dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 353
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 7041
  1. #2021
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MissOlii
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    UK
    Posty
    23
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    MissOlli, skoro na samym początku zrobiłaś uwagę, że o gustach się nie dyskutuje, to po co ten komentarz. Nie popisałaś się taktem pisząc o współczuciu dla sąsiadów. Mam nadzieję, że dłuższy pobyt na forum nauczy Cię empatii.
    Twój komentarz świadczy też trochę o braku wiedzy o architekturze i jej historii. Takie domy powstają w PL i na świecie od wielu lat. Są też dużo bardziej wyszukane formy, które nie każdy może przełknąć, np. dzieła wielkiego Gaudiego.
    Nie tylko Eskimosi budują domy w tym kształcie, Grecy także no co ty nie powiesz.... nawet greckim stylu wspomnialam wyzej
    Poza tym pogardzane przez Ciebie iglo jest na czasie. Wpisz sobie w google np. „igloo shaped house”, „Glass Igloo” a najlepiej „dom kopuła w Polsce”. Sama się przekonasz.

    Żebyś nie miała wątpliwości, podziwiam Autorusa za jego odwagę posiadania innego, tak oryginalnego domu. Podziwiam z jaką radością go buduje pokonując różne trudności i przecierając szlaki technologiczne.
    Stanowczo z przyjemnością zamieniłabym dziwotwór kolorystyczny (zielony seledyn na elewacji i ceglasty dach) stojący na działce mojego sąsiada na dom Autorusa.

    A tak w ogóle, to co Ty robisz na TYM forum. Twój dziennik nie jest dziennikiem, bo nic nie budujesz. Nic własnego też nie remontujesz. Ostatni dziwny wpis robiłaś rok temu . Jesteś trollem? yyyy wybacz nie wiedzialam ze osoby budujace maja wylacznosc na TO forum. Z tego co zauwazylam to forum poświęcone jest nie tylko budowie domu ale również urzadzaniu, dobieraniu sprzetow AGD, kafelek podlog, pokazywaniem kuchni czy lazienek bez wzgledu na to czy jest to blok czy dom wolnostojacy... cos tam zaczelam pisac ale niestety czas nie pozwolil mi na kontynuacje wiec po prostu temat zostawilam ... wracam regularnie gdy potrzebuje czegos do domu...
    trollem nie jestem, zobaczyłam na jednym z wątków wpis budującego wraz ze zdjęciem jego domu i weszłam by się przekonać czy takie "coś"rzeczywiście ktoś buduje

  2. #2022
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MissOlii
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    UK
    Posty
    23
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał artix1 Zobacz post
    U NAS na szczęście krajobraz staje się powoli ciekawy i mniej monotony. Jak najbardziej chciałbym mieć igloo po sąsiedzku lub nowoczesny dom z płaskim dachem. Dlaczego nie?. Widzę, że MissOlii pokochała już całym sercem "prześliczną, klaustrofobiczną i monotonną architekturę UK. Całe osiedla i dzielnice wyglądają jak klony. Mieszkałem prawie dwa lata w najlepszej dzienicy miasta, w którym pracowałem, bywałem w domach kumpli i "klony" wyglądają bardzo podobnie pod względem kolorystyki i wykończenia. Jakość tych domów można porównać do NASZYCH domków nad jeziorem. Przewody elektryczne nierzadko są układane nadtynkowo, wszędzie OSB i na to tapety, do tego wąziutkie schody na poddasze oklejone włochatą wykładziną. Ot cały angielski design. Podobnie w Norwegii. Przez długi czas emigracji nie mogę jeszcze zaakceptować tego dziadostwa. Pod względem jakości wykończeń UK i Norge mają jeszcze lata świetlne do nas . Niektórym się to podoba ale o gustach się nie dyskutuje nawet jeżeli są .... Sorki Autorus za OT ale musiałem. W razie czego koło mnie są dwie duże działki, zapraszam, pomogę w transporcie Iglo
    pochamuj troche wodze wyobraźni kolego .... nie wiem gdzie ty u mnie widzisz zachwyty nad angieslka architektura C wiecej rozczaruej cie bo wiekszosc rzeczy do mojego domu sprowadzam z Polski


    Wlasciela watku przepraszam za off top'y.... jak widac kto nie jest z nami ten jest przeciwko nam I ot zyjemy w wolnej Europie

    Pozdrawiam Serdecznie i zycze udanego ukonczenia domu

  3. #2023
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał MissOlii Zobacz post
    trollem nie jestem, zobaczyłam na jednym z wątków wpis budującego wraz ze zdjęciem jego domu i weszłam by się przekonać czy takie "coś"rzeczywiście ktoś buduje
    Nadal jesteś niegrzeczna wobec gospodarza wątku.
    Nie jest Ci przyjemnie, gdy czytasz tu oceny swoich wpisów, prawda? Dlaczego wobec tego nie umiesz łagodnie i w przyjemniejszy sposób wyrażać swoich ocen ???
    Tu nikt nie zabrania pisać. Napisać można wszystko co się chce. Chodzi jednak o sposób wyrażania się.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #2024
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał MissOlii Zobacz post
    o gustach ponoć się nie dyskutuje, ale..... forma i ksztalt domu nie jest "elegancka" w moim odczuciu.... wpsolczuje sasiadom którzy beda musieli ogladac takie "iglo" z okien swoich domow..... nie potrzebowales specjalnych pozwolen na budowe? Zgody sasiadow? (pytam bo nie mieszkam w PL i nei wiem jak tam jest)
    He he, czytam te posty i nie moge wyjść z podziwu nad kulturą osobistą autora. U Nas to nie do pomyślenia, a u Was chyba tak?. Na wyspach nie można się wychylać z designem, tylko czerwona cegła i białe okna do tego same pasywniaki, cegła, wełna 10cm i płyta gk. Byłem i widziałem, smutne to trochę. Co by powiedział rdzenny brytyjczyk, gdybym chciał zbudować w sąsiedztwie dom z prawdziwego zdarzenia? Nie mieszkasz w PL i nie wiesz jak tam jest? Hmm... Fajnie jest, nawet można kupić dobre materiały do podpicowania domu na wyspach. Nie jestem z natury złośliwy ale Twój post mnie trochę spienił. Nie rozumie intencji autora. Kończę te bzdury, sorki za OT. Będę zagladał jak codzień, żeby sprawdzić postęp prac
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  5. #2025
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dojechał materiał na posadzki.

    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #2026
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wczoraj odwiedził mnie kolega Marcin ze swoją Panią Też mają zamiar budować kopułę ale pod Rzeszowem.
    Także było kilka godzin rozmów i prezentacji. Bo z panem Erykiem chcemy założyć "klub kopulastych".
    A wiadomo swoich się nie zostawia
    W tróję będzie raźniej .

    W każdym razie było intensywnie. A mój dziennik był pomocą. A jednak te wypociny komuś sie przydadzą. I może będzie miał łatwiej i mniej błędów zrobi. Jakie to miłe
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #2027
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    kilka rozważań na temat niebieskich drzwi, gdybym się jednak na nie zdecydował. Mało jest tego w sieci.



    Ostatnio edytowane przez autorus ; 26-08-2014 o 11:38
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #2028
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Raczej pomyśl o malowaniu, bo te kolory i wzory chyba nie do końca to jest to
    Bramy mam nadzieję nie bierzesz pod uwagę uchylnej ?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #2029
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Trochę tych niebieskich drzwi w sieci się znajdzie

    Tu trochę kolorowych z przewagą niebieskich, ale w stylu bardziej retro http://www.pinterest.com/doreks/doors/

  10. #2030
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No tak ty masz piękne niebieskie drzwi. Czytałem dziennik

  11. #2031
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Jak już sobie tak mile kadzimy, to od razu napiszę, że zaskoczyły mnie totalnie Twoje niebieskie obwódki w sensie pomysłu, ale i wykonanie również, w bardzo pozytywnym sensie. Brakuje co prawda jakiegoś morza na końcu ogródka, ale może to da się jakoś dosztukować. Ciekawe, czy też znajdą się jacyś przechodnie zastanawiający się, dlaczego nie ściągasz folii ochronnej

  12. #2032
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Hörmann ma w swojej ofercie granatowy RAL 5011, a oni robią i bramy garażowe i drzwi
    Nazwa:  paleta-9-kolorow-preferowanych.JPG
Wyświetleń: 2156
Rozmiar:  30,4 KB
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Hörmann-509.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	9,0 KB
ID:	276698  
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #2033
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Folia ochronna z parapetów została bo niestety nie jest dokończona ich obróbka. Myślę że w 2 tygodnie się uwinę i pozdejmuje.
    Odnośnie kadzenia to jesteś pierwsza osoba która ma niebieskie drzwi. Innej nie znam. Wiec jest to duża sprawa dla mnie

    Odnośnie bramy garażowej to wolałbym Wiśniowskiego. Mam fajnego sprzedawcę niedaleko , współpraca się rozwija ok wiec nie chce tego zmieniać.

  14. #2034
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Co do bram Wisniowskiego to radzilbym sie jeszcze zastanowic- paru forumowiczow ma z nimi problem. Wisniowski wzial sie za produkcje segmentow do bram i nie najlepiej mu to wyszlo.
    W sloneczne dni segmenty bramy potrafia sie wygiac, co uniemozliwia ich otworzenie.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sniowski+bramy
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 26-08-2014 o 19:54
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  15. #2035

    Domyślnie

    Nie zwlekaj zbyt długo ze ściągnięciem folii z parapetów. Przy paru słonecznych dniach potrafi się zwulkanizować i potem jest zabawa na długie zimowe wieczory.

  16. #2036
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Trzeba nabyć czystą naftę Nie wiem jak teraz, ale kiedyś kupowałam w aptece. Pomoże zdjąć bezboleśnie tę folię, nie uszkadzając powierzchni pod spodem. Nafta zmywa kleje, które są stosowane do foli i taśm samoprzylepnych. Używałam tego od zawsze do usuwania pozostałości. Trochę trzeba popracować, bo to nie działa błyskawicznie, ale jest bezpieczne.
    Można też kupić choćby w LM spec płyn do usuwania pozostałości klejów. Jednak trzeba najpierw spróbować, czy nie zmywa też tego czego nie powinien. Nieco ostra bestia, więc koniecznie w rękawicach.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #2037
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pastka - brama oczywiście tylko segmentowa. Za "szalony" kolor dopłata 650zł
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #2038
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pan Tomek Z Anatak szaleje





    Przygotowany do mixokreta

    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #2039
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam aluminiowy próg, do jakiej wysokości robić wylewkę? Płytki maja dochodzić do samej góry progu czy do jego dołu?



    Pejzaż na działce



    A obecnie jakiś aligator mi się wtrynia przez ogrodzenie na posesję

    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #2040
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Gdzie masz ten próg – okno, drzwi, brama garażu ?

    Ja mam próg okna wyrównany z poziomem podłogi i poziomem tarasu. Zależało mi na tym, żeby się nie potykać.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 102 z 353

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony