dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    amroczek

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    W-wa
    Posty
    2

    Domyślnie "Dziwna" obróbka glifów wewnętrznych

    Witam wszystkich.
    Tynkarze wykonujący mi tynki mineralne (agregatem) zaproponowali mi taką oto obróbkę glifów wewnętrznych (w środku domu):
    1) przycięcie pianki mocującej okno
    2) naklejenie taśmy paroizolacyjnej w narożniku okno-ściana - taśma przykrywa przyciętą piankę
    3) naklejenie płyt ze styropianu twardego na glif (grubość styropianu 2 cm)
    4) pokrycie styropianu klejem i zatopienie w nim siatki z włókna szklanego
    5) zamocowanie narożników aluminiowych
    6) pokrycie wszystkiego gładzią gipsową

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Okno_glif.jpg
Wyświetleń:	1517
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	63239

    Jak myślicie, czy takie obrobienie glifów jest prawidłowe ??? - może ktoś z Was ma tak obrobione, jakie uwagi ???

    Nie podejrzewam "moich" tynkarzy o brak kunsztu i o to że nie potrafią położyć zwykłego tynku na glifach - widziałem ich robotę, jest bardzo OK, tynki u mnie także super.

    Szef tynkarzy pokazywał mi u siebie w domu glify obrobione styropianem. Ma to od 6 lat i mówi, że jest bardzo zadowolony. Podobno zawsze zachęcają swoich klientów do takiego wykończenia glifów i nie mieli do tej pory żadnych reklamacji od tych, którzy się zgodzili.

    Sam nie wiem. Cena za wykończenie styropianem lub zwykłym tynkiem jest taka sama.

    Pozdrawiam
    Adam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał amroczek Zobacz post
    Jak myślicie, czy takie obrobienie glifów jest prawidłowe ??? - może ktoś z Was ma tak obrobione, jakie uwagi ???

    Nie podejrzewam "moich" tynkarzy o brak kunsztu i o to że nie potrafią położyć zwykłego tynku na glifach - widziałem ich robotę, jest bardzo OK, tynki u mnie także super.

    Szef tynkarzy pokazywał mi u siebie w domu glify obrobione styropianem. Ma to od 6 lat i mówi, że jest bardzo zadowolony. Podobno zawsze zachęcają swoich klientów do takiego wykończenia glifów i nie mieli do tej pory żadnych reklamacji od tych, którzy się zgodzili.

    Sam nie wiem. Cena za wykończenie styropianem lub zwykłym tynkiem jest taka sama.

    Pozdrawiam
    Adam
    Jeśli idzie o zachowanie zasady uszczelnienia szczeliny montazowej od środka to wydaje się być OK. A jeśli za te same pieniądze masz docieplony glif od środka to chyba też jest OK. pzdr

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Każda warstwa ocieplenia od środka powoduje "przybliżenie strefy zimnej " do środka pomieszczenia.
    Przesuwa to punkt wykraplania rosy, z powietrza które jest wewnątrz ściany, w kierunku pomieszczenia.
    Osobiście nie jestem za takim rozwiązaniem.
    Jeżeli ocieplać to od zewnątrz.
    Od środka to tylko w przypadku braku innych możliwości , ale rozwiązanie z pełną paroizolacją.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    amroczek

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    W-wa
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi. Ocieplenie od środka jest dodatkowo. Budynek będzie oczywiście ocieplony od zewnątrz, łącznie z ociepleniem przy oknach.

    Pozdrawiam
    Adam

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał amroczek Zobacz post
    Dziękuje za odpowiedzi. Ocieplenie od środka jest dodatkowo. Budynek będzie oczywiście ocieplony od zewnątrz, łącznie z ociepleniem przy oknach.
    ...co praw fizyki nie zmienia. Zbigniew100 wskazał potencjalne zagrożenie wynikające z ocieplania od wewnątrz czyli obniżenie "temperatury wewnątrz ściany".

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Punkt rosy to miejsce gdzie spotyka się ciepłe powietrze z zimnym a efektem tego spotkania jest skondensowana para wodna a więc wilgoć i przysłowiowy grzyb naścienny.
    Jeśli widziałeś u wykonawcy tynków i było sucho to o`k. Ciekawe jak wygląda takie połączenie na termowizji.

    Można docieplić od wewnątrz pomieszczenie i są odpowiednie do tego technologie nota bene bardzo drogie - często stosowane we Francji oraz w Polsce w obiektach zabytkowych gdzie elewacja zewnętrzna jest elementem nie podlegającym zmianom ze względów historycznych. Technolgie te "oszukują" w wyrafinowany sposób tzw. punkt rosy. Jest to odwrócona ściana 3 warstwowa ale jej wykonanie ze względu przede wszystkim na system jej wentylowania wymaga sporych nakładów inwestycyjnych.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pillproof

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Punkt rosy to miejsce gdzie spotyka się ciepłe powietrze z zimnym a efektem tego spotkania jest skondensowana para wodna a więc wilgoć i przysłowiowy grzyb naścienny.
    Jeśli widziałeś u wykonawcy tynków i było sucho to o`k. Ciekawe jak wygląda takie połączenie na termowizji.

    Można docieplić od wewnątrz pomieszczenie i są odpowiednie do tego technologie nota bene bardzo drogie - często stosowane we Francji oraz w Polsce w obiektach zabytkowych gdzie elewacja zewnętrzna jest elementem nie podlegającym zmianom ze względów historycznych. Technolgie te "oszukują" w wyrafinowany sposób tzw. punkt rosy. Jest to odwrócona ściana 3 warstwowa ale jej wykonanie ze względu przede wszystkim na system jej wentylowania wymaga sporych nakładów inwestycyjnych.
    odświeżę temat, bo nasza ekipa też podpowiada nam takie rozwiązanie.

    A czy zastosowanie multiporu z ytonga zamiast xps wewnątrz domu przy obróbce okna będzie miało sens?

    Cały dom zbudowany mamy z ytonga energo, więc wnęka okienna byłaby z tego samego materiału, ale zachodziłaby na profil okienny 2-3cm

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony