dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Czy spożywanie wody z miedzianej instalacji wodnej jest szkodliwe dla zdrowia?

    Życie jako takie jest wogóle szkodliwe....

    Tak, jako ciekawostkę powiem, że część "mojej wsi" jest zaopatrywana w wodę wodociągiem z rur azbestowych ..............

    Tak, więc dla nich nie jest istotne czy te ostatnie 5 m instalacji (a na to tylo maja wpływ) jest wykonane z miedzi, plastiku czy tez ocynku.....

    Pozostali także nie wiedzą przez jakie rury płynie ich woda...
    Pozdrawiam

  2. #42

    Domyślnie

    W browarach większość instalacji jest wykonana z miedzi tak więc picie złocistego napoju szkodzi nie tylko na brzuszek Pozdrawiam Tomek123

  3. #43

    Domyślnie

    Tomek, to może ten piekny złocisty kolorek to po prostu midź

    I może z rur miedzianych też kiedyś taka "woda" popłynie
    pozdrawiam

    Karol

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar HYDRAULIK555
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    REDA
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    1

    Post

    Cytat Napisał arogantisch Zobacz post
    1. Znalazłem to w encyklopedii : "większość związków miedzi rozpuszczalnych w wodzie jest trująca"
    oczywiście ilość ewentualnych związków które by mogły powstać podczas przepływu wody przez instalacje jest dość znikoma ale przecież tej instalacji będzie się używać przez kilkanaście lat a wtedy ilość szkodliwych
    substancji wypitych w raz z woda może stać się całkiem pokaźna a zawartość w wodzie siarczanów i chociażby
    chloru na pewno nie będzie utrudniać tych reakcji.

    2. Próbowałem znaleźć jakieś bliższe informacje na temat instalacji miedzianych do wody pitnej w polskich normach ale w obydwu bazach norm jakie posiadam norma dotycząca instalacji miedzianych są puste... niby jest tytuł ale nic więcej a i na stronach Polskiego Komitetu Normalizacyjnego jest pusto...

    3. Natomiast w obowiązkowej normie

    PN-92/B-01706 Instalacje wodociągowe - Wymagania w projektowaniu

    Znalazłem coś takiego:

    "Instytucje uprawnione do wydawania świadectw:
    - o dopuszczeniu materiału lub wyrobu do kontaktu z wodą do picia i na potrzeby gospodarcze - Państwowy Zakład Higieny,
    - o dopuszczeniu do stosowania w budownictwie materiału lub wyrobu w zakresie instalacji wodociągowej - Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Techniki Instalacyjnej "INSTAL" w Warszawie"

    Więc jeśli ktoś już się zdecyduje na taką instalacje to niech sprawdzi czy dany wyrób posiada odpowiednie zaświadczenia...

    Ps: Zapewne forumowicz Adamos48 ucieszy się bo tak szeroko reklamowane przez niego wyroby firmy Hutmen S.A posiadają odpowiednie certyfikaty - Państwowego Zakładu Higieny. Nie ma co Adamos48 promuje firmę jak może czyżby się starał o tytuł sprzedawcy roku ?
    Serdecznie witam -
    Jestem hydraulikiem z zawodu, nigdy nie zakładam, w wykonywaniu usługi, instalacji wodnych mających służyć do wody pitnej z materiałów miedzianych. Ponieważ biorę odpowiedzialność za wykonaną pracę. Miedź jest bardzo szkodliwa, o czym nie wiedzą mieszkańcy, a skutki jej oddziaływania na organizm, kierują na różne przyczyny, nie związane z ich mieszkaniem.
    Zdawałem na dyplom czeladnika, i tam bardzo rygorystycznie podchodzono do tematu. Nawet stosowane w blokach (lata 1980 - 2000), mieszkalnych karbowane rurki miedziane, do podłączania baterii umywalkowych, były poniklowane. Jednak potem zaczęto ich unikać, stosując sztywne połączenia rur stalowych ocynkowanych, z śrubunkiem. Obecnie technologie są bardzo zaawansowane i można skorzystać z plastykowych rur, do wody pitnej.
    Serdecznie pozdrawiam.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na pewno krewetki padają jak muchy we wodzie, która płynęła instalacją miedzianą. Wie to każdy akwarysta.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony