dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie SWISSPOR LAMBDA EPS 031 FASADA czy Termo organika PLATINUM PLUS fasada?


    zabieramy się za ocieplenie domu i musimy wybrać styropian (15cm grubości), mamy 2 typy:
    1. SWISSPOR LAMBDA EPS 031 FASADA
    2. Termo organika PLATINUM PLUS fasada
    Parametry mają takie same, cena porównywalna ....
    Na forum znalazłam informację że styropian termoorganiki potrafi być krzywy?? a co ze swisspor-em? KTÓRY WYBRAĆ?

    na co kleić? jaką siatkę itp wybrać? czy kołkować?

    BARDZO PROSZĘ O POMOC w wyborze
    Ania

  2. #2

    Domyślnie

    ja mam swisspora, nie narzekam, ci co kleili też, choć to było już ze dwa lata temu, nie wiem jak teraz, a na forum znajdziesz zwolenników i przeciwników zarówno jednego jak i drugiego, a co najlepsze to używają tych samych argumentów kupuj moze tam, gdzie prócz dobrej ceny masz gwarancję bezproblemowego zwrotu gdyby okazało się ze coś nie halo z jakością
    a z klejów i siatek to caparol jest ok, i generalnie dobre, mocne siatki (często pomarańczowe, chyba termoorganika tez taką ma), unikaj najtańszej chińszczyzny bo to się w rekach rozlatuje

  3. #3

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ciekawe kto da gwarancje zwrotu gdy cos bedzie nie tak To nie dystrybutor daje gwarancje na jakosc a producent, niestety norma dopuszcza olbrzymie odstepstwa w poziomie, pionie, i plaskosci wymiarow. To taki troszke rzut moneta, mozesz trafic albo nie w dobra partie towaru (tzn prosta) bo podane przez Ciebie styropiany maja takie same parametry.
    Stabilnosc wymiarow to juz czysty przypadek tak na prawde, zalezy od dostawy, u kazdego producenta
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5

    Domyślnie

    kładłem tego swisspora 2 miesiące temu u siebie. zadnych problemów czy nierównosci. jeszcze raz wybrałbym to samo.

    pozdrawiam
    desmear

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MINIEK2012

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    ok. Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    U mnie jest Max Leier kladziony na glowke 29cm, zakupilem juz styropian Termoorganika Platinum Plus Fasada 12cm (32kubiki), kolki dyblujace 22cm z metalowym trzpieniem firmy Koelner 4szt/m2, 5cm taki sam styropian na ocieplenie balkonow, 4cm styrodur na ocieplenie balkonow od gory 12m2, lista cokolowa (startowa), styropian na szpalety 3cm ten sam, siatka AKE 400m2, Klej do styropianu - 4kg/m2 Kreisel, Klej do siatki - 4kg/m2 Kreisel, narozniki aluminiowe 2,5cm x 2,5cm z siatka 10 centymetrowa

    Mysle ze material dosc solidny bo wykonawca jest bardzo solidny

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ja zrobiłem na Swissporze; ekipa chwaliła; zresztą brała ode mnie namiary na hurtownię. W przypadku termoorganiki 0.033 było droższe niż 0.031 Swisspora, za 0.031 chcieli już prawie 220 złotych, więc podziękowałem. Wydaje mi się, że reklama/sponsoring Termoorganiki sporo kosztują

    Za 0.031 frezowany 15 cm płaciłem coś ok. 205/m3.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony