rurke ( midziana ) potrzymaj godzinke i sam sie przekonasz) oczywiscie mozna powiedziec ze i stalowe i plastykowe daj posmak...
    poza tym nalot na miedzi ten zielony jest trujacy ( toksyczny )(sniedz - ale mecze sie jak to napisac ) to nie jest pewna informacja postaram sie ja sprawdzic. ( ale kiedys slyszlem o jakim ksieciu ktorego otruli trzymajac cukier w midzianej cukiernicy az zzielenial...)

    aaa bym zapomnial do laczenia rurek midzianych uzywa sie "cyny" jako lutu !!! niestety nie jet to czysta cyna ale sa tam dodatki uplastyczniajace i obnirzajace temperature miedzy innymi olow (Pb) wiec koniecznie trzeba stosowac cyne bezolowiowa !!![/list]

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    D_B

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    okolice Poznania
    Kod pocztowy
    62-002
    Posty
    22

    Domyślnie

    Wszystkie instalacje mam z miedzi, firma która robiła instalacje od n lat robi w miedzi.
    Piję wode z miedzianych rur od 7 lat i na razie czuję się dobrze, nie czuję też żadnego posmaku.
    Pamietam natomiast chyba rok temu w "Ładnym domu" tematem przewodnim była woda i instalacje - i tam rury miedziane były OK.
    Jesli sa zainteresowani moge odszukać ten numer.

    DB

  15. #15

    Domyślnie

    Ja też mam instalację z miedzi. Nie widzę w tym nic szkodliwego. Ojciec jest chemikiem, więc gdyby było jakiekolwiek zagrożenie, to bym wiedział.

    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Też mam miedziane rurki ja i moja rodzina czuje się OK

  17. #17

    Domyślnie

    Nie ulega najmniejszej dyskusji, że miedż z instalacji będzie się przedostawała do wody i zależy to tylko od składu chemicznego wody i rodzaju miedzi/jest ich kilka/. W Polsce jeszcze do niedawna dopuszczalne stężenie Cu w wodzie pitnej wynosiło 0,1 mg/l a obecnie 2,0 mg/l!!! To 20 krotne podniesienie normy przyjęte zostało ślepo za przepisami UE. Zachodzi pytanie dlaczego? W unijnej literaturze fachowej dostrzeżono ten problem już dawno. I co miała zrobić biedna unia z tysiącami instalacji z miedzi ? wymienić? przecież to kosztuje! a oni są na to za biedni. I co się robi w takim przypadku? proste, zmienia się normę!! i jest OK. A my to małpujemy w sposób bezmyślny. Pozostaje tylko wiara, że te 2,o mg Cu nie szkodzą, ale o tym dowiemy się za jakiś czas. Kochani użytkownicy instalacji z Cu. Jak rano się budzicie i idziecie do łazienki pobierzcie próbkę tej wody i dajcie do analizy np w Sanepidzie lub zaprzyjażnionych wodociągach i porównajcie z normą i oby było OK. Jako ciekawostkę podam, że w Anglii ponad połowa podłączeń domowych jest wykonana z ołowiu i oczywiście stężenie tego pierwiastka w wodzie nie spełnia norm UE. I co się dzieje?NIC. Potomkowie Wilhelma Zdobywcy uznali, że są za biedni na wymianę tych rur i nikt ich z Unii nie wyrzucił! Tyle przynudzania serdecznie pozdrawiam Pikuś

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Bio

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Spotkałem się z twierdzeniem,ze Welkie Imperium Rzymskie padło z powodu stosowania naczyn miedzianych i wodociągów ołowianych.
    życzliwość jest w cenie, jednak czasami nerwy puszczają.....

  19. #19

    Domyślnie

    Ciao

    Kiedys jak bylem maly to tak sie mowilo ze w tej "Ameryce to ludziom mlotli pozabierali" i z nudow wymyslaja sobie problemy.
    Ja jestem od niedawna na tym forum ale to najglupszy temat jaki widzialem. (prawie jak Ameryka)

  20. #20

    Domyślnie

    Mnie w mieszkaniu instalator radził jakies zagraniczne , bo polskie są be
    Dość długo robił instalacje a na końcu robił właśnie do wody i chyba sobie zapomniał co mówił bo założył te same polskie które użył do CO
    Artur

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony