dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie zabudowa poddasza i ocieplenie - jaka kolejność??

    instrukcje producentów wełny podają, że montujemy wełnę a potem ruszt metalowy itd. Producenci rusztu i wieszaków piszą , że najpierw wieszaki , ruszt i dopiero po tym wełna .... jak jest lepiej i wygodniej zrobić ?

    Jedni podają że ruszt powinien być rozmieszczony do 40 cm a inni że co 60 cm.... co ile dać?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o wełnę między krokwiami, to ją zakładasz w pierwszej kolejności, to chyba logiczne. Potem stelaż i wełna między profilami. Tak sobie to wyobrażam, chociaż na razie jestem jeszcze teoretykiem

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał anpi
    Jeśli chodzi o wełnę między krokwiami, to ją zakładasz w pierwszej kolejności, to chyba logiczne. Potem stelaż i wełna między profilami. Tak sobie to wyobrażam, chociaż na razie jestem jeszcze teoretykiem

    Są wieszaki, które mocuje się z 2 boków krokwi - wtedy wełna między krokwiami utrudniałaby przykręcenie wieszaków.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Duży Boban
    Cytat Napisał anpi
    Jeśli chodzi o wełnę między krokwiami, to ją zakładasz w pierwszej kolejności, to chyba logiczne. Potem stelaż i wełna między profilami. Tak sobie to wyobrażam, chociaż na razie jestem jeszcze teoretykiem

    Są wieszaki, które mocuje się z 2 boków krokwi - wtedy wełna między krokwiami utrudniałaby przykręcenie wieszaków.
    Własnie takie wieszaki widziałem , mocowane do boków krokwi , a czy są inne mocowane do czoła krokwi ? bo z tego co widze, to chyba rodzaj wieszakó ma decydujące znaczenie jeśli chodzi o kolejność prac...? które z tych wieszaków są lepsze i łatwiejsze do montazu ?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    No ale przecież wełna jest elastyczna i można ją lekko przygnieść do dachu podczas przykręcania wieszaków. Chyba łatwiej to zrobić, niż później wciskać wełnę, jak już wieszaki są zamontowane. Ale może niech się wypowie ktoś, kto już to robił?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar suomi
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał anpi Zobacz post
    No ale przecież wełna jest elastyczna i można ją lekko przygnieść do dachu podczas przykręcania wieszaków. Chyba łatwiej to zrobić, niż później wciskać wełnę, jak już wieszaki są zamontowane. Ale może niech się wypowie ktoś, kto już to robił?
    Pytanie cały czas aktualne - jak byście doradzili ?

    Mi tak naprawde zalezy na szybkim ociepleniu poddasza, wytarczy pierwszą warstwą. Wieszaki i welne na ruszcie moge sobie odlozyc na pozniej.

    Czy bardzo sie narobie przy dokrecaniu wieszakow jak juz bedzie welna?
    A moze pojsc na latwizne i dokrecac wieszaki od spodu krokwi (o takich gdzies czytalem ostatnio)... ?


    dzięki za uwagi.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał suomi Zobacz post
    Pytanie cały czas aktualne - jak byście doradzili ?

    Mi tak naprawde zalezy na szybkim ociepleniu poddasza, wytarczy pierwszą warstwą. Wieszaki i welne na ruszcie moge sobie odlozyc na pozniej.

    Czy bardzo sie narobie przy dokrecaniu wieszakow jak juz bedzie welna?
    A moze pojsc na latwizne i dokrecac wieszaki od spodu krokwi (o takich gdzies czytalem ostatnio)... ?


    dzięki za uwagi.
    Jeżeli wykończenie połaci dachu z płyt g-k wraz z drugą warstwą ocieplenia będzie znaczenie później montowane to zalecam użyć wieszaków ES. na przykłąd takich www.metpol.pl/pl,wieszak-es,24,41,p.html
    Wieszaki „grzybkowe”, które przykręca się do boku krokwi przed montażem wełny też można zamontować, ale łatwo się później na nie nadziać
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  8. #8

    Domyślnie

    Daj wełnę między krokwie i potem kręc wieszaki, następnie stelaz,wełnę między profile, folię paroizolację, i płyty K.G

  9. #9

    Domyślnie

    Wieszaki montowane z boku krokwi najlepiej przykręcić przed wełną, trzeba wtedy uważać przy układaniu wełny żeby nie rozciąć o nie glowy.
    Montowanie wieszaków po ułożenie wełny jest też możliwe ale trochę upierdliwe, wiem to z autopsji.

    Ja zazwyczaj robię tak:
    1. wieszaki
    2.wełna miedzy krokwie
    3.profile
    4.wełna miedzy profile
    5.folia
    6.płyty g-k
    Przypomnę jeszcze o tym ze bardzo ważne jest aby pasy folij były szczelnie poklejone między sobą jak i również do ścian.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Może to się przyda - film przedstawiający montaż ocieplenia poddasza.
    http://www.youtube.com/watch?v=lFjZt...8BJQIQE3Zrx7nT
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony