dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 95
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar perso
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    73
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeśli w górnej warstwie ścianie fundamentowej damy wiersz bloczków ze szkła piankowego to czy to znaczy że ocieplanie fundamentów poniżej tej warstwy jest niepotrzebne ?
    Czyli od kosztów warstwy ze szkła możemy odjąć koszt ocieplenia ścian/law fundamentowych ?

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Moim zdaniem absolutnie nie.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeszcze odnośnie ceny bloczków ze szkła piankowego to dostałem oferte:

    1mb to koszt 37EUR. Tak dla porządku. bloczki maja długość 45cm
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #24

    Domyślnie

    Sprawdzcie jakie parametry ma szklo spienione. Zeby izolacja nie byla potrzebna to nalezalo by dac spora grubosc tego szkla, przy warstwie 4-5cm to lepiej dac styropian na fundamenty.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    standardowo bloczki maja 9x25x45 cm i u=0,5
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar perso
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    73
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze liczę - ale jeśli dajemy wiersz bloczków na ścianie fundamentowej to mamy ( liczę szacunkowo dla mojego projektu 50 mb ścian fundamentowych o szerokości 0.25 - czyli mamy 12.5 metra kw. powierzchni przenikania ciepła o współczynniku przenikania U=0.5 ? To chyba nie jest dużo ( wiem że dużo to pojęcie względne ) -ale jeśli to porównamy ociepleniem ław i ściany fundamentowe xps-em o grubości 10 cm to zużywamy na metr bieżący fundamentu ok 0.3 m^3 xps-a który kosztuje blisko 500 /m^3 ? Czyli wychodzi jednak drożej a ciepło i tak ucieka przez ławę do gruntu .
    Nie wiem jakie U ma 10 cm xps- pewnie sporo mniejsze niż szkło piankowe - ale w przypadku xps powierzchnia przenikania ciepła będzie dużo większa ( 50*(1.2+0.4) *2 = 160 m^2 50 mb fudnamentów , 1.2 wysokość ścian fund. , 0.4 wysokość ław , * 2 bo wewnętrzne fundamenty też musimy ocieplić , no i tutaj zostaje przenikanie ciepła do gruntu przez dolna powierzchnię ławy.
    Z tych wyliczeń wynika że na ocieplenie 10 cm warstwą musiałbym kupić 16 m^3 xps co by mnie kosztowało około 8 tys. a dla wiersza szkła piankowego mamy 50 *150=7500 - czyli bardzo podobne wyniki ( chociaż robocizna ocieplenia styropianiu będzie droższa niż ułożenie wiersza ze szkła piankowego )

    Czy gdzieś dobrze to liczę ? Pewnie zamiast xps-a można dać coś tańszego - ale czy będzie wystarczające ?
    Ostatnio edytowane przez perso ; 24-11-2011 o 09:51 Powód: literówka

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar perso
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    73
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No i jak gdzieś wyżej robię błąd w rozumowaniu i/lub liczeniu ? No bo w sumie takie odcięcie ze szkła piankowego ( nawet mimo ceny ) by wychodziło że to całkiem niezła opcja jest. Ale tylko pod warunkiem że da się zrezygnować z pionowej izolacji termicznej fundamentów.

    Co wy na to ? Bo jak rozumiem to U =0.5 dotyczy tej 9 cm warstwy , tak ?

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar perso
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    73
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kurcze - może ktoś bardziej doświadczony wsparłby mnie w kwestii tego szkła piankowego ?
    Czy wytrzymałość szkła na ściskanie jest wystarczające w przypadku budynku piętrowego z dwoma stropami monolitycznymi i pokrytych dachówką cementową ?

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Wg mnie Perinsul da radę tyle że jest nie strasznie drogi ale kurewsko drogi, a pozostałe typy szkłą to kwestia przeliczeń konstrukcyjnych.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar perso
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    73
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    j-j - dzięki za odpowiedź - niby jest drogi - ale w domu piętrowym idzie go relatywnie mniej.
    A może tak przy okazji skomentujesz kwestię pionowej izolacji termicznej fundamentów poniżej wiersza ze szkła piankowego ?
    Czy w przypadku takiego wiersza ze szkła piankowego połączonego z izolacją termiczną podłogi i izolacją ścian jest sens dawać pełne ocieplenie fundamentów ?
    Bo ja myślę żeby dać ze 20 cm poniżej warstwy szkła i już ?

    No i kolejne pytanie czy przy takiej warstwie ze szkła nie można przypadkiem zrezygnować z pionowej izolacji przeciwwilgociowej ( oczywiście poniżej wiersza ze szkła piankowego ) ?

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    oba pytania- trudno powiedzieć ale przeciwwilgociową bym chyba dał a co do ocieplenia ściany fund. poniżej szkła to chyba jak piszesz 20 cm poniżej wystarczy.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    oba pytania- trudno powiedzieć ale przeciwwilgociową bym chyba dał a co do ocieplenia ściany fund. poniżej szkła to chyba jak piszesz 20 cm poniżej wystarczy.

    pzdr
    Jak budowałem dom, to używałem Isomuru. Na stronie producenta jest łądnie rozpisana fizyka budowli dla tego produktu. Sądzę, że ze szkłem było by diżo lepiej.

    Problem bardzo ładnie opisany tutaj:

    http://www.stahlton.com.pl/index.php...=82&Itemid=222

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Jakie są jeszcze inne produkty podobne do szkła piankowego jak można to ceny też proszę o podanie

  14. #34

    Domyślnie

    Stalthon kosztował mnie około 3500 PLN za 66 metrów bieżąch KL20, szerokość 24cm. Więc zabawa nie jest tania

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To zależy, 66mb za tyle to jak za darmo. Jakie to ma właściwości? Jakiś link
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał perso Zobacz post
    ...odjąć koszt ocieplenia ścian/law fundamentowych ?
    Nie - lepiej zaizolować tym dookoła cały fundament, dzięki czemu będzie akumulatorem ciepła. Zobacz zdjęcia np. na http://isoglass.pl/szklo-spienione-galeria.html, tam są zdjęcia i przekroje jak można zastosować szkło spienione do izolacji fundamentów.

  19. #39
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał KSurowiec Zobacz post
    Nie - lepiej zaizolować tym dookoła cały fundament, dzięki czemu będzie akumulatorem ciepła. Zobacz zdjęcia np. na http://isoglass.pl/szklo-spienione-galeria.html, tam są zdjęcia i przekroje jak można zastosować szkło spienione do izolacji fundamentów.
    Przecież to szkło piankowe w kawałkach! O jakości izolacji stanowi ( między innymi ) stopień unieruchomienia powietrza. Szkło piankowe świetnie powietrze unieruchamia, ale nie "potłuczone" . Takie coś to raczej jako drenaż nie izolacja termiczna.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał KSurowiec Zobacz post
    Nie - lepiej zaizolować tym dookoła cały fundament, dzięki czemu będzie akumulatorem ciepła. Zobacz zdjęcia np. na http://isoglass.pl/szklo-spienione-galeria.html, tam są zdjęcia i przekroje jak można zastosować szkło spienione do izolacji fundamentów.
    Kolejny producent? Jaka jest cena tego szkła, no i gdzie to można kupić? Izolowanie fundamentów z zewnątrz szkłem nie jest dobrym pomysłem, że względu na słabą lambdę i cenę.

    Cytat Napisał Brzęczkowski
    Przecież to szkło piankowe w kawałkach! O jakości izolacji stanowi ( między innymi ) stopień unieruchomienia powietrza. Szkło piankowe świetnie powietrze unieruchamia, ale nie "potłuczone" . Takie coś to raczej jako drenaż nie izolacja termiczna.
    Ugryź się misiu kiedyś w język zanim coś napiszesz. Magiel to nie jest dobre źródło informacji. Może kiedyś to pojmiesz.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony