dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magda912

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-260
    Posty
    46

    Domyślnie Przeprojektowanie nadproży-czas/cena-proszę o pomoc

    Witam!
    mam problem i chciałabym Was prosić o pomoc.
    Dom do stanu otwarty-zadaszony budował mi jeden wykonawca, który równoczesnie jest kierownikiem budowy.
    Ogólnie jestem zadowolona. W międzyczasie dokonywałam kilku przeróbek, które miały byc rozliczane po zakończeniu budowy.
    No i teraz dostałam podumowanie tych kosztów i nie ze wszystkimi się zgadzam.
    M.in, podjęłam decyzję o montazu rolet typu "integro" co wiązało się z przeprojektowaniem nadproży.
    Mój wykonawca podliczył, że jego dwóch robotników robiło to na parterze przez 5 dni, a że mają dniówkę 250 zł, to rachunek-250 złX 2 osoby x 5 dni= 2500 zł. (" wykonanie nadproży pod rolety parter wraz z rozszalowaniem i ponownym szalowaniem stropu").

    Czy możliwe jest, że to zajeło aż tyle czasu i powinno aż tyle kosztować???
    Nie jestem w stanie tego sprawdzić, oszacować, więc jesteście moją jedyną nadzieją.

  2. #2

    Domyślnie

    Trochę to dziwne co piszesz .. ja też zdecydowałem o integro w trakcie budowy i kierownik bud = projektant, czy w końcu mój tata, przeprojektował nadproża. Wykonawca nie doliczył mi nic za tą zmianę, choć okien było coprawda 14szt. Ich robota ograniczyła się po części do ciut bardziej złożonego szalunku (odwrócone "L") a do części okien włożyliśmy piankę (szalunke tracony).
    Ja jakoś nie widzę 5 dni pracy, choć nie napisałaś co naprawdę zrobili, ile okien. Stawkę możesz spr policzyć z całej umowy, najlepiej jest jednak takei rzeczy dogadywać w trakcie budowy.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kondziu87r
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Posty
    247

    Domyślnie

    nie bardzo rozumiem o czym piszesz. czy ta ekipa robiła szalunki, zbrojenia i wylewała te nadproża czy wkładali gotowe nadproża. Ty kupowałaś materiał czy te 2 500 zł to miało już być z ich materiałem?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magda912

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-260
    Posty
    46

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    Nadproża miałam opłacone, bo wykonawcy zapłaciłam za wybudowanie domu -robocizna i materiały.
    Te 2500 zł to za zmianę nadproży ze zwykłych na "elki" pod Integro. Nadproża były wylewane razem ze stropem.Zbrojone w środku stalą i niby jakoś to było wielce skomplikowane i tyle trwało.
    Okna o szerokości:
    2x80 cm, 210 cm, 160 cm, 358 cm, 242 cm, 2x184 cm.
    A możesz zapytać tatę ile czasu zajęło mu to przeprojektowanie??Pozdrawiam

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magda912

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-260
    Posty
    46

    Domyślnie

    Podbijam, może ktoś jeszcze mi pomoże.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kondziu87r
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Posty
    247

    Domyślnie

    Ja uważam że wzięli za dużo. Te 2500 zł to jest dopłata, a nie cena za nadproża które tak na prawdę kładzie się na murze, wkłada zbrojenie i zalewa nie trzeba robić żadnych drewnianych szalunków które są bardziej czasochłonne.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda912 Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź.
    Nadproża miałam opłacone, bo wykonawcy zapłaciłam za wybudowanie domu -robocizna i materiały.
    Te 2500 zł to za zmianę nadproży ze zwykłych na "elki" pod Integro. Nadproża były wylewane razem ze stropem.Zbrojone w środku stalą i niby jakoś to było wielce skomplikowane i tyle trwało.
    Okna o szerokości:
    2x80 cm, 210 cm, 160 cm, 358 cm, 242 cm, 2x184 cm.
    A możesz zapytać tatę ile czasu zajęło mu to przeprojektowanie??Pozdrawiam
    Imo to nie ma nic wspolnego z wiencami, jedynie ciut wiecej drutu w zbrojeniu trzeba powyginac. Samo przeprojektowaie 9okien u mnie z wykonaniem rysunkow to ok 2-3h

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony