dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 95 z 95
  1. #81

    Domyślnie

    Nie wiem czy na forum przewinął już się ten dokument

    http://www.fhi.no/dokumenter/90e2ed327a.pdf

    Norweski instutyt zdrowia publicznego zbadał w nim jak EPS, XPS i szkło piankowe poradzi sobie z mrówkami. Wyniki są dość przerażające i napewno wybiły mi pomysł płyty fundamentowej na EPS/XPS.

    Po 31 godz mrówki zaczęły atakować krawędzie EPS/XPS (kompletnie bez różnicy), szkło piankowe praktycznie nie ruszone. Po 5 dniach EPS miał juz poziome i pionowe tunele a XPS tylko poziome ale za to trochę więcej ich było. Szkło piankowe nie ruszone.

    Na stronie 11 widać to ładnie na wykresach. Przeraża że po 5 dniach wyżarły już 1% XPSa ... po 5 dniach a mówimy tutaj o fundamencie.

    Na stronie 12 widać jak mrówki dosłownie rzucały się na bardziej nagrzane fragmenty - nic tylko robic płytę grzewczą

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał biz1a Zobacz post
    Nie wiem czy na forum przewinął już się ten dokument

    http://www.fhi.no/dokumenter/90e2ed327a.pdf

    Norweski instutyt zdrowia publicznego zbadał w nim jak EPS, XPS i szkło piankowe poradzi sobie z mrówkami. Wyniki są dość przerażające i napewno wybiły mi pomysł płyty fundamentowej na EPS/XPS.

    Po 31 godz mrówki zaczęły atakować krawędzie EPS/XPS (kompletnie bez różnicy), szkło piankowe praktycznie nie ruszone. Po 5 dniach EPS miał juz poziome i pionowe tunele a XPS tylko poziome ale za to trochę więcej ich było. Szkło piankowe nie ruszone.

    Na stronie 11 widać to ładnie na wykresach. Przeraża że po 5 dniach wyżarły już 1% XPSa ... po 5 dniach a mówimy tutaj o fundamencie.

    Na stronie 12 widać jak mrówki dosłownie rzucały się na bardziej nagrzane fragmenty - nic tylko robic płytę grzewczą
    Szczęka mi opadła i jeszcze leży. Czyli styropian pod domem, jaki by nie był to kiepski pomysł.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #83

    Domyślnie

    Nie no jak kupisz 2 mrówkojady to i płytę grzewczą możesz . PS. tylko na zimę musisz im sweterki zrobic.

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Gdyby zamknąć człowieka w plastikowym pudełku z kostką styropianu to też by zaczął w nim ryć palcem z nudów, albo skosztował z głodu
    Mogli zasypać ten styro piaskiem...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  5. #85
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar schizo85
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-213
    Posty
    424

    Domyślnie

    Cytat Napisał biz1a Zobacz post
    Nie wiem czy na forum przewinął już się ten dokument

    http://www.fhi.no/dokumenter/90e2ed327a.pdf

    Norweski instutyt zdrowia publicznego zbadał w nim jak EPS, XPS i szkło piankowe poradzi sobie z mrówkami. Wyniki są dość przerażające i napewno wybiły mi pomysł płyty fundamentowej na EPS/XPS.

    Po 31 godz mrówki zaczęły atakować krawędzie EPS/XPS (kompletnie bez różnicy), szkło piankowe praktycznie nie ruszone. Po 5 dniach EPS miał juz poziome i pionowe tunele a XPS tylko poziome ale za to trochę więcej ich było. Szkło piankowe nie ruszone.

    Na stronie 11 widać to ładnie na wykresach. Przeraża że po 5 dniach wyżarły już 1% XPSa ... po 5 dniach a mówimy tutaj o fundamencie.

    Na stronie 12 widać jak mrówki dosłownie rzucały się na bardziej nagrzane fragmenty - nic tylko robic płytę grzewczą
    Pozostaje pytanie kto sponsorował badania, zgaduję w ciemno że producent szkła piankowego. Przy odpowiednim doborze metodologi pomiaru da się uzyskać wyniki ukierunkowane w jakąkolwiek stronę.
    Z241 104,77 m2 parterowy, OZC: 3.8kW, 53kWh/m2/rok dla -20/22. WM Onyx Dream, PC PW Panasonic 7kW, 100% podłogówka.
    Dziennik budowy z komentarzami

    2015/16 - 2058kWh CO+CWU+Chłodzenie - 631zł; CO - 1386kWh/424zł
    2016/17 - 2726kWh CO+CWU+Chłodzenie - 800zł; CO - 1927kWh/573zł

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał schizo85 Zobacz post
    Pozostaje pytanie kto sponsorował badania, zgaduję w ciemno że producent szkła piankowego. Przy odpowiednim doborze metodologi pomiaru da się uzyskać wyniki ukierunkowane w jakąkolwiek stronę.
    No popatrz, że nikt na to nie wpadł! Powiedzieli mrówkom co mają jeść a co nie i tyle. Przecież wszyscy wiedzą, że szkło można zjeść. Podobne do styropianu jest bardzo. Kogo oni chcą nabrać?

    p.s. Tak z ciekawości, jak chciałbyś namówić mrówki, by gryzły szkło?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #87
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Cytat Napisał biz1a Zobacz post
    Norweski instutyt zdrowia publicznego zbadał w nim jak EPS, XPS i szkło piankowe poradzi sobie z mrówkami...
    Rosjanie kiedyś badali słuch muchy i stwierdzili, że po wyrwaniu skrzydeł i ostatniej pary nóżek mucha ogłuchła.

    Co do Norwegi, EPS i mrówkach to słyszałem zawsze ta samą historie. Gdzieś tam mrówki zjadły część izolacji z EPS. Nikt nie wnikał w szczegóły bo najważniejszy był przekaz aby używac wełny. Jakoś dziwne, że w Polsce mrówki nie jedzą EPSa a już bynajmniej nie na taka skalę aby zaszkodzić izolacji.

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Rosjanie kiedyś badali słuch muchy i stwierdzili, że po wyrwaniu skrzydeł i ostatniej pary nóżek mucha ogłuchła.

    Co do Norwegi, EPS i mrówkach to słyszałem zawsze ta samą historie. Gdzieś tam mrówki zjadły część izolacji z EPS. Nikt nie wnikał w szczegóły bo najważniejszy był przekaz aby używac wełny. Jakoś dziwne, że w Polsce mrówki nie jedzą EPSa a już bynajmniej nie na taka skalę aby zaszkodzić izolacji.
    A skąd to wiesz?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  9. #89
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    A skąd to wiesz?
    Bo mialem i mam dom ocieplony styropianem. Bo prawie wszystkie domy w PL jakie znam mają ocieplenie ze styropianu. Bo widzialem zdemontowany z elewacji styropian.

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Prawie dwa lata miałem cokół obsypany ziemią z piaskiem. Od czasy do czasu kręciły się tam jakieś mrówki, więc profilaktycznie, 2x w roku wokół domu sypałem ścieżkę z zatrutego pokarmu. Znikły nawet pojedyncze mrówki.
    Po 2 latach ziemia z piaskiem została usunięta praktycznie do opaski p-wysadzinowej celem wysypania klińca, żwiru i piasku pod kostki. Mrówek nie zaobserwowano. Teraz, na kostkach i obok nich też ich nie widzę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Bo mialem i mam dom ocieplony styropianem. Bo prawie wszystkie domy w PL jakie znam mają ocieplenie ze styropianu. Bo widzialem zdemontowany z elewacji styropian.
    Z elewacji. U mnie mrówki mieszkają w ziemi nie na elewacji.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #92
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar domekpasywny
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Gryfice
    Kod pocztowy
    72-300
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Zdjęcia z zabudowy szkła piankowego na moim fotoblogu

    http://budowagryfice.blogspot.com/20...arstwa_12.html

    Proszę pisać w razie pytań.
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez domekpasywny ; 20-07-2016 o 09:07

  13. #93
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kolo004
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ale to nie ma znaczenia (badania) dla Polaka liczy się cena i bajki. Ja mam szkło piankowe ale inni wiedza ze źle zrobiłem albo wiedzieć nie chcą.

  14. #94

    Domyślnie

    Ponad 10 lat byłem związany ze Strażą. Miałem w tym czasie styczność, z różnymi uszkodzeniami elewacji. I niestety zarówno mrówki jak i czasami gryzonie potrafią zadomowić się w warstwie ocieplenia przy gruncie. Sporadyczne przypadki, ale jednak występujące i dające do myślenia.
    O ile w przypadku ocieplenia elewacji w ostateczności można uszkodzoną część zerwać i położyć nową, to w przypadku płyty fundamentowej problem jest gigantyczny. Dla mnie bariera psychologiczna nie do pokonania
    Dlatego też, pomimo entuzjastycznego nastawienia do płyty fundamentowej, zrezygnowałem z tego pomysłu i nastawiłem się na fundament tradycyjny .
    Poczytawszy jednak o szkle piankowym znów rozważam możliwość powrotu do pierwotnego pomysłu z płytą. Niestety, pomimo że zaraz pod warstwą humusu mam różne frakcje piasku, to problemem jest wysoki poziom wód gruntowych, a warunki zabudowy nie pozwalają wynieść domu na dogodną wysokość.
    Trzy razy mierz, raz tnij - świete słowa dziadka
    Jest wielki segment, a buduje się mały domek
    Przy Puszczy Kampinoskiej - dziennik budowy

  15. #95

    Domyślnie

    W tym roku miałem mały remont na zewnątrz i rozmawiałem z wykonawcą, który prowadzi firmę ogrodniczo-budowlaną i też mi mówił o mrówkach. Miał przypadek kiedy styropian na ścianie fundamentowaj był praktycznie cały rozpuszczony przez mrówki. On kojarzył bardziej te ubytki z działaniem kwasu mrówkowego niż z jego "wyżeraniem" przez mrówki. Jak stuknął w cokół to było słychać pustkę, po oderwaniu styropianu okazywał się on być praktycznie pusty w środku.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony